TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:Birde Tolga'nın verdiği resimlere bakıneaa sanki aslantepenin yeri iki resimde farklı gibi.

1. resimde (trakya tarafından - anadoluya gidilen istikamette bakıldığında) TEM'in sağ tarafında olan aslantepe ikinci resimde TEM'in solunda gözüküyor

Ben mi yanılıyorum yoksa
Mehmet Abi benim haritalardan anladigim kadariyla TEM'de batiya dogru giderken sagda kaliyor. (Uydu goruntusu daha duzgun gosteriyor.)

Su asagidaki sayfada flash haritayi actigimizda:

http://www.istanbul.net.tr/istanbul_harita.asp

Seyrantepe mah. diye ariyoruz arama kutusundan. Cikan haritayi yapabildigimiz kadar zoom out yapiyoruz. Iste orasi Seyratepe Mahalllesi oluyor. BIraz kuzeye ciktigimizda TEM'i goruyoruz. Orada bir de Cendere yolu var haritanin saginda. Iste cendere yolu, TEM ve Imam Cesmesi yolu arasinda kalan yer stad arazisi.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Genel olarak soyleyeceklerim:
1-)Yalniz orada catal gibi gozuken metro baglantisi halihazirda yok.
Buyukdere caddesi boyunca , Maslak'a baglanacak kisim
yapiliyor. 1-2 yil icinde. Planda gozuken catalin kucuk kismi
yani Seyrantepe baglantisi olacakmi bilmiyorum, ama hastane olacagi
icin olacaktir.

2-)Yeri tarif edecek olursak,kabaca Maslak kulelerin alti, Ayazaga koyunun
sehre dogru yukarisi, Oyak Sitelerinin yani. Ozan, Maslakta simdi buyumus bir ITU'nun yaninda, Işık Univerisetei ve lisesi vede Yildiz Universitesine bagli Yuksekokullar, Bilkent ogrenci yurdu gibi baska ogrenci potansiyeli var.

3-)Benim planda onaylamadiğim yerler var.

a)Kocaman merkezi bir yerin tapusunu ve baska cok buyuk bir arazinin kullanim hakkini verip karsiliginda stad aliyorsun ki onuda devlet yapacak, ne kadar butce ayiracak ve neye benzeyecek, ne kadar surecek Allah bilir. Stadin yapim maliyeti problemdegil(Elbet Emirates gibi sponsor bulunur) ,izni ve tapusu sorun. Golge etmesin, baska ihsan istemiyoruz.

b) Eger FB merkezi bir yerde (Deprem fay hatinin yaninda, dere yataginda, yigma beton sistemiyle yapilmis ve ana yola 1-2 metre uzaklikta gibi kanunsuzluklarla dolu) stad yapmis, ustunede yanindaki okula alisveris merkezi yapilarak FB'ye gelir saglanacaksa ayni avantaji bizde almaliyiz.
Yani Seyrantepede, stad+otopark+alis veris merkezi+ saglik oteli olursa ancak esitlik olur.Kaldiki bu bir trampa anlasmasi ise, Sisli Etfalin Sislideki yeride bizim olmali. Cunku biz uste bir takim tapu ve arazi verdik, onlar hicbirsey vermedi.
GS klubu genel secimler oncesi taraftar gucunu hic kullanmiyor. Kapali tribun ve bilumum luzumsuz olusumlar , bununla ilgili calisma yapsalar ya.
AKP'ye bindirmeleri lazim, cunku parti tabaninda buyuk bir GS sempatisi mevcut.
Bir iki tane ''Tayyip Bey sandikta gorusuruz'' yazisi yeter bu pazarliklarda avantaj elde etmek icin. Secim oncesi bastirmalari lazim.
Kendileride yapmasin istemeyiz, yalniz izin, ruhsat ve tapuda gucluk cikarmasinlar yeter.

Unakitandan ve RTE'dan gelecek tekliflere hemen atlamasinlar.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Wed Apr 12, 2006 12:25 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Görkem KIRGIZ wrote:Sevgili Alpay Dedeoğlu;

yazınızda bütün görüşlerimi, endişelerimi dile getirmişsiniz, teşekkür ederim.
Bu forumda genelde olmayan bir husustur ama "ben de aynen katılıyorum."

Özellikkle GS taraftar gücünün siyasilere karşı kullanılması gerektiği bir gerçek.
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Apr 12, 2006 9:26 pm, edited 1 time in total.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Galatasaray Kulübü'nün bugünkü A.S.Yen arazisindeki tapulu yeri ne kadar ki? Ben küçük bir miktardan fazlasını hatırlayamadım.. :?:

Ayrıca,yine benim anladığım yeni stadyum TOKİ geliriyle yapılacak,yani devlet yapacak..Haliyle yine devletin stadı olacak..Bunun sonrası stadların arazisiyle birlikte, tümüyle kulüplere devredilmesi olur ki,bunlar ilerki günlerin sorunu..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kanal1'de 90+1 adlı bir program var. 1 saat sonra başlayacak, Bu mesele dahil ilginç şeyler konuşulacak galiba.. İzleyebilenlere tavsiye ediyoruz..

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Alpay Dedeoglu wrote: b) Eger FB merkezi bir yerde (Deprem fay hatinin yaninda, dere yataginda, yigma beton sistemiyle yapilmis ve ana yola 1-2 metre uzaklikta gibi kanunsuzluklarla dolu) stad yapmis, ustunede yanindaki okula alisveris merkezi yapilarak FB'ye gelir saglanacaksa ayni avantaji bizde almaliyiz.
Yani Seyrantepede, stad+otopark+alis veris merkezi+ saglik oteli olursa ancak esitlik olur.Kaldiki bu bir trampa anlasmasi ise, Sisli Etfalin Sislideki yeride bizim olmali. Cunku biz uste bir takim tapu ve arazi verdik, onlar hicbirsey vermedi.
Esitlik olsun tabii ama hangi kosullarda esitlik? Oncelikle Mecidiyekoy'deki stadin kullanim hakki ile Kadikoy'deki stadin kullanim hakki verilirken esitlik uygulandi mi? Yani Mecidiyekoy'deki arazi ile Kadikoy'deki arazi deger acisindan esit miydi?

Hadi bunu gecelim F.Bahce ile esitlik olsun diyorsaniz, Mecidiyekoy'deki stadi F.bahce'nin yaptigi gibi sponsor parasiyla yikip yapmiyor sunuz? F.Bahce stadi deprem bolgesi oldugu gibi Dolmabahcedeki (adi ustunde doldurularak kazanilmis yer) stada da karsi misiniz? Yola 2 m derken haklisiniz ama o stad o yol yapilmadan da oradaydi biliyorsunuz...

Esitlik olsun diye stad+otopark+alis veris merkezi+saglik oteli yetmiyor bir de Sisli Etfal'in Sisli'deki yeri de GS'ye verilecek. Vallahi esitlik anlayisiniza hayran kaldim!!!!. Acaba F.Bahce klubunun , hala ugrasiyorlar, Kenan Evren Lisesi'nin yerini almasi icin 3 (yaziyla UC) okul yaptirdigini ve ona ragmen yapilacak tesisin gelirini de paylasacagini bilmiyor musunuz? yoksa bilmek mi istemiyorsunuz?

Vallahi bende esitlik olsun diyorum ama siz galiba "ayricalik" ile "esitlik" arasinda pek fark gormuyorsunuz..

Selamlar

YK

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Yigit Kavurmacioglu wrote:..ve ona ragmen yapilacak tesisin gelirini de paylasacagini bilmiyor musunuz? yoksa bilmek mi istemiyorsunuz?
Paylaşmak ne kelime,devlete gelirden yüzde 70 pay verilecekmiş,kültür amaçlı iş yerlerinden..ne demekse..

Böyle hesaba akıl sır ermez zaten,tıpkı Fenerbahçe Kulübü'nün ilginç bilançoları gibi..

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu devlet mi dedi gel bu okulu yık da yerine 3 okul yap, gelirinden de bana pay ver diye. Demek ki kaz gelecek ki tavuk kurban ediliyor.

Kenan evren lisesindeki çocuklarda artık pendik veya sultanebeylindeki liselere gider.Nede olsa FB para kazansın da çocuklar önemli değil. Başka ilçedeki okula da gitsin sorun değil.

FB'li yöneticilerin müteahhit olduğu belli. Hatta uyanık olanlarından...

(ha bu arada GS'li yöneticilerin devletten bedava arazi, stat vs. dilenmesini savunduğum da yok tam tersine bu dilencilikle ve bedavacılıkla bir yere varılamayacağına inananlardanım.)

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Hasan Utku wrote:Galatasaray Kulübü'nün bugünkü A.S.Yen arazisindeki tapulu yeri ne kadar ki? Ben küçük bir miktardan fazlasını hatırlayamadım.. :?:

Ayrıca,yine benim anladığım yeni stadyum TOKİ geliriyle yapılacak,yani devlet yapacak..Haliyle yine devletin stadı olacak..Bunun sonrası stadların arazisiyle birlikte, tümüyle kulüplere devredilmesi olur ki,bunlar ilerki günlerin sorunu..
Bugunun milliyet'indeki haber de aynen bu noktalari vurguluyordu:
- ASY'de 1997'de baslamis olan 49 yillik kullanim hakkimizdan ("irtifak hakkı" (*)) feragat ediyormusuz.
- Seyrantepe'de yapilacak 45-60 bin kisilik stadda da 49 yilligina kiraci olacamisiz...

Ilginc olur aslinda, sampiyonluga giderken 20 bin kisilik stadi dolduramiyorken, o buyuklukte (hele bir de devlet stadiysa, kosu pisti filan da olur simdi kimbilir?!) stadi doldurabilecek miyiz aslinda.. O da isin ayri bir yani... :) :(

Hoscakalin,

(*) Benim gibi anlamindan tam haberdar olmayan vardiysa, TDK soyle diyor: "Başkasının arsa, yol, bahçe vb. taşınmaz malından belirli bir yolda yararlanma hakkı."

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mehmet Gorgen wrote:Bu devlet mi dedi gel bu okulu yık da yerine 3 okul yap, gelirinden de bana pay ver diye. Demek ki kaz gelecek ki tavuk kurban ediliyor.

Kenan evren lisesindeki çocuklarda artık pendik veya sultanebeylindeki liselere gider.Nede olsa FB para kazansın da çocuklar önemli değil. Başka ilçedeki okula da gitsin sorun değil.

FB'li yöneticilerin müteahhit olduğu belli. Hatta uyanık olanlarından...

(ha bu arada GS'li yöneticilerin devletten bedava arazi, stat vs. dilenmesini savunduğum da yok tam tersine bu dilencilikle ve bedavacılıkla bir yere varılamayacağına inananlardanım.)
Gecenlerde roportajda bu bahsettigin konu gecti.AY kulubun ustlendigi 3 okul yaptirma projesinden maddi acidan zararli cikacagini ancak verilen soz nedeniyle bunu yapacaklarini soyledi, ayrica FB icin olsa da olmasa da Kenan Evren Lisesi zaten baska yere tasinacakmis.

Ayrica GS oyle pankart falan acamaz tribunde, cunku genelde izledigi politikalar kapali kapilar ardindadir, tipki nasil kol kirilir yen icinde kalir deniyor, iste disa karsi da sessiz ama derinden gidelim mantigi mevcut.Baksaniza yonetim ne Kulupler Bilriginde, Ne Federasyon seciminde nede kendi Divan seciminde taraf olmayacagini soyledi ve soyluyor ancak gel gor ki kapali kapilar ardinda her turlu politika aynen yapiliyor yeter ki ulu orta koz verilmesin cunku eminim ki gizleyecek cok seyleri var bu yuzden de seffaf olmak hic bir zaman islerine gelmiyor.

Maslak ve civarindaki arazilerin ranti su anda inanilmaz boyutta, su anda Istanbul'un Financial Center olma konusunda hizle ilerleyen o cevrede surekli projeler gelistirilip araziler yuksek fiyattan alinip satilmakta, hal boyleyken orasi nasil GS'a verildi o da buyuk bir muamma.

FB yaptigi stada artik bir seyi diyemecek insanlar, yok gecekonud yok kacak yapi gibi safsatalarla bir yerlere tutunmaya calisiyor, halbuki ASY stadi yillardir Mecidiyekoy'un ortasinda trafigin agzina sicti.Genede FB stadinin cevresinden gitmeden bilumum cevre yollar kullanilabilir, ancak ASY icin oyel miydi?

Bunlar bos isler herkesin aldigi yanina kar kaliyor, o yuzden saga sola laf etmeden kaymagini yemege bakin derim.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Ilginc olur aslinda, sampiyonluga giderken 20 bin kisilik stadi dolduramiyorken, o buyuklukte (hele bir de devlet stadiysa, kosu pisti filan da olur simdi kimbilir?!) stadi doldurabilecek miyiz aslinda.. O da isin ayri bir yani... :) :(
Ama insanlar bir yerde iyi şartlarda maç seyretmek,en azından maça gittiğine pişman olmayacak,her türlü ihtiyacını giderecek imkanlar istiyor..Şöyle bir Olimpiyat Stadı,oraya umutla gidilip pişman olunan maçları düşünün,sonra tam beğenmeseniz bile Ş.Saracoğlu Stadı'nı düşünün..Yani ne verirseniz karşılığını o nispette alıyorsunuz..

Kimin olursa olsun,yeni bir stad yapımında da günün şartları gereğine uyulacaktır mutlaka..Bu nedenle ne ulaşım zorluğuna katlanır insanlar artık,ne de stadlarda koşu pistine..Devlet de kendi kafasına göre plan yapmaz herhalde,ilgili kulüple de en azından stad yapımı ve ihtiyaçları hakkında işbirliği içinde olacaktır..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hıncaldan:
Seyrantepe projesi GS'nin yenilgisidir, hezimetidir! ÖC, Galatasaray başkanlığına ilk geldiğinde Mustafa Sarıgül projesini anlattı. Seyrantepeye stadyum ve GS'ye gelir getirecek tesisler yapcaktı. Finansmanı içindeydi. Ve Alisamiyen gene GS'ye her yıl asgari 20-25 milyon dolar gelir getircek bir hale getirilecekti. "ÖC demişki, Mustafa yeni projeyle gidersek bu iş uzun sürer, sen bu projeden kimseye bahsetme." Gelinen noktada GS Samiyeni TOKİ'ye verecek, o da GS'ye Seyrantepede stat yapacak!

Dayısı, aziz yıldırımın Türkiyede fena halde antipatik hale geldiğini görmüş. Bunun farkında ve diyorki, düşüşe geçmeden bırak bu işi. Aziz Yıldırımda, dayım doğru söylemiş diyor ama bırakmaya niyeti yok.
Last edited by Ismail Gezer on Wed Apr 12, 2006 11:26 pm, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Hıncaldan:
Seyrantepe projesi GS'nin yenilgisidir, hezimetidir! ÖC, Galatasaray başkanlığına ilk geldiğinde Mustafa Sarıgül projesini anlattı. Seyrantepeye stadyum ve GS'ye gelir getirecek tesisler yapcaktı. Finansmanı içindeydi. Ve Alisamiyen gene GS'ye her yıl asgari 20-25 milyon dolar gelir getircek bir hale getirilecekti. "ÖC demişki, Mustafa yeni projeyle gidersek bu iş uzun sürer, sen bu projeden kimseye bahsetme." Gelinen noktada GS Samiyeni TOKİ'ye verecek, o da GS'ye Seyrantepede stat yapacak!

Dayısı, aziz yıldırımın Türkiyede fena halde antipatik hale geldiğini görmüş. Bunun farkında ve diyorki, yeğen sen düşüşe geçtin, daha fazla inmeden bırak bu işi. Aziz Yıldırımda, dayım doğru söylemiş diyor ama bırakmaya niyeti yok.
Hincal'i gec.. Hala Mustafa Sarigul diye tutturuyor. Acikcasi Mustafa Sarigul'un CHP'nin umudu diye kongreye girip rezil oldup ve ustune ustluk kavga cikardigi halde hala ortalikta olmasi ilginc. Sarigul'e hic guvenmiyorum nedense, ve onun basinin altindan cikan Seyrantepe olayina girmedigimiz icin memnunum . Su anki durumda sadece stad yapilacak ve o da devletin olacak. Bence olmasi gereken de buydu.

Aziz Yildirim antipatik olabilir ama dususe gectigi tezine katilmak zor. Bu sene sampiyon olamazsa, seneye de Avrupa'da tur atlayamazsa o zaman dususe gecer, ama su anda gayet basarili buluyorum.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Savas Macun wrote: Ayrica GS oyle pankart falan acamaz tribunde, cunku genelde izledigi politikalar kapali kapilar ardindadir, tipki nasil kol kirilir yen icinde kalir deniyor, iste disa karsi da sessiz ama derinden gidelim mantigi mevcut.Baksaniza yonetim ne Kulupler Bilriginde, Ne Federasyon seciminde nede kendi Divan seciminde taraf olmayacagini soyledi ve soyluyor ancak gel gor ki kapali kapilar ardinda her turlu politika aynen yapiliyor yeter ki ulu orta koz verilmesin cunku eminim ki gizleyecek cok seyleri var bu yuzden de seffaf olmak hic bir zaman islerine gelmiyor.
Savaş bey,yani bu tam manasıyla haksızlık.. Klasik bir Murat Özaydınlı söylemi gibi duruyor.. :)

Kaç yıldır medyada Galatasaray hakkında söylenmedik söz,dökülmedik çamaşır kalmadı..Nerdeyse her gün ayrı bir çalkantı ile geçirdi kulüp..Kulüpler birliğinde olanlar da hep medyanın dilinde kaldı..Hala neyin şeffaflığı,neyin gizliliği kalmış ki?

Tam aksi,şeffaflık görüntüsü altında gizlilik liderliğini her türlü kurnazlık numaralarıyla alan kulüp ise aslında başka,ama bu topiğin konusu sapmasın şimdi..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Düşüşe geçmeden bırak demiş olabilir.. Ama şuanki durumun daha iyi bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Teknik tahlil yapmak gereksiz, daha iyi olsa Özhan Canaydını demeç üstüne demeç verirken görürdük.
Tolga Girici wrote:
Ismail Gezer wrote:Hıncaldan:

Dayısı, aziz yıldırımın Türkiyede fena halde antipatik hale geldiğini görmüş. Bunun farkında ve diyorki, yeğen sen düşüşe geçtin, daha fazla inmeden bırak bu işi. Aziz Yıldırımda, dayım doğru söylemiş diyor ama bırakmaya niyeti yok.
Hincal'i gec.. Hala Mustafa Sarigul diye tutturuyor. Acikcasi Mustafa Sarigul'un CHP'nin umudu diye kongreye girip rezil oldup ve ustune ustluk kavga cikardigi halde hala ortalikta olmasi ilginc. Sarigul'e hic guvenmiyorum nedense, ve onun basinin altindan cikan Seyrantepe olayina girmedigimiz icin memnunum . Su anki durumda sadece stad yapilacak ve o da devletin olacak. Bence olmasi gereken de buydu.

Aziz Yildirim antipatik olabilir ama dususe gectigi tezine katilmak zor. Bu sene sampiyon olamazsa, seneye de Avrupa'da tur atlayamazsa o zaman dususe gecer, ama su anda gayet basarili buluyorum.

Post Reply