TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

sefaköy skandalı gerçekmiş.Sözde paraları bilerek ödememişler.

http://www.milliyet.com.tr/2005/08/06/spor/spo03.html

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Senin olduğu daha kesin olmayan ve davali bir yer icin tabii para
odemezsin. Ayrica orasi havaalaninin dibi ve imarini vermezler.
Ucaklarin kondugu ve havalandigi yer. eskiden gumruklerde kalan arabalar konurdu.
Imar verselerde en fazla 1-2 kat olur.
Kaldiki adamin biri dava acmis benim diyor, bana miras kaldi diyor.

Olsun ne olur ne olmaz biz gene bir Canyadina giydirelim.
Sonra boru mu koskoca milliyet, balonun oldugu aksam
mal bulmus magribi gibi yazdi, serefsizlerin lafina itibar edelim..

Sefakoy olayinin asli su sekilde:

Galatasaray Yönetimi'nin, Sefaköy arazisini elinden kaçırmasıyla ilgili haber camiayı şaşkına çevirirken, konuyla ilgili iddiaları Başkan Özhan Canaydın yanıtladı. Canaydın, "Arazinin ön kullanım hakkı 18 Ocak 1998 tarihinde yapılan sözleşme ile kulübümüze verildi. 1999'daki depremin ardından Küçükçekmece Belediyesi jeoteknik çalışmalar sonucu imar durumu belli olacağı gerekçesiyle çalışmayı durdurdu. Sonra Hüseyin Balçık isimli bir şahıs, arazinin kendisine miras yoluyla geçtiği iddiasıyla Milli Emlak'a dava açtı. Yaklaşık 1.5 sene bu dava sürdü" diye konuştu.
Canaydın son olarak arazinin işgal edildiğini belirterek şunları söyledi; "Milli Emlak tarafından aynı arazinin bir nakliye firmasına TIR parkı olarak verildiğini ve bize ayrılan alanın işgal edildiğini gördük. Ön tahsisi yapılan arazinin boşaltılması için müracaat ettik. Milli Emlak aleyhine açılmış olan bir davaya dolayısıyla biz de müdahil olduk. Aynı bey sonra bir dava daha açtı. Mahkeme dava sonuçlanana kadar arazi üzerine tedbir koydu. Giremediğimiz, başkası tarafından işgal edilmiş bir arazinin kirasını ödemediğimiz için "Edimlerinizi yerine getirmediniz" diyerek ön iznimizi iptal ettiler. Biz de iptal kararının iptali için dava açtık. Arazi bize verilirse gereken ödemeleri yaparız" dedi.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sevgili Alpay ,

O araziye dediğin gibi 1-2 katlı inşaat yapılabilir. Zaten orasını da Migros, carefour, vs. için geniş alanda tek 1-2 katlı alışveriş merkezi yapmak için uygundu. Zaten beylükdüzüne kadar merter'den E-5 üzerinde böyle büyük bir alışveriş merkezi de yok , ayrıca böyle uygun bir arazi de yok.Adamların boğazın diğer yakasında stad altına market açmak için koca trübün inşaatı yaptıkları düşünülürse böyle bir arazinin değeri ancak öyle anlaşılır. Bizimkilerin böyle bir arazinin yıllık 500.000-1 milyon usd arasında kira gelirinden mahrum olduğu açık.Bence bu ayıp da yeter.

Canaydın bu kulübü yönetmeye devam ettiği sürece benzer haberleri daha çok duyacağımızdan eminim. Çünkü güvenip iş verdiği adamlarda iş yok.

Bir hatırlatma:

Carrefour Türkiye'nin enbüyük alışveriş merkezini bakırköy osmaniye'ye yapıyor. Merterden bakırköy sahile giden yol üzerinde. Sence o araziye kaç para vermişlerdir? 30 milyon usd nakit ödediklerini duydum.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

O araziye bu gune kadar ne kadar verildi, kira? Tuh kaka arazi ile bastan
neden ugrasilmisti?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bazıları iş yapar biizmkiler proje yapar.

Riva projesi başlayacakmış.

"Riva projesi hayata geçiyor(milliyet)

Riva'da bulunan 1200 dönüm arazinin değerlendirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren Galatasaray yönetimi, bu bölgenin imar hakkını mahkeme yolu ile yüzde 16'dan yüzde 20'ye çıkardı. Bir inşaat firması ile anlaşarak Riva arazisine villakent yapmayı planlayan yönetim, gelen teklifleri değerlendiriyor. Projeden 100 milyon dolar gelir bekleniyor."

Ben inanmadım ya siz?

Malatya maçına yetişecek denen eski açık trübün biletleri satılmıyor. Demek ki 1 sonraki maça kaldı. Bu da 15 gün erteleme daha var anlamına geliyor.

Sezon başına yetişecekti şimdiden 1 ay gecikme oldu.Bakalım daha da gecikecek mi?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BUGÜNKÜ STAR GAZETESİ DEMİŞ Kİ:

Aslantepe okey

MARTTA TEMEL ATIYORLARMIŞ. SAF KONGRE ÜYELERİ VARSA, BUNA İNANIP CANAYDIN'A OY VERECEKLER.
SAMİMİYSENİZ EKİM YADA KASIM AYINDA TEMEL ATARSINIZ. BELEDİYELERİN SEÇİMDEN ÖNCEKİ AY İÇERİSİNDE METRO TEMELLERİ ATMALARI GİBİ.

Sarı-Kırmızılılar, Seyrantepe arazisinde mutlu sona ulaştı

Galatasaray, işbitirici yöneticisi Refik Arkan’ın özverili çalışmasıyla arazinin imar durumu ve inşaat projesindeki pürüzleri aştı

Mart ayında temeli atılacak Seyrantepe’ye 5 bin daire, 55 bin kişilik muhteşem bir stat, spor ve kamp kompleksleri yapılacak

CİM-BOM’A müjdeli haber... Sarı-Kırmızılılar tüm engellemelere rağmen ‘Onur’ meselesi haline getirdiği Seyrantepe arazisinde amacına ulaştı.

G.Saray’ın ‘Kurtuluş projesi’ olarak gördüğü ve kulübün önündeki 50 yılını garanti altına alacağı bildirilen proje yönetici Refik Arkan’ın geceli gündüzlü çalışmaları sonucunda mutlu sonla noktalandı. Arkan, imar durumu ve inşaat projesindeki beklentilerin istedikleri gibi sonuçlandığını belirterek, ‘Projeyi engellemek isteyenler amacına ulaşamadı. Pürüzleri tek tek çözüp camiamıza verdiğimiz sözü tuttuk’ dedi.

Mart ayındaki kongre öncesi temeli atılacak Seyrantepe projesi tamamlandığında Cim-Bom ihya olacak. Proje çerçevesinde yapımı düşünülen 5 bin dairenin 1.250’si kulübün malı olacak.

Taraftarı Mecidiyeköy’ün trafiğinden kurtarmak isteyen yönetim buraya 55 bin kişilik muhteşem bir stat yaptıracak. Stat, spor ve kamp komleksleriyle takviye edilecek. l Vedat YANGIN

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

G.Saray B.Çekmece’de

Ali Naci KÜÇÜK

GALATASARAY yönetimi yıllardır hayal olan projeyi sonunda gerçekleştirdi.

Başkan Özhan Canaydın ve 2. Başkan Ergun Gürsoy, Büyükçekmece’de 250 dönümlük bir arsa satın alarak kulübün ilerisi için önünün açılmasını sağladı. Ciddi bir mali kriz yaşayan sarı kırmızılı kulübü sıkıntıdan Büyükçekmece projesinin kurtarması bekleniyor. Uzun vadede yapılan ödeme planı ile 250 dönümlük araziyi satın alan G.Saray yönetiminin projesi Florya Metin Oktay Tesisleri’ni Büyükçekmece’ye taşımak oldu. Metin Oktay Tesisleri’ndeki tüm spor komplekslerinin Büyükçekmece’ye taşınmasıyla İstanbul’un en pahalı semtlerinden biri olan Florya’daki geniş arazi de kısım kısım satılacak ve bu sayede sıcak para elde edilmiş olacak.

hürriyet
http://www.hurriyet.com.tr/sondakika/3348351.asp

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu gidi$le nerede bo$ bir devlet arazisi var Istanbulda GS coreklenecek gibi. Ama almakla olmuyor para olmayinca duruyor kuru araziler direk dikiyorlar. Ne oldu direklere Seyrantepede?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Olimpiyat stadi Almanya macinda yine bombos gozuktu - bu stad Istanbul'un ortasinda olsa oyle olmazdi tabii...

Yeri dolayisi ile - hem ruzgar soguk hem uzaklik - Olimpiyat Stadi cok kullanissiz ve sene de bir-iki mac haricinde hicbir ise yaramiyor ve orada eskiyip gidecek...

Simdi yeni gelisen teknoloji ile yapilar parcalar halinde bir yerden bir yere tasinabiliyor... acaba diyorum, "isbilir" yoneticilerimiz devlet erkanlari ile anlasip Olimpiyat Stadini parcalar halinde Seyrantepe'ye tasitabilirlermi? Bundan herkesim kazancli cikar... Hem milli takimin hem de GS'in kullanabilecegi, iklimi makul, gidis-gelisi makul bir stad olur... ve hatta devlet Seyrantepe'nin kalan bir bolumunu de Olimpiyat koyu kurmak amacli kullanabilir...

Acaba muhendis arkadaslar bu tip bir girisimin fizibilitesini nasil degerlendirir ve bunu yapmakla yeniden insa etmek arasinda finansal yonden cok fark varmidir?

Benzer bir proje Misir'da ki Philae tapinagini selden korumak amaci ile daha yuksek bir bolgeye tasimak icin yapilmis. Neden olmasin?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Karl Heinz Fedkalmp'in Zaman gazetesindeki bugünkü yazısından

"Olimpiyat stadı kötü Türk Milli Takımı iyiydi

Türkiye-Almanya maçıyla ilgili gözlemlerime geçmeden önce İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadı ile ilgili birkaç söz söylemek istiyorum.

Bu stadyum belki bir müzik etkinliği yada kültürel bir program için kullanılabilir. Ancak kesinlikle spor için kullanılamaz.

Türkiye-Almanya maçında topun nereye gitmesi gerektiğine futbolcular değil, rüzgar karar verdi. İyi bir bölgede yapılmasına rağmen mimarisi ve inşaatıyla Olimpiyat Stadı sadece futbolculara karşı değil, atletizm müsabakalarında atletlere karşı da başlı başına bir rakip.

Olimpiyatları İstanbul'a almayı düşünen yetkililer mutlaka bu stadın düzeltilmesi için bir şeyler yapmalı.

Türkiye-Almanya maçı öncesi eski Türk milli futbolculardan oluşan karma ile Almanya Büyükelçilik karmasının maçı vardı. Bu nedenle 4 saate yakın stadyum ve çevresini görme imkanım oldu. Birileri bu stadyumun ne amaçla yapıldığını sorgulamalı. İhmali bulunanlar varsa gerekirse cezalandırılmalı. Soyunma odalarında değil profesyonel takımlar, çocuk futbol takımları bile üzerine değiştirip, maça çıkamaz. Türkiye'de spora ve özellikle futbola yön verenlerin bu uyarıları bir dost hatırlatması olarak algılamalarını isterim."

http://www.zaman.com.tr/?bl=yazarlar&al ... &hn=218374

Sevgili Mert,

Bir mühendis olarak şunu söyleyebilirim.Sözkonusu stat çelik konstrüksiyon olmayıp betonarme olduğundan o stadın koltuklarından başka hiçbir yeri sökülüp bir yere taşınamaz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ...
Sevgili Mert,

Bir mühendis olarak şunu söyleyebilirim.Sözkonusu stat çelik konstrüksiyon olmayıp betonarme olduğundan o stadın koltuklarından başka hiçbir yeri sökülüp bir yere taşınamaz.
Ha ya$a. Ben In$aat muhendisi degilim ama hemen hemen ayni $eyi soyleyecektim. Ama varli vakitsiz her halta maydonoz p;uyorum Gorgen gelir belki soyler dedim. Turkiyede betondan ucuz ne var. Yenisini dokerler.

Bu arada ben bu Kalli'yi fahri teknik direktor filan yapip gelip her sene hele yazin klupte teknik adamlarla fikir degi$ toku$una neden sicak bakilmiyor diye du$unuyordum. Bu genc takimdi, PAF takimdi gibi bu konularda ba$ta olanlara verecegi bilgi ve akil icin ustune para odemek gerekir. Hele futbolcular yapacagi seminerler. Bu adamda Daum gibi demeyecegim (cunku ondaki bana yava$ yava$ sahte gibi gelmye ba$lad) Turklere ve hele hele ilk goz agrisi GS'ya bu kadar ilgisi var. Zaman gazetesi bile firsati kacirmiyorken GS'dakiler ne diye otururlar bilmeme. Teklif etseler zevkle yapar.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Dec 31, 2005 1:29 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hurriyet Ekonomi Sayfasinda vahap Munyar'in bir yazisi cikti. Enka'nin Galatasarayli olan patronu Sarik tara ile gorusmus. Tara'nin bazi onerileri var, kendisi de beles para vermek degil de bedava hizmet olarak Plan , proje ve takip islerini bedelsiz yapacagini soylemis.

Iste potansiyel var ama yonetim yok maalesef bizde. UEFA kupasini kazanmis takimimiz var, milyonlarca taraftar var, kimsede olmayan gayrimenkuller var ama dinamikleri harekete gecirecek pratik zeka bu yonetimde yok. Eurocard projesine ayirdiklari zamani ve emegi asagidaki konulara harcasalar cok daha iyi olurdu.
Enka’dan Galatasaray’ın stat projesine jest sözü

MOSKOVA’da Enka İnşaat’ın yaptığı kompleksin içinde yer alan SwissOtel’in lobisi... Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Saffet Arolat, Enka’nın Onursal Başkanı Şarık Tara’ya yöneldi: ‘Şarık Bey, Rusya’da çok başarılı işler yaptınız ve devam da ediyorsunuz. Size İstanbul’a bir eser bırakmak yakışır.’

Dubai Towers tartışmalarını yakından izleyen Tara, ‘Beni tartışmaya bulaştırmaya kalkmayın’ dedi. Arolat, ısrar etti: ‘Şarık Bey, sıkı bir Galatasaray taraftarısınız. Oğlunuz Sinan Tara da öyle. Galatasaray’ın çektiği sıkıntıyı görüyorsunuz. İstanbul’a bırakacağınız eser neden Galatasaray’ın yeni stadı olmasın. Bunu yapmak Türk inşaat sektörünün duayeni olarak size yakışır.’

Arolat’ın önerisini Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Cüneyt Toros da destekledi. Ben de, ‘Şarık Bey, vereceğiniz sözleri kayda geçmesi için yazacağım. Ona göre konuşun. Zamanı geldiğinde gerçekleşmeleri birlikte gözden geçiririz’ dedim.

Tara, önce ‘Ben öyle çıkarıp para falan veremem’ dedi ve planını açıkladı: ‘Galatasaray’ın durumu umutsuz değil. Çok malı var. Malları şimdi gündemde olan Riva’yla sınırlı değil. Önemli olan bunları harekete geçirmek. Öncelikle Galatasaray’ı doğrudan şirket haline getirsinler. Ardından şirketin hisselerinin önemli bölümünü, halka açsınlar. Ardından hissedarlar genel kurulu yapsınlar, yeni yönetimi belirlesinler. İyi de bir genel müdür bulsunlar. Yeni stad yapımı gündeme geldiğinde planı, projelendirmesi, inşaatının kontrolü gibi işleri bedava yapmaya hazırım.’

Peki, Tara’nın söz verdiği hizmetin parasal değeri neydi? Tara, yanıtladı: ‘Stad işinin yüzde 5-6’sını bedava karşılamış oluruz. 100 milyon dolarlık işte 6 milyon dolar demek...’

Böylece Şarık Tara’dan sözü aldık... Galatasaray’ı yönetenler, yönetmeye talip olanlar unutmasın, yeni stad işi gündeme geldiğinde Enka’nın kapısını çalsın...

Post Reply