Ozdil akillanmis mi ne?

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Ozdil akillanmis mi ne?

Post by Cengiz Akgun »

Ben HSYK icin dokturur derken ha simdi hayrunisa hanimin Bettina ile asker selamina da cakar derken (ne guluyorsunuz Ozal sortla bile yapti idi bu isi. Hayrunisa turban ile yapmis cok mu) Alman Cumhurbaskani ve Bettina icin yazmis. Bilmiyordum boyle dovmeli filan karisi oldugunu Wulff'un. Biri de catalda demis. Illa Toroglu gibi sokusturucaklar komik olsun diye.

Isin girgir tarafa kadinlari boyle kafa ve gozu sararken bu badem biyiklilar iki dirhem bir cekirdek. En son modayi takip ediyorlar. Sarik filan takmaya hic niyetleri yok.

Benim gencligimde sac uzatma ile favori denilen (John Lennon gibi) kulak memesi hizzasi sakal moda idi. Babam icin icin kizardi ama dersilerim filan iyi oldugundan oyle icip sicip hergelelikte gozum olmadigindan yazin uzun sacima goz yumardi. Ara sira Allah askina kes sunlari filan derdi rahmetli. Bir gun arkadasi benim papaz dediginde "bendeki haham demisti." Sonra anladim hahamlarin kulak onundeki saci kesmeyip lule lule uzattiklarini. Sonradan bu moda gecti. Uzun sac (allahtan var da kestiriyorum) filan isi geride kaldi. Acaba ustune dusulmese bu turban iside mi gelip gecici mi?

Ne gunlerdi onlar. Bir ara ispanyol paca pantolonlar moda olmusdu. ABD'den gelme "Bell Bottom" diyorlar burada. Teriziye iki uc tane yaptirdim. Seninki gordu "hayrola boga guresine mi cikacaksin" demisti. Kafaya da bir genis hasir bir sapka al tam olur dedi idi. Hala aklima geldikce gulerim. Elvis filan giyerdi bu tur pacali pantolonlari. Annemde pantolunu susleyecegine kafanin icini susle derdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Re: Ozdil akillanmis mi ne?

Post by Kenan Atak »

Cengiz abi, yazinin linkini komayi unutmussun.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/160 ... 249&gid=61

Bu arada eski uzun favorili halinden behsettin. Ben bir ufaklik resmini görmek isterdim acikcasi. Buraya cocukluk resimlerimizi koysak diyorum. Benim bir resmim var. Buraya nasil koyabilirim cocukluk resmimi? Bence herkes koysa matrak olurdu, hele senin favorili halin.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply