World Cup 2010

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: World Cup 2010

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Gulec wrote:Yok artik! :lol:
Buyuk ustad sezon oncesi isinma turlarinda...

"İspanya’ desen... 120 dakika maç seyrettik, üçer de yedek oyuncu ile 28 oyuncu seyrettik, Türkiye’de başa güreşen takımlardan birisine şu finalde oynayan 28 adamdan ‘Ah şu ben de olsaydı’ dediğiniz bir kişi var mı? Ya da ‘Sezon bir an evvel açılsa da şu adamı bir daha izlesem’ diyeceğin bir tane var mıydı? Ya da bütün Dünya Kupası’ndan var mı?"
Kim bu buyuk ustad? Hincal filan mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cruyff da aynen benim gibi dusunmus.

http://www.milliyet.com.tr/cruyff-holla ... efault.htm

Milliyete inanmadigim icin isin aslini aradim. Galiba bbc'nin haberi.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 812484.stm

Tam adice dememis ama Turkce icin belki de soylenecek kelime de bu idi "vulgar" yerine.

Bu arada soyleyeyim. Inter Barcelona macinda Inter boyle kaspalik filan yapmadi. Morunho'ya bok atmaya herkezde ne kadar merakli yahu. Adamlar defansin alasini yaptilar. Kimseyi kirip dokmeden.

Bu arada bu total futbol denen devamli top cevirmein panzehiri kendi sahanda adam adama markaja alip pas yolunu kapatmak. Ileriyede cikip geri pasida onledim mi bak bakalim topu ceivirebiliyor mu. Elbette sende kisa paslarla oynayacaksin. Boyle kaleci degaji ile Robben'i pozisyona sokmaya calisirsan avucunu yalarsin. Robben iki kere 50 metreye yakin depar atti. Kolay degil o kadar gu harcadiktan sonra kaleciyi de calimlamak. Ispnaya gibi gol atamayan adamlara bu firsatlari verdiler. Cruyff'un yuzunu kizarttilar. Cok ayip cok. Sahada Sivasspor var sandim bir ara tekmeler ucusurken.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Cengiz Akgun wrote:

"İspanya’ desen... 120 dakika maç seyrettik, üçer de yedek oyuncu ile 28 oyuncu seyrettik, Türkiye’de başa güreşen takımlardan birisine şu finalde oynayan 28 adamdan ‘Ah şu ben de olsaydı’ dediğiniz bir kişi var mı? Ya da ‘Sezon bir an evvel açılsa da şu adamı bir daha izlesem’ diyeceğin bir tane var mıydı? Ya da bütün Dünya Kupası’ndan var mı?"
Kim bu buyuk ustad? Hincal filan mi?
Ta kendisi! Her sene bir oncekini aratiyor...

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Inanilmaz birsey :lol: Dunya alem bu isin takim oyunu oldugunu ögrendi biz hala Ahmet, Mehmet, yildiz derdindeyiz. Reha Muhtar Del Bosque icin Yeniköy Kasabi demisti ve futbolu bilmedigini söylemisti. Löw ise "Buyuk Fenerbahce'ye" kucuk geliyordu. 'Löww Löww bu takim 4-4-2 ile olmaz buyuk FB 5-3-2 oynar diyorlardi (Ridvan falan adami topa tutmustu iki kelimelik Turkceleri ile) ve adami omuzlarda getirip kovdular, giderken yapa yalnizdi. Neyse Hasan Cemal de ekonomi, hukuk, psikoloji, astronomi, sosyoloji ve tarihten sonra futbola el atmis. Muthis cevherler cikiyor bizim topraklardan azizim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply