Bakirköy disari Turkiye iceri!

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Bakirköy disari Turkiye iceri!

Post by Kenan Atak »

Basliga somut bir delilmi istiyorsunuz? Alin size, MEB'in hazirladigi Sosyoloji kitabinin haberi (alta koydum). Hemi de icinde Imam Hatip LISE Mezunu buyuk dusunurden sözler var, kefere Max Weber halt etmis! Hemi de Copy paste yöntemi ile sippadanak! Daha ne kadar gözune sokulsun insanlarin aptalligin zirve yapmasi. Sosyoloji, hukuk, fizik, astronomi, tip, biyoloji ne ararsan var bizim buyyuh devlet böyugunde. Biliyorum aslinda okurken normal bir insan gulmekten ölur, tipki bu böyyuh devlet buyugunun 'cenaze arabalari da mercedes olsun, milletim madem yasarken binemiyor, cennete giderken binsinler' demesi gibi. Hersey komedi olunca sonuclar da korkunc oluyor iste. Kuantum fizigini de Ahmet DAltan ve Hasan Camal'le yazsinlar, yakisir, cuk oturur bestseller olur ! Osurugun cekim gucu icin de Engin Ardic kusundan ve bir oturusta uc guzu yiyen Emre Aköz'den yararlansinlar. Hersey normal artik. Benim merak ettigim Bakirköy'de neden akil hastalarinin tutuldugu, testereci ve seri katiller ile domuz bagindan adam öldurenler (halaylarla ugurlanip osurukta buhar olup sirra kadem bastilar) de disarda. Senlik ulke senllliiikkkk, ucuyor ucuyor!!! Dersimiz SOSYOLOJI.
----------------------------------------------------------------------------
Milli Eğitim Bakanlığı, Sosyal Bilimler Liseleri için yeni sosyoloji kitabı hazırladı. 326 sayfalık kitapta metinlerin büyük bölümünün internetten alındığı görüldü. İnternet kaynaklarının büyük bölümünün Zaman gazetesinin “www.zaman.com.tr” internet sitesinden alınması, internet kaynakları arasında Yeni Asya, Yeni Şafak, Taraf, Bugün gibi gazetelerin de yer alması dikkat çekti. Bazı İslami sitelerin de kitapta kaynak olarak kullanıldığı görüldü. http://www.felsefe.gen.tr gibi internet sitelerinden de felsefe metinlerinin alınması, kitabın ‘kopyala yapıştır’ şeklinde hazırlandığını ortaya koydu. Kitapta muhafazakâr bir dil kullanılması da dikkat çekti.
Erdoğan’dan sözler

Başbakan Erdoğan’ın Konya Adalet Sarayı açılışında yaptığı konuşmada kullandığı bazı ifadeler de ders kitabının 114. sayfasında yer aldı. “Toplumsal Hayatı Belirleyen Kurallar” ünitesinin ilk metni olarak Erdoğan’ın sözlerine verilen ders kitabındaki söz konusu bölüm şöyle: “Başbakan, Konya Adalet Sarayı yeni binasının açılışında yaptığı konuşmada, hukukun, toplumsal düzenin temeli, bireysel hak ve özgürlüklerin garantisi olduğunu belirterek ‘Hukuk, er veya geç herkese lazım, hukuksuzluk ise kaosun, çatışmanın ve haksızlıkların zeminidir’ dedi. Başbakan, hukukun her türlü töhmetten, her türlü olumsuz tartışmadan, şaibeden uzak, herkesin güvendiği, kendini teslim ettiği bir kurum niteliği taşımasının şart olduğunu söyleyerek gelişmiş ülkelerin bu şekilde anılmasını sağlayanın sadece ekonomik refah düzeyleri olmadığına işaret etti.”
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply