Önce insani pislendi simdi de...

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Önce insani pislendi simdi de...

Post by Kenan Atak »

Bir yazarimizdan (yukardaki baslik da bana ait)
-------------------------------
Siyanür Şerbet

Siyanür aslında zehirdir...

Bir damlası ineği öldürür...

Bir bardak siyanür içme suyuna karıştığında, bir kasabayı yok etmeye yeter...

Siyanür bir kez toprağa karıştığında ise artık geri alınamaz.

Er geç bir yerde insana rastlar...

*

Kütahya’daki gümüş madeninde ne kadar siyanürlü su var?..

25 milyon ton...

*

Peki, bu tehlikeli mi?..

Değil...

Faydalı...

Çıkan gümüş-altını avuç avuç köylüye dağıtacaklar çünkü!..

*

“Çevreye ve insanlara hiç mi zararı yok?” derseniz...

Söylendi ya size; mutfak tüpü yani...

Nükleer santralın mutfak tüpü ile kıyaslandığını düşünürsek... Çukurdaki siyanür de diyelim ki; sahanda yumurta...

Ya da o mantığa göre; parmak tatlısı...

Tatlısını yerseniz tehlike yok...

Parmağı yerseniz...

*

Bankalar, şirketler, haberleşme, koylar, limanlar, fabrikalar bitti...

Yerin üstünü bitirince altını yemeye sıra geldi...

Yerli ve yabancı şirketler saldırıyorlar; orman, dağ, ova, yayla, doğa, cennet, vatan, yurt demeden...

Hiç merhametleri yok...

Vicdansızlar...

Yurdun dört bir yanından çevre katliamı haberleri geliyor...

Tarihi boyunca Anadolu toprakları hiç bu kadar saldırıya uğramamıştı...

Düşman dahi bu topraklara böylesine zarar vermedi...

*

Siz sadece Kütahya’nın farkına vardınız...

Siyanür seti çökünce...

Onu da zar zor duydunuz...

Arka sayfada, son haber, arada, kısacık, öylesine...

Niçin?..

Çünkü medya patronları da maden, altın, gümüş, kömür, HES, ocak, kaz, kazan işine girdiler...

*

O zaman kim seni savunacak ey vatan?..

Kim?..

Bir damla suyun için, bir dal ağacın için, bir tek taşın için, bir avuç toprağın için canımızı verirken...

Şerbet mi saysak siyanürü?..

Sen ölü, biz ölü...
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Önce insani pislendi simdi de...

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Bir yazarimizdan (yukardaki baslik da bana ait)
-------------------------------
Siyanür Şerbet

...

Kendinin olmayan bir yaziyi asiyorsan lutfen kimin yazdigini da belirt. Bir yazarimiz olmaz.
Kimse soyle ki bilelim. Siyanur'lu gol yaratanlari Allah belasini versin. Bu kadar hayvanlik olur. Yaklayip bir bir icine atacaksin ki anca cezasi verilmis olsun.

Image
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Icme suyuna siyanur karistigi belirlenmis.
Last edited by Kenan Atak on Mon Jun 13, 2011 10:42 am, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:... Bunu yazan da benim Cengiz abi, usttekini Bekir Coskun yazmisti. Isim vermemin nedeni kisinin yazdiginin icerigi ile degil yazan kisi ile ilgili yorum yapilmasi ve bu dönemde bu benim kafamin tepesini attiriyor acikcasi. Haydi simdi buyrun bakalim coluk cocuk TV basina dizi izlemege!

Bir iki asagilik bunu yapti diye senin yazanin ismini saklaman garip. Bak yazmissin iste olani biteni. Yalniz dizi izledi diye soylenmesi ve yapmasi gereken bir insan toplulugu da var. Dizi izleyen oburunu yapamaz diye bir ustu kapali dokundurma olmus. Ustume alayim mi almayayim mi bilemiyorum. Yasi 90'na gelen muhterem kisi bugun anyayi ve Konya'yi gorup anladi. Anca ayildi. Vakti ile iktidar da iken bu devletin dibine dinamit koyulmasinda dahli var yani ne kadar bugun o gunlerde yaptiklarinin aksini yapsa da. Ecevitle ikisinin hali bugunku manzarada cok fazla degisik degildi. Simdiki Kasimpasali agzi olmasa da inadina bugunun sivrilen kaziginin tohumunu ekmislerdi birlikte. Simdi soylediklerini o zaman neden soylememisti acaba? Bugunku madem 5 bin kisi toplaniyorlar biz 10-15 bin kisiyi karsilarina cikaririz derken o da bir zamanlar yollar yurumekle asinmaz demisti. Yazik oldu yollari bilmem ama cok sey asindi ve kasindi. Simdi Haberal'i kurtarma Haberver'i kayirma cabasinda. O gunlerde isci ile halki birbirine kirdirma durumunda kilini kipirdatmamis ve ozgurluklerden filan da hic bahsetmemisti. Dun dundur bugun bugundur diye yenilen herzeleri ben unutmadim.

Unutmayin. Arap Bahari denilen bu olay Tunus'da el arabasi ile meyva satan bir gencin terazisini elinden alinmasindan sonra geri almaya calistiginda tokat atan kadin zabita memuruna isyani ile basladi. Adam kendini yakmak zorunda kaldi. Ne acidir ki ancak bu sekilde olumsuzlesti dense bile bunu hayati ile odedi. Turkiyede insanlar sucunu bilmeden uydurma suclamalarla hapisteler. Utanmadan telefonda dinlenenlerle suclama yapmaya kalkan, ama biz yargiya karismayiz diyenleri okuz gibi dinleyerek korkutulmus bir cogunluk var. Bir yerden patlayacak bu Arap gencinin yaptigi gibi. Biz suna buna ornegiz suna sunu soyluyoruz bunu yapmayin diyerek ahkam kesip kendi ulkesinde ayni boku yiyenler karsilarinda enayi olmadigini er gec gorecekler.

Evet Turkiyede demokrasiyi oy sandigi sanip oradan cikan sonucta galip gelen herkesin agzina yapar kafasini yaratmanin sarhoslugu icinde kimler geldi kimler gecti ve gececek. Turkiyede yasayanlar vatandas olarak haklarinin ne oldugunu devleti yonetmeye kalkanlarin aslinda padisahlik degil kendilerine hizmet verecek insanlar oldugunu hala anlayamamis ve devlet dairesinde isim olsun diye iki paraliklarin onunde el ovarak rusvet vermege razi uyaniklara donustu. Kendini iki ton komure, oduna, birkac kilo hububata satanlarin aslinda cocuklarinin gelecegini sattiklarinin farkinda olmamalari yuzunden "yiyorlarsa yesinler ama hic olmazsa birseyler yapiyorlar" kafasi ile daha cok duzulecekler. Bak duzulmek ile uzulmek arasinda fark bir d harfi. Bu kadar yakin birbirine bu iki sozcuk bunlar. Her duzulen uzlur mu diyecek olanlara sozum ise "Alismis kudurmustan beterdir" olacaktir.

Bu arda insanlara yasindan basinda dolayi bel altinda vuranlar demissin. Vururlar. Hatta ne iciyorsun aldigin ilaclar nedir filan diyenler de olur. Torba degil ki buzesin. onun icin kimse ile fazla samimi olmakta pek iyi degil galiba. Arada bir mesafe birakmak gerekiyor. Bu sozum sana degil elbette. Burada once agabey deyip sonra agzina geleni soylemekten cekinmeyenler bana kizip buradan gidenler falan filandan bahsediyorum. Iki kisi bir araya gelip birbirini yemeden ne kadar konusup anlasabiliyorlar? Bunun bir istatistigini yapsalar gorurler Turkiyedekilerin problemini.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz abi dizi izlemeden seni ima ettigimi nerden cikarttin tanri askina. Laf söyleyecegim en son kisilerden birisin bunu söylememe bilmem gerek var mi? Bana diyordun sen de alinganlastin. Acikcasi burda yazdiklarindan son derece akli basinda ve bilincli biri oldugun acik.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Cengiz abi dizi izlemeden seni ima ettigimi nerden cikarttin tanri askina. Laf söyleyecegim en son kisilerden birisin bunu söylememe bilmem gerek var mi? Bana diyordun sen de alinganlastin. Acikcasi burda yazdiklarindan son derece akli basinda ve bilincli biri oldugun acik.
Ne bileyim. Dun Muhtesem Yuzyil dizisi hakkinda iki satir karaladimdi. GS futbol takimi ile de ilgileniyorum. Yurt disi yurt ici cahilleri de filan da demissin ustelik. Oyle filozoflari filan da okuyamiyorum. Cahiligim yuzunden kendi filozoflugum yeter diyorum galiba bu konuda. Ne bileyim nem kaptim iste. Bu cocuk su yazi yazanin adini da yaz dedigime filan da alindi galiba da dedim yani. Onun icin benim de cok yaptigim bu genelleme yapmamak lazim demek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Abi hakikaten rastlantilar ust uste gelmis. Seni temin ederim sana yapmadim imayi. Bizim topluma karsi buyuk hayal kirikligi yasiyorum, liseden arkadaslarima, bazi akrabalarima, TV'de gördugum insanlara, gazetede okuduklarima, görduklerime hepsinin akli alinmis sanki, korkunc aymazlasmislar. Dunyanin geneli de cok farkli degil gerci. Ama aklina en inandigim insanlardan birisin, akil saglam degerleri de beraberinde getirir. O yuzden hicbir sözumden nem kapma, birsey diyecek olsam sana zaten söyluyorum onlar da ufak seyler. Aman bendeki hastalik sana bulasmasin, ben asiri alinganim cunku.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote: Kendinin olmayan bir yaziyi asiyorsan lutfen kimin yazdigini da belirt. Bir yazarimiz olmaz.
Kimse soyle ki bilelim. Siyanur'lu gol yaratanlari Allah belasini versin. Bu kadar hayvanlik olur. Yaklayip bir bir icine atacaksin ki anca cezasi verilmis olsun.

Image
Bugun NTV haberlerinde Kutahya'nin Dulkadir koyunde 6 kisinin icme suyundan zehirlenip hasthaneye kaldirildigi haberi verildikten sonra Kutahya Valisi Ciftci baglandi. 6 degil dort dedi. Sonra sabotaj var diye bir soylenti yuzunden olay savciliga intikal ettirildi dedi. Sabotaj var elbette de yapanlar yapip gollemisler daha ne olsun. Koydeki hayvanlarda da siyanurden zehirlenme amereleri gozukmus.

Hadi bakalim nasildi sarki. "Vur bir daha bir daha o davula tokmagi, eger davulu bulmazsan bidon kafana vur bir daha o tokmagi" Kutahya'dan bes M.V. cikmis.

1. AKP
Oy orani Aldigi Oy Cikardigi
% 64,59 242.042 4 - M.V.

2. MHP
Oy orani Aldigi Oy Cikardigi
% 15,79 59.173 1 - M.V.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cok guzel yakalamissin Cengiz abi. Zonguldak'ta maden kazasi olmus, insanlar bok yoluna ölmus, bilimsel kacakcilik sucundan sabikali calisma bakani "cok guzel ölduler" demisti, orda da sonuc ayni. Tulum cikartmislar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gazetelerde var. Eti Gumus A.$'nin genel muduru ortada sabotj var diye iscileri sucluyormus. Mel Gibson'in son zamanlarda cevirdigi bir film var. Edge of Darkness adi. Kendisi Boston civarinda yasayan bir detektif. Kizi bir savunma sirketinde muhendis. Firmanin nukleer atiklari saga sola attigini hatta calisanlarin hayatlarinin tehlikede oldugunu sizdirmak uzere iken olduruluyor. Film'in sonunda evine buzdolabina nukleer atikli sutu alip herifin evine geliyor ve ona zorla icirtiyor. Ayni boylesini yapacaksin. Koydeki su sarnicindan doldurdugun surahi ile bunun evine gidip icerteceksin. Bak sabotaj oyle degil boyle olur diye. NTV'de isci sendikalarinin basi anlatiyor. Siyanur'un suya filan karismasina luzum yok. Golde sicakta buharlasip havaya karisiyor. cevrede yasayanlarin hepsi tehlikede. Bu havayi soluyorlar. etraftaki koylerde 50'sinin ustunde ysayan insan kalmadi. Kanserden gittiler diyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply