TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Son 6 ayda stad projesi konusunda elle tutulur ne yapildi merak ediyorum. Adnan Polat'in konusmalarina bakilirsa pek bir sey yapilmamis. Hala varsayimlar uzerine konusuluyor. Bence Florya tesislerine simdilik dokunulmamali, Riva satilmali.
Aylık Olağan Divan Toplantısı Yapıldı

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu toplantısı, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapıldı.

Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar yönetiminde gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Cengiz Özyalçın ile Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Gökşen ve Atilla Kınay katıldı.

Divan Kurulu Toplantısı’ndan önce, yaklaşık 140 Divan Kurulu üyesi, Galatasaray Spor Kulübü tarafından 30 yıllığına üst kullanım hakkı alınan Seyrantepe’deki 384 dönümlik araziyi yerinde incelediler. Divan Başkanı İrfan Aktar tarafından arazi hakkında bilgilendirilen, Divan Kurulu üyeleri daha sonra Florya’da Yönetim Kurulu’nun, Divan Üyeleri’ne verdiği Şampiyonluk Yemeğine katıldılar.

Şampiyonluk yemeğinin ardından yapılan Divan Kurulu toplantısında, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar Seyrantepe arazisi hakkında Divan Kurulu üyelerine açıklamalarda bulundu. İrfan Aktar, Yönetim Kurulu’nun hukuki sorunları aşmak için uğraştığını, Belediye, TOKİ ve İmar Müdürlüğü gibi kuruluşlarla bu sorunları çözmek adına görüşmelerini sürdürdüğünü belirtti. Kasım ayına kadar, bu sorunları aşılmasının hedeflendiğini söyleyen İrfan Aktar, 384 dönüm büyüklüğünde olan arazinin 30 yıllığına üst kullanım hakkının Galatasaray Spor Kulübü’nde bulunduğunu belirterek, stad inşaatının hukuki sorunların aşılmasının ardından, 6 aylık bir projelendirme süresinin sonrasında hayata geçeceğini ve 52.000 kişilik olarak düşünülen yeni stadın inşaat süresinin en az 2,5 yıl süreceğini söyledi.

Başkan Yardımcısı Adnan Polat yaptığı konuşmada, 1996 yılından bu yana ilk kez Divan Kurulu toplantısında konuşma yaptığını hatırlatarak, Riva Projesi hakkında bilgi verdi. Adnan Polat, "Bugün Galatasaray'ın mevcut mali problemlerini biliyoruz ve bunun ağırlığını sırtımızda hissediyoruz. Bu rakamlar ürkütücü ve büyük olsa da Galatasaray'ın mal varlığını bir kenara koyup, borçlarını düştüğünde kalan değer, Türkiye'deki bütün kulüplerin toplam mal varlığından daha büyüktür. İçiniz rahat etsin. Bunun yanı sıra kısa vadeli mali problemlerimizin çözülmesi lazım. Elimizdeki değerlerin bazılarını çıkarmaktan başka çaremiz yok. Riva Projesi bunlardan biri. Bugün Riva ile ilgili benim duyduğum rakamlar, gerçeklere yakın değil. Riva için 150-200 milyon dolar gelir beklendiği söyleniyor, bunun gerçekle uzaktan yakından alakası yok. Bu rakam bizim için hayal, biz gerçeklere dayanarak kararlar vermek durumunda olacağız. Bir çok kongre ve divan kurulu üyesinden eleştiri alacağımızı biliyorum. Vücudu kurtarmak için parmağı, eli feda etmeliyiz. Bankalara borçların faiz çarkı çalışıyor. Bunu durdurmalıyız. Bunu hemen durdurmazsak, gelecek 150 milyon dolar da bu borçların kapatılmasına yetmez. Biz bu seneyi, Galatasaray camiası ve taraftarının yılı ilan edip, maksimum maddi desteği almamız lazım" dedi.

Florya Tesislerinin büyük bir maddi gelir getirebileceğini anlatan Adnan Polat, "Bu araziden 300 milyon dolar gelir elde edebiliriz. Bizim kulübümüze burası en az 300 milyon dolar kazandıracak değerdedir. Ben o zaman 'metrekaresi 3 bin dolar olan yerde antrenman yapacak kadar zengin değiliz' demiştim. Sıkıntılarımız bu sene boyunca sürecek. Stat çok çabuk halledilmeyecek, bu günden itibaren en az 36 aydan önce stadı kimsenin düşünmemesi lazım. Gerçekler acı oluyor, ama bunları söylemek lazım, 16 kişiyiz, yönetimde bunlar bizim altına girmemizle kalkacak gibi değil. Şu anda ne yapıyoruz? Şu anda Riva Projesi ile uğraşıyoruz, statla ilgili görüşmeler sürüyor. Kulübü yeniden reorganize etmeye çalışıyoruz” dedi.

Galatasaray'ın bu sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağını hatırlatan Polat, transfer konusunda da şu anda sadece bir yabancı oyuncu transfer yapma imkanlarının bulunduğunu belirterek, "Bu kulüp geçmişte bir çok yıldız yarattı, yine yıldız yaratabilecek kapasitesi var. Bu yıldız adayını da bulacağız. Hakan Şükür, Ergün, Okan kulübe gelirken yıldız değildi, kulübümüzü çirkin bir şekilde terk eden Ribery de yıldız değildi. Lig bittiğinden beri medyada 60'a yakın futbolcu ismi görüyorum. Hepsini bize transfer ettiler, buna şaşırmıyorum, ama kızıyorum ve üzülüyorum. Kamuoyunu yanlış yönlendiriyorlar. Biz medyanın ya da köşe yazarlarının arzusuna göre değil, Galatasaray yönetiminin akıl ve mantığı ile transfer yapacağız, acele etmiyoruz. Galatasaray'ın yanlış yapma lüksü yok. Artık yanlışlıklar yapılmamalı. Galatasaray nezle olursa, Türk futbolu zatürre oluyor. Bizim bunları yapmaya hakkımız yok. Sabır ve sağ duyu istiyorum" şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Cengiz Özyalçın da Divan Toplantısı’nda söz alarak, Divan Kurulu üyelerini Kalamış Tesisleri ve Galatasaray Adası hakkında bilgilendirdi.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Adnan Polat'ın "Galatasaray'ın bütün malvarlığı Riva da Florya da satılsa Türkiyede ki tüm klüplerin malvarlığından fazladır" açıklamaları sizce ne kadar gerçekçi? Hani gerçekten öyleyse illa Riva ve Florya mı satılmalı? Diğerlerini satın kardeşim, böylece yıllardan beri üzerine taş konulamayan Rivayı satma projesinden çok daha çabuk bir şekilde para kazanmış olursunuz? Galatasaray bir devlet dairesi olmuş çıkmış, bu kafayla ne stad yapılır ne de başka birşey. Şu bizim stad meselesine millet kıçıyla gülmekten bile yoruldu. Ben onbeş sene önce lisans işlemlerim için klübe gittiğimde Sinan Bey'in masasının hemen yanında dururdu Mecidiyeköy'e yapılması planlanan stadyumun resmi, o zaman başlasaydık onbeşer tuğla koymaya şimdi stad bitmiş olurdu herhalde. Ancak ben bu işin becerilemeyeşini şimdiki veya geçmişteki yönetimlerin suçu olarak görmüyorum,bu atalet Galatasaray klubünün ruhunda var galiba..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Galataray adasi Reina'ya yillik 400 bin dolardan kiralandi biliyorsunuz. Daha once Unal Aysal'daydi ada, ve yillik 500 bin dolar veriyordu, ve herkes bu fiyata "kelepir" diyordu. Simdi daha az fiyata Reina kiralamis. Gerci bazi yatirimlar da yapacaklarmis ama yine de kelepir denen fiyatin da altinda bir fiyata verilmis sonucta. Bugun Fanatik'te Ismet Tongo yazinca uyandim.
Cengiz Akgun wrote:Turgay $eren Ak$amda bir $eyler karalami$. Hayri kozak'i filan geciniz. Ama satir aralarinda ilginc yerler var. Cansun'un GS adasini 30 seneligine Aysal'a seneligi 500 bin dolara kiraladigini soylemi$. $imdiki hali ile etmez elbette ama Aysal oraya bir $eyler yapma derdinde. O projeyi gecirirse cok iyi bir kira ucreti ile orada en az ceyrek asir oturacak demektir.

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=28760,10,35
Image
Söz konusu işletme, sözleşme gereği bu 3 yıl içinde Galatasaray Adası’na 2.5 milyon dolar tutarında yatırım yapacak.

Galatasaray Kulübü Sosyal Tesisleri üyelerinin, adadaki havuzdan ve motor taşımasından ücretsiz yararlanabilecekleri, ayrıca tesiste üyelere ayrı bir mekan tahsis edileceği ve bu mekanda geçerli olacak fiyatların, Galatasaray Kulübü tarafından belirleneceği kaydedildi.

Bu arada sözleşme sona erdiğinde, yatırımlardan oluşan değerlerin de Galatasaray Kulübü’ne kalacağı açıklandı.
Ismet Tongo'nun yazisi: http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/G ... rID=392999

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Image

Daha once bahsetmistik, yukaridaki metro projesinde Seyrantepe catali'nin yapilip yapilmayacagi kesin degildi. Gecen gun Buyuksehir belediyesi 4. levent metro insaati'ni gezdirmis. Seyrantepe Catali'nin yapilacagini, 3 durak daha eklenecegini soylemis.

Bu cok iyi bir haber. Artik bir sekilde finansman bulunup stadin metro hatti ile eszamanli yapilip 2008'e yetismesi lazim.

İstanbul’da metro yatırımı karayolundan 5 kat fazla!

Kazı çalışmaları hızla devam eden 4. Levent-Ayazağa-Darüşşafaka Metrosu’nu gazetecilere gezdiren Başkan Topbaş, “Kazı çalışmasının yüzde 46’sı tamamlanan bu hatta ayda 1 kilometre kazıyla bir dünya rekoruna imza attık. Toplam 5 milyar doları bulan raylı sistem yatırımlarımız karayolu çalışmalarımızdan 5 kat daha fazla” dedi.

...

4. Levent-Ayazağa-Darüşşafaka Metrosu’na 3 istasyon daha ilave edildi

Taksim-4. Levent Metrosu’nun (İstanbul Metrosu) devamı olan 4. Levent-Ayazağa-Darüşşafaka Metrosu’nun İstanbul’un kuzey-güney aksında çok önemli bir omurga olacağını belirten Başkan Kadir Topbaş, hat hakkında şu bilgileri verdi; “4.Levent Ayazağa Metrosu’nu Atatürk Sanayi Sitesi ve Darraşşüfaka’yı yolcu taleplerine göre 2 ayrı istasyon olarak ilave ettik. Seyrantepe de triyaj alanı, vagon garajı ve aynı şekilde istasyon olarak düşünüldü. Galatasaray Kulübü’nün yapacağı Seyrantepe Stadı ve bu bölgeye taşınmak istenen Şişli Etfal Hastanesi’nin yoğunluğu dikkate alınarak buraya da bir istasyon yapmaya karar verdik. Böylece projeye 3 tane daha istasyon ilave edilmiş oldu. Seyrantepe’ye 2007 sonu itibariyle vagonları taşıyacağız ve tünel kazılarını bitireceğiz. 2008 sonunda ise istasyonu kullanır hale getireceğiz. Seyrantepe İstasyonu’nun üstüne bir iş merkezi inşa edilecek. Yap-işlet gibi bir modelle metroyu Darrüşşafaka’dan Sarıyer’e kadar uzatmayı da planlıyoruz. Öte yandan, yıllardır Anıtlar Kurulu’ndan onayı alınmayan metronun Haliç geçiş köprüsünün projelendirilmesi ve sondaj çalışmaları bitti. Şu anda inşaat başlıyor. Yenkapı’daki arkeolojik bulgular yüzünden istasyonu tünelin içinde çözüp yolumuza devam edeceğiz. Taksim-Unkapanı 2 bin 600 metre, Unkapanı-Yenikapı 2 bin 600 metre olmak üzere toplamda 5 bin 200 metrelik Taksim-Yenikapı Hattı ile 4. Levent-Darüşşafaka Hattı’nı 2009 başında hizmete almayı hedefliyoruz. Bu hat 2010 da Marmaray ile entegre olduğunda da İstanbul ulaşımda ciddi bir mesafe alacak.”

Çalışmaları süren raylı sistem hatları

4. Levent- Ayazağa, Taksim- Unkapanı, Yenikapı-Unkapanı, Yenikapı-Aksaray, Otogar Bağcılar, İkitelli Olimlpiyat Köy, Edirnekapı- Sultançiftliği, Kadıköy-Kartal.

4. Levent-Ayazağa-Darüşşafaka Metrosu teknik bilgileri

4.Levent’ten Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi ve Darüşşafaka’ya kadar çift hat tünel çalışması yapılıyor. Seyrantepe’deki depolama alanını ana hatta bağlayan 3 adet bağlantı tünelleri kazılıyor.

Seyrantepe Depo Sahası’nın özellikleri;

Depolanacak metro aracı sayısı 338 adet (zemin altı kotlarda 2 kat toplam 70.000 m² alanda). Bakım alanı 12.500 metrekare. Otopark kapasitesi 3 bin araç. Transfer merkezi alanı 200 bin metrekare. Ayrıca alışveriş alanları ve iş merkezi. Projede çalışan işgücü yüklenici taşeronlar dahil 787 kişi. İş 24 saat 3 vardiya esasıyla devam ediyor.

Image

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Canaydin'in vermekte tereddut ettigi mujde asagidaki gibiymis. 52 bin 500 kisilik stad. Fener'in stadindan 500 kisi fazla . heyt be! Altta kalmamislar :)
Müjde Seyrantepe (Emrah Kayalioglu)

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Çarşamba günkü Divan Toplantısı'nda adını vermeden önemli bir gelişmeyi müjdeleyip "Bir dahaki toplantıya bu müjdeli haberi daha detaylı anlatacağım" dedi. Sayın Başkan kusura bakmasın; biz bugünden söyleyelim. Özhan Canaydın dışında, yeni yönetimde yer alan Adnan Polat ve Işın Çelebi 'nin büyük gayretleriyle Seyrantepe'deki stat için protokol aşaması tamamlandı. Maliye Bakanlığı, Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı, GSGM, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Galatasaray Kulübü protokole imza koydular. Ali Sami Yen Stadı'nın ve Seyrantepe'nin stat yapılacak bölümü dışındaki arazinin üst hakları devlete verilecek, TOKİ 52 bin 500 kişilik stadı yapacak.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Seyrantepe ile ilgili bazi asamalar kaydedildi herhalde. Onemli aciklamalar gelebilir, veya taraftarin agzina bir parmak bal calacaklar.
Medya Bilgilendirme: Başkanlar Buluşuyor

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, bugün saat 12.15’te Taksim’deki Ulaştırma A.Ş. Binası’nda İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret edecektir.

Medya mensuplarının bilgisine sunulur.

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Sonunda stad konusunda mesafe alindi gibi gozukuyor. Cok onemli bir gelisme. Metro duragi da yapilirsa ulasim da rahat olur. Cevre planlamasiyla birlikte guzel bir stad olacagini umuyorum.

Yalniz stadin buyuklugu konusunda benim itirazim var. Galatasaray seyircisi 52,500 kisilik stadyumu asla ama asla dolduramaz. Buna CL maclari da dahildir. 35,000 kisilik bir proje bize yeter de artar bile..
Tan Erten

Eren Aykın

İsim hakkı

Post by Eren Aykın »

Yapılacak stadın isim hakkının satılması gerektiğini düşünüyorum. Mümkünse 5-10 yıllığına kiralama da düşünülebilir. Arsenal'in Emirates stadı ya da PSV'nin Philips stadı gibi.

Umarım Galatasaray'ın avukatları ve işadamları imzalanacak sözleşmeleri didik didik ediyorlardır. Stadı taahhüt ettikleri sürede, anlaşılan maliyette ve anlaşılan kalitede yapamazlarsa, ki yapacaklarına hiç inanmıyorum, bunun mutlaka bir yaptırımı olmalı.

"30 Milyon dolara hallederiz" denilip 258 milyon dolara, belediye ve valilik ortak edilerek İTO'nun yaptırdığı İstanbul Park "Projesine" benzer bir olay yaşanmaz umarım

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Tan'in dedigi cok onemli bir nokta. Stadi dolduramama ihtimalimiz yuksek. Taraftarin macta once oyalanabilecegi, yemek yiyecegi ve alisveris yapabilecegi yerler olursa stada cok daha fazla seyirci cekebiliriz. Fakat 50000 kisi metroyla istanbula nasil dagilir bilemiyorum.

Mesela Fenerbahce stadinin konum olarak yeri mukemmel. Bagdat caddesi ve Kadikoy civarinda oturan ciddi bir seyirci gurubu var zaten, neredeyse yuruye yuruye maca giden ve gelen insanlar. Bunlar stadin en az ucte birini dolduruyorlar. Uzakta oturan da mactan once o bolgeye geliyor, caddede, Fenerbahce ya da Moda'da oturup bir seyler iciyor,yiyor ve macina gidiyor. Mac bitince karsida oturanlar ya arabasiyla, ya bir dolmus yakalayip kopruden karsiya geciyor, zamani olan ise yuruyup Kadikoy'den motor yapiyor.

Ali Sami Yen bu bakimdan cok olumsuzdu. Trafigin zaten normal zamanda bile kitlendigi ve cok yogun oldugu bir yerdi. Ustune mac bitisinde hele de maglup olmussak o trafik hic dayanilmaz olurdu. Etrafta uyduruk bir iki bufe, kafe ve esnaf lokantasi disinda oturulacak ya da vakit gecirilecek dogru durust cok az yer vardi. Simdi metro isleri en azindan biraz duzeltti tabii, ama yakin zamanda maca gitmedim bilmiyorum durum nasildir.

Burak Sağlam

ASLANTEPE SÖZLEŞMESİNE TEPKİ!

Post by Burak Sağlam »

Seyrantepe'de bilinmeyenler !
Galatasaray’ın TOKİ ile yaptığı sözleşmede ki bazı maddeler üyleri rahatsız etti.

Galatasaray Seyrantepe'ye yapılacak yeni stat konusunda noktayı koymayı hazırlanırken, TOKİ'yle yapılan sözleşme üyeleri rahatsız etti. Toplu Konut İdaresi'yle yapılan ön protokolün ayrıntılarının G.Saray Genel Kurul üyelerine açıklanmaması, camianın etkili isimlerinden Hayri Kozak'ın tepkisine neden oldu.

Kozak, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 5 yıllık Özhan Canaydın döneminde değişen bir şeyin olmadığını söyleyen Kozak, "Seyrantepe Projesi için imzalaratıldığı basında yer alıyor. Ancak genel kurulun bilgisi yok. Ne, nasıl yapıldı, bilmiyoruz. Yapılan sözleşmenin hangi koşullarda yapıldığına dair yönetimden hiçbir açıklama gelmedi. TOKİ'nin sözleşmede stadın yapımı için öngördüğü süre 2 yıl olarak ifadeediliyor. Böylesine kapsamlı ve nitelikli bir stadın inşaatı için 2 yıl son derece sınırlı bir süre" dedi.

"Verilen söz de havada kalacak gibi... TOKİ kaç tane statyapmış ki bunu yapsın? Ayrıca TOKİ kendisi yapmayıp ihaleye çıkaracak. İhaleyi alacak kurum kaç stat yapmış? Herkesin takkesini önüne koyup yeniden düşünmesi gerekir" diye konuşan Kozak, şöyle devam etti:"Bu hayati konuda mukavele şartlarının bütün ayrıntılarıyla bizlere gösterilmesi gerekirdi. Süre üzerinde önemle durmamın nedeni, G.Saray'ın sorunlarının çözümü için sürenin 2 yıl veya 4 yıl olarak çok net çizgilerle çizilmesi gerekir. Hatta öylesine önemlidir ki G.Saray Kulübü için TOKİ'nin bu inşaatın iki yılda tamamlanacağına dair bir taahhüdü ve teminatıvar mıdır? Bunun da bilinmesi önemli... Ali Sami Yen'in verdiğihazzı başka hiçbir yer vermez. Benim gönlüm buraya kulübümüzünyeni bir stat yapmasını arzu ediyor. Chelsea, Şükrü Saraçoğlu'nunşartları farklı mı? Seyrantepe'deki 120 dönüm arazi için Ali SamiYen'den vazgeçmek üzerinde ayrıntılı düşünülmesi gereken bir konu..."

Cumhuriyet
http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=14836

Bu işin sonu gene rezillik olacak gibi geliyor bana.Yazık yaptıkları ve yapacakları hatalar hem taraftarı hem destek olanları bezdiriyor sonunda sadece lise kalacak elde.2050de yeni stadı bitirip gazozuna liseler arası maç yaparlar...

Ismail Gezer

Re: ASLANTEPE SÖZLEŞMESİNE TEPKİ!

Post by Ismail Gezer »

TOKİ kaç stat yapmış? İhaleyi alacak firma kaç stat yapmışmış! Gecekondu dikiliyor sanki! Gerçi stat'ında gecekondu versiyonu var diyorlar ama bilemiyorum tabi ama kaç stat yapmış sorusu saçma! Kendini ispat etmiş bir firma neden stat yapamasın? Rusya'nın buzlarına ne binalar dikiyor Türk inşaat şirketleri!

Alisamiyen'in hazzı nedir ne değildir? Mabed diye diye safoşlar harbiden kutsal mekan sanmaya başladı stadı! E5'in cazibesi heralde bu hazzı veren! Adam gibi bir stat yapsınlar hele, sen hazzın kralını görürsün, endişe etme!

Burak Sağlam wrote:

"Verilen söz de havada kalacak gibi... TOKİ kaç tane statyapmış ki bunu yapsın? Ayrıca TOKİ kendisi yapmayıp ihaleye çıkaracak. İhaleyi alacak kurum kaç stat yapmış? ....... Ali Sami Yen'in verdiğihazzı başka hiçbir yer vermez. Benim gönlüm buraya kulübümüzünyeni bir stat yapmasını arzu ediyor. "

Cumhuriyet
http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=14836

Bu işin sonu gene rezillik olacak gibi geliyor bana.Yazık yaptıkları ve yapacakları hatalar hem taraftarı hem destek olanları bezdiriyor sonunda sadece lise kalacak elde.2050de yeni stadı bitirip gazozuna liseler arası maç yaparlar...

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Kayseri Atatürk Stadının Yeri Satıldı
19.10.2006 08:06:36

Stad yeri ihalesi yapıldı. Büyükşehir belediyesinin şimdiye kadar yaptığı en büyük satış ihalesine üç firma katıldı. İhaleyi 100 milyon 520 bin YTL veren Multi Türkmall kazandı. Ödeme şekli ise henüz netleşmedi.

Büyükşehir belediyesinde farklı bir heyecan vardı. Stad yerinin ihalesi yapılacaktı. Başkanlığını Mehmet Özhaseki’nin yaptığı ihaleye üç firma katıldı. AAU Mimarlık ve Mühendislik 92 Milyon YTL, Nata inşaat 80 milyon 100 bin YTL ve Multi Türkmall 100 milyon 520 bin YTL teklif verdi. İhalenin büyüklüğü, ihaleye katılacak encümen üyelerinin “Bak tarihe geçeceksin” şakalarıyla kendini gösteriyordu. İhalede, katılacak firma yetkililerinden çok emniyet görevlilerinin fazlalığı dikkat çekti. Firmaler tek tek aranarak ihale salonuna alındı. Daha sonra teklifler okundu. Karar verilmesi için salon boşaltıldı, ama dışarı çıkan firmalar karar açıklanmadan kaybettiklerini anladılar. Karar verilince firmalar içeriye alındı ve açıklama yapıldı. İhaleyi 100 milyon 520 bin YTL veren Multi Türkmall kazandı. İhale hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki stat yerinin satışından elde edilen parayla hem stadı hemde diğer spor tesislerini yaptıracaklarıni söyledi.
---------------------------------------------------------------------------------
Anlasilan onumuzdeki yillarda stadsiz tek takim GS olacak. Son dort senede olumlu ne yapildi GS klubunde bunu sormak herkesin hakki. Bir secim GS'i bu kadar mi bitirir pes dogrusu. GS hizla Alibeyköy olma yolunda. Sen al Avrupa'da formalari satilan klubu siradan koy takimi yap, dort senede buyuk is basarildi bu da bir meziyettir.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Kayseri temeli atmis bile. Biz daha kazmayi vuramadik. Cengiz abi bir el at su ise. Kazmayi sen vur bari yoksa omrumuz vefa etmeyecek, ben de kurdeleyi keserim.
-----------------------------------------------------------------------------
Kayseri'de temel heyecanı

Kayseri'de yeni yapılacak 32 bin kişilik arena tarzı, modern stadın temeli 4 Kasım'da Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül tarafından atılacak. Hayırsever işadamı Kadir Has'ın adını taşıyacak ve 67 milyon 260 bin YTL'ye mal olacak stat, 2007 yılı sonunda tamamlanacak. Kayseri kent merkezinde, Sivas Caddesi'nde bulunan mevcut stadın yerine, Osman Kavuncu Bulvarı'nda Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nden Büyükşehir Belediyesi'ne geçen alanda yapılacak stat, KDV dahil 67 milyon 260 bin YTL'ye Paşalı İnşaat firmasına ihale edildi. 32 bin kişilik, doğalgazlı, Almanya ve Hollanda'da olduğu gibi Arena tarzında, LCD dev ekranlarda pozisyonların tekrar gösterileceği, çok amaçlı salonları, basın tribünü ve localarıyla çok modern tarzda inşa edilecek stada ilk harç, 4 Kasım'da konulacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da davet edildiği temel atma töreninde, Dışışleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in hazır bulunacakları kesinleşti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, hayırsever işadamı Kadir Has'ın adının verileceği, işadamının da 10 milyon YTL katkıda bulunacağı stadın, Türkiye'nin en modern stadı olacağını ve 2008 olimpiyatlarının ülkemizde yapılması halinde bazı müsabakaların burada oynanacağını söyledi. Özhaseki, "Etrafında iki ayrı stat, bir tartan pist, bir kapalı ve açık yüzme havuzu, 2 spor salonu, bir kapalı antrenman sahasının da yer alacağı Atatürk Spor Sitesi'ndeki Kadir Has Stadı'mız, 2007 yılının sonunda teslim alınacak. Bu stadın devreye girmesinin ardından mevcut stadın yeri, iş merkezi yapılmak üzere ihaleyi kazanan şirkete teslim edilecek" dedi.
27.10.2006

Kaynak : DHA
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Kayseri temeli atmis bile. Biz daha kazmayi vuramadik. Cengiz abi bir el at su ise. Kazmayi sen vur bari yoksa omrumuz vefa etmeyecek, ben de kurdeleyi keserim.
...
Daha dur bakalim Ozhan bey bir Luxemburg'a gitsin oradaki arkada$i Cumhurba$kani ile goru$sun. Turkiyeyi AB'ye soksun. dedelerin torunlarina i$ bulsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Kerem Tezic wrote:Kayseri temeli atmis bile. Biz daha kazmayi vuramadik. Cengiz abi bir el at su ise. Kazmayi sen vur bari yoksa omrumuz vefa etmeyecek, ben de kurdeleyi keserim.
...
Daha dur bakalim Ozhan bey bir Luxemburg'a gitsin oradaki arkada$i Cumhurba$kani ile goru$sun. Turkiyeyi AB'ye soksun. dedelerin torunlarina i$ bulsun.
Ozhan beye vakit verin, cok onemli projelere imza atmak uzere. GS'i Avrupa'da rezil etme, Turkiye'de Anadolu takimina cevirme, Olimpiyat Stadi ile dunya aleme maskara olma gibi esiz projeleri var. Bunlari Marek, Carrusca, Inamoto gibi hocamizin istedigi buyuk fedakarliklarla alinan yildizlarla susleyecek (yildiz subjektif bir seydir, aklinizdan cikarmayin). Biraz daha vakit, bes sene butun bunlari gerceklestirmek icin kisa bir sure, Tromso, grupta bir puan alma boyle arada bir yasanan degil yillik, alistigimiz rezaletler olacak, ama biraz sabir, bu kadar degisim icin vakte ihtiyaci var adamin.

Ha, bu adam GS'a stad yapsin, o stadin onunde 20 sene aniririm, hatta maket yaparsa aniririm, onu da yapamayacaktir. Ruzgar panelleri tek icraati olarak kalacak korkarim.

Post Reply