RTE bu aksam Charlie Rose da idi

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

RTE bu aksam Charlie Rose da idi

Post by Cengiz Akgun »

Charlie Rose Amerikanin Halk TV'nu denilen zenginler, vakiflar, ve halktan toplanan ve bu paraya esit miktarda federal hukumetten para ile yasamini surduren reklamin olmadigi TV kanalinda geceleri bir saatlik teke tek ya da bir grupla soylesi yapar. 15 gundur Turkiye'ye gidecegim ve basbakanla soylesi yapacagim diye duyuruyordu. Bu aksam RTE ile olan soylesiyi yayinladi. Malum Arap Bahari, AB, ve Terorizm ve Iran konularinda bilinen seylerden sonra iki konuyu sordu. Ilki gazetecilerin tutuklanmasi ve Ergenekon davasi oburu de Laiklik.

Basbakan Ergenekon suregelen bir davadir bu konuda konusmam diye kesti atti. Gazeteceilere gelince Turkiyede tutuklu gazeteci sayisi 37 dedi (sonra bir gargara ile 27 diye de duydum). SIkIlmadan ve yuzu kizarmadan bu gazeteciler yazdiklari yazilar ya da dusunceleri yuzunden iceride degiller dedi. Yahu Ahmet Sik'in daha basilmamis kitabi bahane edilmisken bu laf nasil soylenir? Sonra Bunlar silah tasimaya kadar varan ve teroristlik ve Turk devletine, hukumetine, ve parlementosuna karsi komplo suclarindan dolayi tutuklular dedi. Charlie Rose da Amerikada hukumet ve kongreye karsi komplo icinde olabilecek ve coup d'etat'a ayakcilik yapacak gazetecileri hayal bile edemem dedi gulerek. Bunu her yabanciya da rahatlikla diyor. Avrupa Parlementosunda da aynisini dedi. Yabancilar ev odevlerini yapmiyorlar diyelim ama onumuz secim. Bu muhalefetteki esekler bu laflari nasil halkin onune getirmezler. Benim bildigim sadece gazeteciler degil Silivride daha sucu icin iddanamesini hazirlanamadan iki seneden fazla tutuklu yatan ve cikarildigi mahkemede ne ile suclandigini soran bunca insan varken bu adam nasil oluyor da Dunya basininda bu adamlari suclu ilan edebiliyor ve terorist diyebiliyor? Hani Turkiye hukuk devleti idi? Bunu Charlie Rose bilmiyor ya da bilmemezlikten geliyor. Peki bu adam Siyaset Meydanina filan katiliyor. Orada Ali Kirca gibi bostan korkuluklari da soramiyor diyelim. Peki bu CHP basindaki mahalle karisi gibi kavga edecegine bu soyleside soylenenleri nasil kullanamiyor hayret ediyorum.

Elbette ikinci konuda Laiklik konusu oldu. Sizin cok iyi dini butun bir musluman (kullandigi soz devout) oldugunuzu biliyoruz. Laiklik konusunda bir celiski var mi ne dusunuyorsunuz dedi. Sanki vaktiyle youtube'da "laik ne demektir yahu, laik olan musluman olabilir mi? Olamaaaz" diye konusmalari hala durmazmis gibi, tam bir piskinlikle "bizim laikligimiz devleti yonetisimizden bellidir. Biz butun dinlere hatta dinsizlere de ayni esit mesafedeyiz. Bu konuda ödün vermeyiz" dedi. Bir de adama iftira atiyor okuzler bu softa numara yapiyor diye. O laflari ben cahilimde soyledim hapiste iken aklim basima geldi ogrendim demistir mutlaka.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: RTE bu aksam Charlie Rose da idi

Post by Cengiz Akgun »

Bugunku gazetelerden:

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bir insan, utanmadan, sıkılmadan, arlanmadan, yüzü kızarmadan, arka arkaya bu kadar yalanı nasıl söyleyebilir? Allah aşkına bu nasıl bir yalan söyleme yeteneği?" dedi.

Evet benim de sorum bu. Yalan ile yanlis bu kadar birbiri icine sokulmus vaziyette.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply