Olimpiyatlar madalya tablosu

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Olimpiyatlar madalya tablosu

Post by Kenan Atak »

Burdan izleyebilirsiniz.
http://www.london2012.com/medals/medal-count/
Bu Kazaklar alti altini ne zaman aldi yahu?
Annem bugun ofkeden cildirmisti, TRT ne voleybol ne basketi vermis. Ya o kacirdi ya da gercekten vermediler. Futboldan baska spora ilgi yok Turkiye'de. Onda da kluplerin vergi kacakciligi ve bol keseden yabancilari getirmesine ragmen daha dunya kupasi hatta Avrupa sampiyonasina gitmekten acizler.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Olimpiyatlar madalya tablosu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gureste bir bronz aldik. Ilk madalya !!
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hadi yuzmeyi, jimnastigi, basketbolu, voleybolu, filan anladik da su Gures, Boks, ve halter'de neden nal topluyorsun birader. 120 kg'da Greokromencimiz Kuba'ya yeniliyor. Adam Dunya ve Olimpiyot sampiyonu. Bir degil bir iki kere olmus. Negahan gitti gordu Kuba'yi. Acliktan geberiyorlar diye yazmis. Kuba'li senin atasporunu ogrenmis Altini kapiyor sen ise millet Mersine giderken gotun gotun tersine gidiyorsun.

Bak yer yine Londra. Ama 64 yil once. 6 altin, 4 gumus, iki bronz almissin.

Code: Select all

1948 Track & Field Triple Jump Men Ruhi Sarialp 15.02 BRONZE 
1948 Wrestling Greco-Roman Flyweight Kenan Olcay  SILVER 
1948 Wrestling Greco-Roman Bantamweight Halil Kaya  BRONZE 
1948 Wrestling Greco-Roman Featherweight Mehmet Oktav  GOLD 
1948 Wrestling Greco-Roman Middleweight Muhlis Tayfur  SILVER 
1948 Wrestling Greco-Roman Heavyweight Ahmet Kireççi  GOLD 
1948 Wrestling Freestyle Flyweight Halit Balamir  SILVER 
1948 Wrestling Freestyle Bantamweight Nasuh Akar  GOLD 
1948 Wrestling Freestyle Featherweight Gazanfer Bilge  GOLD 
1948 Wrestling Freestyle Lightweight Celal Atik  GOLD 
1948 Wrestling Freestyle Welterweight Yasar Dogu  GOLD 
1948 Wrestling Freestyle Middleweight Adil Candemir  SILVER 
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Greko Romende Iranlinin altin alisini seyrettim. Rus Rustem'i diskalifiye etti galiba. Calistricisida adama kazandigi icin bir kunde atti mac bittikten sonra.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Nevin Yanit 12.58 kostu cok iyi !!!
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iran Grekoromen'de 3 altin madalay cikarmis. Rusya 2'si altin olmak uzere 6 madalya ile birinci. Japon'ya 3'u altin olmak uzere 4 madalya ile ikinci Iran ise 3 altinla ucuncu ve G. Kore'de bir altinla dorduncu. Yarin Serbest basliyor. Yine bir husran olacak gibi. Bu arada bir Takewando'cu Servet bu aksam finalde karsilasacakmis. Yani Gumus'u garanti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tazegul'den gul gibi bir altin. Gerci sonunda ringden kacar gibi bir halde 6-4 onde idi. Bir ihtar aldi. Ama Iranli imis onu 6-5 yenerek Taekwando gibi garip bir sporda ilk altini getirdi. kendisine minnetarim. Benim gurescilerden pak fazla umidim yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

1500 Kadınlar finalinde duble yaptık! Helal olsun. Büyük gurur.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Allah tutuklarini altin etsin. Ikisinin de yani gumusu alaninda. Bu aksam NBC bir piclik etmezde gosterirse (cunku malum kendilerinin yenildigi seyleri sabunluyorlar.) kacirmiyacagim bu finali. Simdis kimbilir kimler parsa toplamaya kalokacak nunlarin emeklerinden. Su kadinlara bu ulkede etmedigi komayanlara onlerinde balta gibi seyleri ile yere bakmak duser.. Yuz senedir Ruhi beyden baska birini cikarmayan atmaya gelince mangalda kul birakmayanlara verilecek en guzel cevapti. Gozunuz sultan gorsun onu bunu daha yarismaya cikmadan sultan ilan eden soparlar sizi egilin onlerinde geldiklerinde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nur Tatari'de Taekwando'da gumus almis. Malasef komsu Iran bizim aldigimizin iki katini almis vaziyette, Adamlarin 4'u altin tam 10 madalyalari var. Grekoromen, Halter, Disk atma, ve dun bizim Tazegul'e yenilerek gumuste kalan bir Taekwando'culari var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu madalya alan gencleri hemen. Amerikada iyi universitelere. Yerlestirip, burs bile verirler, oralarda bilim ve teknikle calistiilmalarini saglamak lazim. Bu universiteler aralarinda NCAA denilen turnuvalar yapip birbirleri ile yarisirlar. Butun bu Karaib adslarindan olanlar, Kuba haric, bu sekilde madalya kazaniyorlar. Sureyya Ayhan da gelmisti ama onun gotunde bir ise yaramayan kocasi vardi calistiricisi diye. Hem de yasi artik gecmisti. Insan ne yaparsa kendine yapar. Erkek kitligina kiran girmis gibi yuvayi dagitirsan olacagi o idi ve oldu. Cocugu ile ortda kalanin bedduasi ikisine de yetti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Abi benim Sureyya AYHAN konusunda uzun sure kararsiz kalmamin sebebi, kocasi olacak maymundu. Bir atlet hocasindan habersiz (hocasi-kocasi her neyse) doping yapmaz yapamaz. Cezadan sonra adam basin toplantisinda bir cok saklabanlik yapmis S.A nin ayakkabilarini bagladigi sirada bardagina hap atmis ve bakin iste bu kadar kolay bize komplo yapildi felan gibi filmler cevirmisti.

Yuva yikma yuva kurma islerini kapicinin karisi bakkalla da yapabilir.Yani o ozel durumlar. Ama sunu bilirim ki gunun 18 saatini birlikte geciren iki is arkadasinin eslerini aldatma olasiligi bence cok yuksektir. Erkek kadina bakiyor etleri SIKI SIKI tas gibi, antreman verirken habire fiziksel bir temas var, erkek etkilenir bu islerden.

Adam eve bir gidiyor lombur lombur yagli cocuga bakmaktan ev islerinden bitap dusmus bir kadin, digeri demin anlattigim gibi, guzel kokan fiziksel atraksiyonu yuksek (her ne kadar S.A'nin cekiciligi konusunda cok ciddi kaygilarim olsada :) ) fit bir kadin... Atesle barut hesabi..

Neyse burada asil konumuz, dun aksam 1-2 yapan kizlarimiz. Sureyya Ayhan'i dusunurken bu kizlarin performanslari aklima geldi. Yari finalde Asli oyle boyle degil eze eze birinci gelmisti. 2006da genc kizken yaptigi doping olayini ben daha yeni ogrendim. Cok ta memnun olmadim. Konuyu derinligi ile bilmiyorum ama midemi bulandirmaya yetti. Londra kizlar temiz diyor. Bu da benim icin yeterli. Aksini dusunmek bile istemiyorum.

Bu kizlar buyuk bir is basardi. Tarihimizde boyle bir 1-2 yok. Hic bir spor dalinda yok.

Umarim yine bir erkek yuzunden baslari belaya girmez. Gamze'nin onunde daha cok buyuk basarilar olacak.

Onlarla cok gurur duyuyorum.

RTE nin Camlicaya cami dikecegine bunlara apartman dikmesi lazim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben kocasi olan Yuksel mi Yucel mi Kop soyadli herifi suclamadim. Her ne kadar birbirine dollanmak icin iki kisi gerekiyorsa da herifi catir catir ayirtip evlenmesine erkek kitligina kiran mi girdi dedim. Belki bir iki kacamak bile olsa ya sen evli cocuklu bir adamsin bu is boyle olmaz demesi lazimken Cekirgeye bu dunyaya yine gelsem aynisini yaparim demis. Erkek malasef boyle onunde kuyruk sallayan olunca bu gibi dusuklukleri cok kolay yapiyor. Neresinden baksan buyuk bir serefsizlik ama kendimden bile emin olamiyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply