BUYUK CEKMECE ARAZISI

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin
Posts: 4210
Joined: Thu Oct 24, 2002 9:29 am
Location: Bursa-TR
Contact:

BUYUK CEKMECE ARAZISI

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/4981.php

06.10.2009 14:10


Büyükçekmece Arazisi İçin Protokol İmzalandı


Galatasaray Spor Kulübü'ne Büyükçekmece Belediyesi tarafından tesis yapımı için tahsis edilen arsa ile ilgili protokol Başkan Adnan Polat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün arasında imzalandı.

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirilen protokol töreninde Yönetim Kurulu Üyesi Adil Emecan da hazır bulundu.

Başkan Adnan Polat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, gelecekte Florya Metin Oktay Tesisleri'ni Büyükçekmece'ye taşımak istediklerini kaydetti.

Başkan Adnan Polat sözlerine şöyle devam etti: ''Bu tesisimizde sadece profesyonel futbol değil, amatör futbola da hizmet vermek istiyoruz. Galatasaray'ın gelecekte Florya Tesisleri'ni taşımak istiyoruz. Burada iki sene içinde amatör futbol dallarında faaliyetleri başlatmayı hedefliyoruz. İnşallah bu örnek olur. Galatasaray ve benzeri kulüpler halkın malıdır. Bu anlamda devletimizin kurumlarının bu tür hizmetleri vermek görevlerinin bir parçasıdır. Bu tür işleri yapabilmek için devletimizin kurumlarının bize destek olması lazım.''

Başkan Adnan Polat, arsa tahsisi nedeniyle İlçe Meclis üyelerine ve bürokratlara teşekkür ederken, ''16 Ekim'de kulüp olarak 105 yaşına basıyoruz. Kulübümüz sadece sportif yarışma olarak değil, sosyal sorumluluk bilinci içinde, yetiştirme anlamında da görevini sürdürüyor. Yazın 3 milyon çocuk sokaklarda geziyor. Bizim bu tür arazileri alıp, çocukları spora yöneltmemiz lazım'' şeklinde konuştu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Büyükçekmece Belediyesi'nden tahsis edilenden daha büyük arazi talebinde bulunduklarını, ancak bu arazinin ileride büyüyeceğini söyledi.

Başkan Adnan Polat çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada ise, 3 yıldır bu projeyle ilgili çalıştıklarını belirterek, yarından itibaren tesisin etrafını çevirme, ağaçlandırma, plan-proje işlerine başlayacaklarını ifade etti. Başkan Adnan Polat, tesislerin ne zaman buraya taşınacağı hakkındaki bir soruya ise, şu aşamada süre veremeyeceklerini kaydetti.

Başkan Adnan Polat, futbol takımı hakkında ise, ''Her gün yeni bir başlangıçtır. Bugün güneş yeniden doğdu. Taze bir başlangıçla yine önümüze bakacağız. Daha uzun bir yolun başındayız'' diye konuştu.

İmza töreninde bir konuşma yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ise, ilk etapta Galatasaray'a, Büyükçekmece Gölü kenarında 106 dönümlük yer tahsisinde bulunduklarını, ancak bunu kısa bir sürede 150 dönüme çıkaracaklarını söyledi.

Belediye olarak kültür, eğitim ve spor faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ve ilçeye gelip yatırım yapmak isteyen kurumlara yardımcı olduklarını kaydeden Akgün, ''Bizden Fenerbahçe Kulübü de resmen başvurarak, arsa istedi. Beşiktaş ise sözlü olarak talepte bulundu. Asla bu kulüplerimizin taleplerini geri çevirmeyeceğiz. Bundan sonra bizimle temasa geçecek kulüplerin taleplerini yerine getireceğiz. Kim okul, eğitim kampusu yapmak istiyorsa bizlere başvursun'' diye konuştu.

Hasan Akgün, Başkan Adnan Polat'a Türk sporuna verdiği destek için teşekkür ederken, ''Bugünden sonra Büyükçekmece gençliğinin sporuna katkıda bulunmasını istiyoruz. Biz bu arsa tahsisi için para istemedik. Muhammed, Okan, Fuat gibi futbolcular buradan yetişti. Futbola Büyükçekmece’de her zaman eğilim vardır. İnşaat başladığında bu çalışmalara, altyapı çalışmalarına destek vereceğiz'' ifadelerini kullandı.

Arsa tahsisinin süresinin 'Bir süre belirlemek zorunluluğu' nedeniyle protokole 30 yıl olarak konulduğunu kaydeden Akgün, gerçekte bu sürenin sonunun olmadığını sözlerine ekledi.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply