TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bir arkdasimin arkadasi var Kaliforniyada insaat muhendisi Bogazici'den. Turkiyede zemin/toprak analizi uzerine MS yaptiktan sonra gelip burada da doktora yapti galiba. Sonra kendine bir sirket kurdu. 1980'lerde tanismistik. Amerikada toprak analizi yapilmadan kopek klubesi bile yapamiyorsun degil stad yapmak. Buna karsilik Amerikadaki evlerde iskambil kagidi gibi. Eger bodrum varsa bir orasi beton. Gerisi ahsap ve sheet-rock denen entupuften duvarlar tahta isklete tuturulmus vaziyette. Soyle siki bir yumruk at kolun obur odadan cikar. Bu kadar hafif malzeme ile calisiliyor. Onda bile zemin/toprak analizi yaptirmak en birinci is. Yapilmadan yapim icin ruhsat alamiyorsun. nerden mi biliyorum. Kendime "customized" dedikleri cinsten ev yaptirdim da ordan. Dedigim gibi bizim adam bu isten sayili zenginlerden biri Los Angles'da. Cok temiz is. Hic usta musta ile ugrasmadan belli derinliklerden numuneler alip labarotuarda analiz ettiriyorsun ve raporunu yaziyorsun.

Ama Aslantepe de zemin analizi yapilmamis. Bunu yukarda bu isle ilgilenenler yazmislar. Alttan kaya cikinca sasirmislar isler 3 ay atmis. isin ciddiyeti buradan anlasiliyor. Yukarda ne kadar saglam kontrat yapildigi anlatilmis ve yaptirimlar siralanmis. Boyle olursa soyle olur falan filan diye. Ama zemin analizi yapilmadigi icin altindan kaya cikinca cuvallamis olduklarida itiraf ediliyor. Hafriyata kimbilir hesapta olmayan ne kadar para gomduler kimbilir. Artik Laz mutehatliginden ne kadar da ilerde bir teknikle calistiklari konusuna var siz karar verin. Talu ikiye bir Arap eli opmekle mesgul para konusunda. Elbette dudagi kararmaz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan, Alpay çok güzel açıklamış statın mazisini ve arkasında dönen dolapları.

Benim burada ekleyeceğim şu ki, bu stat olayınz bizim holdingi de çekmek istediler şartnameye göre fizibilite yapıldığında şu görüldükü bu şartlarda kim yaparsa yapsın çok zarar edecek.Bu yüzden şartname alınmasına rağmen teklif verilmedi. Eren Talu'ya bu yüzden acıyorum. Umarım çok az zararla bu işten sıyrılır.

Hergün statın inşaat fotoğraflarını takip ediyorum. Bu stadın 29 Ekim'e yetişmesi mümkün değil O tarihe ancak kaba inşaat biter. Benim tahminim stadın komple 2010 haziran ayı civarında biteceği bu da şu demek oluyor stad 2010 ağustosunda 2010-2011 sezonuyla resmi olarak açılır.

Bu durumda GS'ın 1 sezon maçlarını ASY dışında yapması lazım. Büyük maçlar dışında Kasımpaşa stadı çok uygun ama onun zemini de suni çim.

Kulübünde mart ayından itibaren yeni stat için kombineler satacağı söyleniyor. Bence kulübün bir yanlışlığa düşmeden yeni stat kombinelerini stadın açılışını 29 Ekim 2009 olarak duyurarak satması ileride problemlere yol açar. Kombinelerin yeni stat için 2010-11 sezonu için satılması lazım. Türkiye'de bu açılış tarihlerini 6-12 ay geriye atmak lazım.

2010-11 SEZONU İÇİN KULÜP KOMBİNELERİNİ BUGÜNDEN DE SATSA benim gibi çok taliplinin çıkacağı aşikar. Ben kulübün ilk sezon için inanılmaz bir kombine satacağını ve para kazanacağını düşünüyorum. Daha sonraki senelerde bunu devam ettirmekte tabiki yöneticilerin becerisine kalmış.

Şuanki stadın inşaatı bence programın geriisnde ama yine de oldukça yol alınmış.Ençok beton , zaman ve para yiyen bodrum katların bitmesi çok güzel. Bundan sonra işçilerin işi bırakması gibi anormak problemler olmaz ise stat 1,5 seneye tüm detayları bitmiş şekilde hazır olur.Toplamda 2,5 senelik bir inşaat süresi de böyle bir stat için çok normal. Bunu 2 sene de bitirmek hakikaten baştan da bana çok zorlama gelmişti.

Eren Talu'ya inşaatı bitiremese bile( ki inşallah öyle birşey olmaz) stad inşaatını bu seviyeye getirmesinden dolayı çok teşekkürler.

Bu arada stat hakikaten İstanbul'un çok güzel yerinde. Oto sanayine kadar metro bu sene Yaza kadar bitecek.

Önce altyapısıyla hazır olacak bir stada sahip olacağız.
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Jan 07, 2009 12:34 am, edited 1 time in total.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tuzemen'in yazisinda bir-iki adet hosuma giden nokta var, ayrica boyle bir sezon deplasman bir sezon iceride gibi fiksturleri sevmedigim icin deginmek istedim:

1) Almanya'da mac fikri harika. Sadece CL maclari degil' lig maclari icin de dusunulmeli. Tabii bu cok ciddi bir on calisma ister. Once TFF'dan mac yapilacak diger takimlarin da rizasi alinmak kaydiyla bu konuyu arastirmak icin bir on izin alinir. Sonra Alman futbol federasyonu ve UEFA'dan da izin alinarak bu is yapilabilir.

Mesela 5-6 ic saha maci mi var yeni stad acilana kadar, oncelikle FB ve BJK ile baslanip bunlara GS ile Almanya'da oynayip oynamayacaklari sorulur. Evet diyen 5-6 takim cikarsa (mesela Istanbul'a gelmenin otesinde masraflari karsilanmak uzere, hatta belki belli bir de primle), gider TTF'dan kesin izin alinir. Daha sonra Alman federasyonu ile stadlarin Bundesliga'da bos olduklari haftalar goz onune alinarak 2-3-4 sehir secilip bu maclar oynanir.

Bu izinler verilir mi bilmem ama verilse dahi ciddi organizasyon gerektiren bir calisma bu. Yapilirsa cok basarili olur, guc bir durumdan avantaj yaratma olayina harika ornek olur. Ama lojistik, on calisma olarak cok ciddi ve bugun baslanmasi gereken bir is bu.

Bunlara CL maclari da eklenebilir tabii.

2) Bu durumun bilet satislarini etkileyip etkilemeyecegi konusunda bence onemli olan bilet, loca, kombine satislarinin iyi planlanip planin iyi uygulanmasi. Birkac macin Almaya'da falan oynanmasi kurumsal satislara etkili olmamali, loca alacakti bizim sirket ama x mac eksik diye almadi mantikli degil, bu localar uzun vadeli alinan seyler, ikinci sezonu beklersen iyi yer kalmayacagini biliyorsan bir an once alirsin. Kombineler de bir derece boyle bence, daha dogrusu etkili bir calisma bunu boyle yapar.

GS'in yapacagi bu yurt disinda yapilacak karsilasmalar icin loca, kombine alan kisi ve kurumlara bu eksiklik icin bazi telafi edici uygulamalar dusunulebilir, disarida yapilan maclarin dev ekranli bir stad kiralanip, bedava yemek, eglence esliginde Istanbul'da loca, kombine, bilet sahiplerine izlettirilmesi, tercih edenlere futbol maci haftasinda basketbol maclarina bilet, kombine sahipleri arasindan kurayla belirlenen sembolik sayida seyirciyi Almanya'daki maclara masraflari karsilanarak yollama vs. vs. Daha dusunenin aklina epey boyle promosyon tipi olay gelir. Bunlarin maliyeti var gibi gozukse de yurt disindan gelecek ekstra mac geliri ya da bir kac sponsor ile o da rahatca halledilir.

GS'in seneye bir kac macini Almanya'da (hatta Almanya olmuyorsa Hollanda, Isvicre, Avusturya'da Turk nufusuna yakin sehirlerde) oynarsa gercekten uygunsuz bir durumu muthis bir avantaja cevirmis olur. Son Hertha Berlin macinda goruldugu gibi orada stadlar dolar, zeminleri hali gibi stadlar bunlar, su anki GS'a cok uyar, takimin hocasi ve oyuncularinin gecmisleri dusunulunce Almanya ayrica iyi olur. Neredeyse eksisi olmayan ama GS'in Avrupa'da pazarlanmasi ve izlenmesi yolunda bir suru artisi olabilecek seyler bunlar.

Soft, hard openinge falan gerek yok: git disarida mumkun oldugunca cok mac oyna.

Son olarak, yapilmamasi gereken tek sey Olimpiyat olur. Bu klup yllardir buraya her uzun vadeli gittiginde travma yasiyor, luzum yok, zararli olur. Yurt disi olmuyorsa Inonu, Kasimpasa ilk secenk olmalilar. Daha sonra ilk yari deplasman secenegi, en son, hic bir sey olmuyorsa Olimpiyat, hatta maclara cikmayalim Olimpiyat'yan iyidir.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:Ozan, Alpay çok güzel açıklamış statın mazisini ve arkasında dönen dolapları.

Benim burada ekleyeceğim şu ki, bu stat olayınz bizim holdingi de çekmek istediler şartnameye göre fizibilite yapıldığında şu görüldükü bu şartlarda kim yaparsa yapsın çok zarar edecek.Bu yüzden şartname alınmasına rağmen teklif verilmedi. Eren Talu'ya bu yüzden acıyorum. Umarım çok az zararla bu işten sıyrılır.

Hergün statın inşaat fotoğraflarını takip ediyorum. Bu stadın 29 Ekim'e yetişmesi mümkün değil O tarihe ancak kaba inşaat biter. Benim tahminim stadın komple 2010 haziran ayı civarında biteceği bu da şu demek oluyor stad 2010 ağustosunda 2010-2011 sezonuyla resmi olarak açılır.

Bu durumda GS'ın 1 sezon maçlarını ASY dışında yapması lazım. Büyük maçlar dışında Kasımpaşa stadı çok uygun ama onun zemini de suni çim.

Kulübünde mart ayından itibaren yeni stat için kombineler satacağı söyleniyor. Bence kulübün bir yanlışlığa düşmeden yeni stat kombinelerini stadın açılışını 29 Ekim 2009 olarak duyurarak satması ileride problemlere yol açar. Kombinelerin yeni stat için 2010-11 sezonu için satılması lazım. Türkiye'de bu açılış tarihlerini 6-12 ay geriye atmak lazım.

2010-11 SEZONU İÇİN KULÜP KOMBİNELERİNİ BUGÜNDEN DE SATSA benim gibi çok taliplinin çıkacağı aşikar. Ben kulübün ilk sezon için inanılmaz bir kombine satacağını ve para kazanacağını düşünüyorum. Daha sonraki senelerde bunu devam ettirmekte tabiki yöneticilerin becerisine kalmış.

Şuanki stadın inşaatı bence programın geriisnde ama yine de oldukça yol alınmış.Ençok beton , zaman ve para yiyen bodrum katların bitmesi çok güzel. Bundan sonra işçilerin işi bırakması gibi anormak problemler olmaz ise stat 1,5 seneye tüm detayları bitmiş şekilde hazır olur.Toplamda 2,5 senelik bir inşaat süresi de böyle bir stat için çok normal. Bunu 2 sene de bitirmek hakikaten baştan da bana çok zorlama gelmişti.

Eren Talu'ya inşaatı bitiremese bile( ki inşallah öyle birşey olmaz) stad inşaatını bu seviyeye getirmesinden dolayı çok teşekkürler.

Bu arada stat hakikaten İstanbul'un çok güzel yerinde. Oto sanayine kadar metro bu sene Yaza kadar o da biter.

Staddan önce altyapısıyla hazır olacak bir stada sahip olacağız.
Mehmet senin tahminleri oldukca karamsar buluyorum. Bir nevi totem belki.

Ben de her gun olmasa bile haftada bir iki kere bakiyorum resimlere. Bana gore gayet iyi gidiyor. Kaba insaat Nisan ayinda bitecek. Kaba insaata butun beton islemleri ve tribunler dahil. Haftaya hazir kaliplar halinde Manisa'daki bir fabrikadan gelen tribunler takilmaya baslanacak. Tribunlerin takilmasi lego birlestirme gibi. Bir sabah kalkmissin bakacaksin kapalinin yarisinin tribunleri tamamlanmis. Oteki sabah bakacaksin, koselerden biri bitmis. Bir yerde otopark katlari tamamlanmaya devam edilirken, oteki tarafta kolonlari cikilmis yerlere tribunler takilacak. Stat yukari ciktikca metre kare olarak ufaldigi icin is kolaylasiyor. Bazi kisimlarda sadece 10-15 metrelik kolon dikmek kaldi. Onlarin uzerine ust tribunler takilacak. Bu dedigim bolumlerde otopark kati atma isi olmayacak.

Nisan'dan Ekim sonuna 6 ay var. Onda da icini, sahayi, koltuk takim islerini, yolunu ve catiyi yapacaklar. Tesisat islerine simdiden baslanmis ve devam etmekte. Cati icin Cin'den sirket kendi elemanlari ve malzemeleri ile gelecek. Cin'deki Kus kafesini yapan sirket. Cati olayi bana gore en cabuk olacak is cunku Kus Kafesi stadini eger biraz incelediyseniz dunyanin en karmasik stat yapilarindan biri ve cogu celik konstruksuyona bakiyordu. Ben National Geography'de belgeselini izlemistim. Aslantepe'nin catisi cerez gelir onlara.

Bana gore bu isi sekteye ugratacak tek is finansman olur. Para durursa bu is durur. Onu da Dubai'li amcalari ortak yaparak halletti Eren Talu.

Ayrica icin rahat olsun, Eren Talu bu isten cok iyi para yapacak. Stat 200, rezidansa 300, TOKI'ye 200 milyon verecek bu isi 700 milyona cikaracak. 100 milyon da paranin masrafi olarak faiz ekle. O kadar donum arsayi Mecidiyekoy'un Istanbul'un tam gobeginde bu kadar paraya kapmak iyi is. Ucuza kopardi yani. Eren Talu cok iyi bir mimar. Istanbul'a yakisacak cok degerli bir yasam ve alisveris merkezi yapacak. Elindeki projenin esi benzeri yok Istanbul'da. Arap'lari isin icine katabilmesi bu yuzden. Elbetteki projeye baktilar, gozleri acildi. Beklenen gelir 1 bucuk milyar dolar. Dudak bukebilirsiniz bu rakamlara ama baska sehirlerde ornegin New York, Paris, Londra gibi yerlerde ayni tip projeler icin konusulan paranin yaninda bir bucuk milyar dolar devede kulak.

Buyuk is altina girdi Eren Talu ama bu is oyle ya da boyle bitecek hem de insallah Ekim 29'da, bekleyin gorun... ;)

Ozan Ersoy

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet proje zararina degil. Sadece sizin grubun eristigi buyuklugu ve gucu goz onune alirsaniz , daha kisa vadede daha cok gelir getirecek alternatif yatirimlar oldugundan kabul edilmemistir. Zarar lafi yanlis. Belirsizlik var, zaman uzun, engelleme var deyin ama zarar degil. Sadece kara gecme zamani uzun. Onuda disarida finansman ile bagliyorsun.

Aa bir baktik ki kayalikmis, uzun surdu, isin bahane kismi. Finansman ve ruhsat zorluklarina boyle kimseyi suclamamak icin bir bahane buldular. Oralari her taraf kayalik zaten. Birak jeolojik kaziyi, gozunle goruyordun zaten, bildigin kayalik tepe iste.

Yoksa Ali Sami Yen stadinin 500-600 metre ilerisindeki Zincirlikuyudaki araziyi Zorlu grubu 1 milyar dolarin cok ustunde bir rakamla satin aldi.. Sadece araziye, ve de Mecidiyekoye gore daha sehir disi bir yer. Eren Taluya bitmis Mecidiyekoyde bitmis hali bunun altinda.

Birde baska bir konu Eren Talu esasinda cok yaratici bir mimar. Biraz design, biraz sekil, biraz tanitim, hep fiyati katlayan tasarimlari vardir.
Otal projelerine falan bakin.

Unutulan bir baska noktada iktidara yakin bazi insaat sirketleri stadin yaninda insaatlara baslayacaklar. Sisli Etfal tasinacak. Maslaktaki insaatlar bile buna bagli. Metro baglantisi ve buyuk park yeri binasi hep buna bagli. O kadar cok kisi etkileniyorki, AY insaat kamyonlarinin onune yatsa gene engelleyemez bitmesini.

Ayrica 3 ay 5 ay hadi bilemedin 7-8 aylik bir gecikme cok onemli degil.
Kaldiki Turkiyede insaat bitmeden icine girmek, peyder pey icini yapma kulturude vardir.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:Ayrica 3 ay 5 ay hadi bilemedin 7-8 aylik bir gecikme cok onemli degil.
Kaldiki Turkiyede insaat bitmeden icine girmek, peyder pey icini yapma kulturude vardir.
Alpaycigim,

Zurnanin zirt dedigi yer burasi. Gecikme problem olabilir de, olmayabilir de. Bugunden problem ya da degil diyemezsin. Bu surec iyi yonetilirse problem olmaz, hatta yukarida yazdigim gibi firsat dahi olabilir. Ama surec iyi yonetilmez ise ciddi sorun olur.

Sene basinda Besiktas'in belirsizlik yuzunden Inonu kombine satislarinda yasadigi problemleri hatirla. Besiktas'i ilgilendiren her yonetim konusu gibi bunu kotu idare edilmis bir surec ornegi olarak kullanabilirsin.

GS taraftarlarina, kamuoyuna, kurumsal "musterilere" mumkun oldugu kadar net bilgi verilip beklentiler idare edilmeli. Eger bu yapilirsa Mehmet'in yukarida yazdigi gibi, cogu kisi GS icin kombinesini seve seve alir, belirsizligi de goze alir, kacirilan maclar biraz telafi edilir vs.

Ama insanlara 29 Ekim der, sonra 6 ay gecikir, iadeler yapmaya, ertesi seneye kredi vermeye, GS'i OCak Subat'ta Olimpiyat'a goturmeye kalkarsan amiyane deyimle zictik demektir.

Bu GS'in son 10 yilda karsisina cikan en onemli "iyi idare edilmesi gereken" durum. Ikinci en onemli UEFA kupasi idi, burada performans cok daha iyi olmali. Aptal kurnazligi ile insanlari bilgisiz birakip duruma gorre hareket etme cabalari falan cok cok yanlis olur.

Bu surec iyi idare edilmeli, umarim birileri simdiden gece gunduz klupte bununla ilgili calisiyordur. Yukarida da yazdim, eger yapilabiliyorsa Almanya ya da Avrupa ulkelerinde maclar cok cok iyi firsat olabilir GS icin.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Ufuk Asicioglu

Post by Ufuk Asicioglu »

Vaat edilen tarihten geç bir zamanda stadın teslim edilmesi halinde Galatasaray lehine bir tazminat ödenmesi söz konusu mudur ?

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ufuk Asicioglu wrote:Vaat edilen tarihten geç bir zamanda stadın teslim edilmesi halinde Galatasaray lehine bir tazminat ödenmesi söz konusu mudur ?
Bildigim direk Galatasaraya kadarıyla yok ama TOKI ye karsi var. Stadin onemli bir kismini bitirmedende (sadece 3 aylik isi kaldigi noktaya kadar) obur tarafa baslayamiyor ki esas parayi obur taraftan kazanacak.
NO ADNANS, NO CRY !!

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Basligi editlemek lazim.
Tam olarak resmi ifadesi:

TÜRK TELEKOM ARENA çünkü.

Stadin adi Türk Telekom Arena.
Stad, kapali spor salonu, kule yapi gibi tum yapilarin genel adi da
Ali Sami Yen Spor Kompleksi.
liberta per gli ultras

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zoban Raftik wrote:Basligi editlemek lazim.
Tam olarak resmi ifadesi:

TÜRK TELEKOM ARENA çünkü.

Stadin adi Türk Telekom Arena.
Stad, kapali spor salonu, kule yapi gibi tum yapilarin genel adi da
Ali Sami Yen Spor Kompleksi.
Seni mi kiracagiz. Zaten Stad'da Arena'da Frenkce. Top Sahasi desen "saha" hem Arapca hem de tam anlami da degil. Gerci Top Alani denirde Arena ve Stad ayni zamanda seyirciyi de kapsiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Avruapa'da trend "arena".
O yuzdengaliba her yer arena oldu :)
liberta per gli ultras

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

G.Saray seneye de Ali Sami Yen'de

G.Saray yönetimi verdiği iş ilanıyla, yeni stadı Türk Telekom Arena'nın 2009'da bitemeyeceğini resmen duyurdu. 2009-2010 sezonun ilk yarısında G.Saray yine Ali Sami Yen Stadı'na kaldı.
18 Ocak 2009 09:23

BÜLENT TİMURLENK'in haberi

Galatasaraylıların, 29 Ekim 2009'da açılmasını dört gözle bekledikleri Seyrantepe Stadı'nın (Türk Telekom Arena) açılış tarihini sarı-kırmızılı kulüp verdiği iş ilanıyla resmen duyurdu. Yeni stadın loca ve VİP koltuklarını pazarlamak için ISG adlı şirketi görevlendiren Galatasaray Kulübü'nün ilanında "2010 yılında açılacak olan Türk Telekom Arena" ifadesi dikkat çekti. Stadın yapımını üstlenen Talu-Alke ortak girişiminin stadının inşaatını söz verdikleri üzere 29 Ekim 2009 tarihinde bitirip, TOKİ'ye teslim etmeyi planladıkları, bu tarihten sonra stadı teslim alacak olan Galatasaray'ın stad içinde yapacağı son düzenlemeler için iki aylık bir süreye gereksinim duyacağı öğrenildi.

ÇATININ MONTAJI ZORLU
Mart ayı sonunda kaba inşaatı bitirilecek TT Arena'ya Nisan ayında tribünler monte edilecek. Zorlu süreç ise bu tarihte sonra başlayacak. Çin'de yapımı süren ve montajı zor bir mühendislik projesi olan stat çatısı da monte edildikten sonra saha çimlendirilecek. Stadın inşaatının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metro inşaatını, Karayolları'nın ise stadyuma giden yolları 2009 yılı sonuna kadar bitirmesi umuluyor.

Ali Sami Yen'de yarım sezon daha

Seyrantepe'deki yeni stadında 2009-2010 sezonunun ikinci yarısında taraftarıyla buluşmayı planlayan Galatasaray, gelecek sezonun ilk yarısını yine emektar Ali Sami Yen Stadı'nda geçirecek gibi görünüyor. Ocak 2010'da TOKİ'den teslim alınacak olan TT Arena'ya geçişten sonra da Ali Sami Yen'de yıkım başlayacak. 2009-2010'da iki stadı kullanmayı planlayan Galatasaray yönetimi taraftarına iki farklı kombine satacak. Ali Sami Yen'de sezonun ilk yarısı için pazarlanacak kombineler, TT Arena'da da geçerli olacak. İsteyen taraftarlar sadece yeni stadyumun kombinelerini satın alabilecek.

TT Arena'nın dekoru Galatasaray'dan

Eren Talu'dan yeni stadını teslim alacak G.Saray yönetimi iki aylık bir sürede stadın loca, VİP salonları ve restoranlarnı hazırlayacak..

Eren Talu'nun sorumluluğu stadın inşaatını bitirmekle sınırlı. En büyük gelir kapısı olan localar, VİP salonları ve VİP tribünlerin dekorasyonunu ise Galatasaray yapacak. Stadın dev skorbordunun yanı sıra dört tribünde de yer alacak restoranlar için sarı-kırmızılı yönetim yazın bir konkur yapacak. Türkiye'nin önde gelen catering şirketleri, restoran işletmecileri ve fast food firmalarından gelecek teklifleri değerlendirecek olan Galatasaray yönetimi, 2010 yılının Ocak ayında TT Arena'yı eksiksiz olarak hizmete sunmayı hedefliyor.

Sabah

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Avrupa stadlarinda loca sayilar. bjk.com'dan kopyaliyorum, kaynak verilmemis.

1 Estadio Santiago Bernabéu | Madrid | 241
2 Old Trafford Stadium | Manchester | 180
3 Stade de France | Paris | 168
4 Wembley | London | 166
5 Türk Telekom Arena | Istanbul | 159
6 Estádio da Luz | Lisboa | 156
7 Twickenham Stadium | Twickenham | 150
8 Emirates Stadium | London | 150
9 OL Stadium | Lyon | 130
10 Millenium Stadium | Cardiff | 128
11 Nuevo San Mamés | Bilbao | 122
12 Estádio José Alvalade XXI | Lisboa | 120
13 White Hart Lane | London | 120
14 Landsdowne Road Stadium | Dublin | 110
15 Allianz Arena | München | 106
16 Villa Park | Birmingham | 105
17 Estádio do Dragão | Porto | 96
18 Veltins Arena | Gelsenkirchen | 90
19 Amsterdam ArenA | Amsterdam | 83
20 New Juventus Arena | Torino | 84
21 Commerzbank-Arena | Frankfurt | 81
22 Olympiastadion | Berlin | 76
23 Estadio Vicente Calderón | Madrid | 74
24 Nou Estadio Valencia | Valencia | 72
25 Boleyn Ground | London | 70
26 Weser Stadion | Bremen | 70
27 City of Manchester Stadium | Manchester | 68
28 Croke Park | Dublin | 65
30 Sükrü Saracoglu Stadi | Istanbul | 61
31 Stadion Lokomotiv | Moskvá | 60
32 Stadion Narodowy | Warszawa | 60
33 Elland Road | Leeds | 57
34 Swedbank Stadion | Malmö | 54
35 Kadir Has Sehir Stadi | Kayseri | 52
36 Stamford Bridge | London | 51
37 HSH Nordbank Arena | Hamburg | 50
38 Gelredome | Arnhem | 49
39 RheinEnergie Stadion | Köln | 48
40 Philips Stadion | Eindhoven | 46
41 Ricoh Arena | Coventry | 46
42 Mercedes-Benz Arena | Stuttgart | 44
43 Borussia-Park | Mönchengladbach | 42
44 MSV-Arena | Duisburg | 41
45 Nuevo estadio de La Romareda | Zaragoza | 41
46 Stadion Eden | Praha | 40
47 Arena Bałtycka | Gdańsk | 40
48 De Kuip / Feijenoord Stadion | Rotterdam | 40
49 Néo Stádio Karaïskáki | Pireas | 40
50 Constant Vanden Stock Stadion | Anderlecht | 39
51 City Ground | Nottinghamshire | 36
52 Atatürk Olimpiyat Stadi | Istanbul | 34
53 Volkswagen-Arena | Wolfsburg | 32
54 Anfield Stadium | Liverpool | 32
55 Bramall Lane Stadium | Sheffield | 31
56 Estadio El Madrigal | Vilarreal | 30
57 Stadio Giuseppe Meazza | Milano | 30
58 The Darlington Arena | Darlington | 30
59 AWD Arena | Hannover | 29
60 The Hawthorns | West Bromwich | 29
61 Madejski Stadium | Reading | 28
62 Kingston Communications Stadium | Hull | 28
63 LTU Arena | Düsseldorf | 27
64 Hampden Park | Glasgow | 26
65 Craven Cottage | London | 26
66 Estadi Camp Nou | Barcelona | 23
67 Deepdale | Preston | 22
68 Thomond Park | Limerick | 20
69 Stadion Śląski | Chorzów | 20
70 Nowy Stadion Legii | Warszawa | 20
71 Celtic Park | Glasgow | 18
72 Hillsborough Stadium | Sheffield | 18
73 Stade de Suisse | Bern | 18
74 Cristal Arena | Genk | 17
75 Olympiakó Stádio Spýros Loúis | Athina | 16
76 Zentralstadion | Leipzig | 16
77 Rize Stadi | Rize | 15
78 east-Credit Stadion | Nürnberg | 14
79 Ravenhill Stadium | Belfast | 14
80 Fritz-Walter-Stadion | Kaiserslautern | 12
81 Signal Iduna Park | Dortmund | 11
82 St. Jakobs Park Stadion | Basel | 11
83 Ibrox Stadium | Glasgow | 10
84 BayArena | Leverkusen | 10
85 Murrayfield Stadium | Edinburgh | 10
86 Falkirk Stadium | Falkirk | 4

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu stat er yada geç bitecek.

İnşaattaki ilerlemeler gayet iyi.Umarım böyle devam eder.Yönetim şimdiden elini ovuşturuyor :lol:

Bugünkü resimler:

http://www.galatasaray.org/aslantepe/ha ... r/2998.php

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Çok fena resimler var,mutlaka bakın...
Özellikle sonlarda yer alan 144 civarı başlayan panoramik resimler var,çok güzel.

http://forum.aslantepe.biz/ocak-2009/26 ... ograflari/

Post Reply