Avrupadakiler tatili bitiremediler herhalde.

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Avrupadakiler tatili bitiremediler herhalde.

Post by Cengiz Akgun »

Kerem filan nerede yahu. Isvec'de kar altinda filan kalmasin. Bu sene gelseydi buralara zaten bu kara kisi ondan bilecektim. Canimiz cikti iki haftadir kar kurumekten.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Re: Avrupadakiler tatili bitiremediler herhalde.

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,
Firmadan bir is icat et, buralara gel. Havalar cok guzel burada.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Avrupadakiler tatili bitiremediler herhalde.

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Cengiz,
Firmadan bir is icat et, buralara gel. Havalar cok guzel burada.
Ah Nezih agabey ah. Su ekonomik kriz belimizi bukuyor. Is seyahatleri en azindan benim icin cok yavasladi. Aslinda tam zamani sizin oralara gelip biraz isinmak. Ama eve donusu de sorun olabilecek durumda. Ucuslar iptal oluyor. Eve gelip eve kardan dolayi girememekte var. Gerci artik kendi kar makinemi filan bir kenara attim. Adam tutuyorum. Gelip kamyonetine taktigi kurume araci ile benim "driveway" dedikleri graj onundeki yolumu temizliyor.

Bu arada Noel ve Yilbasi tatilinde 10 gun kadar Las Vegas'da idim. Iki gunlugune Tamer'de geldi. Biraz ozel olacak ama olsun. Emel Sayin'in konserinde gorusmussunuz. Nezih agabey'den senin methini duydum. Forumunuz varmis yaziyormusun orada dedi. Malum hasta FB'li kendisi. Bana eski gunlerde Las Vegas'a genclikte yapilan ziyaretleri anlatti. Sizleri andik. Kullaklariniz cinladi mi bilmem?

Las Vegas'a ikinci tatil icin gelisim su son 4 senede. Kumar isini bilmem. Oynamam da. Zaten sigara ve puro icilerek koca koca kumarhane salonlarinda dumandan goz gozu gormuyor. Icmeyenler icin iskence. Peki ne halt etmeye gidiyorsun diyenler olabilir. Aslinda bu sene Aralik biraz gec oldu. Hava ilk uc dort gunden sonra sogudu ama yine de showlari gormek ve Grand Canyon'i gormek icin bence iyi bir yer. Bu sefer Guney Kenarina gittik ki Bati Kenarindan (Rim demek istiyorum) cok daha muhtesemdi. 5-6 gosteri (show) gorduk.

Ama 4 sene icinde en acik ve secik degisim ise otellerin Cinli kaynamasi oldu. Yerli Amerikali turist yok denecek kadar azdi. Cinliler ellerinde Huan'lar bozdurup bozdurup oyun masalarinda cirit atiyorlardi. Artik bir daha uzun bir sure Las Vegas'a gidecek degilim. Habire yeni oteller aciyorlar. Tamer'le yeni acilan Cosmopolitan'i gezdik. Daha iki gun once acilmis yeni yeni kokuyordu. Ama otellerde havuzlar disarda oldugu icin yuzemedim bile.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply