Tatil 2012 Erken Rezervasyon Nereye Gitsek

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply

Hangisine gitsek

http://www.isis.com.tr/
2
67%
http://www.kemerholidayclub.com.tr/
0
No votes
http://www.lykiabotanika.com/
1
33%
http://www.majesty.com.tr/Default.aspx
0
No votes

Total votes: 3

Mehmet Gurdal Cetin

Tatil 2012 Erken Rezervasyon Nereye Gitsek

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Abicim erken rezervasyon ruzgarina kapildik.
Kisa listeyi 4 mekana indirdik.

Malum kucuk cocuk sahibiyiz. Herifcioglunun sabahin bir korunden aksamin karanligina su kaydiragindan kayacagi, hanimin kapkara olma cabalari icinde olacagini bendenizin de saga sola bakinarak ulan ulan diyecegim bir tatil hayal ediyorum.

Semsiye altinda bol kitap okumak, kulaklikta muzik dinlemek pek bir alkollu kokteylimi yudumlarken en yakin semsiye altindaki vatandasla ulan nasil dustu bu fener muhabbeti yapmayi amac edinmis bulunmaktayim.

Fikirlerinizi bekliyorum.

Dusunenler icin biraz ipucu vereyim, 2 yetiskin bir adet 7 yasinda zebani 6 gece icin zikkimin koku dahil 1.600 - 2.000 TL arasinda bu mekanlar..
TRUST GALATASARAY
MGC

SemihOrdas

Re: Tatil 2012 Erken Rezervasyon Nereye Gitsek

Post by SemihOrdas »

Merhaba Mehmet,

Ben Lykia dedim ama Isis de uygun olabilir. Bodrum'a yakın olması ve otel odalarının bungalowlardan genelde daha iyi olması nedeniyle.

Kemer Holiday Club 20 senelik bir tesis. 20 sene önce kalan bir arkadaşım pek memnun kalmamıştı.

Majesty ise ne çıkarsa bahtına...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bakiyorum keyifler yerinde. Aferin hersey genclikte ve zamaninda olmali. Gezin ve tatil yapin. Aile ile birlikte olmak guzel de Mehmet oglana zebani demis. Agac yasken egilir. Cocuktur filan gibi alttan aldin mi basina cikar. O yuzden efendiligi vaktiyle ogretmek lazim. Ben kendi kardesimden de biliyorum. Bugunku pedegoklarin lafina bakip aman pisirik olmasin istedigini alsin filan diye cocuk yerine canavar yetistirip sonra sikayet ediyorlar. Benim bildigim cocuk gozle idare edilmeli. Soyle bir baktin mi ne olacagini bilmeli. Gerci bekara kari bosamasi gibi oldu ama bizde vaktiyle cocuk olduk. Annem rahmetli babama birsey birakmazdi. Oyle olmasina ragmen nasil sevdigimi anlamissinizdir. Hicbir zaman ne cocuklugumuzu ne de gencligimizi bildirmedi gibi seyler aklimin ucundan gexmedi. Bugun ne oldum ise onlarin bu yestistirme tarzina borcluyum diye dusunuyorum. Sonra acikca da soyleyeyim ne ABD ne de Avrupada cocuklarin boyle toplum icinde rahati duzeni bozduklarini gormedim. Turkiyede bir lokantada yemek yemek bile insana iskence oluyor. Karilar saliveriyorlar zebanileri coluk cocugu garson bakiyor. Bunu Mehmet icin soylemedim. Gorduklerim bunlar. Kolayini boyle bulmuslar surda bir yemek yemek benim de hakkim, birazda sen bak, yok yok bir sey yapmiyor deniyor cocuk baska masada onun bunun yemegine askinti oluyor. Yaka silktiyor.
O agac egilme isi olmadi mi sonradan olmasi pek mmkun degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet selam, ben ISIS' begendim.Yalniz, cocuklar icin olan aktiviteler digerlerine gore daha az gibi gozukuyor.Bir sor istersen.
nefvakfi.org

Mehmet Gurdal Cetin

Merhaba Selcuk,

1 haftadir grip teshisiyle hastanede yatiyordum. 30 sise serum bitirdim ciktim. Bilirsin diyabetik grip olduruyor bana 2-3 sene once bi kere daha olmustu.

Oldurmeyen Allah oldurmuyor mottosuyla bundan da siyirdik :D

Serumu rakinin icinde buz kupu olarak atabilirmiyiz sorusuna doktorlar degisik degisik cevaplar verdiler.

Velasil kelam tatil olayina karar veremedim ama ISIS'e cocuksuz gitmek gerektigini bir kac arkadas ta sagolsun anlatti.

Sanirim eski meski ama bilindik yer olan ULUSOY'a gidicez herhalde. Oglan iyi vakit gecirir ee hanim da genis genis temiz kumlu plajini tatlisi sutlusu borek vakti sohbetini sever eee benimde cok buyuk beklentilerim yok hayatta bilirsiniz 8)

Bana zaten hergun tatil gibin, haftaya Venedik seyahati var hesapta is icin , kok komur isi yapiyorum bu gunlerde, Italyan adam gitmis head ofisini Venedik'e kurmus ben ne yapayim hanim bozulup dursun :D

Bak Mehmet Marsan Izmir'e gelmis. Yakalamak lazim boyle adamlari geldiklerinde sohbetleri bulunmaz olur....
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

PM beceremedim.

Selcuk, MDG,

Izmir'e bir haftaligina geldim. Vaktim kisitli.

Sizleri Ege parkda mac seyretmeye davet etmek isterim. Mekanin adi Kichinet gibi bir sey. Bu aksam, yarin aksam veya ikiside uygun.

Mehmet Gurdal Cetin

Sanirim Forum'un cati katindaki mekanlardan biri idi bu KICHENET , soguk bira bulursun.
Ben Bursadayim ne yazikki. Izmir de olsaydim kesin kacar gelirdim.

Insallah Selcuk mesaji gorur ve bulasabilirsiniz.

Bitsin su lig diye bekliyoruz iste.. Bitsin de yenisi daha iyi baslasin.

Size iyi eglenceler. :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Merhaba Selcuk,

1 haftadir grip teshisiyle hastanede yatiyordum. 30 sise serum bitirdim ciktim. Bilirsin diyabetik grip olduruyor bana 2-3 sene once bi kere daha olmustu.

Oldurmeyen Allah oldurmuyor mottosuyla bundan da siyirdik :D

Serumu rakinin icinde buz kupu olarak atabilirmiyiz sorusuna doktorlar degisik degisik cevaplar verdiler.

Velasil kelam tatil olayina karar veremedim ama ISIS'e cocuksuz gitmek gerektigini bir kac arkadas ta sagolsun anlatti.

Sanirim eski meski ama bilindik yer olan ULUSOY'a gidicez herhalde. Oglan iyi vakit gecirir ee hanim da genis genis temiz kumlu plajini tatlisi sutlusu borek vakti sohbetini sever eee benimde cok buyuk beklentilerim yok hayatta bilirsiniz 8)

Bana zaten hergun tatil gibin, haftaya Venedik seyahati var hesapta is icin , kok komur isi yapiyorum bu gunlerde, Italyan adam gitmis head ofisini Venedik'e kurmus ben ne yapayim hanim bozulup dursun :D

Bak Mehmet Marsan Izmir'e gelmis. Yakalamak lazim boyle adamlari geldiklerinde sohbetleri bulunmaz olur....
Gecmis olsun Mehmet,iyi bakman lazim kendine yaslar 18 degil artik:)
Venedik'te cok iyi balik restoranlari var,arastir derim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Marsan wrote:PM beceremedim.

Selcuk, MDG,

Izmir'e bir haftaligina geldim. Vaktim kisitli.

Sizleri Ege parkda mac seyretmeye davet etmek isterim. Mekanin adi Kichinet gibi bir sey. Bu aksam, yarin aksam veya ikiside uygun.
Hosgeldin Izmir'e. Ben ABD'deyim bu aralar ,yine de davetin icin tesekkur ederim.
Kitchenette duzgun bir mekandir,gidersen iyi eglenceler iyi seyirler.

Izmir'de balik yemek istersen benim favorim Deniz Restorandir(1. Kordon'da).Doner yemek istersen Konak'ta Yeni Karamursel"in yakininda(taksiciler bilir) Can Doner restorani vardir.Gunduzleri aciktir tavsiye ederim.
nefvakfi.org

Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Akgun wrote:Bakiyorum keyifler yerinde. Aferin hersey genclikte ve zamaninda olmali. Gezin ve tatil yapin. Aile ile birlikte olmak guzel de Mehmet oglana zebani demis. Agac yasken egilir. Cocuktur filan gibi alttan aldin mi basina cikar. O yuzden efendiligi vaktiyle ogretmek lazim. Ben kendi kardesimden de biliyorum. Bugunku pedegoklarin lafina bakip aman pisirik olmasin istedigini alsin filan diye cocuk yerine canavar yetistirip sonra sikayet ediyorlar. Benim bildigim cocuk gozle idare edilmeli. Soyle bir baktin mi ne olacagini bilmeli. Gerci bekara kari bosamasi gibi oldu ama bizde vaktiyle cocuk olduk. Annem rahmetli babama birsey birakmazdi. Oyle olmasina ragmen nasil sevdigimi anlamissinizdir. Hicbir zaman ne cocuklugumuzu ne de gencligimizi bildirmedi gibi seyler aklimin ucundan gexmedi. Bugun ne oldum ise onlarin bu yestistirme tarzina borcluyum diye dusunuyorum. Sonra acikca da soyleyeyim ne ABD ne de Avrupada cocuklarin boyle toplum icinde rahati duzeni bozduklarini gormedim. Turkiyede bir lokantada yemek yemek bile insana iskence oluyor. Karilar saliveriyorlar zebanileri coluk cocugu garson bakiyor. Bunu Mehmet icin soylemedim. Gorduklerim bunlar. Kolayini boyle bulmuslar surda bir yemek yemek benim de hakkim, birazda sen bak, yok yok bir sey yapmiyor deniyor cocuk baska masada onun bunun yemegine askinti oluyor. Yaka silktiyor.
O agac egilme isi olmadi mi sonradan olmasi pek mmkun degil.
Anca cevap verebildim. Yok yaa aslinda bizim oglan hic fena cocuk degil. Biz yazliga da gidiyoruz cocuk normal 7 yas cocugu. O tatil koylerindeki bazi cocuklari bilirim, kac kere bunu yapan essoglessegi dovmek lazim dedigimi hatirlarim.

Egitim anne babadan ogretim okuldan alinir ben bunu bilir bunu soylerim. Tabiki robot gibi cocuklar istemeyiz otur diyecen oturacak kal diyecen kalkacak uyu dieyince uyuyayacak.

Bizim oglan oyun seyine yemek icmeyi unutuyor derdimiz o. Annesi elinde kasik catalla pesinde dolasiyor. Eeee anneanneye soruyoruz o da "bu da boyleydi diyor" yani Cigdem de boyleymis.Ben farkli miyim? Annem beni doyuracam diye akla karayi seciyormusuz.

En guzel lafi buyuk anne (hanimin anneannesi rahmetli) soylerdi. Olmeyecek kadar yemek yemek tabirini ondan duymustum. :D

Yani Ege ile tatil koyune gidince buyuk ihtimal kendisi ile aksam yemekleri ve sabah kahvaltilarinda bulusuruz. Cocuk klubu diye bir sey cikarmislar bu normalde gittikleri anaokulu gibi.. Ustelik suru psikolojisinde beraber yiyip iciyorlar.

Bu arada yukarda belirttigimiz yerlere gitmiyoruz. Hanimi Antalya tarafina gitmeye ikna edemedim. Yakin diye Kusadasinda KUSTUR diye bir yere gidecekmisiz. Benim 1990 gibi gittigim bir yerdi. 20-25 senelik bir yer.

Benim hic sevmedigim bir yerdir KUSADASI. Beton yigini hic bir seyini sevmem, ustelik kalabaliktir. Surat asarak gidiyorum anlayacaginiz.Gerci burasi KUSADASI nin hemen icinde degil ama...

Donunce yazarim buraya iyimiymis kotumuymus haber veriririm.

http://www.kusturclub.com/
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Tatile gittik geldik facebooka bir kac resim koyduk ama goremeyenlere burada bir kac satir karalamak lazim.

http://www.facebook.com/mehmet.g.cetin.3

Oncelikle son yazdigim gibi Kusadasinda KUSTUR' a gittik. Tesis eski benim gencligimde de vardi. 2009 yada 2010 de yenilemisler. Cok guzel olmus. Oncelikle duz ayak yani cocuklar engelliler hamileler ve yaslilar icin hareket kabiliyeti sunan bir yer.

Ve yesil, ama oyle boyle bir yesil degil orman icin resmen. Iki katli evler var. Odalar genis temiz, balkonlu klimali LCD ekran televizyonlu. Simdi ulan tatilde TV nin isi ne diye soranlara soyluyorum , var kardesim hemde cok onemli bir aksesuar. Cunku 7 yasinda cocugun varsa herifin de tercihleri var. Adamin takip ettigi programlar var. ADVENTURE TIME, ANGELO RULES, HERO 108 ve tabiki JOHNNY BRAVO favorilerimiz. Hepsinin saatlerini biliyo it sipasi baska bir sey sorsan bilmez. :D

Neyse biz tatil koyune sabah erken girdik, adamlar hemen bizi kahvaltiya yonlendirdiler. Acik bufenin b*kunu cikarmislar artik 30 metre kahvalti olmaz tabi ama olmus.. Ben oldum olasi erken kahvaltiyi sevmem, genelde gune cay sigara yada kahve sigara ile baslarim, sonra acikinca yerim. Soyle arkama donup oglana bakarken bir basimi cevirdim ki Cigdem Cetin sanirsin memleket savasa girmis bizimkisi erzak topluyor.. Dedim "yavrum zorlama bak kotu olursun". "Olsun bulasiklari ben yikamicam" dedi..

O zaman anlasildi bizimkisinin kahvalti sevmemezligi, meger bulasiktanmis. Ustelik bulasik makinesi de var evlendigi gunden beri anlayin artik... Bende kendi kendime "ulen bu kadinin yasliligi cekilmez be" dedim. Neyse kahvaltidan sonra odamizi hazirlamislar. Hemen odamiza girdik oglanla formalarimizi giydik ve bir kac fotograf cekildik. Odadan ciktik ormanimsi yoldan mandalina limon agaclari arasindan yuruyoruz hepsi dalinda bazilari olgunluktan dibine dusmus, aha ne gorelim. Her yer sincap. Agaclarda yerlerde heryerde. Insanlara oyle alismislar ki, poz veriyorlar, insan elinden findik fistik yiyorlar. Saka gibi. Cok guzel manzara, her yerden kus sesleri , circir bocekleri, havada cayir cimen ve agac kokusu var.

Havuz basina indik once. Buyukce bir havuz var ortada, cocuk havuzu ayri, bebe havuzu ayri. Kaydiraklar cocuk havuzuna dokuluyor. Ege'ye kaydiraklari gosterdim. Kurallari okudum. Adamin ilk soyledigi laf su. " Ne kurali ya, tatilde de kural mi olur " :D

Eskiden (1990larda) tatil koylerinde Turkler erken kalkar havuz basindaki sezlonglari kapmak icin havlu koyardi. Bu isi artik yabancilar ele almis. Millet sabahtan damlamis havuz basina.. Soyle bir bakindim fikir edinmeye calistim. Gelenlerin % 70-80 i Fransa ve Belcikadan geliyordu. % 10 luk bir kitle Hollanda-Almanya-Polonya-Ingiltere den geliyordu. Kalanlar ise Turktu. Tabiki Turk nufusun az olmasinin sebebi Ramazan ayi icinde olmamizdi.

Devami var..
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Neyse , oglan saat 10:30 itibari ile kaydiraklardan kaymaya basladi. Sabah kahvaltisini yapali daha 10 dakka oldu derken, haydee gec kahvalti diye bir sey cikarmislar bu sefer cay kahvenin yanina kek borek sigara boregi tarzi seyler icin cagri yaptilar. Hanim benim dehsetle bakan gozlerimin onunde yine gitti bi tabak bir sey aldi. Tamam hatun 48 kilo ne yese yaramiyor ama ben hala saskin vaziyetteyim.

Forma ile soyle havuz bara gidip bi diet kola alayim dedim (malum seker yuzunden omur boyu seferiyiz) vay arkadas ne kadar calisan varsa selam vermeye basladi. Gavurlar selam verdi, yerlisi selam verdi. Ben ama biliyorum komple Galatasaray kreasyonumu beraberimde goturmustum. Barda bir iki Fransiz ile lafladik. Bunlar tabiki orta sinif fransizlar, zenginleri zaten Monako-Barbados-Seychelles geziyor. Azicik lafladik, kuzey afrika orijinli fransizlasmis, obeziteye yaklasmis hanimlar bir suru cocuk. Cok cocuk yapma gelenegini Arap genlerinden almislar besbelli. Ama fena adamlar degildi. Tum havuz aktivitelerine katildilar. Iclerinde PSG ve Marsilya taraftarlari vardi. Azicik futbol muhabbeti yaptik. Hakan Sukur Hasan Sas bildiginiz yurtdisinda Galatasaray geyigi. Biri milletvekili oldu dedim, digeri benim gibi hala kel :)

Ertesi gun bir denize bakalim dedik. Tatil koyunun plaji hemen onunde.Kusadasi denizi sabah durgun ogleden sonra dalgalidir. Ege denizinin tuzu adamin gozunu yakar. Oglan iki girdi cikti ben havuza geri gidecegim diye. Dip kum ,git git hala diz kapaginin ustune geliyor. Koca koca yasli teyzeler ustuz gunesleniyordu. Ege ilk kez boyle bir manzara ile karsilasiyordu cok sasirdi :D Marmaradan sonra cocuk tabi haliyle kisa soklar yasadi. "Hasta mi baba bunlar" dedi .. "Yok oglum yaslilik iste" demek zorunda kaldik :D

Ogle ve aksam yemekleri gercekten muhtesemdi, et, deniz urunleri,zeytinyaglilar, tatlilar, meyveler sec sec begenemedik. Yiyemediklerimize uzulduk. Bir hafta boyunca neredeyse hic ekmek yemedim.

Aksamlari anfi tiyatro gibi bir yerde once 21:30 gibi cocuklari gulduren eglendiren bir program vardi. 22:00 de de buyukler icin eglence basliyordu. Ben bu tarz seylerden hic hazzetmem ama Ege yuzunden katlandim. :)

Gunduzleri animasyon ekibi isini cok sulandirmadan yapti tebrik etmek lazim. Bazi tatil koylerinde bu isin cilkini cikariyorlar ve cok laubali goruntuler gorulebiliyor. Burda oyle olmadi. Komik sey benim havuza girmeden formayi cikartip yanimdaki semsiyenin ustune asmis olmam ve animasyon ekibinden her bir kisinin onumuzden gecerken bayrak selamlar gibi formanin onunde hazirola gecerek kafasini one egip selam vermesi ve yoluna devam etmesi idi. Kadin erkek tum animasyon ekibi bunu yapti. Cok komik oldu gavurlarin hepsi bu ise guldu, sonralari bazi fransizlarda buna katildi konu tatil koyunun ritueli haline geldi.

Son gune kadar neredeyse bu sekilde yendi icildi uyundu kalkindi. Ben dinlendigimi dusunuyorum. Cigdem bir sutopu macinda kaleci oldu. Bayagda iyi oynadi 4-5 tane iyi kurtaris yapti. Karsi taraftan bir Hollandali eleman defans blogunun tirnaklarini suratina yiyince yara bere icinde kaldi.Sonrasinda hep uzaktan yolladi topu ve bi daha da gol atamadi. :) Megerse tirnaklayan karisiymis. Sonrasinda bu ciftle iyi arkadas olduk. Abla sudan cikti bir baktim ki fit bir sey. 1.75 - 1.80 boyunda.Yasida bizimkinden kucuk sanirim. Sonra cocuklari geldi yanina kutlamaya. 4 tane !!! 6-8-10-12 yas araliginda dort cocuk sahibi. O'nunda ayak bilegi acimis. Adam durmadan ovusturdu, buz getirdi ugrasti durdu. Vay arkadas ne ilgili koca derken sonradan ogrendik. Kadinin pazartesi Hollanda'da kick box antremani varmis, sakatlandigina cok bozulmus. Adam laf yememek icin varini yogunu serdi ortaya :D

Sonrasinda da olanlar oldu. Cigdem o aksam aksirip tiksirmaya basladi. Bir nezle bir burun akmasi bir ates Cumartesi butun gun semsiye altinda havlulara sarinip yatmak ve uyumak zorunda kaldi. Benim hemen aklima havuz geldi. Ne kadar klor da bassalar havuzlar benim gozumde hep sagliksiz yerlerdir. 200 tane bebe havuza giriyor yarisi kesin isiyordur icine.

Velasilkelam cumartesi aksami yola cikamaya hazirlandik, hesabimiz pazar evde dinlenmekti. Ege'de o gun pek bir seyler yemek istemedi durmadan kaydiraklardan kaydi havizda benle akrobasi hareketleri yapti su topu oynadi.

Sonrasi 21:30 gibi donus yolculugunda gece Ege basladi "baba midem bulaniyor" demeye. Annesi butun gece kusar diye torba hazir bekledi ama oglan uyudu. Sabaha karsi 03:30 gibi Bursa'da eve girdik. Hemen yattik. Saat 11:00 gibi kalktigimda Ege'nin sabah 07:00 den beri ayakta oldugunu ogrendim.

Ogleden sonra kusmaya basladi, once kendi tedavi yontemlerimizi kullandik ama tutumadi. Butun gun beyzadeye corba , corap ne gerekiyorsa denedik ama tutmadi. 19:00 gibi hemen yakinimizdaki cocuk hastanesine goturduk. Kan testi, idrar diski testi derken elemana serum taktilar.

Eve gece yarisi gibi donduk. Hepimiz bitap bir sekilde yataga kendimizi attik. Ben sabah ise sis gozlerle gittim. Bu seferde Cigdem'in nezlesi halsizlik bas gosterdi. Haydi bu sefer Pazartesi gununu O'na ayirdik. Nane limon hareketleri. Sali gunu ogleden sonrada benim midem bozulmaz mi hep alttan hem ustten. "Sokarim boyle tatile" diye yuksek sesle konusmaya basladim :D

Hanim tatil donusunun dayanilmaz agirligi ile onumuze makarna salata koymaya basladi tabi.. Eee bir hafta sen acik bufeden dunyanin en leziz yiyeceklerini ye ic sonra makarna. Basladim saga sola sarmaya. Ege'ye diyorum " Odevlerini yaptin mi" ? adam bana cevap veriyor "baba ne odevi yaa ben daha ilkokula baslamadim bile" cevap veriyorum "babana boyle akilli cevaplar verme ulen" hanim karisiyor " cocuga niye kiziyorsun" harala gurele bagris cagris Carsambayi da yedik.

Bugun Ege normal duzenine girdi yaz okulu kapsaminda yuzme , buz pateni, at binicilik aktivitelerinden birine gitti, Cigdem tatil camasirlarini yikadi utuledi, AVM 'ye gitti bir iki alisveris yapip moralini duzeltti, bende geldim cimbom.org'a super tatil anilarimi yazdim.

Kissadan hisse

Tatile gitmeyin :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aferin Mehmet. Biz de gitmis kadar olduk tatile sayende. Sonunda orlardan birseyler kapip jasta olmaniz bitaz tatsizlik olsada guzel vakit gecirip yiyip icmenize degmis gibi. Eee o kadar olacak. Su mubarek gunlerde millet oruc tutarken boyle yiyip icip goz zinasinin bir keferati olmali. Bizim Hasan da Cesme filan diyordu. Ama adam senin gibi gelince oyurup yazmaz ki.

Malum 36 yilda filan Ramazan Temmuza gelir. Benim de gencligimde yaza geldiginde oruc tutar denize de girerdik. O zamanlar boyle deniz orucu bozar filan diyen takunyalilar yoktu. Susuzlugun zorlanmasi disinda tutardik orucu ailece. Sahurda da pek bir sey yiyemezdik sonra susatir diye. Annem oglum denizde bikinili kizlara filan bakiyorsunuzdur bu tuttugunuz oruc sayilmaz derdi. Biz de nasil sayilmaz. Nefsimizi siniyoruz Allah kabul etsin der guzele bakmak sevaptirdan sasmazdik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet anilarini apylastigin icin sagol. Ancak ben hayatta Turkiye'de tatil yapmam. Benim cocuklugumun Bodrum'unda artik motor sesi jetski, ve saire gecilmiyor her taraf bina dolu. Bugun bir Alman turist olmus gene bu muz denen sayin ustunde.

Biraz zevki olana tavsiyem Hirvatistan. Dunyanin en guzel ulkelerinden birisi. Mimarisi, dogal guzellligi ve Akdeniz mutfagi bize bin basar. En onemlisi halki. Kendimi evimde hissettim zaten soyadim ve suratim onlara benzedigi icin Hirvat sandilar hep. Dubrovnik, Split, adalar ozellikle Mljet, Hvor falan cennet. Turkiye'ye hayatta tatile gitmem. Insani basli basina adama kafayi yedirmege yeter, igrenc otesi bir insanimiz var, ben hayatimda hicbir yerde kendi ulkemin insani kadar kil, yapmacik, gicik, kaba, cahil ve okuz bir insan turu gormedim. Isvecliler falan yaka silkiyorlar zamk gibi yapiskan satici ve lokantacilardan oysa ayni Isvecliler Hirvatistan'a gidince anlata anlata bitiremiyorlar. Ayrica gurultu, igrenc mimari falan cabasi. Hirvatistan'a gelince insan tamam simdi Akdeniz'deyim diyor, ama ben artik uzaklardayim ve benim gidecegim yerler Latin Amerika olacak. Arjantin, Kuba, Peru, Brezilya ilk hedefler. Buenos Aires'e geldigim gun herhalde aglarim. Astor Piazzolla'nin mekani icin tam senlik diyorlar bana. Herhalde bundan onceki hayatimda orda yasadim, Buenos Aires cok cekiyor beni hemen herseyi ile.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply