Al sana gosteri ve protesto Kerem

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Al sana gosteri ve protesto Kerem

Post by Cengiz Akgun »

Bekir dokturmus yine. Dun o coplari Tv'de gordum. Yalova da biber gazindan olen astimli genci de. Sucu kavga edenleri ayirmaya calismasi. Be diyeyim Allah'indan bulsunlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.haberturk.com/gundem/haber/7 ... aname-soku

Simdi benim anlayamadigim su, sikayetci vatandas mi yoksa devlet mi ?

Hadi munferit bir vatandas gorev addedti , suc duyurusunda bulundu diyelim hadi bunu anlarim da devlete ne kardesim?

Valla ben bu isin Hrant DINK sohbetine donmesinden korkmaya basladim, Manyagin biri cikip herife SIKACAK...

Bence koruma istemeli , haaa kimden ?

DEVLETTEN :D

Saka gibi bi ulke , millet bizi fikralarda var sanir

BIZ GERCEGIZ !!
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Altan Oymen'in yerine yedek soyunan Emre Kongar Nagehan'i fena carpti. Boyle bir seyi coktan hak ediyordu ama Altan Oymen beceremiyordu. Nagehan'in Fazil icin yargilmak istenmesi ve mahkemeye verilmesi cok sacma ama Fazil islamofobist, militarist, ve asiri ulusalci dedikten sonra (zaten bu arada Emre Aysever arkadasima hakaret ediyorsun diye programi az daha yarida kestirtecekti) Nazli hanim sozu Emre Kongar'a verince "Buyuk bir sok icindeyim. Insanlari bu sekilde nasil etiketleyip kin ve nefret tohumu atma curetini gosteriyorsunuz. Tesessuf ederim. Bu konuda sizi muhatap alip tartismayi faydasiz goruyorum" dediginde ortalik sus pus oldu. Ben kin ve nefret sucu islemiyorum fikrimi soyledim deyince "Bu nasil fikirdir ki boyle ulu orta yaftalama yapma hakkini size veriyor. Karsinizda bile olmayan adami hedef gosteriyorsunuz. Hrant Dink'te boyle hedef gosterilip oldurtulmedi mi?" dedi. Nazli hemsiresini korumak icin ulusalci oldugunu kendi soyluyor. Turbanlilar geldi artik burada bana yer yok gidecegim diyen de kendisi. Halkin oyu ile secilmis bir partiye karsi yapmaya calistiklari ortada. Durum boyle olunca islamofobist, militarist, ve ulusalci olmuyor mu dedigin de yapmayin Allaj askina Amerikada bir milletvekili kadini da bu din kisvesi ve kurtaj gibi konularda dusuncelerine karsi insanlari kiskirtip vurdurdular. Bu TV studyolarindan boyle bir programda asla yapilmamali dedi.

Benim solemeye calistigim noktada burasi. Bu tur kutuplasmalar kin ve nefret tohumlari ekmekte. O yuzden Fazil Say'i yaptigi bu tur densizlik yuzunden bu kutuplasmanin bir parcasi olarak goruyorum. Toplumda belli bir yere gelmis birinin boyle bir davranisini asla kabul edemem. Soyledimde ozel arkadas grubu arasinda Muslumanlik hakkinda istedigi gorusu bildirsin. Beni hic alakadar etmez. Ister inansin isterse inanamasin. Bu zaten laik bir sistemin parcasi. Ama din konusunda insanlari birbirine dusurecek ve kamplara bolecek her aleneni kirici ve incitici harekete ve tavira karsi cikarim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply