Yunanistan mi? Geciniz

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Yunanistan mi? Geciniz

Post by Cengiz Akgun »

Kerem evladim komsunun tavugu komsuya kaz gorunurmus. Gecenlerde Sabahtaki Ardic kusu da yazdi buna benzer . Cok bokunu yerdi Yunan sanatcilarin edebiyatcilarin ve adalarin. Garibime gitti boyle yerden yere vurup Turkiyeden gidenlere kan kusturduklarini pat diye soylemesi. Aksanlarindan anlayip Turk tohumu diye asagiliyorlar burdan kacip oraya yerlesen Rum kardeslerimiz cok rahatsizlar. Ruhban okulu filan derken keske hukumet geri cagirip eski yuvalarina yerlestirse filan diye hiltasindan tutup onune iki kemik atan sahiplerine yardaklaniyordu. Baktim simdi Yorgo da yazinca buraya asmak farz oldu.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21151053.asp
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Re: Yunanistan mi? Geciniz

Post by Kenan Atak »

Su anki durumu gec, dunya uygarligina yuzlerce filozofu ile buyuk katkilari var. Sen kendi tarihine bak abi. Bagrindan cikan ve dunya tarihinde anilan tek dusunur, matematikci (Cahit Arf haric), bilim adami yok. Bak alttaki haberi oku. Daha senin ulkende bu zorbaliga karsi duramayan ve onun yerine internet forumunda takim kardrsu kuran aymazlar nedeni ile insanlar ne halde.
http://www.odatv.com/n.php?n=nedim-sene ... 0508121200
O yuzden Yunanistan tum dunyada demokrasi ile anilirken Turkiye'den bahsedilince raki sis kebap dansoz gibi abuklukla gurur duyuyor bizim zavallilar. Daha kendi aydin insanina ne acilar cektirmis bir ulke burasi. Aymaz gencligi sagolsun, hala sike, transfer haberlerinden baska bir sey ilgilendirmiyor o veletleri.
Last edited by Kenan Atak on Sun Aug 05, 2012 4:20 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bunlar senin ulkende oluyor, ustelik yillardir 8 metre karede tecrit altinda yasiyorlar. Biliyorum burayi okuyan bir iki kisi bunlara duyarli. Geriye kalan orospu cocuklari ise futbol takim kadrosu ile ilgili. Boyle bir genclik ulkemizin gencligi iste. Ne vicdan kalmis ne kafa.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/211 ... d=21060787
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Kerem Tezic wrote:Bunlar senin ulkende oluyor, ustelik yillardir 8 metre karede tecrit altinda yasiyorlar. Biliyorum burayi okuyan bir iki kisi bunlara duyarli. Geriye kalan orospu cocuklari ise futbol takim kadrosu ile ilgili. Boyle bir genclik ulkemizin gencligi iste. Ne vicdan kalmis ne kafa.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/211 ... d=21060787
Allah bunlarin colugunun cocugunun gozlerinin onunde hayat vermesini izlemeyi nasip etsin. Daha buyuk beddua da bulamiyorum artik kusuruma bakmasinlar. Nasil unutulur bu insanlar bir seneyi askin suredir cezaevinde akil alacak gibi degil. Ve nasil disaridan bir mudahale gelmiyor o da akil alacak gibi degil.

Bu arada Cengiz abi'nin dedigi de dogru sen de haklisin kendince. Ama sunu anlamiyorum. Cahit Arf veya Mimar Sinan veya baska birisi ile benim aramda ne kadar bir bag var kulturel olarak konustugumuz dil disinda? Belki cok, belki az. Bilemiyorum. Yani simdi bakiyorum da, dunya tarihinde kim varsa buyuk figur, onlar benim Ata'mdir herhalde. Turk'u Yunan'i geciniz. Sokayim ulke sinirlarina afedersiniz.

Ayrica biz bilmiyoruz diye bagrimizdan cikan onemli dusunur yoktur diyemeyiz sanirim. Tarihcilere de pek guvenim yok. Sosyal bilimlerin hic biri bana gore bilim degil zaten. O yuzden simdi biz duymadik diye olmamis oyle bir sey demek de dogru olmaz diye dusunuyorum. Akademya bir bati yapisidir. E Asya'nin cogunlugunun oral tradition (yazili belgeye dayanmayan sozlu tarih) ile yogruldugunu da dusunursek, oyle birileri vardiysa bile su an bizim tanimamamiz cok olagan. Yani Tarkan Fazil Say'dan daha meshur (sen Fazil'i cok tutuyosun diye sey ettim :D) diye 1000 yil sonra Tarkan Fazil'dan daha buyuk muzisyenmis diye dusunmemeliyiz. Mozart'in, Beethoven'in hep birer hocalari vardi. Ne oldu o adamlara? Cok daha iyi muzikler vardi ama iste cogu yakildi yikildi fanatikler tarafindan. Demem o ki, Tarihe guven olmaz. Turklere de tarihi bir garezim olamaz. Ama simdiki zaman icin konusuyorsak, Kerem ile ayni fikirdeyim derim.
Eren Gumrukcuoglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eren ilahi bir adalet var. Belki biraz yavas calisir ama var. Simdi mapusta olan ve keyfi beyde olmayan Mehmet Agar's sorun isterseniz. Oyle ben kimdenim diye gezdiginde gencecik kizini kansere verdi. Kopek gibi mezari basindan alamadilar. Bu gaddarligin acisi cikacaktir. Dunya isi ahirete kalmiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Eren Gumrukcuoglu wrote:Ama sunu anlamiyorum. Cahit Arf veya Mimar Sinan veya baska birisi ile benim aramda ne kadar bir bag var kulturel olarak konustugumuz dil disinda? Belki cok, belki az. Bilemiyorum. Yani simdi bakiyorum da, dunya tarihinde kim varsa buyuk figur, onlar benim Ata'mdir herhalde. Turk'u Yunan'i geciniz. Sokayim ulke sinirlarina afedersiniz.
Dogru soze ne denir Eren. Kendimin mantiksizligini yakalattin bana ve sana katiliyorum. Pek sok seye, ozellikle aydin insanlara ulkemizde yapilan zulum ve katillerin kutsanmasina tepkim yuzunden bu kiyaslamayi yapiyorum aslinda yoksa elbette benim atalarim Diyojen, Seneca, Aristo, Cahit Arf...vs.

* Bir sene degil dort kusur senedir icerdeler. Sadece tecritte yani izolasyon da gecirdikleri sure bir seneyi gecti iki seneye yaklasti dusun artik. Kimse cigliklarini duymuyor ne basindaki oportunist fatih Cekirgeler, Ismail Kucukkaayalar ..vs ne meclis, ne kendi partileri ne halk. Coluklari cocuklari perisan halde. Tuncay Ozkan'in kizi okuldan atildi ve psikolojik tedavi goruyor. Nedim Sener'in annesi kahrindan felc gecirip gitti. Kac kisi oldu ya da intihar etti. Turkan Saylan, Ilhan Selcuk, Kuddusi okkir ve niceleri. Haberal ve Saygun gitti gidecek obur dunyaya. Artik umutlari kalmadigi icin Avrupa'daki meslakdaslarina yaziyorlar. Ya bizim genclik ne bok yiyor diyeceksin: Onlar GS veya FB futbol forumlarinda kadro kuruyorlar kadro hem de gulucukler katarak. Ha kendi partileri ne yapiyor diyeceksin. Muhalefetin basinda bir zavalli aciz, alnina at sinegi konsa kis diyecek hali yok oyle seyrediyor iste.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben eski Yunan dan bahsetmiyorum. Gider Yunanistanda mis gibi yasarim dedinde. Yahu muslumanlar olmasa bugun eski Yunan tarihini filozoflarini bilen olmayacakti. Avrupa karanliklari yasarken adamlar bunlari bulup cikardilar. Bagdat da Granada da Semerkant da onca alim yetisti. Araplarin matematige verdigini kim Verdi? Regular harflerle tarih dusup oturacaklardi. 10'lu sayi sistemi Algebra dedikleri cebir hatta chemistry Arapca kokenlidir. Islam dinin gocunulacak bir yeri yok ki. Oku diye basliyor ilme bilime bir yamuklugu olsa idi colde bedevi gezenler boyle bir mediniyet kurabilir aydinlanabilirler mi idi. Yobazlik agzina sicti. Haksizlik etme dini ilme bilime tiba alet etmeyen bu insanlara. Fahrabisi Lokmani Mevlanasi Omer Hayyami da bu kitabi okudu. Simdi bunlar Eski Yunan filoflarindan asagi mi idi yani?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bunlari bilmiyor degilim abi sen beni cahil mi zannettin gercekten. Daha yeni Ibn' Arabi'nin bati metafiziginin kapilarini acan Fusus al hikam adli kitabini babama hediye aldim. Bu bilge donemi Gazzali ve beraberindekiler kurutup kirmislar sonra da dinin cokus donemi basliyor. Bunlari burda da yazdim gozunden kacti herhalde. Gene Ibni Haldun'un Mukaddimesi yazilmis en iyi tarih ve sosyoloji kitaplari arasinda gosterilir Niyazi Berkes tarafindan. O donemin bu donem ile hic alakasi yok. Zatn bunlar da Endulus vesaire gibi eyrlerden cikan tek tuk dusunurler.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iyi iste arada sirada bir cakiyorsun ortalik toz duman oluyor. Din tuccari adileri yerecem derken o genellemende bu bilginler de karalaniyor. Ofkellenmemek elde degil ama muslumanlik degil bu gaddarligi yaptiran. Bizler onlar dusmanligi. Bu ikilemin icine dusmemek lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben boyle tutuklu yargilanmalara uzuluyorum diyor adam. Peki CHP bula bula hapisten mi milletvekili buldu demesini de bildi. Iki saat konusmus. Su Sevilay Yukselir ne pacoz bir kari yahu. OdaTV'dekiler bu kariyla az buz alay etmemisti.

Sabah'in kadrosu korkunc. Erdal Safak karsisinda sak atmis vaziyette. Bizim Kabatas'da Bioloji hocasi tevfik baba geliyor aklima. Hani agzina huni ile sicarim diyen.

http://www.ahaber.com.tr/webtv/videoizl ... -yanitladi
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply