Devlet'e isyan

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Devlet'e isyan

Post by Cengiz Akgun »

Su unutulmamalidir ki ister demokratik ister despotik, duzeni ne olursa olsun, bir devlete bas kaldirma ve hele hele bir azinligin toprak isteyip bagimsizlik istemesi hicbir zaman kansiz olmadi ve olmaz. Bakmayin Cekoslavakya'da oldu denildigine. Orada zorla birinci Dunya savasi sonunda Yugoslavya gibi bir devlet kurulmus ikinci Dunya savasi sonunda demirperde pencesine dusulerek pamuk ipligine bagli bir durum olunca cozulme boyle kolay oldu. Iyi mi oldu sorusuna cevap da hala havada.

1915'e filan gitmiyecegim. Benim sozum bugunku asiri uctaki Kurtlerin yani hem kendi soydasina hemde ortak olarak senelerce yasadigi bir ulkede yapmaya calisanlaradir. Bu isi yapanlar ve buna karsilik vermeye calisanlar malasef Deniz Gezmis ve onun ardina o gunlerde dusen saskinlar gibi "halklara ozgurluk" adi alltinda sactiklari zehirli tohumlar bugunku saskoioz guya sol goruslu liberallerin yataklik yapmasi ile Turkiye'yi yine kana boyama fikrinde olanlarin eline oynamaktalar. Iste ortada. Leyla Zana gibi isi gucu, demokrasi, insan haklari filan asla degil, bolunme derdinde olanlari gormemezlige gelmek bunu senelerin zulm ve iskencesine baglamak aymazligin ta kendisi. Bu sozlerimden dolayi fasist damgasi yemege hazirim. Umurumda degil. Ama 1970'lerde Halklara Ozgurluk diye bolunmenin tohumunu atmis ve Apo gibilerini yaratmislara Mustafa Kemal yolundaki devrimciler diyen aymazlar hala kendilerine gelememisler. Sastigim yer de burasi. Bugun Laz'i, Cerkezi, Giritlisi, Gurcusu, Abazasi, Kafkaslisi, Bulgaristan gocmeni, Arnavut'u, Balkanlarin her kosesinden kaninda Turk denilen orta asyali kani olmadigi halde tek bir ulus olmaya calismakta olanlar, ortak olarak ayni deger ve kulturu zenginletirip bir arada yasamaktan mutlu olanlar yani kendine Turkum diyenler aptal ya da salak olmali. Bir tek Kurtler kazik yadi TC devletinden. Dersim de dudrup dururken kanlarina girildi. Bu devlet kuruldugununda daha ayaga kalkmadan ilk darbeleri isyan ustune isyan cikaranlar bunlar degildi elbette. Sadece fasizan bir baski ile torpulendiler asimile oldular. Geri burakildilar. Onlar tas tas ustune koydu bu devlet yikti yakti. Insanin kan beynine sicriyor bu lafrlari duydukca.

Bugun Kurtlerin en buyuk sorunu hala asiret oldugu halde demokratik haklarimiz gaspedildi diye hesap soranlar ki dogrudur asagilanmislardir. Ama asla 12 Eylul'e kadar okumak isteyenin okutuldugu ve herturlu hakka sahip oldugu halde aganin agzina bakip birbiri ile kan davasi gudenler bugun sanki Amerikadaki zenciler gibi haklarinin gaspedildigi soylen soysuzlar hedef sasirtip bu isi bir ic savasa dokmeye kararlilar. Hicbir zaman Kurt giremez buradan su icemez oy veremez secilip ya da secemez gibi irkcilik yapilmadi bu ulkede. Oyle olsa bu kusaktakiler nasil bu hala gelebilirlerdi. Ayni ortak degere ve insanca yasamaya calisani bu devlet darbelerde bile dislamadi. 12 Eylul de Diyarbakirda hapishanede yapilan iskenceler bu darbeye davetiye cikarip o gun coluk cocugu otobus garinda ya da tren garinda pasaportunuz var mi diye karsilamaya yollayanlara karsi yapilanlardir bu asiriliklar. PKK asla 12 Eylul'un yarattigi bir olay degildir. Bunun tohumlarini 1970'lerde guya Ataturk devrimcisi diye adlandirilan serserilerin bu ulkenin basina doladigi bir bela olduguna ben sahsen sahidim. Istambulda o yillarda "Kurtlere Ozgurluk" yazmayan insaat levhasi kalmamisti o zaman universitelerde okuyan kurtlerin sayesinde. O yuzden hukumetin KCK adi altinda orgutlenenlere tepkisini ve bunlarin yaratacagi tehlikenin farkinda olmasini asla lanetlemiyorum. Ama isin kolayina kacip elinde koca bir firca ile bu madrabazlari suc ustu yerine ayni renge boyayip once bir iceri alalim da sonrasi gelir stratejisinin ters tepecegi gercegi orta iken buna tenezul edilmesinin ilkeligini anlamis degilim. Elbette faili mechul cinayetlere, iskencelere 1915'de kurunun yaninda yanan yaslar gibi verilen kurbanlar oldu. Bunlarin icinde sucu sadece demokratiklesme ve insan gibi yasama olanlarin oldugu kuskusuz. Ama bunlarin icinde, Turkiyeden kacip Avrupada PKK'yi PKK'nin can damari olarak besleyenler neyin nesi peki. Zaten istenen de budur. Amac sabri tasirtip bu gibi uzagi goremeyenlerin yaptigi zulm ile bu dusmanligi pekistirmek, kendi kendini beslenir haline gelmesine calismaktir. Bu durumdaki basarilari ortada.

Sinirda 35 kisi yanlislikla vurulup oldurulmus. Bunlarin siniri gecip Irakta isleri ne diye soran yok? Sorusturma acilsin bilmem ne yapilsin laflari ortada. Gunduz koylu aksam eskiya olarak dolas ya da bunlari bagrinda barindir ondan sonra devlet ates acti sucsuzlari oldurdu olsun adi. Ne guzel degil mi? Ulan sinir yol gecen hani mi? Elbette anasini karisinin perisan halini gorup etkilenmemek elde degil yaslari 20 civarinda olan bu kisilerin cenazeleri kaldirilirken seyrederken. Ama Tayyip dogru soyluyor. Esekle, katirla sinirdan girip cikarken izlerken yasam kavagsi veren zavalli koyluler diye ustelemiyorsun aksam gelip sinir karakolunu basiyorlar. Rezil rsuva oluyorsun. 35 kisi ikiye bir UAV'lerin videolarindan goruluyor. Alinlarinda PKK'li ya da zavalli koylu yazmiyor. Ayni yorenin insani bunlar. Sen olayi bu hale getir, ondan sonra halkin arasina sizip askere polise dusman etmeye calis. Ayni sayida insan oldu daha iki ay olmadi PKK eliyle. Simdi sikayet niye? Sen olayi silahla cozeceksen durum buraya geliyor. Bunun kabahati kimde? vatan dedigi topraklarini korumakla hukumlu ve vatandasini kurda kusa yedirtmemekle hukumlu devlette mi? Bugune kadar kadar kanina girilen Kurt'un Turk'un sayisi sayilamayacak durma geldi. Allah belalarini versin baska bir sey demem.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Re: Devlet'e isyan

Post by Mert Tokman »

Dun aksam Travel Channel'da Anthony Bourdain bayagi bir Kurdistan propagandasi yaptirdi...

http://www.travelchannel.com/tv-shows/a ... /kurdistan

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Travel Channel iyi olmus aferin arkadasa.

Orada Dag turizmi var zaten PKK TUR ve DEVLETTUR. Cok rekabetci fiyatlari var.

Bu benim bugun konu ile ilgili Facebook'a astigim yorumdu.

Bugunku Hurriyet'in bassayfasinda cenazelerin resmi var. Allah sabir versin tabi onlarda insan ... Ama cenazelerin ustundeki ortuler PKK bayrak rengi, bir iki tanesinde klasik cenaze ortusu var. Bunun aciklamasi ne simdi. Valla ben size bir sey soyleyeyim , hani kafatasci felanda degilim. Doguyu size verececegiz ama batidaki butun kurtler gidip oraya yerlessin desen batidaki hepsi aslini inkar eder yemin olsun kurt degilim der bir tanesi giderse adam degilim. Okul kurarsin ogretmenine saldirilar, hastane acarsin hekimini korkuturlar, cocuguna 12 yasinda gelin olmamayi ogretecek, hastalaninca bebeni tedavi edecek insana karsi cikan adama dersin ki "aile planlamasi yapin" adam gider 30 cocuk yapar.(30 tane doguyorsa 40 tane de 1 yasini gormeden oluyor bu arada) Sonrada der ki "devlet bize is vermiyor issizlik vardir ondan daga cikmisizdir kacakcilik yapmisizdir".

Hanginiz cocugunuzu o 3 evin olusturdugu mezra denen yerlere kurulan okullara gonderdiniz de okuttunuz.Dun olenlerde 25 kusur tanesi ayni aileden birinci derece akraba. Ulan ben koklu ailem var diye gezerim daha 25 tanemiz bir arada dugune gitmemisizdir. Daha bitmedi orgut evlerinden kucucuk kizlarini kaldirir dagda hem seks kolesi yapar hem isini gordurur hemde askere silah attirir sonra sen bunlara karsi cikan devletin karsisina gecersin, iyi muslumansin ya, namaz kitap dersin ama uyusturucu satarsin, orgute vergi verirsin.

Birakin Allah askina , oyle degil bu isler. Dedim ya basta Allah Rahmet Eylesin yakinlarina sabir versin.Bu memlekette bir suru ana kuzusu planli programli baskin pusu ve saldirilarla can verdi. O 35 kisi terorist olsaydi ve sizmayi gerceklestirseler BALLI'i bassalardi bugun Sehit cenazeleri sohbeti yapilacakti.O zamanda bu BDP tayfasi cikip Analar Aglamasin Sohbeti yapacakti. Uzgunum bizim anamiz uzun suredir agliyor...
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BDP ve PKK yine olayi istismar etmeye devam ediyor. Asil ellerinde kan olan bu pezevenkler. Kurt kadin milletvekili (mikrobun basi asil kendileri) Sabalak Hasan'a (Cemal) mektup yazmis. Sevincte de acida Kurt halki yalniz diye. E sen ayrilmaktan birlikte olmaktan rahatsizligindan silahtan gerilladan eskiyadan bahset ondan sonra yalnizsiz de. Hic tasvip etmedigim halde Tayyib'i kandirip Habur'dan iceri PKK militani olarak girip devletin rezil oldugunda gotleri ile guluyorlardi zafer isareti ile. Tayyib efendinin akli basina gelince kotu oldu simdi. Alt tarafi kacakcilarmis bu yavrular. Devlet neden bu insanlari kacakciliga iteliyormus. PKK'ye parayi olukla akitmak icin Avrupaya eroin ve silah kacakciligini kim yapiyor? Hasip denen ise devlet erkani gelmesin kan govdeyi goturur buradakilerin hepsi silahli demis. Bak sen. Onca mazlum edebiyati yap arkasindan boyle tehdit et. Beyin yok bunlarda. Sen asker konvoyu basilip askerin kanina girilince eh o kadar olacak babindan omuz silk ondan sonra acimiz olunca yalnisiz de. Siz bir elinizi cekseniz bu isten bak nasil duzelecek bu husumet. Idris dogruyu hoyratca soyledi kotu oldu. Siz boyle tehdit edin kahraman olun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Simdi birisi cikicak millet 35 kacakcidan kurtuldu diyecek ortalik karisacak iyisimi hic karistirmayalim.

Asil Bomba obur tarafta. Taraf yazari Baransu cikti dedi ki ben silahli adamdan korkmadim Kasimpasali Tayyip Efendiden mi korkacam :D

Bu arkadasin elinde RTE nin ic camasirli fotograflari mevcut degilse sonu kotu :)

Bir bos bir dolu yapiyor :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bugun bir gazetede vardi. Meclis arastirma komisyonuna oldurulen bir pkklinin babasini cagirmislar. Adamin bir maruzati varmis. Oglu bir catismada olmus bilmem kac sene once. Gomuldugu yer belli degil (eskiden vuruldugu yerde kalir operasyon bitiminde bagli bulundugu sehrin morgunda ailesini beklerdi, bazen karanlikta ailesi alir cogu zaman tepkiden dolayi kimse almazdi) dolayisi ile acili babaya sadece resim gostermisler.
Adam diyor ki " benim oglum da sehit sayilsin bana da asker polis sehidi gibi tazminat baglansin".

Oturdum dusundum. Ulan valla yazik bize dedim. 5000 kusur asker polis bosu bosuna hayatini vermis.

Vallahi yazik, Canakkalede dusen adam en azindan karsisindakini dusman kendini sehit biliyordu.

Bize bizimkilere ne oldu (olacak)
Sastim kaldim...
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Orduyu kulluyen terorist ilan ettiler siz daha konusun! Nalgehan gibiler hizlarini alamamislar su veya bu da tutuklanmali demisler. Yargilanmali demiyorlar artik tutuklanmali diyorlar. Bu vurdumduymaz halkin ....diyecegim ama korkutuk cahil yuzde 99'u ahmak bir milletin nesini suclamali, zavallilar coluk cocuk yetenek sizsinizi izliyorlar aile boyu, bu halk bu iste. Odatv'e gonderilen dosyalar icin butun bilir kisi raporlari ne diyor bakin okuyun beyniniz varsa olan biten kumpasi gorursunuz. Gazeteci savunmlarina, iddianemeyi bir bir curuten savunmalara yeni yalak Hurriyet, Vatan bile yer vermiyor artik. Yuh olsun bu soysuzluga. Bu olan biteni gorunce keske Yunanistan'da dogsaydim diyorum, bu kahrolasi ruhu soysuz toplumun tek bir ferdine bile guvenemiyor insan.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gurdal Cetin

Dun aksam ayni sozleri ANAP MHP tandansli (kendisine bir zamanlar Liberal derlerdi) Hasan Celal GUZEL de soyledi.

KARADAYI ve BUYUKANIT tan baslanmaliydi sohbeti var ortalikta.
Elbet bi seyler var ama bu kadar ileri duzeyde mi? Ihtimal veremiyorum.

Orduda ne derseniz deyin bir hiyerarsi vardir. Hic bir Binbasi Albay kafasina gore is yapamaz.Darbelerde bile baslarina gececek bir general aranir. (tarihimizde bunun ornekleri mevcut)

Bunu askerlik yapan herkes gormus yada yasamistir. Iki tane albay cikip hadi biz internet sitesi kuralim sunlari kotuleyelim diyemez. Yaparsa kariyerini daha dogrusu kellesini uzatmis olur.

Tabi ortada 28 Subatin intikami var , hukumetin yada bu %50 ye gonul verenlerin bu olaylara bakip adalet yerini bulsun ne olursa olsun demeleri bana gore surpriz degil.

Benim hep canimi SIKMIS olan Facebook a da yazdigim masumiyet karinesi. Yani kisi sucu ispatlana kadar masumdur...

Aynen soyle yazdim,

Ben asker yada sivil olsun hakkinda arastirma sorusturma yapilmasina karsi degilim. Ispatli bir suc varsa kim olursa olsun (ki bu Basbakan yada Cumhurbaskani bile olabilir) suclu cezasini cekmeli. Ama benim takildigim konu su tutuklu yargilanma sureci. Kardesim adam hakkinda bi suclama yaptin anladik peki adami mahkemeye kadar niye iceride tutuyorsun.Ama davanin gizliligi diye bir sey cikarip her turlu delili bazi kesim medyaya tezgah altindan verip kamuoyunda ters intibaa yaratmaya calisinca isin boku cikiyor,Basta senin Anayasan ceza hukukun herseyin yanlis once onlari duzelt.Delilden suca mi yoksa suctan delile mi gidecen onu bir belirle, her seyimiz yanlis ne dogru ki...

Hurriyetten Ismet BERKAN da yazmis.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19614840.asp
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ilker Basbug'un hali Metris'de yatan "ben sucsuzum suclular disarda geziyor" diyen Aziz'in haline benzemis. Kerem sen Aziz'e de acidindi M.Kemal'in yolunda giden devrimci adami kumpas kurup iceri attilar diye. Ilker efendinin kac sene 2. Genel Kurmay baskanligi yaptigi da ortada. Bilmiyordum demesi bile gorevini yapmadigi icin suclanmasi icin yeterli. Hurriyet'de Zafer Ergin iyi analiz etmis durumunu. Erkek gibi onca arkadasi ve altindaki adamlar emir kulu olarak hapiste iken bunun elini kolunu sallayarak dolasmasi Allahtan reva mi olacakti? Erkek gibi cikip bunlarin ipligini pazara cikamak icin bir seyler yapmak lazimdi ve muhalefet boyle iken is basa dusmustu ama ipin ucunu yalanla dolanla ve iftira ile bu derece kacirdiklarindan haberim yoktu diyecegi yerde bana arz etmediler Taraf'da okuyunca ogrendim demis utanmadan.

Elbette her tutukladigini teror orgutu kurmak diye suclayarak sacmalamayi kendine vazife edinmis izansizlarin yapacagi is hakli iken kndilerini gulunc hale getirilse de ortada olan sucu gormemezlikten gelip genelkurmay baskanligi yapmis koca general tutuklanir mi tartismasi abes degil mi? Herifler ordunun serverleri ile iftira ve karalama isine giristikleri gupe gunduz ortada. AslinBu kadar futursuzlar. Aslinda hepsi kefaleti versin durusmalari yapilsin. Alacaklari ceza'nin icin de emekli maaslarina el konulmasi da olsun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz abi ben koca GK baskani tutuklanir mi dedim mi? Ben bugune kadar hep hukuki surecin nasil pacavraya cevrildigini yazdim. Yani daha hukum giymemis insanlarin uc senedir icerde olmasini. Buna isyan etmeyecek tek insan benim gözumde vicdansizdir. Ayrica burdaki hukuksuzluk özel yetkili mahkemenin bunu yapmasi, ancak Yuce Divan'in yapma hakki vardi. Ha bir de dunyanin en buyuk ordularindan birinin baskomutanini silahli cete kurmakla suclamak ise insanlarin zekasina hakaret diyecegim ama zeka kaldi mi bu millette? Elbette Basbug'un kendi arkadaslari insafsizca sahte delillerle iceri atilirken sesini cikarmamasi, muhalefetin Klicdaroglu ve Bahceli gibi kaymakam bile olamayacak hamur beyinliler tarafindan idare edilmesi falan ortak oldugumuz yerler. Ama bu Cumhuriyetin temel diregi olan bir ordunun en tepeden asagi boyle terorist diye suclanmasina (bimbir kumpasla) ve gazetecilerin yillardir haklarinda delil bile olmadan icerde olmasina, Odatv olayindaki bilirkisi raporlarina ragmen tahliye taleplerine surekli ret gemesine bu halkin suskunlugu apayri bir konu. Bu kadar dayanisma ruhundan uzak hain bir halk dunyanin neresinde vardir merak ediyorum. Fransa'ya bok atiyorlar bile. Ulan o Fransiz halki Paris komumunde Marks'i bile kendine hayran birakmis halk, her olayda sokga dökulen dayanisma ruhunu sapina kadar gösteren bir halk. Bizde Acun Cetincali'nin programlarina beyni hamura dönmus insanlar kendi ceplerine dokunulmadikca killarini kipirdatmiyorlar. Ondan sonra senin milletinmis. Bu yilisik, samimiyetsiz, en ufak bir dayanisma duygusu olmayan bu halk migdemi bulandiriyor. Bugunleri gördukce yurdum insanini tanidikca diyorum lanet olsun bu topraklarda dogdugum gune. Sili, Peru, Yunanistan falan gibi yerlerde dogsaymisiz keske. Yahu bir toplum yazari ile sanatcisi ile sokaktaki insani ile politikacisi ile gazetecisi ile bu kadar mi asagilik olur ya bu kadar mi? Gazeteci denen itler daha icerdeki arkadaslarina sahip cikmayi gectim gammazliyorlar o da bu da tutuklnasin diye. Gammazcilik ve arkasini dönene ucan vole genlerine islemis virus gibi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ayrica bu 35 kisinin katli icin de sunu söyleyeyim. Bu bir skandaldir, normalde GK baskani istifa eder ama normalde. 35 can be! Az buz degil, 35 can! Kim ne oldugu beni ilgilendirmiyor, annesi babasi colugu cocugu olan insanlar bunlar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Elbette Amerika da adalet konusunda "gec tecelli eden adalet adalet olamaz" diye bir tanim vardir. Boyle tik iceri uc yil ondan sonra hala delil topluyoruz dersen adamin agzina sicarlar. Boyle sucu, suc ustu olarak yakalanmadikca savcinin talebi ile kimseyi tutuklayamazlar burada. Grand jury diye bir kavram var. Esrar saticisi oldugundan suphe edilen ve hakkinda polisce delil toplanan kisi icin bile savci grand jury'i toplar ve deliller ile sahitler halk icinden secilen o jurice dinlenir tutuklama yetkisine de o jury karar verir. Yani savci iddianemeyi hazirlamadan onun bunun lafi ile sokaktaki haydutu bile tutuklayamaz eger ortada suc ustu bir durum yoksa.

Onun icin burasi Amerika orasi Turkiye. Ikincisi mahkeme basladi mi karar cikana kadar devam eder. Yok oyle su eksik o zaman bir ay sonra tamamlada gel hikayesi. Gugus mu oynuyorsun der adama hakim savci delili hazirlayip gosteremezse.

Insan sefilligi ortada olan.

Ama durumun boyle olmasinda, kusura bakilmasin, bu devletin yetistirdigi anayasa ve yuksek mertebeli hukukcularda ortak olma durumunda. Insan haklarini ayaklar altina alan kohnemis kanunlari halen yururlukte olmasina sesini cikarmayan ve bunu hala hukuk fakultesinde okuyanlara
ogretmeye calismaktan ote birsey yapmadiklari ortada. Bunun sonucu dogan haksizliklara onlar ses cikarmazlarsa cahil diye horlanan halki kim uyandiracak? Coban Memo mu onlerine dusup sokaga dokecek bu insanlari?

Odatv olayinda ortada olmayan sucu gosteren iddianemeyi savunma delik desik etmisken, uc tane ayri ama ayni sonucu veren bilirkisi raporunda virus ile komputerlara dokuman yerlestirildigi ispat edilmisken, bilirkisi TUBITAK'dan degilmis, sayilmaz diyerek durusmayi uc hafta erteleyip tutukluluk durumuna devam diyen hakim heyetini ev kadini Munevver teyze mi elestirecek TV'da geceyarisindan sonra yapilan programda? Bu kadar da insafsiz olunmamali. Bu mertebeye erismis insanlar Avrupadaki insan haklari mahkemesine Turk vatandasi adina bu olaylar ve bu kanuni duzen hakkinda dava acmazlarsa yol bilmez dil bilmez olan insanlar mi acacak bu davalari? Ha, etliye sutluye karisip bas agrimasina degmez, hem bunlardan her turlu melanet gelir diye dusunuluyorsa halk'a soz etmek abes. Dun irticaci diye onlara yapilana seyirci kalip bugun sopa onlarin elinde diye karsi cikmak iki yuzluluk oluyor. Zorbalik kendi kafanda olanlara uygulaninca kotu karsindakine olunca iyi dusuncesi hala hakim. Gazetelerde onlar ve bizler diye hala iki tarafin bagnazlari cirit atiyor.

Bugunlerden Yunanistan da Ispanya da gecti. Halkin onune halk icinden yetismis entelektuelleri dustu. Yeri geldi hapiste yattilar. Hakarete de gogus gerdiler. Ama istenilen alindi. Hala turkiyedeki entel takimi iki yuzlu. Ellerine firsat gectiginde zorbalik mubah oluyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yedi tepeli bu sehir bagrindan bu kadar pustu nasil cikartmis merak ediyorum. Etraf gammazci ve pust kayniyor. Savasin bile bir etigi var, bunlarda o da kalmamis zafer cigliklari atiyorlar. Hep merak etmisimdir kancigi oran olarak nasil bu kadar cok diye bu toplumun, o igrenc muzigine falan da yansiyor. Seneler önce terketmistim, cok sevdigim bir Ermeni aile dostumuzun dedigi gibi atini essegini dagini bayirini özluyorum ama hepsi o kadar.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Abi benim kizdigim halk okumamis olan kesim degil bunu bir kez daha belirteyim. Garibana niye kizayim? Okumus ama Twetter ve sosyal network'da boyle gunlerde bile GS-FB geyigi yapanlar, GS maci ile yatip kalkanlar okumus kesim, buna kendi rezil lisem de dahil.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yedi tepeli sehirden bu kadar cok nasil pust cikiyor diye sorup duruyorum, okudugum her haber gördugum her resim bunu teyit ediyor
http://www.odatv.com/n.php?n=aydindogan ... 0801121200
Turkiye bir insan cöplugu su anda. Okumamis kömure oy verenler en masum olanlar gözumde. Bunu bir daha yazayim boldlayip yazayim Cengiz abi de görsun. Su ustteki resme resimlere bakin da aciklayin. Yazik be vallahi yazik. Balbay falan helak olacaklar, adam uc senedir icerde, bir senesi hucrede gecti ustelik hakkinda delil yok. Cocuklari perisan halde. Ustteki ise meslakdaslari olacak zatlar. Yuh sizin kalibiniza be! Muziginde mi var nesinde var aklima Sezen Aksu, Teoman, Serdar Ortac, Ibo Tatlises, Seda Sayan, Bulent Ersoy 'hayde hayde' parcasi, göbek dansi falan geliyor, ruhu pust toplumun muzikcisi de bu kadar olur iste. Guvenilecek tek adam yok bre, nasil istir? Masada oturan kadinlardan biri Hurriyet'te yazan bir yazan icin 'o da tutuklanmali' diye gecen gun konustu daha, oburu ikisi ise tutuklanmasini istedigi yazarin patronu ile en yakin arkadaslari. Bu bir klasik Turkiye resmidir, herseyin menfaat uzerine kuruldugu Turkiye resmi.

Post Reply