TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İhale 25 Ağustosta tekrar edilecekmiş..

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

En gec 10 Agustos dediler, 25 oldu...daha ne olur bilmiyorum...insan kendi
gucu ile birsey yapamiyor, onun bunun agzina bakiyor ise böyle olur...

GS bir marka olsaydi bu sorunlar/gecikmeler yasanmazdi. Neyse olacagi
var ise olur, olmaz ise zaten yoktu :D

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote: Neyse olacagi
var ise olur, olmaz ise zaten yoktu :D
Hasan, galiba Attıla İlhan okuyorsun şu günlerde. Böyle Bir Sevmek şiiri şöyle başlar (ve biter):

Ne kadınlar sevdim zaten yoktular....

Ne stadlar yaptık zaten yoktular diyeceksin sandım neredeyse. Dediğin çok doğru, kendin yapmayınca bu tip şeylere maruz kalıyorsun. Ben de biraz o yüzden bunlar stad yapsın önünde anırırım diyordum. Ama yine de karamsarlık için çok erken, böyle büyük ihalelerde bu tip takılmalar çok normal, sadece bizimkilerin bu işi günü gününe olur gibi tavimlemelerine şaşıyordum ben. Umarım bundan sonrası daha iyi gider. Aşağıda da arzu edenler için şiirin tamamı:

BÖYLE BİR SEVMEK

Ne kadınlar sevdim zaten yoktular
Yağmur giyerlerdi sonbaharla bir
Azıcık okşasam sanki çocuktular
Bıraksam korkudan gözleri sislenir

Böyle bir sevmek görülmemiştir
Hayır sanmayınk ki beni unuttular
Hala arasıra mektupları gelir

Gerçek değildiler birer umuttular
Eski bir şarkı belki bir şiir
Böyle bir sevmek görülmemiştir

Yalnızlıklarımda elimden tuttular
Uzak fısıltıları içimi ürpertir
Sanki gökyüzünde bir buluttular
Nereye kayboldular şimdi kimbilir

Böyle bir sevmek görülmemiştir...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bugun yonetim bir basin toplantisi yapmi$ ama onca mambo cambo'nun icinde bu toplantinin hangi habere kar4i yapildigi belli degil. Iyi mi? Olay $eytepesi ile mi ilgili yoksa dunku Moscov'un aciklamalari ile mi ilgili anlayan oldu mu? Hangi yalan haberden bahsediyor bu avanaklar yine?
Ben söyleyeyim hangi habere karşı yapıldığını. İsmini tahmin edeceğiniz bir gazetede, Canaydın Futbol şubesini lağvedip kendine bağladı diye haber çıktı. Çok sinirlendim. "Canaydın Kafayı mı Yedi?" adlı bir konu başlığı açmayı düşündüm ama diğer gazetelerin sitesinde aynı haberi göremeyince 'belki yalandır' diyerek vazgeçtim. Yönetim malum basın toplantısını yaptıktan sonra tekrar gazetenin sitesine baktım haberi bulamadım.

Sizce bu gazete'nin adı nedir?

A) Hürriyet
B) Sabah
C) Milliyet
D) Zaman
E) Vatan

Çoktan seçmeli oldu :D
F)Buyuk fb'li GS yazari Halil Ozer(Milliyet&Radyo spor).
Necati gibi takim icinde yakin oldugu adamlar
klubten yollaninca abukluklar yapmaya basladi.

Adnan Polat'in Takima faydasi ne olur bilmiyorum ama artik kangren olmus adamlari
buyuk cesaretle yolluyor. Ebru Hanim, Kalpakcioglu,
Necati, ve simdide fesatlik, kotuluk ve dedikodu kumkumasi Halil Ozer.

Bana gore bir tek Bulentleri( Tulun + Under) yollamakta hataliydi AP.
Ozeliklede rakipleri inceleyen Bulent Under'i.

Stada gelince. Eren Talunun istenen stadla degilde, kendi tasarladigi stadla
diger emsallerinin cok ustunde gelir taahutederek girmesi kafalari karistirdi.
Yahu Mecidiyekoy ucuza mi gidiyor oldu TOKI cunku diger 4'ünün hem odeme hemde gelir garantisi dusuktu.

TOKI muhtemelen '' Sen birak simdi kendi planini, istenen bu projeylede ayni paralari taahut edebilcekmisin?'' demeye getiriyor.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Alpay Dedeoglu wrote:F)Buyuk fb'li GS yazari Halil Ozer(Milliyet&Radyo spor).
Necati gibi takim icinde yakin oldugu adamlar
klubten yollaninca abukluklar yapmaya basladi.
Halil Ozer'in cevir kazi yanmasin yazisi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Milliyettedi Halil Ozer filan gibi palavralar yaninda ortada bir gercek de var. Ozhsn Canaydin bugune kadar virt zirt yalan soyledigini bir tek kendisi kabul etmiyor. Benim Halil Ozer'e guvenim ne kadarsa Ozhan efendiyede dogruluk aciklik konusunda da guvenim ayni. Zaten koyun delisi Milliyet'in akillisi teyid etmi$. Ortada bir konu$ma var. Bu herifinden yazisindan bir bok anla$ilmasi. Kime ne mesaj verir bilmiyorum bence sence diyerek. Guya gazeteci i$te. Alman lisesinden mezun Italya'yi dola$mi$ falan filan.

Yahu dun Gerets'in gidi$i kali$i sirasinda bu heriflerin birbirlerine girdiklerini izlemedik mi? Bunlari nasil unutuyorsunuz. Biri hayir kontratini uzattim bir ba$kan olarak ona guvenim sonsuz Gerets gorevinin ba$inda kalacak dedi oburleri ise hadi bakalim goruruz yersen dediler. Bunlarin birbirlerini gozunu oymadan harmoni icinde cali$tigini filan saniyorsaniz aldaniyorsunuz. Zoraki bir beraberlik bu. Birbirlerine di$ geciremedikleri icin yuzleri bari$ik icleri kari$ik oldugunu tahmin edememek bence bir ahmaklik gostergesi. Ozhan efendi istedigi kadar basin toplantisi yapsin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozhan Canaydin ile Adnan Polat'in arasinin nasil oldugu, surekli birbirleriyle celistikleri, vs., bunlar ayri seyler.

Halil Ozer kendi capinda 'Galatasaray'in icini disini en iyi ben bilirim' pozlarina girme ihtiyaci hissediyor. Ertesi gun haberin gercek oldugu ortaya ciksa, bakin soylemistim diyebilme cabasi. Daha once yazdigi bircok habere klup tarafindan herhangi bir tepki verilmedigi icin bir sorun yoktu, ama simdi birden 'Florya'dan iceri adim atamazlar', 'kafile ile beraber seyahat edemezler' tepkisini gorunce iki kere dusunup bir kere yazmasinin daha mantikli olacagini anlamistir umarim.

'Maraton ne derse odur' kulturu, koseyazarlarinin da bu tur medyumluk girisimlerine basvurmasini korukledi. Kiminle anlasma imzalanacagini, ya da kimin istifa edecegini dogru tahmin ederlerse itibarlarinin/ratinglerinin artacagini dusunup bol keseden salliyorlar. E tabii adi gecen yuz isimden birisi ile anlasma imzalaninca, hemen 'Maraton ne derse odur' oluyor.

Hakan

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hincal'in bugun ku Fotomac yazisindan Seyrantepe kismini kopyaliyorum.
Korkusu yok
.....
HERKESE ÇAMUR ATTI
_Altaylı köşesinde Seyrantepe Stadı ile ilgili "Birileri avanta elde etmek istiyor" şeklinde yazdı. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi?
Özhan Canaydın benle uzun uzun konuşmak istiyordu. Rahmetli Orhan Mizanoğlu'nun evinde buluştuk 3 kişi konuştuk. Konulardan birisi Ali Sami Yen ve Seyrantepe'ydi. Ali Sami Yen ve Seyrantepe daha önce anlattım; Mustafa Sarıgül'ün projesiydi, Ertekin'in Ortaköy'deki yerinde bilgisayar grafiklerini yayarak, Seyrantepe'nin ve Ali Sami Yen'in Galatasaray için ne kadar muhteşem bir yer olacağını izah etti. Stadyum Seyrantepe'ye kurulacak. Stadın etrafında Galatasaray'a rant getirecek tesisler, villalar yapılacak. Ali Sami Yen'in geniş bölümü yeşil alan park, altı 7 kat otopark olacak ve tıkır tıkır para basacak. Galatasaray'a her sene 20-25 milyon dolar kazandıracak, dipte de bir butik hotel ile bir kongre salonu olacak, o da tıkır tıkır para basacak. Galatasaray'a her sene 50 milyon dolar falan getirecek. Bu şu demek, Galatasaray her sene, 10 Roberto Carlos transfer edebilecek. Bugünkü rayiçle. Sadece Ali Sami Yen'i kullanarak. Özhan Canaydın dedi ki, "Bu projeyi unut. Hiç lafını falan etme. Çünkü 29 Haziran'da, Amerikan Eximbank'tan 100 milyon dolar gelecek, Galatasaray'ın hesabına yatacak. Biz Ali Sami Yen'i geliştirme projesi verdik, şimdi yeni proje ile gidersek, 'Bakalım inceleyelim' derler bir sene daha atar. Parayı aldıktan sonra biz bu projeyi Eximbank'a götürürüz. Adamlar daha cazip olduğunu görürler, kabul ederler ama para da bankada olduğu için zaten kurtarırız" dedi. "Peki başkanım" dedi Sarıgül ve sustu. Ancak o para gelmedi. Çünkü Eximbank, "Gönderdiğiniz projeyi inceledik. 50 milyon dolarlık bir proje. Oysa siz bizden 100 milyon dolar istiyorsunuz, kazıklıyor musunuz bizi! Ayrıca 'aracı' diye koyduğunuz adam, bankalar piyasasında karanlık bir adam. Bununla işbirliği yapana biz para falan vermeyiz" dedi ve yatırmadı parayı. Bu olmayınca Seyrantepe projesinin ortaya çıkması lazım, çıkmadı. İşte Orhan'ın evinde yaptığımız toplantıda, "Niye Seyrantepe çıkmadı?" dedim ve "Hıncal onun içinde katakulli var" yanıtı verdi. "Nedir katakulli?" "Mustafa Sarıgül, Oğuz Çarmıklı ile anlaşmış, inşaatı o yapacak. Bu arada villaları da aralarında paylaşacaklar. Sarıgül, Çarmıklı malı götürecek!" Aradan yıllar geçti, Özhan Canaydın "Seyrantepe projesini biz yaparız" diye, Eren Talu'ya karşı çıktığı zaman yanında kim vardı: Oğuz Çarmıklı!.. "Sarıgül ile Seyrantepe'yi götürecek" dediği Oğuz Çarmıklı ile işbirliği yapıyor şimdi Özhan Canaydın!.. Çünkü öyle bir şey yok. Sarıgül'ün de alnı açık, Oğuz Çarmıklı'nın da... Bu işi durdurmak için bahane arıyordu. Peki Eximbank'tan krediyi alamadın; 'Alp Yalman, İtalyan bankasından gayet uygun şartlarla 60 milyon dolar buldu, onu al Ali Sami Yen'i yap...' "Yapamam... Orada da üçkağıt var. Alp Yalman oğluna komisyon çıkartmaya uğraşıyor." Herkese çamur attı, şimdi çamur attığı Oğuz Çarmıklı, en güvendiği adam!.. Seyrantepe'yi onunla yapmaya uğraşıyor.
....
Daha onceden de defalarca yazip Liseli arkadaslari kizdirmistim. Yukarda ki yazilara ve gecmise bakarak klubun yoneticlerinin karar verme mekenizmalarinda bir aksaklik oldugu kanisina variyorum. Plan, program yapmadan sadece ayak ustu veya birinin evinde yapilan toplantilarda yarim agizla verilen bilgilere dayanarak kendi kendine gelin guven olamayi senelerce hayretler icinde seyrediyorum. Ulan Eximbank adi ustunde Export-Import bankasi. Amerika is cevrelerine projelerin ilk etaplarina destek olmak icin calisan bir kurulus, size ne diye borc versin. Sadece Eximbank olayi degil daha niceleri var. Her secimden once adaylarin verdikleri vaatlerin bile bir temeli, hazirligi olmamasi beni hayretlere dusuruyor. Hep verilen referans bilmem kim abi, sayin su, bu. Somut bir hazirlik yok, ortaya atlayip bos keseden konusuyorlar. Olay donuyor dolasiyor geri geliyor bunlar kendileride inanmaya basliyorlar.

Bu sefer alay eder gibi Erdogan hukumet bunlara vaatler verdi. Secimler bitti artik isler uzarda uzar. Zaten olaya benim kafam basmiyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: ...
Bu sefer alay eder gibi Erdogan hukumet bunlara vaatler verdi. Secimler bitti artik isler uzarda uzar. Zaten olaya benim kafam basmiyor.
Sen benim anlattigim "yaz gelmeden yapayim bir cardak" hikayesini hic duydun ya da okudun mu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Sen benim anlattigim "yaz gelmeden yapayim bir cardak" hikayesini hic duydun ya da okudun mu?
Duymadim. Muhakka anlamlidir!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Adamin biri her yaz sicaktan bunalinca etrafindaki aile fertlerine gelecek yaz mutlaka bir cardak yatiracagim dermi$. Sonra ilkbaharin pufur pufur serinliginde kendisine yaz geliyor diyerek bu sozu hatirlatilinca "cardagina da bardagina da" der gecer gidermi$. Bizim avanagin bilmem ne tepesi stadi sozude ayni bu hesap. Ali bo$una mi ben o stad yapilsin onunde aniracagim diyor adam.

Yahu bir de bu adami cok iyi i$ adami diye tanittilar iyi mi? Tayyib beyin birileri icin dedigi gibi onune iki kaz koyun onlari bile gudemez dedikleri cinsten ma$allah. I$te lisenin medari iftihari bu. Iclerinden bundan iyisini cikaramiyorlar dediklerine gore. Anla da dinle.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote: Sen benim anlattigim "yaz gelmeden yapayim bir cardak" hikayesini hic duydun ya da okudun mu?
Adamin biri her yaz sicaktan bunalinca etrafindaki aile fertlerine gelecek yaz mutlaka bir cardak yatiracagim dermi$. Sonra ilkbaharin pufur pufur serinliginde kendisine yaz geliyor diyerek bu sozu hatirlatilinca "cardagina da bardagina da" der gecer gidermi$. Bizim avanagin bilmem ne tepesi stadi sozude ayni bu hesap. Ali bo$una mi ben o stad yapilsin onunde aniracagim diyor adam.

Yahu bir de bu adami cok iyi i$ adami diye tanittilar iyi mi? Tayyib beyin birileri icin dedigi gibi onune iki kaz koyun onlari bile gudemez dedikleri cinsten ma$allah. I$te lisenin medari iftihari bu. Iclerinden bundan iyisini cikaramiyorlar dediklerine gore. Anla da dinle.
:D Beni sen anırtacan en sonunda.

Cengizciğim, o stad yapılırsa bence sebebi Ozhan beyin ya da yöneticilerin kişisel becerisi değil ortadaki ihtiyaç yüzünden olacaktır. GS üç büyüklerden biri ve de belli ölçülerle bakarsan son 50 yılda bu ülkenin en başarılı ve popüler futbol klübü.

Türkiye kupaları ile şampiyonlukları toplayın hatta içine Avrupa'yı da katın vesaire.

FB hep çok popüler ve de kalabalık olmuştur, hatta neredeyse GS kadar başarılı da olmuştur Türkiye içinde ama GS değildir (tüm kuru gürültüye rağmen).

Futbol dünya çapında bir endüstri oluyor, belki de enerji, savunma, bilişim, iletişim diye liste yapsan futbol tek başına ilk ona girer.

Dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biriyim diyen, futbolun (kendi içinde olmasa bile arabesk anlamda) çok "sevildiği" bir ülkenin en başarılı takımını stadsız, CL maçı oynayacak stadı olmayan halde bırakamazsın. Ha bırakırsın ama ülke olarak ahmak olursun.

Benim yönetime kızgınlığımın sebeplerinden biri bunun anlatılamamasıdır Türk kamuoyuna. GS'ın stadı olması için yönetiminin becerikli ya da müteahit olmasına gerek yok, buna böyle bakmak da yanlış . Ya ASY'de izin verir çevreyi ayarlar stadımızı yapmamıza imkan sağlarlar, o zaman para tribün tribün bulunur, Lincoln, Linderoth alınmaz ama stad yapılır, ya yeni yer gösterirler, ASY'i bırakmak konusunda da hakkımızı alırız. Bunu lisanı münasip ile böyle anlatmak lazımdı.

Seyrantepe yapılır ben de anırırım icabında ama biz her şeyden önce her fırsatı zorlayıp ASY'de kalmalı idik. Bu ikinci en iyi seçenek (Allah var ASO'dan iyi seçenek tabii) ama bu bile yapılamayabilir ben ona kızıyorum.

Türkiye'de herşey takıma indirgeniyor, Erdoğan FBli falan deniyor. Erdoğğan değil Aziz Yıldırım başbakan olsa GS'ın stadı bir şekilde yapılır, tabii biri gidip tabloyu düzgün anlatabilirse.

Ali

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Liseye bir yerden bulasilmasa sasardim zaten.Yasanan her olumsuz gelismede liseye dayandirmak artik cok ciddi alinacak bir sey olmaktan cikti.

Bu dernekler yapisiyla, bu kadar populer , icinde Turk insani vede rant varsa bu kadar yonetilir. Digerleride cok farkli degil. Begenmeyen gitsin Azize tapinsin, veya Demiroreni alkislasin.

Ben herseye ragmen stad konusunda umutluyum cunku onemli yol katedildi, fizibilitesi tutuyor, Isın Celebi gibi ciddi bir insan kovaliyor.
Hazir anirma sozu vermisken , birde Sultaninin ana kapisina gidilip her olumsuzlugu liseye malettim, pismanim diye bagirilmasini rica etmekteyim. Tam postahenenin karsisindaki buyuk kapinin onu olur.

EXIMBANK olayina gelince. Teknik olarak mumkun cunku EXIMBANK ayni zamanda baska ulkelerinin muadili bankalarinin ikili anlasmalarla buradaki takipcisi oluyor.Mesela diyelimki Belcikali bir mutehaitlik firmasi
Turkiyede insaat yapmak istiyor, bunun icin Turkiyede projeyi beraber yurutecegi firmaya (konsorsiyum olarak falan da) kredi almak icin Belcika DELCREDERE kurulusuna basvuruyor, o da Turkiyede tahkikati yaptiriyor, proje guvenilirse kredi DELCREDERE'nin Turkiyedeki ikili anlasmalarla kredisinitakip eden EXIMBANK yoluyla cikiyor . Ben Belcika DELCREDERE ile olani biliyorum, daha boyle ikili olarak anlastiklari bircok ulke kurulusu mevcut. Tabii bu islemin ters yonde olanida , yani disaridaki projeler icin olabilir.

Hincalin ve Halil Ozerin lafiylada hicbir seye inanmam.OC kendi adini vermek istiyor lafi Hincalin rating atraksiyonu. Yalniz yasi ilerledikce iyice sacmalamaya basladi.

O STAD OLACAK. ONU BILIRIM ONU SOYLERIM.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Durust ve adil bir ortamda yapilir elbette, ama herkes cikar pesinde, GS
dahilinde. Onun icin ciddi insanlar bu ise yanasmak istemiyor. Allahin kici
kirik takimlari stat yapar(*) biz ise onun bunun agzina bakariz. Bakin atiyorum
120M USD toplansa bile o stadin yapilayacagina inaniyorum. Ancak yeni
bir ekip ile olur, bu 3. ekip olmus olur.

Ayrica stat yapabilmen icin bir marka olman gerekiyor. GS bir marka degil
gördugum kadariyla, kimse kendi kendini kandirmasin. Öyle olsaydi stat isi
coktan halledilmis olurdu.

Stat olmaz ise olmaz diyenlerden degilim. ASY'i simdilik restore etmek,
bölum bölum gelistirmek kafi olur bana sorarsaniz. Ben o kadara da raziyim.

Yer olarak ASY cok iyi yerde, kim ne derse desin. Aslantepe falan anlamam
ben...sonra 55K lik stat senin neyine...olympik stat var, ihtiyacin varsa
orasini kullanirsin + bence ASY gercekten kucultulmeli, 25K lik futbol stadi
mesela, daha fazlasina simdilik ihtiyac yok zaten. Cok amacli deniyor...
neden? Para kazanmak istiyorsan baska yerlerde proje uretirsin öyle
degil mi, neden stat ile kic kica olsun? Neden projeleri sikistiriyorsun
bu sekilde, gerceklestirilmesini zorluyorsun.

* FB stat yapmadi.

Post Reply