TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator
Posts: 13009
Joined: Tue Oct 22, 2002 7:47 am
Location: New Jersey /USA

Post by Cengiz Akgun »

Akif Boz wrote:Yav nereden böyle bol keseden konusuyorsunuz. Projenin tam içerigiyl ilgili ne kadar bilginiz varda, Yok 30 yıllık üst kullanım hakk var ama ev yap sat para kazan devlet kazıkla, yok arsayı bedava ya getirip, conceisao yu ve digerlerini besle. Yahu ne kadar bos ve anlamsız konusmalr bunlar. Devlet bu iste hemde GS klubunun oldugu bir işte boyle seye izin vermez ki verse bile diger buyuk klupler bunun ne demek oldugunu ve GS ın belese arsa kapatacagıyla ılgılı bır suru haber yapardı. ...
Projenin icerigi hakinda kimin fikri var ki? Hem kimin kime ne soylemeye hakki var. BJK dikmi$ bir i$ hani dolar ustunde para kiriyor.
Hem sonra icerige luzum yok di$ardan baktin mi ap acik ortada. Madem i$ cok karli bedava araziye filan ne luzum var. Anla$irsin bir $irketle yapar sana stad filan ortada kar varsa. Ama hesapta Belediye'nin verdigi kamu arazisinin ustune tesisle ilgisi olmayan evler villalar yapilacak ki stadi yapmaya razi birileri ciksin ortaya. Boyle hem evler villalar yapilacak ve bu arada da amortiden bir yeni stadyum yapilacak. Varsa senin ba$ka bir bildigin soyle de ogrenelim bu projenin icerigi konusunu. Yoksa eger olay Nasreddin'in $uraya cali ektim koyunlar gelir gecerken yunu takilacak bende egerip iplik yapip satacagim ve bedavadan zengin olacagim ondan sonra sana borcumu eda ederim dedigi gibi bu i$. Bugun GS seyircisi ASY stadini dolduramazken ne yeni stadi ulan demezler mi adama degilse? Al i$te tamirini yap tepe tepe kullan ne zaman az gelirse o zaman bir yer gosteririz oraya stadini yap derler adama. Dunyanin nersesinde goruldu boyle devletin kluplere arsa verip ticaret yaptirip para kazandirdigi. Bunlarin en ba$Inda BJK geliyor plazasi ile. Bizimkilerde yeni stad olunca yine devletin arazisi olan ASY stadini yikip i$ merkezi yapacaklar. Akillari orada. Sanki tapulari cebinde imi$ gibi.

Bu arada sanki GS babanin klubu gibi bir halin var Akif? Sana da bir $eyler teklif ettiler mi bu GS'yin yiyecegi pastadan. Allah bilir GS klubune uye bile degilsindir. Eger liseli degilsen ailenin icinden kalantor bir GS'li filan da yoksa icerde boyle hile hurda ile kayit edecek seni ya da pacalarindan para filan dokulmuyorsa $oyle $10-15 bin dolar $irak diye tokalayacak uye olma ihtimalin bile yok bu klube. O zaman adama sorarlar kluplerin onca yoksul sokakta iken boyle bedavaya konmalarinin seni neden bu kadar a$ka getiriyor diye?

Bugun GS'yin borcu 200M dolar. Kimin kursagina gitti bu paralar. Yuzde 60'ni futbolculara Yuzde 10'u Kanada da maket ASY projesi yapanlara ve geriside GS ile ticaret yapacak diye uten AIG'ye. Ama bu para niye gitti ve buna kar$ilik ne kazandik diye hesap verecek olmadigi gibi bu paranin heba olmasina nasil izin verildigini aciklayacak tek bir Allahin kulu yokken hala bu Aslantepe Kaplantepe diye ortada dolanlara verin Aslan'a gitmez yabana demenin alemi ne ola ki?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Erdem Ozdemir
Posts: 162
Joined: Wed May 19, 2004 11:07 am
Location: İstanbul

Post by Erdem Ozdemir »

72.5 milyon YTL bedavaysa benim diyecek birseyim yok. Zaten kulubunde yaklasik 200 milyon YTL borcu var. Bunlar parami bedava

Erdem Ozdemir
Posts: 162
Joined: Wed May 19, 2004 11:07 am
Location: İstanbul

Post by Erdem Ozdemir »

Galatasaray'ın geleceği olarak görülen Seyrantepe Projesinin ihalesinin iptal olmasının ardından büyük şok yaşıyan Sarı Kırmızılı takıma bir şok daha geldi.. Bayındırlık Bakanlığı Seyrantepe arazisinin ihalesine herkesin katılabileceğini belirtti.. İşte Detaylar..

İhaleye herkes katılabilir

G.Saray Kulübü’nün yeni bir stad inşa etmeyi planladığı Hazine’ye ait Seyrantepe arazisi ihalesinde, gözler Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’na çevrildi. Hazine arazilerinin yönetim ve satışından sorumlu olan Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, 25 Şubat’ta yapılması gereken satış ihalesi son anda ertelenen Seyrantepe’deki arazinin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın gerçekleştireceği imar çalışmasının ardından yeniden satışa sunulacağını bildirdi. Seyrantepe arazisinin üst kullanım hakkının, irtifak hakkı yoluyla 30 yıl süreyle G.Saray’a verildiğini hatırlatan Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden bir üst düzey yetkili, “Bu hakkı verirken, 1 yıl içinde plan ve projesini tamamlama şartını koyduk. Kulüp de bize 750 milyar liralık bir ödemede bulundu. G.Saray 1 yıllık süre içinde projesini yapacak, yetkili birimlere onaylatacak. Ondan sonra da belirlenen süre içinde müstakil üst hakkını alacak. Üst kullanım hakkı, buranın satılmasına, ihale sürecinde başkalarının da bu ihaleye katılmasına ve daha yüksek bir bedel karşılığında burayı satın almasına engel teşkil etmiyor” dedi.

İmar çalışması 1 ayda bitecek

İhalenin yapılacağı gün Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’ndan gönderilen bir yazı uyarınca, ihalenin iptal edildiğine işaret eden aynı yetkili, bundan sonraki süreç hakkında da şu bilgileri verdi: ‘’Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, buranın imar planına dönük bir çalışma ile çok daha değerli hale geleceğini düşünüyor. Bu Bakanlık, imar yetkisinin yanı sıra olayın kaynak boyutuyla da ilgili. Çünkü 5003 sayılı kanun gereğince, Seyrantepe arazisinin satışından gelecek para, Karayolları’na aktarılacak ve tamamen duble yolların yapımında kullanılacak. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, bize ‘Bir çalışma yapalım ve ardından yeniden ihaleye çıkılsın’ dedi. Biz de ihaleyi iptal ettik. Şimdi Bakanlığın yapacağı çalışmayı bekliyoruz. Sanıyoruz bu konudaki çalışmaları 1 ay içinde sonuçlanır...’’ Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan ise Seyrantepe arazisine ilişkin ihalenin prosedürdeki birkaç eksiklik nedeniyle iptal edildiğini belirterek, “Oradaki imar planını onayladığımız zaman zaten o paranın bir kısmı da bankaya yatmış oluyor. Maliye Bakanlığı da o parayı bize aktaracak. G.Saray’ın belgelerinde ise bir eksiklik yok” dedi

Emir Tuncyurek
Posts: 23
Joined: Sat Mar 19, 2005 12:35 pm

Post by Emir Tuncyurek »

eee gelişme yok mu?
KSKNLRÇTLSN

Hasan Tezcan
Site Admin
Posts: 6041
Joined: Wed Oct 16, 2002 6:57 pm
Location: Stockholm

Post by Hasan Tezcan »

cikmaz ayin sonunda toplanti olacakmis...sonra tamam!

Yasin Gürel
Posts: 176
Joined: Sat Jan 01, 2005 1:17 pm
Location: Ankara

Post by Yasin Gürel »

Seyrantepe depremi

Futbolda günün bombası Ankara'dan patladı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, milletvekillerine, Galatasaray'ın üst kullanım hakkına sahip olduğu arsayı alacağını söyledi


TBMM'ye sporda şike, şiddet ve doping olaylarını araştıran komisyona bilgi vermek için gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bombayı patlattı
Yıldırım, TBMM'de milletvekilleriyle yaptığı toplantıda Galatasaray'ın üst kullanım hakkına sahip olduğu, ancak ihalesi son anda iptal edilen Seyrantepe'yi alacağını söyledi. Ancak Başkan Yıldırım arsayı alması halinde, 30 yıl tesis için kullanım hakkını elinde bulunduran Galatasaray ile büyük bir çekişmenin içine girmiş olacak.


Aziz Yıldırım'ın ne yapmaya çalıştığını anlayabilen varmı acaba?Bu ne kadar aptalca birşey böyle !Adamlar kendi takımlarını bıraktılar bizim önümüzü kesmeye çalışıyorlar.Neredeyse 100 milyon dolar harcayıp R.Zaragoza'ya elenmek başına vurdu Aziz beyin bizim arsaya patates soğan ekecek herhalde.Y.Demirören'in bizim transfer etmek istediğimiz tüm oyunculara teklif götürdüğü gibi bunlar bizim tekrar 96 ruhunu yakalamamızdan korktukları için sürekli maddi zaafımızdan yaralanıp moralimizi bozmaya çalışıyorlar bence.Avrupa kulübü olmaya çalışanların bir yerlerini yırtsalar bunu başaramayacakları açık olduğundan bizi paçamızdan ısırarak(bunu yapan bir hayvan hatırlar gibiyim :lol: )yolumuzdan alıkoyma çabaları boşunadır çünkü ünlü bir romen düşünürün söylediği gibi "köpekler istediği için atlar ölmez"
SEVGİLERİMLE
Last edited by Yasin Gürel on Thu Mar 24, 2005 7:16 pm, edited 1 time in total.
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!

Selcuk Samli
Posts: 3050
Joined: Sat Jan 15, 2005 11:06 pm
Location: Izmir

Post by Selcuk Samli »

Seyrantepe'de problem yok.

Mehmet Gorgen
Staff Member
Posts: 6562
Joined: Tue Oct 22, 2002 9:19 pm
Location: Bakirkoy-Ist
Contact:

Post by Mehmet Gorgen »

ASLANTEPE HİKAYESİNDE SON DURUM.

Galatasaray'ın yeni stadını inşa edeceği Seyrantepe'deki arazide yaşanan problemler nihayet çözüme kavuştu. Sözkonusu arazinin iskana açık olmaması ve bu bölgeden duble yolun geçeceğinin ortaya çıkması üzerine yapılması planlanan ihale son anda ertelenmiş, bu durum Sarı-Kırmızılı kulübü zor durumda bırakmıştı. Ancak Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ve İkinci Başkanı Ergun Gürsoy'un Ankara'da yaptığı ikili temaslar sonucunda pürüzler tamamen giderildi. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından Seyrantepe arazisi iskana açıldı. Ayrıca eksik evrakların Sarı-Kırmızılı kulüp tarafından tamamlandığı öğrenildi

Protokol haftaya

Araziden geçmesi planlanan duble yol için de yeni bir proje hazırlanması konusunda Ulaştırma Bakanlığı ile anlaşmaya varıldı. Galatasaray ile Bakanlık önümüzdeki hafta içinde bir araya gelerek protokolü imzalayacaklar. Bu arada Başkan Canaydın, TBMM Sporda Şiddet, Şike, Rüşvet ve Haksız Rekabet İddialarını Araştırma Komisyonu'na bilgi verdi. AK Parti Ankara Milletvekili Haluk İpek başkanlığındaki komisyon üyelerinin sorularını cevaplayan Canaydın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 'Herkese sorulan sorular bize de soruldu, bunlara cevaplar verdik. Çok yakında raporlar biter. Her şeyi oradan öğrenmek imkanı olur' dedi. (AKŞAM)

Hasan Tezcan
Site Admin
Posts: 6041
Joined: Wed Oct 16, 2002 6:57 pm
Location: Stockholm

Post by Hasan Tezcan »

"...Haftaya bulusalim haftaya..." :-)

Emir Tuncyurek
Posts: 23
Joined: Sat Mar 19, 2005 12:35 pm

Post by Emir Tuncyurek »

bence de
KSKNLRÇTLSN

Hasan Tezcan
Site Admin
Posts: 6041
Joined: Wed Oct 16, 2002 6:57 pm
Location: Stockholm

Post by Hasan Tezcan »

Miyav-tepesi paylasilamiyor. Kemal Sunal filmi aklima geldi...
hani Misir'da bir vadi uzerine 2 ailenin verdigi mucadele, Seferogullari ile
bilmem ne ogullari :-)


Seyrantepe'yi kendine istiyor
Başkan Aziz Yıldırım'ın Seyrantepe arazisini Sarı-Lacivertli kulüp için değil, kurduğu kooperatif adına almak istediği öğrenildi.
26.04.2005

Fener’e yüzde 10 pay
Seyrantepe’ye yapacağı evler, alışveriş merkezleri ve işyerlerinden yaklaşık 1 milyar dolar kazanmayı planlayan Aziz Yıldırım’ın bu paradan Fenerbahçe’ye de yüzde 10’luk bir pay ayırabileceği ifade ediliyor. Yıldırım işin peşini bırakmamaya kararlı gözükürken, gelecek için tüm ümitlerini Seyrantepe’ye bağlayan Galatasaray cephesinden öfke sesleri yükseliyor.

Galatasaray öfkeli
Cim Bom’un patronu Özhan Canaydın katıldığı bir televizyon programında, “Ben Fair-Play ödülü almış bir başkanım. Tahriklere kapılmam. Ama gerekirse de masaya yumruğumu vurmasını iyi bilirim. Seyrantepe arazisinin üst kullanım hakkını 30 yıllığına Galatasaray kulübü almıştır. Onlar bu noktadan sonra almaya çalışsalar da hiçbir şey yapamazlar” diye konuştu.

‘Taraftar birbirine girer’
Fenerbahçe cephesinden gelen açıklamaların olayı sadece uçuruma sürükleyeceğini belirten Canaydın, “Galatasaray işine bakar, stadını yapıp gider. Bu tür açıklamalarla bir yere varamazlar. İki takım taraftarları birbirlerine girer” ifadesini de kullanıp, konuyu Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile görüşeceğini vurguladı.

Emir Tuncyurek
Posts: 23
Joined: Sat Mar 19, 2005 12:35 pm

Post by Emir Tuncyurek »

Ben bir ara gazetede okumuştum.GS yönetim kurulundan biri(adını hatırlamıyorum) 15 MAYIS 2005 tarihine kadar tapuyu alamazsa istifa edeceğini söylemişti.Hem diyelim ki tapuyu aldık.Alır almaz inşaat mı başlayacak.Hem ARKADAŞLAR DAHA 20.000(GALİBA) KİŞİLİK asy STADYUMU ZOR DOLUYOR!! YENİ STAD 60.000 KİŞİLİK OLSA BOMMBOŞ OLUR!
KSKNLRÇTLSN

Emir Tuncyurek
Posts: 23
Joined: Sat Mar 19, 2005 12:35 pm

Post by Emir Tuncyurek »

Akşam Gazetesi WEb sitesi:
Galatasaray'ın yeni stadını inşa edeceği Seyrantepe'deki arazide yaşanan problemler nihayet çözüme kavuştu. Sözkonusu arazinin iskana açık olmaması ve bu bölgeden duble yolun geçeceğinin ortaya çıkması üzerine yapılması planlanan ihale son anda ertelenmiş, bu durum Sarı-Kırmızılı kulübü zor durumda bırakmıştı. Ancak Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ve İkinci Başkanı Ergun Gürsoy'un Ankara'da yaptığı ikili temaslar sonucunda pürüzler tamamen giderildi. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından Seyrantepe arazisi iskana açıldı. Ayrıca eksik evrakların Sarı-Kırmızılı kulüp tarafından tamamlandığı öğrenildi

Protokol haftaya

Araziden geçmesi planlanan duble yol için de yeni bir proje hazırlanması konusunda Ulaştırma Bakanlığı ile anlaşmaya varıldı. Galatasaray ile Bakanlık önümüzdeki hafta içinde bir araya gelerek protokolü imzalayacaklar. Bu arada Başkan Canaydın, TBMM Sporda Şiddet, Şike, Rüşvet ve Haksız Rekabet İddialarını Araştırma Komisyonu'na bilgi verdi. AK Parti Ankara Milletvekili Haluk İpek başkanlığındaki komisyon üyelerinin sorularını cevaplayan Canaydın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 'Herkese sorulan sorular bize de soruldu, bunlara cevaplar verdik. Çok yakında raporlar biter. Her şeyi oradan öğrenmek imkanı olur' dedi.
KSKNLRÇTLSN

Erdem Ozdemir
Posts: 162
Joined: Wed May 19, 2004 11:07 am
Location: İstanbul

Post by Erdem Ozdemir »

Galatasaray ile Bakanlık önümüzdeki hafta içinde bir araya gelerek protokolü imzalayacaklar.
Ne protokolu bu anlamadim imzalanan ihale falan mi demek istemis. Yok ihale degilse ihaleye cikmadan niye biz protokol falan imzaliyoruz.

Emir Tuncyurek
Posts: 23
Joined: Sat Mar 19, 2005 12:35 pm

Post by Emir Tuncyurek »

aaah ah sami yeni çok seviyorum ama şu yeni stadı da öyle çok istiyorum kii!! :(
KSKNLRÇTLSN

Post Reply