FIFA Konfederasyon Kupasi 2009-Guney Afrika

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

FIFA Konfederasyon Kupasi 2009-Guney Afrika

Post by Cengiz Akgun »

Ya dunya vurulup yikiliyor. Sizlerden tik yok Turkiyede. Vermiyorlar mi maclari. Bugun Amerika Ispnya'yi 2-0 yenmis. Adamlarin 35 mactir yenilmezligene son vermisler.

Site burada.

http://www.fifa.com/confederationscup/index.html

Ben videolari calistiramadim. SONY reklamindan sonra maci vermiyor. Elimede IE'nin hala 6. duzenegi ile Firefax 3.11 var, Ikisinde de ayni. Bunu bir cozeniniz varsa memnun olurum.

Youtube'da bazi maclar var. Misir'in Brezilya ile yaptigi maci tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/results?search_t ... +cup&uni=1
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Re: FIFA Konfederasyon Kupasi 2009-Guney Afrika

Post by Can Ergun »

Konfedasyon kupası'nın organizasyon yapısını,gruplarını kimle kim neden karşılaşıyor bilmiyorum, süper kupa , kıtalar arası bişiysi gibi zorlama turnuva ve özel maçlara anlam veremediğim gibi,bu tip organizasyonların hem futbolcuları hem de izleyenleri futboldan soğuttuğunu düşünüyorum en azından beni soğutuyor.

EURO 2008 de oynayan adamlar, Lig ve Avrupa maçları haricinde kalkıp 2009 da,bir de 2010 için eleme oynuyorlar,üstüne bir de konfedarasyon ve kıtalar arası turnuva gibi milli maçlar da eklenince,artık ya sahada ölüyorlar ya da tüm sezon sakat veya isteksiz oluyorlar.FIFA ve UEFA'nın bir an önce bu manyaklığın önüne geçmesi lazım.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bende bu kupaya nasil katilindigini bilmiyorum. Ama yayala kupasi olmadigi belli. Avrupadan sadece Italya ve Ispanya'nin adini duydum. Afrikadan da Misir ve Guney Afrika adi epeyce gecti. Amerikada bu maclari veriyorlar. ABD takimi kupaya cok kotu basladi. Italya'ya 3-1 yenilip (bu maci gormedim) brezilya'ya 3-0 yenildiler. Bu maci seyrettim. brezilya kedi fare ile oynarmis gibi oynadi. Misir, ABD, Brezilya, ve Italya ayni grupta idi. Misir ilk macta Brezilya'ya yenilip Italyanlari 1-0 yendi. ABD nasil olduysa Misiri yenip Italya'nin ustune cikip tur atladi. Buyuk bir ihtimal ile gol averajina bakip ikili maclara onem vermediler herhalde.
ABD arap ati gibi acilip bugun de Ispanyayi yenip buyuk bir surpriz yapmis. Hemen hemen her haber bulteninde Dunya birincisini yendiler diye soyleyip duruyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Can Ergun wrote:Konfedasyon kupası'nın organizasyon yapısını,gruplarını kimle kim neden karşılaşıyor bilmiyorum, süper kupa , kıtalar arası bişiysi gibi zorlama turnuva ve özel maçlara anlam veremediğim gibi,bu tip organizasyonların hem futbolcuları hem de izleyenleri futboldan soğuttuğunu düşünüyorum en azından beni soğutuyor.

EURO 2008 de oynayan adamlar, Lig ve Avrupa maçları haricinde kalkıp 2009 da,bir de 2010 için eleme oynuyorlar,üstüne bir de konfedarasyon ve kıtalar arası turnuva gibi milli maçlar da eklenince,artık ya sahada ölüyorlar ya da tüm sezon sakat veya isteksiz oluyorlar.FIFA ve UEFA'nın bir an önce bu manyaklığın önüne geçmesi lazım.
Kita sampiyonlari katiliyor...

UEFA sampiyonu Ispanya
Afrika sampiyonu Misir
Concacaf sampiyonu ABD
Asya sampiyonu Irak
Okyanusya sampiyonu Yeni Zelanda
Copa America sampiyonu Brezilya
Son Dunya sampiyonu Italya
Ev sahibi Guney Afrika

http://www.fifa.com/confederationscup/q ... index.html

ABD dun oyun disiplininden kopmamanin, kuvvetli temel gelisimin ve guclu fizigin neler yapabilecegini gosterdi.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ben aslinda bu kupa hakkind yazarim ama seyredemedim ki hic birini neyi yazayim :P

Abicim bir de isin diger boyutu var.

Isten geliyoruz yorgun argin.
Hava zaten 30-35 derece arasi, gece 12 ye kadar serinlemiyor balkondan iceriye girmek istemiyorum.

Televizyonu iceride acsam balkondan seyretsem, kucuk oglan yatana kadar buyuk televizyonda Cartoon Network, Yumurcak ivir zivir seyrediyor, yine hanim cay demleyip benle iki laf edebilmek icin disari yanima geliyor. Butun gun ne yaptigini anlatiyor. Bir goz hanimda bir goz oglanda bir goz tv de olmuyor.

Gece gozumu kapadigim an uyuyorum inanirmisiniz ?
Yani degil konfederasyon kupasi , galaksi kupasi olsa viz geliyor :P

Ustelik ligler tatilken kafayi biraz desarj etmek lazim, futboldan uzaklasmak lazim. Hafta sonu yuzmeye calisiyorum.

Temmuz'a bir sey kalmadi, Galatasaray ile telafi ederiz artik.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply