TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ali Gursel wrote:Ha, bu adam GS'a stad yapsin, o stadin onunde 20 sene aniririm, hatta maket yaparsa aniririm, onu da yapamayacaktir. Ruzgar panelleri tek icraati olarak kalacak korkarim.
OC yonetimi imkansizi basarip takimi CL sampiyonu yapsin, dunyanin en guzel stadini klube kazandirsin ruzgar panelleri fiyaskosunu hic unutmiyacagim. Lise koridorlarinda yapilan her turlu teklife inanan, ipe sapa gelmeyen vaatlari referans veren bir insanin akli dengesinden suphe ederim. Ruzgari kim durdurmusta sen durduracaksin. Yokmu koca memlekette akli basinda bir insan?

Stad konusunda tek inandigim Ocak'da temel atilacagi. Bir toren yaparlar, yanina bir tabele dikerler, bir kurban keserler. Sonra birakir giderler.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Ali Gursel wrote:Ha, bu adam GS'a stad yapsin, o stadin onunde 20 sene aniririm, hatta maket yaparsa aniririm, onu da yapamayacaktir. Ruzgar panelleri tek icraati olarak kalacak korkarim.
OC yonetimi imkansizi basarip takimi CL sampiyonu yapsin, dunyanin en guzel stadini klube kazandirsin ruzgar panelleri fiyaskosunu hic unutmiyacagim. .
Unutulacak gibi mi? Yabanci bir firmaya birkac milyon dolari kaptirdi onlarda ona brandadan yelken satti. Ke$ke bir Turk firmasi olsa idi de onlarin kursagina gitseydi bu para.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bundan tam bir sene once Ozhan Canaydin durduk yerde bir anda Riva arazisini gundeme getirmisti, hatirlarsiniz. Guya Riva cok degerliydi, GS rivayi satsa butun borclarini oderdi, falan filan. Sonra bu isi oldu bittiye getirmek istemeyen camia, bir komite kurulup o sekilde inceleme yapilmasina karar vermisti. Canaydin da bunun uzerine darilmis, sanirim 2 ay Florya'ya gelmemisti. Futbolculara alacaklarini vermemisti. Tomas, Ilic son anda devre arasina katilmisti. Sonra Adnan Polat geldi, akli basinda adamdir dedik, bu konuda bir seyler yapar dedik. Sonra ne oldu hatirlamiyorum, Riva bir anda gundemden dustu.

Simdi ASY arazisini devlete verip, TOKI'ye bedava stad yaptirtmak niyetindeler, soylenenlere gore Ocak'ta temel atilacakmis. Benim hazmedemedigim sey su: ASY arazisi bizim tapulu malimiz degil. Bizim olmayan seyi devlete nasil veriyoruz, ve nasil oradan avantaj saglayabiliyoruz. Madem Riva arazisi cok degerli, madem GS gayrimenkul olarak en zengin kulup, neden orayi parsel parsel satip, isletip, oradan gelecek parayla Seyrantepe'deki 38bin donumluk araziye hic olmazsa mutevazi bir stad yapmiyoruz?

Fenerbahce'nin stad insaati kacakti veya degildi, insaat izni vardi veya yoktu, bilmiyorum. Ama adamlar kendi paralariyla bir stad diktiler. 5 sene insaatin icinde top oynadilar, ceremesini cektiler. Onlara haksizlik olmuyor mu? Kayseri'ye haksizlik olmuyor mu? Ben bunlari hazmedemiyorum, acik soyleyeyim.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Fenerbahce'nin stad insaati kacakti veya degildi, insaat izni vardi veya yoktu, bilmiyorum. Ama adamlar kendi paralariyla bir stad diktiler. 5 sene insaatin icinde top oynadilar, ceremesini cektiler. Onlara haksizlik olmuyor mu? Kayseri'ye haksizlik olmuyor mu? Ben bunlari hazmedemiyorum, acik soyleyeyim.
Yukarda Kerem'in alintisindan biraktigim su kisimlara bakilirsa:
Kerem Tezic wrote:... Hayırsever işadamı Kadir Has'ın adını taşıyacak ve 67 milyon 260 bin YTL'ye mal olacak stat, 2007 yılı sonunda tamamlanacak. Kayseri kent merkezinde, Sivas Caddesi'nde bulunan mevcut stadın yerine, Osman Kavuncu Bulvarı'nda Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nden Büyükşehir Belediyesi'ne geçen alanda yapılacak stat, KDV dahil 67 milyon 260 bin YTL'ye Paşalı İnşaat firmasına ihale edildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, hayırsever işadamı Kadir Has'ın adının verileceği, işadamının da 10 milyon YTL katkıda bulunacağı stadın, .... Atatürk Spor Sitesi'ndeki Kadir Has Stadı'mız, 2007 yılının sonunda teslim alınacak. Bu stadın devreye girmesinin ardından mevcut stadın yeri, iş merkezi yapılmak üzere ihaleyi kazanan şirkete teslim edilecek" dedi.
Kayseri kulupleri degil, is adami yardimi, devlet arazisi hibesi ve Buyuksehir Belediyesi bu stadi yaptiracak gibi gorundu bana. Yeni arsanin saglanmasi disinda, yardim disinda kalan ~57 milyon YTL'nin bir kismini da belediye odeyecektir gibime geliyor benim. 1.5 yil sonra alinacak (sehir merkezinde olsa bile) su anki stad arazisinin degerinin o miktarlara ulasacagini pek sanmiyorum(??).
Özgür

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Özhan Canaydından nefret ediyorum.
Daha doğrusu nefret etmek istiyorum ama edemiyorum. O acınası hali o zavallılığı içimi sızlatıyor ve ağız tadıyla gıcık olamıyorum adama..
Yallah özhan yallah..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hincal'i gunahim kadar sevmem, yazdiklarina guvenmem, onun icin orada yazilan her sey dogru mu bilmiyorum, konusmalar vs. Ama cok onemli de degil: GS'in en buyuk probleminin su anda basinda bulunan insan ve bu insani goreve getiren kongre oldugunu dogru tespit etmis.

Darisi tum GS camiasinin basina.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yazinin ikinci kismi. Kimin yazdigi degil icindekiler önemli. Sahi ya su ...'u unutmustum son gunlerde :lol:
http://www.sabah.com.tr/yaz02-10-135.html
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bende aynı amaçla girdim konuya. Yazıyı asacaktım ama asılmış sayılır. Hıncalı okuyunca Canaydın'ın yedi sülalesini kalaylamadan duramayacaksınız.
Yanlız şu var; Ünal Aysal ismi zikredilmeye başlandıktan bir süre sonra adam ahkkında nahoş haberler yapan gazetede GS'li Hıncal ve GS'li F.Altaylı'nın gazetesiydi.. Ünal Aysal'ın GS'den elini eteğini çekmesinde Sabah gazetesi'ninde payı büyük! Hıncal bunuda yazabilseydi keşke..
Kerem Tezic wrote:Yazinin ikinci kismi. Kimin yazdigi degil icindekiler önemli. Sahi ya su ...'u unutmustum son gunlerde :lol:
http://www.sabah.com.tr/yaz02-10-135.html

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deve Dilaver! Ben Turkiyede iken once FIRT'da cikan sonra Hurriyet gazetesine ta$inan gunluk Hudaverdi cizgi ko$esi vardi. Hatirlayiniz vardir. Bu adami daha iyi tanidikca o karakter aklima geliyor.. Boyu da boyle uzun ve akli kisa idi. 1615 ki4i du$unsun diyecem ama hepsi Deve Dilaver'in soyundan gibiler.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Nov 09, 2006 10:10 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bence hemen baskan'a saldirmayin.Hinclain ne mal oldugu belli

Unal Aysal sonucta isadami elinde guzel rant firsati oluncada degerlendirmesini bilecek kadar akillidir.

Hincal kendi arkadaslarina dostlarina kosesini veriyor ve onlarin agzindan yazilar yazdiriyor.

Araplara peskes cekmek dedigi Emirates'den bahsediliyor ki Arsenal salak mi o zaman?

Bu konuda Ozhan Canaydin'in yolu dogru eger basinda yazilanlar dogruysa.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Olanlar hic Hincal'in yazdigi gibi degil. Daha dogrusu Canaydin'a giydirmek icin carpitiyor. Hincal (su adama lakab takmak istiyorum ama hic bir sey Hincal ismini gecemiyor, acaip bir sey) cok degil Ozhan Canaydin - Unal Aysal flortu oldugu zamanlarda OC'ni kulubu Unal Aysal'a satmakla suclamiyor muydu? Ne oldu da simdi Canaydin Unal Aysal'in teklifini red etmekle kotu adam durumuna dustu? Ya bu kadar Turk halki enayi yerine koyulmaz ama, bu kadar enayiyiz yani.

Unal Aysal'in sag kollarindan biri benim samimi arkadasim. Koyu GS'lidir. Stad projesini hazirlayan da o. Boyle anlatildigi gibi restorantta Belcika'da mac sirasinda falan konusulan bir sey yok. Gayet ciddi proje hazirlandi, teklif edildi, oturuldu konusuldu ama olmadi.

Olmamasinin sebebi, Ozhan Canaydin GS'in cikarlarini korumak icin Aysal'in sirketinden cok asiri taviz beklemesiydi. Yani bir nevi "enayi" olmasini bekledi. Ama tabii Aysal ticaret adami. Aysal cok iyi bir GSli bile olsa, elinin tersiyle 100 milyonlari hibe edecek bir adam bile olsa adamin sirketi var. Calisanlari var, sorumlu oldugu hissedarlar var, yonetim kurulu var var oglu var. Koydeki arsasini satip zengin olmus dunku aga degil yani.

GS'in sartlarini sirket olarak kabul etmediler. Olayin ozu o. Ama boru Hincal gibilerin elinde, o da otturuyor. Yiyenler yiyor.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ...
Araplara peskes cekmek dedigi Emirates'den bahsediliyor ki Arsenal salak mi o zaman?
Elbette Hincal abartacak. Ama Unal Aysal Arap Emriates'leri gibi teklifte bulunmu$. Dilaver'in buldugu adam da ... olunca kizmamak elde mi? Gecen gun Ali bas bas bagiriyordu Aslantepeye o stadi yapsin e$ek olarak orada aniracam diye. Haksiz degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:
Elbette Hincal abartacak. Ama Unal Aysal Arap Emriates'leri gibi teklifte bulunmu$. Dilaver'in buldugu adam da ... olunca kizmamak elde mi? Gecen gun Ali bas bas bagiriyordu Aslantepeye o stadi yapsin e$ek olarak orada aniracam diye. Haksiz degil.

Abi adam 50 mio harcayip stad yapacak, yilda 10 mio dolar GS'a verecek.

Toplam cebinden 150 mio usd cikacak.

Yilda GS 50 kusur mac oynuyor on yilda 500 mac yapar.

Mac basina maliyeti 300k.Bunun konseri var bilmemnesi var.

300 bin usd hasilat yapman lazim kisaca mac basina.

Bugun FB mac basina 800 bin-1 mio dolar yapiyor.

Adam ucuza mal bulmus kapatmak istiyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Elbette Hincal abartacak. Ama Unal Aysal Arap Emriates'leri gibi teklifte bulunmu$. Dilaver'in buldugu adam da ,,, olunca kizmamak elde mi? Gecen gun Ali bas bas bagiriyordu Aslantepeye o stadi yapsin e$ek olarak orada aniracam diye. Haksiz degil.

Abi adam 50 mio harcayip stad yapacak, yilda 10 mio dolar GS'a verecek.

Toplam cebinden 150 mio usd cikacak.

Yilda GS 50 kusur mac oynuyor on yilda 500 mac yapar.

Mac basina maliyeti 300k.Bunun konseri var bilmemnesi var.

300 bin usd hasilat yapman lazim kisaca mac basina.

Bugun FB mac basina 800 bin-1 mio dolar yapiyor.

Adam ucuza mal bulmus kapatmak istiyor.

Selamlar
Savas
Kimse Unal Aysal $ani icin yapacak demiyor ki. I$te AIG deneyi mi i$te banka deneyi mi, hepsi ortada. Parayi veren elbette kazanacak. Bugun GS bu stadi bedevaya getirebilir mi? Kimsenin akli yatiyor mu buna? Senin Aziz beyin 85M dolar para harcadik demi$ ya. Elbette bu kadar harcamadi ama yarisi kadar harcami$tir. Bu paraya FB hibe mi etti yoksa geriye alirken faiz filan almayacak mi saniyorsun. Senin hesaba bakarsak GS cebinden de 50 milyon Unal beye 10 senelik kar olacak cikacak. Gayet normal. Zaten ben istemem diyenden kork. Acaba neremi daglayacak diye arkasini duvara yaslamali boyle bir teklif yapildiginda. Nerde bu gun kim kime milyon dolar veriyor kar$iligi filan olmadan. Al i$te bir araya gelelim dedi Polat kac para cikardi haramzadelerden. Gulunc oluyor GS cebinden geleceginden arazisinden filan olmadan stad yapacak diye. Elbet bunun mailiyeti olacak ve GS da e$ek gibi bu mailyetti ister pe$in isterse taksitle karindan kesip odeyecek. Degilse gitsin i$te AOS oynasin. Benim 20 kusur ya$larinda Brooklyn de tani$tigim Borlu Terzi Hoca Mahir gibi "ya emmeye ya da gommeye" yarayacaklar ki bir i$ yapilsin.

10 senede 150 ver 200 al. Neresi kotu GS icin bunun? Neresi soygunculuk Unal Aysal acisindan. 10 sene sonunda stad GS'yin. Cebinden para cikmadan yapmi$sin. Aklini kullan TV gelirlini filan saga sola dagitma. Adam gibi bir takim kur ba$arili ol.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply