Yolculuk / Ani /Konu dışı

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bir haftadir ALMANYA HANNOVER'de fuardaydim.Cok yogun bir fuar oldu o yuzden bu sefer fazla dolasamadim.Gerci her sene her sene ayni yere gidince artik dolasacak fazla bir yer de kalmiyor.

Ne hikmettir bilinmez, Almanya beni hep huzunlendirmistir.Harbiden ACI VATAN. Konustugum , fuarda karsilastigim , yemek yedigim, taksisine bindigim ne kadar orta yas ustu Turk varsa yuzlerinden bunu hep okudum.

Hep su cocuklar buyusun , universitesi bitsin, su da olsun suda bitsin diye donusleri ertelemisler.Gun gelmis bir de bakmislar ki cocuklar da orada kalmis.Evlenmis, calismis.5 Dakika laflayip ta gozleri bir yere dalmayan Turk gormedim o yas grubu icinde.

Laatzen'de DILARA Restaurant diye bir yerde yemek yedik bir aksam.Yemekler enfes biralar efes, lafladik durduk.

Hanim Turk, esi Guney Amerikadan bir yerden neresi oldugunu simdi cikaramadim.Bir ogullari var delikanli dag gibi, Turkce anliyor ancak cok iyi konusamiyor.OKAN.Ucunun de ortak dili Almanca olmus.

Temizlikci Ordu'lu Irfan, Taksici Konya'li Huseyin, Bielefeld'li Universite ogrencisi Banu..

Cok zor hayatlar cok...
Buraya gelsen uyamazsin, orada kalsan icine donuk kendi dunyanda yasa dur.

Atamadim su huznu icimden, dondugumden beri aklimdalar. :(
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ulkede fevkalade guzel seyler oluyor efendim daha da guzel seyler olacak efendim
http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDak ... e%20edildi

fistik gibi seyler oluyor efendim, bu kus beyinli ebleh liboslarin, ben entellektuelim diye ortalikta gezen, bir uygar ulkede tapu kadastro memuru olamayacak dAltan kardeslerin ve Taraf'li yazarlarin ve bunlari begenen sözum ona okumus(!) kör kutuk salaklarin da destegi ile cok daha guzel seyler olacak efendim, kizlarin evlendirme yasi da 9'a inecek efendim ne kadar da guzel cok kiskanmayin calisin sizin de olur efendim nice yillara ilimli islamli yillara efendim nice deniz fenerlerine nice hortumlamalara, nice tore cinayetlerine, yasi ufacik insanlarin hayatini karartmalara efendim, bu yazarlar zaten devlet buyuklerimizin en sevdigi gazetenin yazarlari efendim ne guzel kurtarilmislar efendim. TOPUNUN BELASINI VERSIN!
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Sozum ona Rambo'yu bulmuslar.Ama komedi devam ediyor.Kupayi da geri alamamislar.Ustune 60 bin dolar para istiyor.
Ve Rambo bulundu!

Avrasya Maratonu’nda kestirmeden birinci olduğu ortaya çıkınca ödülü geri istenen Fenerbahçeli amigo Rambo Okan, “Kupayı kırıp denize attım” dedi

30. Avrasya Maratonu’nda ‘müthiş’ bir dereceyle 40-44 yaş kategorisinde birinci olan, ancak daha sonra yarışı parkurda ‘kestirme’ yaparak tamamlamadığı ortaya çıkan ‘Rambo’ lakaplı Fenerbahçeli amigo Okan Güler, kupasının geri istenmesine ‘isyan’ etti.
Atletlerin taktığı çiplerin kontrolü sırasında foyası meydana çıkınca iki gündür aranan ancak başvuru formunda adresine ‘Fikirtepe Trabzon Kıraathanesi’ yazdığı için yeri tespit edilemeyen Rambo’ya telefonla ulaşıldı. Yetkililerin diskalifiye edildiğini söyleyerek kupasını geri istemesi üzerine sinirlenen Rambo Okan, “Ben o kupayı kırıp denize attım” dedi. Starttan Yenikapı’ya kadar koştuğu ancak Bakırköy’deki dönüş noktasına gitmek yerine sahil yolunun diğer tarafından finişe yöneldiği tespit edilen Okan Güler, ‘kestirme’ yaptığını kabul etmezken, “Yol boyunca hakemler vardı. Onlar bir yanlışlık tespit etmediler. Yarışı bitirip kupamı aldım. Madalyamı da Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç’a hediye ettim” diye konuştu.
Kupayı vermeye yanaşmayan Rambo Okan, “Birincilik ödülü olarak sizin bana 60 bin dolar vermeniz lazım. Eğer bu ödülü verirseniz, ben de kartondan bir kupa yaptırıp size gönderirim” diyerek yarış organizatörlerini bir de borçlu çıkardı.
30 yıllık maraton tarihinde ilk kez böyle bir olayla karşılaşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. yetkilileri, çözümü bu kategorinin birincisi ilan edilen Kemal Üney’e yeni bir kupa yaptırmakta buldu.

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Haftasonu yagmur altinda bir Avrasya maratonu kosuldu.Ben yoldaydim pek seyredemedim televizyonda haberleri yayinlandi.

Komik kismi su; UCHE'nin belalisi OKAN yine ortaya cikmis hemde nerde :D

Rambo maratonu karıştırdı
28 Ekim 2008
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/10226639.asp

Fenerbahçeli amigo Rambo Okan, bu kez Avrasya Maratonu'nda ortalığı karıştırdı. Finişe kestirmeden geldiği tespit edilen Okan Güler'in yaş kategorisinde kazandığı birincilik iptal edildi. Organizatörler şimdi kupayı geri almak için Güler'i arıyor.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre: "Fenerbahçe'nin 'Rambo' lakaplı amigosu Okan Güler, 'vukuatlarına' Avrasya Maratonu'nu da ekledi.
Geçmişte adı türlü ilginç olaylara karışan Rambo, bu kez maratonda ortalığı karıştırdı. Önceki gün koşulan Avrasya Maratonu'na katılan Güler, 2 saat 48 dakida 39 saniyede finişe vardı. Bu 'muhteşem' derecesiyle 40-44 yaş kategorisinde rakiplerinin 10 dakikadan fazla önünde birincilik kürsüsüne çıkan Rambo Okan, yarış akşamı da kupasını aldı.

Ancak ertesi gün sporcuların ayaklarına bağlanan mikrociplerin kontrolü sırasında bir gariplik fark edildi. Güler, kayıtlara göre maratonun ikinci bölümündeki 21.1 kilometreyi yaklaşık 59 dakika gibi neredeyse dünya rekoruna yakın bir dereceyle koşmuştu. Üstelik, bu dereceyi aynı uzunluktaki ilk bölümü 1 saat 49 dakika 54 saniyede geçtikten sonra yapmıştı!

Adresi kıraathane!

Maraton'un Rambo'su olmayı hak edecek dereceden daha ilginç başka bir detay, Okan Güler'in foyasını ortaya çıkardı. Güler, parkurun 30.km'sindeki kontrol noktasından da geçmemişti. Yenikapı'dan sonra sahilyolunu takip ederek Bakırköy'deki dönüşe gitmesi gerekirken, "kestirme" yaptığı ve yolun karşısına geçerek finişe yöneldiği anlaşıldı.

Kupa sevinci bir gün süren Güler'in derecesi iptal edildi, bu kategoride 2.58.33 koşan Kemal Üney birinci ilan edildi. Şimdi yarış organizatörleri kupayı geri almak için Rambo Okan'ı arıyor. İşleri zor... Zira başvuru formunda Okan Güler'in mesleği 'amigo' adresi de 'Fikirtepe Trabzon Kıraathanesi' diye yazıyor."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:Ulkede fevkalade guzel seyler oluyor efendim daha da guzel seyler olacak efendim

fistik gibi seyler oluyor efendim, bu kus beyinli ebleh liboslarin, ben entellektuelim diye ortalikta gezen, bir uygar ulkede tapu kadastro memuru olamayacak dAltan kardeslerin ve Taraf'li yazarlarin ve bunlari begenen sözum ona okumus(!) kör kutuk salaklarin da destegi ile cok daha guzel seyler olacak efendim, kizlarin evlendirme yasi da 9'a inecek efendim ne kadar da guzel cok kiskanmayin calisin sizin de olur efendim nice yillara ilimli islamli yillara efendim nice deniz fenerlerine nice hortumlamalara, nice tore cinayetlerine, yasi ufacik insanlarin hayatini karartmalara efendim, bu yazarlar zaten devlet buyuklerimizin en sevdigi gazetenin yazarlari efendim ne guzel kurtarilmislar efendim. TOPUNUN BELASINI VERSIN!
Kerem, diyeceksen tam de de bir anlami olsun. Bu pisligi icerden cikaranlarin Allah bu kizcagizin basina gelenlerden daha beterini versin...

Pislik cikinca Amerika'ya falan laf atmis, "kimseye kizgin degilim, seytana, nefsime kizginim" demis bir de adi herif. Bir de "Allah'dan baskasina hesap da vermem" deyip kafa da tutmus.

Nasil mide bulandirici bir ulkedir artik aklim hayalim almiyor. Su kizin basina gelenlerin sizin kizinizin basina geldigini ve bu herifin hapisden boyle cikarildigini gozlerinizle gordugunuzu dusunun. Hayatin bir anlami olur mu sizin icin artik? Bu rezilin seyini agzina tikayip bogmak istemez misiniz?

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bun;arin lendilerine cocuktam lari yama yontemini bilmiyor musunuz? Eskiden gaz yagi tenekeleri vardi. 50x30x20cm ebatinda. Gaz sobolari yanardi evlerde.

Kiz cocugu bu tenekenin ustune oturtulur ayaklari yere degerse hazir demektir. Kistas buydu. Bunu bir kitapta okumustum. Her turlu melanet vardir bunlarda. Peygember efendimiz Ayse anamizla ile o 9 yasinda iken evlendi diyerek ustune de ustluk cikarlar kitabina da uydururlar. Rapor temiz cikmis iste.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bunlara hic birsey yaptirtmazlar. Ulkenin politik konum itibari ile en onemli ilk iki zat-i muhtereminin en sevdigi gazetenin(!) yazari bu herif. Ayni gazete eskinin solcusu akli basinda insani, simdinin kafayi siyirmis, 180 derece degismis, alkolik yazari, Taraf gibi bir pacavrada yazan kisiden alinti yapan, insanlari senelerdir hedef gosteren gazete. Kaale almamak da olmaz zira bunlarin borusu otuyor ulkede. Saglam ve duyarli kamuoyu da yok zira orgutlenilemiyor bu ulkede. En buyuk sorun bu. Hep bireysel kufretmekle beddua etmekle kaliyoruz. Bakin futbol gibi s.ktirik bir konuda Aziz Yildirim istifa etti ugruna aclik grevleri oldu, Hakan Sukur elestirilse elestiren adamin gazetesine 'ulaaannn serefsizzzzz' diye sinirden kafayi duvara cakip toplu kufur emailleri gider, ama diger olaylarda hic birsey olmuyor olmayacak da. Garip bir insan turu turedi ve pek cok kisi bana dokanmayan yilan bin yasasin zihniyetinde, bir latin Amerika gibi onurlu insanlarin yasacigi cografyadan söz etmiyoruz, bahsettigimiz cografya kafada raki kadehi ile dansöz zennubeye tas cikarircasina kiviranlarin cirit attigi zemini kayganmi kaygan bir cografya. Ulkede hala töre cinayetleri oluyor böyle bir ilkellik var mi ya? Nerde bu kadinlar kadin örgutleri? Nerde liberal siyasi felsefeden bi haber ama 'ben antellehtuelim ben liberalim' diye ortalikta tezek kokan agzi ile gezen eblehler?

Asil siz suraya bakin
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10237445.asp
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote: MBelge'den alinti yapan, insanlari senelerdir hedef gosteren gazete. Kaale almamak da olmaz zira bunlarin borusu otuyor ulkede. Saglam ve duyarli kamuoyu da yok zira orgutlenilemiyor bu ulkede. Asil siz suraya bakin
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10237445.asp
Yahu Cetin Altan'in sipasi, M. Belge, Candar falan filan solcu molcu degilermis. Bunlar anarsist. Eskiden sol olayini ortaligi karistirmak icin sovenizmle savasma adi altinda kullaniyorlardi. Modasi gecti. Simdi gunun modosi dincilik. Orda para var cunku. Akillandilar eskiden bedava yaptiklarini simdi para ile yapiyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Abi Candar'la onu ayni kefeye koymam aslinda birikim olarak kat be kat otesinde Candar denen zavallinin ama simdi tek kelime ile kafayi siyirmis vaziyette (alkolun beyin diye birsey birakmadigi kesin benim tek aciklamam o) yoksa eski yazilari ile mukayese etmez. Gerci 80 darbesinden sonra da yemek tarifleri yazmis. Yazdigi yerdeki insanlara bakiyorum tam zit kutbun insanlari nasil da bir araya gelmisler. Ama tabii senin savin da dogru olabilir dedigim gibi ulkede su an guvenecek adam yok gibi.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu arada cok sevdigim tavsanimi kaybettim muthis uzgunum. Iki gundur ne uyuyorum ne birsey. Ne berbat bir durum yahu. O kadar baglanmistik ki birbirimize geceleri gelip yatagima atlayip yanimda uyuyordu. Gecen hafta acil Istanbul'a gittim, her gidisimde biraktigim burda tavsan ciftligi olan tavsan bakicisi kizin evinde kalp krizinden ölmus. Dunya basima yikildi adeta. Umarim daha beter seyler yasamam bir sure. Kizin ailesi benim tavsani o kadar seviyordu ki cenaze töreni yaptilar (burda gelenekmis) beni de cok tanimak istiyormus butun aile. Bu aci bizleri birlestirdi. Evde ustune yattigi seyleri kemirdigi tahtalari gordukce icim cizliyor, sabaha kadar yildizlari saydim adeta.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Kerem Tezic wrote:kizlarin evlendirme yasi da 9'a inecek
6'ya kadar yolu var :evil:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Bu arada cok sevdigim tavsanimi kaybettim muthis uzgunum. Iki gundur ne uyuyorum ne birsey. Ne berbat bir durum yahu. O kadar baglanmistik ki birbirimize geceleri gelip yatagima atlayip yanimda uyuyordu. Gecen hafta acil Istanbul'a gittim, her gidisimde biraktigim burda tavsan ciftligi olan tavsan bakicisi kizin evinde kalp krizinden ölmus. Dunya basima yikildi adeta. Umarim daha beter seyler yasamam bir sure. Kizin ailesi benim tavsani o kadar seviyordu ki cenaze töreni yaptilar (burda gelenekmis) beni de cok tanimak istiyormus butun aile. Bu aci bizleri birlestirdi. Evde ustune yattigi seyleri kemirdigi tahtalari gordukce icim cizliyor, sabaha kadar yildizlari saydim adeta.
Boyle hayvana bile olsa baglanmak cok kotu oluyor. Aileden birisi oluyorlar. Ne hissettiklerini anliyorum. Rahmetli babaannem iyilik yapacak misin hayvana yap o insandan cok daha iyi bilir derdi.

Yalniz dikkat et. Bu sarsintida tavsan ayagina seni kapana kistirmasinlar. Boyle yatagim bos kaldi gece yildiz sayiyorum filan diye umit verme. Baktin kizin ailesi bundan sonra senin yeni tavsanin bizim kiz olur yatagin da bos kalmaz filan dedigi anda musade istemenin tam zamani demektir.

Biraz kederin dagilsin dedim. Gulumsedinse ne ala. Amacim acini hafife almak degil hafifletmek idi. Degilse basima geldi esek kadar adam iki sene once bir kus yuzunden harab oldum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Derbent Cengizler

Cumhuriyet Bayrami

Post by Derbent Cengizler »

Bugun Cumhuriyet'in 85. yildonumu. Ataturk Cumhuriyet'i soyle tanimlamis:"Yaptigimiz ve yapmakta oldugumuz devrimin amaci Turkiye halkini tamamen cagdas ve butun anlam ve bicimi ile uygar bir toplum haline ulastirmaktir. Devrimin temel ilkesi budur.Bu gercegi kabul edemeyen dusunusleri yok etmek zorunludur." Melih Asig'in kaleminden...1950'lerin basinda baslayan karsi-devrim, bugun baktigimizda, kismi olarak basariya ulasmis durumda. Ozellikle koy enstitulerinin kapatilmasi Turkiye icin cok buyuk talihsizliktir. Bu enstituler kapatilmamis olsaydi,yukarida Kerem Tezic'in hakli serzenislerini bugun buyuk olcude okumamis olacaktik. Kutlu olsun.....

Ozan Ersoy

Re: Cumhuriyet Bayrami

Post by Ozan Ersoy »

Derbent Cengizler wrote:Bugun Cumhuriyet'in 85. yildonumu. Ataturk Cumhuriyet'i soyle tanimlamis:"Yaptigimiz ve yapmakta oldugumuz devrimin amaci Turkiye halkini tamamen cagdas ve butun anlam ve bicimi ile uygar bir toplum haline ulastirmaktir. Devrimin temel ilkesi budur.Bu gercegi kabul edemeyen dusunusleri yok etmek zorunludur." Melih Asig'in kaleminden...1950'lerin basinda baslayan karsi-devrim, bugun baktigimizda, kismi olarak basariya ulasmis durumda. Ozellikle koy enstitulerinin kapatilmasi Turkiye icin cok buyuk talihsizliktir. Bu enstituler kapatilmamis olsaydi,yukarida Kerem Tezic'in hakli serzenislerini bugun buyuk olcude okumamis olacaktik. Kutlu olsun.....
Olur mu Derbent Bey?.. Sonra agalar nasil 3 kurusa calistirip herkesi, ganimeti deve yukuyle gotureceklerdi? Koylu akillaninca kooperatif falan gibi gavur icadi seylerden konusmaya baslayinca koy enstututusususu falan da ne oluyor? Imama gerek falan kalmayacakti sonra. Olur mu hic? Diktik Allah adina 80 bin tane cami, her mahalleye 2 tane, binlerce imam hatip lisesi, yuzbinlerce imam, diyanetin butcesi 2 milyar dolara cikti, basimiz goge erdi, refah icinde yasiyoruz. Ahlak desen herkes ben diyim Hz. Isa sen de Hz Ibrahim. Allah nazardan saklasin vallahi. Halkimiz husu icinde Yaradan'ina kavusmak heves ve istahiyla boyle cennetten gelen nurun icinde memnun mesut yasiyor gidiyor. Ulkenin ne derdi kaldi ne bir seyi.

Gomunist yetistiren dinsiz koy enstituleri fuhus yuvasiydi zaten. Marshall, DP, Menderes bok pusur, hadi yallah fisi cektin mi biter de gider seytanin seyettirdigi seyler. Ciirt sardin mi kasedi ileriye bugunku Turkiye. Lutfen yani, boyle 100 sene once kalmis seylerden bahsedip ne kadar geri kaldiginizi ortaya koymayiniz. Demokrasi, liberal, insan haklari, hebelep gubelep, turbani taktin mi kafaya vardi basin arsa. Afferiiiim..

Ozan Ersoy

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Görkem KIRGIZ wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Kerem Tezic wrote:Ulkede fevkalade guzel seyler oluyor efendim daha da guzel seyler olacak efendim

Kerem, diyeceksen tam de de bir anlami olsun. Bu pisligi icerden cikaranlarin Allah bu kizcagizin basina gelenlerden daha beterini versin...

Pislik cikinca Amerika'ya falan laf atmis, "kimseye kizgin degilim, seytana, nefsime kizginim" demis bir de adi herif. Bir de "Allah'dan baskasina hesap da vermem" deyip kafa da tutmus.

Nasil mide bulandirici bir ulkedir artik aklim hayalim almiyor. Su kizin basina gelenlerin sizin kizinizin basina geldigini ve bu herifin hapisden boyle cikarildigini gozlerinizle gordugunuzu dusunun. Hayatin bir anlami olur mu sizin icin artik? Bu rezilin seyini agzina tikayip bogmak istemez misiniz?

Ozan Ersoy
O kadar fazla iğrençlik var ki bu olayda, hangisini yazacağımı şaşırdım. Bu iğrenç herifin çıkıp pişkin pişkin meydan okuması mı, adli tıp raporunda ondört yaşındaki bir çocuğun bu olaylar sonrası fiziksel ya da zihinsel bir hasar görmediğinin gerekçe gösterilmesine mi, kızın ve ailesinin kim bilir ne tehditler sonrası şikayetlerini çekip ifade değiştirmeleri mi, yok artık ya.

Aynı kurum, on iki yaşındaki bir kıza sapığın biri tarafından sadece cinsel organının gösterilmesi sonucu "ağır zihinsel hasar" oluştuğu sonucuna varırken, bu davada "bir hasar göremedik" diyor. Lanet olsun size. Her geçen gün soğuyorsak bu ülkeden, sebep gırla.

Doğduğu büyüdüğü ortamda annesinin, kardeşinin dahi çıplak kolunu bile görmeyen bastırılmış köpekler sonra böyle sapık oluyor. Onun yandaşları eşdeğer köpekleri de onu aklamanın bir yolunu buluyor mutlaka. Sonra sokakta öpüşmek ayıp, sarmaş dolaş yürümek terbiyesizlik, ana bacı gardaş falan filan.

Sözde taptığınız, kafanızda yarattığınız Allah belanızı versin sizin.
Bu herifi SKYTURK'te canli yayinda seyrettim.Aczimendi MUSLUM'e ulu kisi felan dedi.Akil sagligi yerinde olmayan bir adam.Gizli kamera cekiminde soyledigi sozler ile ilgili bastan sona takiye yapti durdu.Yasindan basindan utanmamasi baska konu.

Bu adamlar toplumda saygi goren adamlar ustelik.Peslerinden giden kitleler var.Kendisini elestiren bir ilahiyatci hocaya canli yayinda tartisma teklif etti.Adam da hemen baglandi.Telefona geldigi gibi "hocamiza saygimiz sonsuz ama ayip ediyor" gibi laflar soyledi.Kimlerden korkuyorsa bu telefona baglanan sahsiyet.

Midem bulandi kanal degistirdim.Bunlarin dinini imanini bosverin, konu yuz kizartici bir suc ile ilgili.Aklima bu tarz hoca efendilere duasini almak icin gonderilen , giden genc kizlar kadinlar geldi, bu guruhla ayni inanci tasidigima tiksindim.

Bu serefsizler yuzunden gercek iman sahibi, eli yuzu duzgun muslumanlar tohmet altinda kaliyor, ona uzuluyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply