Cok ilginc

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Cok ilginc

Post by Kenan Atak »

Hurriyet'te yazilari bire inen Cuneyt Ulsever'in yazilari tamamen kaldirilmis.
Benim ender deger verdigim yazarlardan birisi idi.
http://www.odatv.com/n.php?n=hurriyette ... 2403111200

Radikal basilmis
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17356660.asp?gid=373

Kantarin topuzu tamamen kacmis ve aleniyete dökulmus vaziyette. Benim hatirladigim 12 Eylul'den beri yoktu bu kitap toplama isi, simdi yayinlanmamis kitabi toplatark 12 Eylul'e rahmet okuttular. Netekemci pasa bile icinden kiskaniyordur bunlari. Kitabin adi Takunyali Fuhrer degil, o basildi (gerci yazan icerde simdi), bu toplatilan yayinlanmamis kitabin adi 'Imamin Ordusu'. Ne oldugunu anlamak guc kim neyin pesinde akil alir gibi degil. TV basina oturun necibim milletim coluk cocuk husuu icinde izleyin. 'Haklisin be' deyip gevis getiren ve tavsan boku gibi ne kokan ne bulasanlari görur gibi oluyorum. Su an hala dansöz gibi kivirtan ve bu isi sanat haline getiren E. Özkök kendisinin bu sekilde guvende oldugunu saniyorsa yaniliyor bence. Onun gibilerinin buyuk sorumlulugu var bu gidsatta.

Turkiye Orta Dogu ile beraber cok acaip gelismelere gebe tabii dunyanin geneli de. Topyekun kriz yasiyoruz. Artik ne Sartre, Camus, Simone de Beauvoir, B. Russell gibi aydinlar var ne 60larin sosyal bilinci hat duzeyde kitleleri var. Her yeri örumcek agi gibi sarmis bilincisiz ve akil almaz aptallastirilmis kitleler var TV reality showlar ve futbol basinda tosuran. Bu baglamda tum dunya bedel ödeme dönemine giriyoruz artik.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Cok ilginc

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote: Kantarin topuzu tamamen kacmis ve aleniyete dökulmus vaziyette. Benim hatirladigim 12 Eylul'den beri yoktu bu kitap toplama isi, simdi yayinlanmamis kitabi toplatark 12 Eylul'e rahmet okuttular. Netekemci pasa bile icinden kiskaniyordur bunlari. Kitabin adi Takunyali Fuhrer degil, o basildi (gerci yazan icerde simdi), bu toplatilan yayinlanmamis kitabin adi 'Imamin Ordusu'. Ne oldugunu anlamak guc kim neyin pesinde akil alir gibi degil. TV basina oturun necibim milletim coluk cocuk husuu icinde izleyin. 'Haklisin be' deyip gevis getiren ve tavsan boku gibi ne kokan ne bulasanlari görur gibi oluyorum. Su an hala dansöz gibi kivirtan ve bu isi sanat haline getiren E. Özkök kendisinin bu sekilde guvende oldugunu saniyorsa yaniliyor bence. Onun gibilerinin buyuk sorumlulugu var bu gidsatta.

...Artik ne Sartre, Camus, Simone de Beauvoir, B. Russell gibi aydinlar var ne 60larin sosyal bilinci hat duzeyde kitleleri var. Her yeri örumcek agi gibi sarmis bilincisiz ve akil almaz aptallastirilmis kitleler var TV reality showlar ve futbol basinda tosuran. Bu baglamda tum dunya bedel ödeme dönemine giriyoruz artik.
Bos ver Sartre'yi, Camus'u filan da cambaza bak. Is adamlari dernegi bile Anayasa taslagi hazirlamis ve Boyner'in karisi mi kardesi mi her neyse basina sunmus. Bir suru deli de bu taslagin demokratik yanini tartisyor. Yakinda hamallar dernegi de bir taslak hazirlar. Avrupalilari gotleri ile guldurmege basladilar. En komigi de Mine Taskiran mi Temelkuran mi adini tam anlayamadim bir yazarin dedigi gibi "eeee ne de olsa fitili aldilar "taraf olmayan berteraf" olur denildi. Bunlar 1980 darbesini davet edenlerin basi idiler. 1982 Anayasani buyuk bir cosku ile onayladilar. Global ekonominin raconunu yiyeceksen cikintilik yapmayip gucluye sirin gozukeceksin." Ne kadar dogru!
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Re: Cok ilginc

Post by Kenan Atak »

Annemle konusuyordum bu basilmamis kitabin toplanmasini. 'Oglum, Aziz Nesin yasasa böyle bir komediyi tasavvur edemezdi' dedi. Bu arada bu yasanlar kendisine 'aydin liberal' sifati takan zavallilarin pesinden surukledigi Turkiye'nin ne halde oldugu göstermek bir yana, nasil bir "aydin" guruhuna da sahip oldugumuzu göstermek acisindan ibretlik. Bu maskaralardan biri yillar önce bu foruma da dadanmisti cogumuzu da kandirmisti sonra ne halt oldugu ortaya cikti -kimileri erken kesfetti bu sarlatanlari-. Altta Ahmet Nesin iste bu ismi gecen veya gecmeyen sarlatanlara hitaben yazmis.

http://www.odatv.com/n.php?n=cifte-kavr ... 2603111200
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply