Sultanlar ve 2012 Londra Olimpiyati

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Sultanlar ve 2012 Londra Olimpiyati

Post by Cengiz Akgun »

Nevin Sultan'i finallerde gorecegiz. Yari finali Amerikalinin arkasindan ikinci bitirdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Periler canlarini dislerine takmis oynuyorlar ama gerideler. Yenilirlerse yazik olacak. Son iki hucumdada 24sn icinde potayi bulamayinca 'turnover" oldu. Ben seyretmesem iyi olacak diyerek isime dondum. Tabelada 56-58 geride idik. Rusyada bir beyaz Amerikali "ringer" var. Bu nasil istir anlamadim. Kari 2008'de Pekin'e giden takima alinmaynca kizmis Ruslara devsirilmis. Oyuncu kunyesinde Texas'da yasadigini S. Dakota'da dogumlu oldugunu soyluyorllar. Olimpiyatlarinda icine ettiler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Periler de gitti. Geriye cinler kaldi. Ama yureklerini koydular ve gucleri bu kadara yetti orasi baska. 65=63 ile bu is bitti. Simdi yesil biber bizde oynayan Kara biber'e bir twit atar bizim basin ve onu takip eden soparlar bir iki gun de onla oyalanir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Abi lutfen bana ve diger arkadasa inan bosuna demiyoruz korkunc soguklar iskandinav kadinlari. Ordan ayrilmakla ne kadar dogru is yaptigimi hergun goruyorum. Buz gibi kapak guzellerini seviyorsan senin bilecegin is. Isvceliler yurt disina ciktiklarinda farkli olurlar sen onlari ulkelerinde tani. Evet ulkeleri bana cok sey verdi begendigim cok sey var ama insani ozellikle kadini muthis soguk ve ruhsuz. Bu farki burda iyice goruyorum. Bak ustelik bir baskasi daha sana benzer sozler soyluyormus, genelde orda yasayan hemen hemen tum tum yabancilardan duyarsin bunu. Daha gecen gun burda dunyalar tatlisi komsum eve yemege davet etti, kocasi ile beraber. Burda insanlar muthis misafirperver ve kac kisi mangala ona buna davet etti burda. 15 sene yasadigim kuzeyde toplasan 3 kisi cikmaz eve davet eden. O resimleri gordum o soguklugu direk goruyorum ama orda senelerce yasadigim icin daha ilk gunde hissettiriyor kendisini. Hic abartmiyorum bu konuda.

Ayrica genelde Avrupa'da yabancilar hep dislanmislik hissedereler, milli maclarda yasadiklari ulkenin takimini tutmazlar. Burda baktim ne Hintli ne Pakistanli bu dislanmisligi hissetmiyor herkes kendisini en azindan buranin parcasi hissediyor. Evet elestirecek seyler cok ama en azindan insani misafirperver ve guleryuzlu, yabanciligi hissetrmiyorlar. Hi honey diyen guneyli kadinlar hala icimi aciyor onu da soyleyeyim ama essek gibi calistiriyorlar o ayri, tatil, sosyal guvenceler falan ara ki bulasin. Gene de bir guler yuz iki kelime konusmak beni gunboyu mutlu ediyor. Ozellikle bu guney hakikaten bu acidan muthis.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Saka yapiyorum. Maksat takilmak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Merve'yi gordunuz mu? Kosudan onca guzellik salonuna gitmis herhalde. Makyaj o bicim. Kirmizi biberi birak ben bile hic aklima gelmeyen su twitter'a uye olup bir mesaj attiracagim. Gecen gun hiyarin biri Cumhuriyet'de yazan bir Prof. imis aklinca Tayyib'e cakiyor. Ataturk'un kizlari ile ovun bakalim diye. Hakikaten ouvunulmeyecek gibi degil ki Ataturk'un bu kizlari ile.

Atlet mi gorucuye mi cikiyor yoksa manken mi masallah podyumu fethedecekmis takmis takistirmis. Ne oldugu belli degil. Eh makyajdan zaman kalmayip calisamayinca boyle zorlanmada A$il pat diye atar. Korun istedigi bir goz Mevlam verdi iki goz olmus mazaret konusunda. Soparlar icin yeni malzeme. Merve'ye yazik oldu diye al sana bir malzeme daha. Nerden buluyorlar bu suzmeleri bilemeiyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,
Hemen hemen bütün kadın sporcular makyasli. Kucuk jimnastikcileri görmedin mı . Hangi kadın ve kız kameranın karşısına makyajımız çıkmak ister acaba. Bir kadının iki yüzü vardır. Makyajdan önce (M.O) ve makyajdan sonra ( M.S) ve bunların arasındaki fark da çok büyüktür. Üzme canını böyle şeylerle.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Cengiz,
Hemen hemen bütün kadın sporcular makyasli. Kucuk jimnastikcileri görmedin mı . Hangi kadın ve kız kameranın karşısına makyajımız çıkmak ister acaba. Bir kadının iki yüzü vardır. Makyajdan önce (M.O) ve makyajdan sonra ( M.S) ve bunların arasındaki fark da çok büyüktür. Üzme canını böyle şeylerle.
Hadi Jimnastikte filan biraz estetik bekleniyor diyelim. Zaten bu kadin Jimnastik olayida bir garip. Kadinlar deniyor, cikanlarin yasinin guya ortalama 16-17 filan dediklerine bakma. Ortaya cikan 8-9 yasindaki gibi. Bunlar muhakkak bir hormon tedevasi filan goruyorlar ve metabolizma yavaslatiliyor. O yuzden de beberuhi gibi bu isi biraktiktan sonrada oyle kaliyorlar. Ben bu kadin denen cocuklarin adet filan gordugunu filan da sanmiyorum. Yani kadinlikla alakalari filan yok. Hani ellerinde oyuncak bebek gormeyi bekledigin kiz cocuklari bunlar. Degilse ben Amerikada "6. sinif" dedikleri kiz cocuk denilenlari sabah okul otobuse binerken goruyorum. Babamin rahmetli bir lafi vardi. Bunlara su yurumus diye. Anaya babayi sip diye bu yasta torun sahibi yaparlar mazallah. Yuzleri gozleri acilmis kopek enikleri gibiler. O yuzden ana baba cok tedirgin. Ama onlarda boyle buyumus. Yapacak fazla bir seyleri yok.

Makyaj konusuna donersek. Track and Field dedikleri Atletizmde, Basket'de, Voleybol'de hele Plaj Voleybolunde bile bizimkiler gibilerini gordun mu Nezih agabey. Ciddi madalya pesinde kosanlardan bahsediyorum. Saclarini topluyorlar. Naturel denen yuzlerinde belki hafif bir makyaj vardir. Fark edilmiyor bile. Dun Nevin'i de gordum ustelik. Kafanin icini susleyerek bu isi ciddi yapmaya kalkanlar bu turlu seyleri asmis bulunuyorlar. Boyali esek gibi ya da rimel kupune dusmus gibi bu abarti ile cikarsan ve de ustune ustluk boyle rezil bir sekilde sapir sapir dokulunce fena halde goze batiyor bu halleri. Cok yazik hakikaten. Buna bir onlem almalari gerek. Maas aldiklarina gore devlet memuru sayilmalari lazim. Bizde gayet guzel bir devlet memuru kiyafet ve gorunum yonetmeligi vardir. Devlet dairesinde konsumatris gorunumu ile calstirmazlardi memureyi. Erkeklerde sakal biyik kontrolu olur. Biz okula giderken ilk okulda onluk takardik. Orta okuldan itibaren ceketsiz kravatsiz okuldan iceri almazlardi. Bunlar baski unsuru olarak liberallere gozukse de sonradan anlamini anliyor insan. Degilse iste ortaya cikan bu twitter gencligi. Tut kulagindan cope at.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz abinin demek istedigi olay bence su Nezih abi: Bizim sporcularda meslek tutkusu yok. Bence bu sadece Turkiye'de spora ozgu degil, diger alanlarda da gecerli. Tutku denen sey yok. Adamin orda tutkusu spor olmali, makyaj isin sadece ayrintisi. O ise gonulden bagli olacaksin, o ani yasayacaksin, yani sporculugu veya kendini neye adadiysan. Bu olmadan basari hikaye. Gecen iki hafta evvel benim arkadasin babasi anlatiyor Avrupa'daki otomotiv sektorunde oglen yemek aralarini ve diyor ki 'Alman isci o gun yemek molasinda arkadasina o gun yaptigi seyleri ve ise katkisini buyuk bir keyifle anlatir' diye. Turkiye'de ovune ovune kaytardiklarini nasil anlatirlar, genel kultur bu. Bu sporda da boyle. Genel zihniyet ozellikle batida yaptiklara seye kendilerini vermeleri. Ben voleybol oynarken futbocular Florya'da idman yapardi. Idman bitince kalip calisan bir kisi daha gormedim. Boyle oldugu icin de elin amator Norvec balikci takimi geliyor bizim GS'i oyle bir beceriyor ki, giren sap yillarca cikmiyor. Bizim aptal tataftar da isi sansa veya saha hava kosullarina bagliyor. 100 kere oynasalar buiyuk cogunlugunda Norvec takiminin eze eze yeneceginden habersiz hala bizim vergi kacakcisi klubun taraftari. Bu is gonul isi, kendini verme isi. Oyle Melo'yu getir Ronaldo'yu getir ondan sonra bizim zeka ozurlu taraftar sevincten kadro kursun kalede falanca geri dortluuu diye devam etsinler, senelerce de ederler ama ciksin Avrupa'ya icinde spor aski olan Norvec takimi hasir diye basip gidiyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evet. Madalyayi alirsa makyajindan bana ne. Zaten bahsetmek abes olur. Sana ne isini yapmis madalyayi boynuna asmis mi; sana ne demek duser denirse verilecek cevabim olmaz. Ama hem buralara kadar gelmen icin karinca kaderince simdilerde para/maas verilsin sana, oralarda onca masraf edilsin ye ic yat ve sen boyle podyuma cikarmiscasana kokana gibi boyanmis cik o yaris pistine. A$il'in atar elbette. Cunku neye onem verp neraya vaktini neyle harcadigin ortada. Kerem'in dedigi gibi hersey boyle. Bok olmadan kokmak bizim paralomiz. Is ahlaki yok.

Bir ahbabimiz vardi. 1960'larda universite mezunu olmasina ragmen is bulamayinca (Gazetecilik Yuksek okulunu bitirmisti) hobisi olan fotografciliklada karnini doyuramayinca adam ilk giden kafileler Almanya isci olarak gitti. Bir gozluk yapan firmada calismaya baslamis. Ilk gunlerde gozlugun hangi parcasini yapiyorsa gelip ogretmisler gunde 100 tane mi ne yapacakin demisler. Adam akli basinda gorgulu, kulturlu adam. Yahu bir baktim bana gosterdikleri sekilde yavas oluyor. Ben kendime gore bu isi hizlandirdim. Gunde 250'nin ustune ciktim. Usta basi gelmis cani sikkin senin bu yaptiklarin muhakkak curuk oldu diye bununla tartismis. Hayir dedim kalite kontolden benim yaptiklarim kusursuz gecince ertesi gunu muhendisler elmisler. Buna nasil yaptigini sormuslar bu da gostermis. Ayni alet ayni edevat ayni ham madde. Bunu tebrik edip bunun bu el hareketini filme cekmisler. O zaman video filan nerde. Bir ay sonra butun fabrika bunun yaptigi sekilde yapmaya baslamis o parcayi. Maasima iyi bir zam aldim hemen derhal usta basi yaptilar. Kurs aldim. Almanacam vardi ama bu sayede cok cabuk ilerledi. Sonra o fabrikada menejer olup emekli oldu. Alman isciler den cok Turkler beni kiskandi demsti. Ulan basimiza is cikardin diye epey laf isttim. Biz ne guzel yavas yavas yapiyorduk diye. Anlayis baska anlayis. Oyle derdi. Hans'a sunu soyle yapacan de oyle olunceye kadar yapar. Aklinin ucundan gecmez ulan sunu bir de soyle denesem mi demek. eve hep ayni yoldan gider gelir. Bizimkiler ise verimi artirmak icin degil ama kaytarmak icin acaba nasil bu isi kolaylastiririm da rahat ederim derdindedir derdi. AMa iste bide zeka boyle ters isledigi icin kicini kimse sikmaz. Altin mi bos ver agabey ne altini ya. Ye ic keyfine bak sabahin krunde kalkilip antreman mi yapilir denir. Ben soyluyorum da sanki cok mu disiplinliyim. Ner de.

Bunun yaninda 1948'de tarhana corbasina kasik atan adamlar gidip 10 madalya alip gelmisler. Insan utanir be.

Bir tek basketbolcu kizlar ile Nevin elinden geleni yapti. Oburlerini tut kulagindan at cope.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kerem Tezic wrote:Bizim sporcularda meslek tutkusu yok. Bence bu sadece Turkiye'de spora ozgu degil, diger alanlarda da gecerli. Tutku denen sey yok. Adamin orda tutkusu spor olmali, makyaj isin sadece ayrintisi. O ise gonulden bagli olacaksin, o ani yasayacaksin, yani sporculugu veya kendini neye adadiysan. Bu olmadan basari hikaye... Idman bitince kalip calisan bir kisi daha gormedim.
Bravo Kerem - Michael Jordan'in daha bugun gondermis oldugu bir tweet:
@itsMichaelJ: Practice doesn't make perfect, but it does create champions. If you don't practice extra, you must not love your sport very much.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Makyazsis iki kızımız altın ve gümüşü kaptılar. Gözlerimiz doldu,içten tebrikler.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.athleticsweekly.com/blog/lon ... -or-doubt/

http://www.bbc.co.uk/sport/0/olympics/18916219

Sour losers or how the west sees the things in their way ??? Whatever .. For now its time for the girls to enjoy it... diye yazdim facebooka..

Bok atmaya baslamislar.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sureyya Ayhan dan sonra boyle bir bok yemek akilarina geldi ise cok buyuk bir aptallik yapmis olurlar. 1500m yarismasini bati kazanamiyor diye tu kaka ilan etmek de neyin nesi anlamadim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Genc Bayan Voleybol Milli Takimimiz finale cikti. Avrupa Sampiyonlugu icin yarin Sirbistan ile karsilasiyoruz. Mac NTV Spor 'dan canli yayinlanacak.

Bugun Rusya karsisinda 21-17 den verdikleri ucuncu set sonrasi, setlerde 2-2 yi buldular, son seti alarak finale kaldilar. Bu takimi mutlaka seyredin, her rakip ile basabas oynuyorlar.

Rus Milli takiminda pasor ve dort numaradan oynayan 13 forma nolu oyuncuya bayildim. Rusya tam bir sporcu madeni, hemen her bransta sadece yarisan degil kazanmaya odakli elit sporcu yetistiriyorlar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply