Yolculuk / Ani /Konu dışı

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Yolculuk / Ani /Konu dışı

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu cok ilginc ve ayni zamanda cok sasirtici bir haber.Ben yeni gormusum haber dunun haberi. Amerika'nin baskanin adamlarini kurban etmesi ,olayi kapatamamasi olayi daha da ilginc kiliyor. ABD sozcusu "karar ile ilgili hayal kirikligina ugradik yazili karari bekliyoruz " demis.

Italyan savcilarinin korkusuz olduklarina dair gecmiste cok ornek var ama
yargiclari icin ayni seyi soyleyemeyecegim. Olayin uc buyuk sorumlusunu devlet sirri kapsaminda serbest birakmislar.

Neyse en azinda desifre olmuslar artik masa basi goreve talim ederler.

http://www.ft.com/cms/s/0/339ab960-c97d ... ck_check=1

Italy convicts CIA agents of abduction
By Vincent Boland in Milan

Published: November 4 2009 20:23 | Last updated: November 4 2009 20:23

A senior US intelligence officer was among 23 Americans convicted by an Italian court on Wednesday in the first judicial case to pass judgment on the controversial US policy of “rendition” – sending suspected terrorism suspects to third countries for interrogation.

The case had threatened to jeopardise the close relationship between Italy and the US. But the judgment, while largely symbolic because none of the Americans was present for the trial, was welcomed by human-rights campaigners who have long attacked the rendition policy as a violation of human rights.

The trial, which opened in 2007, concerned the kidnapping of Hassan Mustafa Osama Nasr, a Muslim cleric also known as Abu Omar who was the imam of a mosque in Milan. He was abducted from one of the city’s streets in 2003 and transferred through Germany to Egypt, where he claimed he was tortured while being interrogated. He was released without charge in February 2007.

Among those convicted was Robert Seldon Lady, a former CIA station chief in Milan, who was sentenced to eight years in prison. The other 22 were sentenced to five years in prison – 21 of them are CIA agents, and the other is understood to be a US military officer. Two Italian secret service agents were sentenced to three-year prison terms.

The judge, Oscar Magi, ruled that three other Americans on trial, including Jeffrey Castelli, a former CIA station chief in Rome, were covered by diplomatic immunity. He ruled that five Italians on trial, including Nicolo Pollari, the former head of Italy’s military intelligence agency, were covered by Italian law relating to state secrets.

Human-rights campaigners said the ruling was a landmark judgment. Joanne Mariner, terrorism and counterterrorism programme director at Human Rights Watch, told the Financial Times: “This is the first time that a court has condemned a rendition programme. It is a repudiation of the CIA and its abuses in the war on terror.”

A US state department official said: “We are disappointed by the verdicts . The judge has not yet issued a written opinion so we’re not in a position to comment further on the decision.”

The case was enveloped from the start in diplomatic and political sensitivities. The Italian government declined to seek the extradition of the accused. Italy’s constitutional court ruled that much of the evidence assembled by prosecutors concerning co-operation between the Italian and US secret services could not be presented in court because it was protected by state secrecy laws.

However, Mr Magi and Armando Spataro, a veteran Italian prosecutor, insisted on proceeding with the case using evidence built up through a reconstruction of the movements of the suspects.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Fort Hood Texas'ta bir Askeri uste Hasan adinda bir psikiyatrist doktor binbasi 12 kisiyi taramis son duyduguma gore 30 kusur kisiyi yaralamis. Amerka yeni bir 9/11 olayi ile karsilasmis olabilir.

Komplo teorisyenleri calismaya baslamis bile. Irak'a gonderilecek askerlere psikolojik destek vermek icin oradaymis. Destegi vermis ama psikolojik olarak degil.

Dun aksam saat 19:30 gibi Ege'yi uyuturken sizip kalmisim. uyanip macin ozetine bakayim derken CNN de gordum.Baslarda saldirganin olduruldugu soylenmisti sonra bu sabah yarali olarak gozaltinda tutldugu aciklanmis.

Resmi aciklama elemanin Irak yada Afganistan'a gonderilecegi icin stres altinda oldugu yonunde.

Eleman bizim yaslarda ve bekar.Anasi babasi Urdun'lu imis, Virginia'da dogmus.Virginia Tech mezunu imis.

http://www.usatoday.com/news/military/2 ... Hood_N.htm

http://www.nytimes.com/2009/11/06/us/06 ... ml?_r=1&hp

http://www.washingtonpost.com/

http://www.cnn.com/

CNN adamin saldirdan saatler once bir 7/11 dukkanindaki goruntulerini yayinlamis. Elemanin ustunde arap kiyafetleri var. CNN butun gece adamin ussun icinde iki kisiden yardim aldigini iddia etti durdu. Bu sabah web sitelerinde boyle bir habere rastlamadim.

Bir iki akli basinda senator "hemen bazi fikirlere kapilmayin once olayi arastiralim" felan demis ama, ulusun savas kanali CNN cigirtkanliga baslayali neredeyse 24 saat oluyor.
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Fri Nov 06, 2009 7:13 pm, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Herkese bilgiler icin cok tesekkurler, bana her turlu bilgiyi veren Murat Biricik'e daha da bir tesekkurler. Su forumda ne kadar kaliteli beyefendi insanlarla tanistik ya hem yuzyuze hem telefonda. Gercekten bu forumda yazmamin en buyuk nedeni buradaki arkadaslarin varligi. Bu arada Biricik sayesinde Sultani'den DC'de calisan Yavuz'la da konustuk. Ortak ne cok arkadasliklar cikiyor. Hartford'a gelince görusmege tarih verecekler ama ben acikcasi ABD planlarini böyle ufak ve izole bir yerle heba etmege soguk bakiyorum. Gözumle görecegim elbet. Yahoo'da bir de suc ortalamasinda ABD 7.si oldugunu gördum. Yahu Kansas City bile daha cazip geliyor acikcasi. Neyse görecegiz. Eger DC taraflari, dogu eyaletleri (özellikle Georgia), Chicago, Wisconsin veya bati olursa, buna Texas da dahil hava da atlarim ama bana Isvec'i bile aratacak yer olursa babayi tam anlamda yer, 6-7 hafta tatilden oldugumuzla kaliriz.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Aranızda WSOP 2009 finallerini takip eden var mı bilimiyorum ama bu seneki finallerden de
yeni bir genç şampiyon çıktı.Joseph Cada 8.5 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu.Cada 21
yaşında en geç şampiyon ünvanını kazandı.Geçen sene de final masasına iki genç oyuncu
kalmıştı ve Peter Eastgate şampiyon olmuştu.Eastgate , bu sene Cada şampiyon olana
kadar, en genç şampiyondu.

Turnuva ile ilginç anektodlardan biriside final masasında son ikiye kalma mücadelesi 18
saat sürerek yeni bir rekora imza atılmış oldu.Turnuvanın favorileri arasında gösterilen
Phil İvey 7. olarak masadan ayrıldı.

Turnuva canlı olarak sadece radyo yayını ve grafikle seyirciye aktarıldı.İzlemek isteyenler
için bu gece ESPN'de ilk defa yayınlanacak Türkiye saati ile gece 03.00 de.

Mehmet Gurdal Cetin

Sureyya AYHAN tamamen bitmis.
Ben bu olaya bir okuzun pesinden giden bir inek yorumu getirmek istiyorum.
Muthis bir kariyer vardi onunde, heba etti. Kimdi ayna karsisinda baksin dursun "cocugum bana mi yoksa babasina mi benziyor" diye.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=215048

Süreyya Ayhan'a şok haber!
11 Kasım 2009 Çarşamba 10:25Türkiye'nin yüzakıydı! Geleceği çok parlaktı! Ancak profesyonelleri reddetti. Kocasının peşinden gitti ve şimdi şok oldu!

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), milli atlet Süreyya Ayhan Kop'un 4 yıl pistlerden men cezasını, ömür boyu mene çevirdi.

Bir diger habere gore Del Bosque ve BJK 'ye bok atanlar simdi kendileri ayni duruma dustuler. Gerci ben bu haberde yazilan rakamdan daha az bir paraya AY'nin isi bagladigini dusunuyorum. Ama en azindan CAS'a dusmeyip ele gune rezil olamadik diyorlardir. :D

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=214968

F.Bahçe 4 milyon Euro ödeyecek!

İspanyol spor gazetesi Marca, teknik direktör Luis Aragones'in 4 milyon avroluk alacağıyla ilgili eski kulübü Fenerbahçe ile tam anlaşmaya vardığını ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) dava açmaktan vazgeçtiğini iddia etti.

Marca, ''Luis, 2. yılının maaşını ay ay alacak'' başlığı altında verdiği haberde, Fenerbahçe ile 1 yıllık daha sözleşmesi bulunmasına rağmen geçen sezon sonunda görevden alınan Luis Aragones'in kalan 1 yıllık maaşının tamamını alacağı ifade edildi.

Beşiktaş'ta eski teknik direktör Vicente Del Bosque'nin parasını alabilmek için yaşadığı sorunları göz önünde bulundurduğu belirtilen Aragones'in, Fenerbahçe ile ''çok iyi hazırlanmış, açık maddeleri olan bir sözleşmesi'' olduğu bildirildi.

Aragones'in Fenerbahçe'deki 2. yılına denk gelen 4 milyon avroluk maaşının tamamının ödenmesi konusunda avukatı Vicente Montes ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın anlaştığını yazan İspanyol gazetesi, 15 Kasım tarihinden itibaren Aragones'e ödemelere başlanacağını ve taksitle yapılacak ödemelerin 30 Haziran'a kadar süreceğini kaydetti.

Haberde, Aragones ve Fenerbahçe arasında varıldığı söylenen anlaşma sayesinde ''Ne UEFA ne FIFA ne de Türk mahkemelerine para ödenmeyecek'' denildi.

Aragones ile birlikte Fenerbahçe'de görev yapan yardımcı antrenör Cesar Mendiondo ve kondisyoner Carlos Cascallana'nın da alacaklarını temin edeceği ifade edildi.
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ustte bahsettigim CT isi oluyor sanirim. Vize islerime bakiyorlar, ardindan haftaya telefonda konferans olacak, ardindan oraya yuz yuze cagiracaklar seminer vermege. En az uc-dört ay alacak galiba. Ilk basta cok istiyordum simdi icime acaip bir huzun cöktu zira simdi isin gerceklesmesi söz konusu. Koskoca kitaya tek basina gelip anne babadan daha uzaklasmak falan cok dusunduruyor. Keske Cengiz abi biraz daha yakinda olsaydi. Murat Recevik de iki saat yukarda kaliyor. Iste benim en buyuk sorunum bu duygusallik mahvediyor. Hadi oraya Universiteye gidenler icin neyse ama benim gibi direk is hayatina girecekler icin bir alisma zamani bile yok. Bari DC, Chicago falan taraflari olsaydi. Sizler o kitaya tasininca neler hissettiniz? Insan zaman icinde mutlak herseye alisiyor ama dedigim gibi acaip huzunlendim su anda. Hafiften vodkayi caktim. Uzaklik beni etkiliyor. Kafayimi yedim acaba. Bazen dusunuyorum bu hayat basli basina iskence. Kendi disimdaki cok seyi saglikli degerlendiriyorum kendime gelince cuvalliyoruz.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Ustte bahsettigim CT isi oluyor sanirim. Vize islerime bakiyorlar, ardindan haftaya telefonda konferans olacak, ardindan oraya yuz yuze cagiracaklar seminer vermege. En az uc-dört ay alacak galiba. Ilk basta cok istiyordum simdi icime acaip bir huzun cöktu zira simdi isin gerceklesmesi söz konusu. Koskoca kitaya tek basina gelip anne babadan daha uzaklasmak falan cok dusunduruyor. Keske Cengiz abi biraz daha yakinda olsaydi. ...
Sen Isvec'den ayrilmadan once oradan guzel bir kizla evlen (evlenmesen de olur. Uzun sureli nisanlilikta calisir) ve beraber gelin buraya. Ikinizde gurbetlik cekersiniz birbirinize daha da yakin olursunuz. Bence sorun bu. O zaman ne Hartfort sorunu kalir ne de bir sey. iki gonul bir olunca samanlik seyran olur lafindaki keramete inan. Ne Cengiz agabeyini ararsin ne de Recevik'i. Biz seni arariz burada "Yahu Kerem nerde" filan diye. Artik tavsanla filan gonul eglendirmeyi birak. Yalnizlik Allaha mahsus evladim. Yok ben oyle aklima esince Bluse konseri var oraya giderim filan gibi seyler iyide biraz da ihtiyarliga yatirim yapman lazim.

Burada Seattle'da Isvecten gelen bir Turk arkadas da var. Ericsson' da calisiyor. Tanistiririm istersen seni daha gelmeden de istersen. Onunla da konus. Ama onda da hayir yok. Uzun bir sure Dallas'da idi. Simdi Seattle'in gri ufuklarina bakip evden ise isten eve gidip geliyor. Agabey burasi da Isvec kadar soguk degil ama insani moralini bozacak bir yer. Gunese muhtaciz diyor. Haziranda bir hafta Seattle'da idim. Gorusemedik isleri vardi. Hergun yagmur yagdi be. O da kirkini gecti hala bekar ve senin gibi duygusal. Bu Isvec'in suyunda mi havasinda mi bir seyler var. O da gitti Isvec'in karanlik geceleri gibi Seattle'i buldu. Seattle da cok sarisin var. Epey Rus ve Iskadinav karisimi bir yer. Yemyesil ormanlik ve doga guzelligi yerinde. Kanada'nin meshur Vancuver'una cok yakin. Boeing'de bir mudur vardi. O "sabah aklktiklarinda bir tabancaya bir de bicaga bakiyorlardir. Acaba hangisini kullansam diye sonra gunes cikinca cekmeceye tekrar koyarlar" derdi. Kendisi Guney kaliforniyali idi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote: O "sabah aklktiklarinda bir tabancaya bir de bicaga bakiyorlardir. Acaba hangisini kullansam diye sonra gunes cikinca cekmeceye tekrar koyarlar" derdi. Kendisi Guney kaliforniyali idi.
:lol:
Last edited by Kenan Atak on Thu Nov 12, 2009 2:19 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gurdal Cetin

Oy verme zamani beyler :D

http://www.askmen.com/specials/2010_top_99/vote.html

Internet'in en baba sitelerindendir.

Bos gecmeyelim :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Superloto yine devretmis.Bu haftaki katilimlarla yaklasik 10 milyon TL'ye gidiyor.

http://cekilis.millipiyango.gov.tr/superlotosonuc.html

Benden soylemesi :)

Hasan cimbom.org adina yapiyorum bir kolon.

Para cikarsa Hasan'i arayin 5.000 TL'nizi alin
Not: (Gonlumden koptu) :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

2006'da buyuk oglanla bir vahsi yasam yuruyusune katilmistik.
Levent 8 yasinda haliyle bayag bir yol dag tepe tirmanmis dereleri gecmisti.
Buz gibi derede yuzup kaynar kaplicada hoplayip ziplamisti.

Gunun en onemli olayi bir YILAN bulmamizdi.

Asagidaki resimler simdi yuzyil once cekilmis gibi geliyor.(Hasan seni facebook'a uye yapacam :) )

Aslinda yine dogaya cikmak lazim, bu yasanan olaylar haberler mide bulandiriyor.

Kendimizi cayira ormana atmamiz lazim.

Bu arada mangalin basindaki benim :D
Huyum kurusun. (Cevreci Kerem'e de bir kucuk not, sonra copleri toplayip attik, cevreyi asla kirletmedim :) )

http://www.facebook.com/photos.php?id=7 ... =766054646
TRUST GALATASARAY
MGC

Derbent Cengizler

Post by Derbent Cengizler »

Being thankful for what we have
Story Discussion By MARK RITTER - For the North County Times | Posted: Monday, November 16, 2009 12:00 am | No Comments Posted

It's Thanksgiving time again. But with unemployment what it is, the economy not quite where we all hoped it might be, and all of us cutting corners, it might be a good idea this year to focus on the everyday things, in the heavens and on Earth, for which we should be thankful. Let's take a look at some of these gifts as a friendly, gentle reminder that there really is a lot to be grateful for.

The air we breathe on this planet could not be a better mix. Most of it is composed of the almost inert gas, nitrogen. Only about 20 percent of it is life-giving oxygen, which is exactly how much we need for a beautiful life on this orb. Any more and fires on the planet flame out of control in a heartbeat, any less and complex life like our own slows or stops.

There is just enough carbon dioxide ---- less than 1 percent ---- to keep the plants alive and yet still act as a warm blanket on the planet. And the amount of water vapor is just enough to give us our water cycle. It's not too much so as too heat us all up because water vapor is a greenhouse gas like carbon dioxide, nor is it so paltry as to parch the planet into a desert wasteland.

Our perfect surface is such a collection of wonders it would take a book to write of all its amazing characteristics. Suffice it to say now that our continents, seas, plate tectonics, mountains, volcanoes, quantity of land and oceans ---- everything under our feet ---- are all made to order for a pleasant time on this rocky planet. There is not a better combination of air, sea, and land that we know of. And we have it!

But don't stop at our planet for things to be thankful for. Above our heads are the sun and moon. Our sun, that great giver of heat and light, is not your average star. Most stars, by far, are smaller, less energetic wimpy stars not well-suited to provide for a planet like ours. Many stars are bigger and spew out far more lethal doses of radiation than our star could dream of.

The moon, our own solitary satellite, keeps our planet balanced on its axis and holds the tides in perfect check. Moreover, both the sun and moon are at the just-right distances to do their work to perfection.

These are just a few of the hundreds of everyday things around us that we have been genuinely blessed with, but which we often take for granted. And these glorious stalwarts are above and beyond any trials that our present state of things can throw us. Be thankful.

Mehmet Gurdal Cetin

Cok yakinda Romanya'nin Timisoara sehrine gidiyorum.Bizdeki ve Osmanli tarihindeki adındaki adıyla. Temesvar. Burayı bizimkiler 1550 lilerde fethetmisler. Uzun yillarda orada kalmislar. Bakalim Osmanli'ya ait bir seyler gorebilecek miyiz.

Cok ilginc seyler ogrendim. Yazilana gore Avrupa'nin ilk sokak lambalarinin elektrikle aydinlatildigi sehirmis.

Du bakalim neler gorecegiz. Paris'ten sonra burasinin cok ilginc olacagini dusunuyorum.

Alpay Bey oteli Monmarte'da ayarladim. Gecesi 54 EURO.
Gozunuze gozluk :D

Not: Simdi ben boyle dedim ya burasi batakhane cikarmis.Yan oda 4 travestinin ofisi imis :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Akgun wrote:
Kerem Tezic wrote:Ustte bahsettigim CT isi oluyor sanirim. Vize islerime bakiyorlar, ardindan haftaya telefonda konferans olacak, ardindan oraya yuz yuze cagiracaklar seminer vermege. En az uc-dört ay alacak galiba. Ilk basta cok istiyordum simdi icime acaip bir huzun cöktu zira simdi isin gerceklesmesi söz konusu. Koskoca kitaya tek basina gelip anne babadan daha uzaklasmak falan cok dusunduruyor. Keske Cengiz abi biraz daha yakinda olsaydi. ...
Sen Isvec'den ayrilmadan once oradan guzel bir kizla evlen (evlenmesen de olur. Uzun sureli nisanlilikta calisir) ve beraber gelin buraya. Ikinizde gurbetlik cekersiniz birbirinize daha da yakin olursunuz. Bence sorun bu. O zaman ne Hartfort sorunu kalir ne de bir sey. iki gonul bir olunca samanlik seyran olur lafindaki keramete inan. Ne Cengiz agabeyini ararsin ne de Recevik'i. Biz seni arariz burada "Yahu Kerem nerde" filan diye. Artik tavsanla filan gonul eglendirmeyi birak. Yalnizlik Allaha mahsus evladim. Yok ben oyle aklima esince Bluse konseri var oraya giderim filan gibi seyler iyide biraz da ihtiyarliga yatirim yapman lazim.
Bugun Isvec'ten bir firma makina talebinde bulundu. Oyle boyle one thing led to another :)
makine fiyati isteyen ablanin yuzunu gordum.

Keremcim sizin oralara siyasal siginma hakki nasil talep ediliyor.

Die for you kill for you diyemedim bayana :D
Oyle boyle sen bunlarin icinde yasiyorsun

Allah yardim etsin, cileni anliyorum kardesim
Seatlle'li her sabah bir bicaga bir silaha baksin
Ben bi sarisina bir daha acik sarisina bakacam diye telef olurdum.

Size gunun anlam ve ehemmiyetini gosteren bir sarki gondereyim taa Izmirlerden.

http://www.youtube.com/watch?v=WIaXYIEQ ... 7&index=55
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bir hafta Paris'i yedik ,ictik ,seyrettik ,dinledik, gezdik sonunda Lido'daki hatunlara "die for you" mu yoksa "kill for you" mu diyecez ona sasirdik.

Fransiz tegmenin kadinini ararken yorgun dustuk, caz dinlerken huzunlendik,eyfel'den asagi "sitilmis fenerbahce" diye bagirirken gulmekten katildik (bu bir rituel haline geldi artik), Ulusal galeri'de inanilmaz omrumuz boyunca unutmayacagimiz bir DE BYZANCE A ISTANBUL sergisine gittik ,yurumekten sisen ayaklarimizi savignion sarapla yikattik (ben ayak yikatmam keko degilim diyenlere anlatirim musait bir zaman :) ) noel isiklari ile sevisen Paris'in dibini bulduk ve eve donduk anladik ki hersey bosmus.

Mutluluk 4 yasinda bir cocugun "babam eve dondu babam eve dondu" diye cigliklar atarak insanin boynuna atlamasi imis.

Cok foto cektim ama hepsini facebook'a koyamadim.
http://www.facebook.com/home.php?#/albu ... =766054646
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply