Amerikan bayan futbol milli takimi

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Amerikan bayan futbol milli takimi

Post by Kenan Atak »

Kaleci Solo'ya izdivac teklif edecegim :)
Yahu kardesim bir kadin bu kadar mi guzel olur, kedi gibi gozler, muthis refleksler.
Bir de bu takimda Wambach diye bir oyuncu var, bizim disko Arda'ya bin kez tercih ederim. Aslinda bizim erkek milli takimi yenerlerse hic sasirmam. Buyuk zevkle izledim kendilerini.
Futbolu sevenler ABD-Kanada bayan milli macini tekrar izlesinler. Kaybettigim futbol zevkimi geri verdiler bana. Burda yasayan arkadaslar yorumlariniz ne bu takim icin?
http://sportsillustrated.cnn.com/multim ... ent.1.html
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mert Tokman

Re: Amerikan bayan futbol milli takimi

Post by Mert Tokman »

Alex Morgan

Image

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert bu daha mi guzel diyorsun?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Kaleci Solo'ya izdivac teklif edecegim :)
Yahu kardesim bir kadin bu kadar mi guzel olur, kedi gibi gozler, muthis refleksler.
...

Biraz gec kaldin gibi. Gerci bekar hala herhalde. Bu arada ben de Japonya macinda gordum ve aaa kaleye manken koymuslar dedim. Bir frikikte panter gibi uctu cikardi topu. Bir de usten iceri sandel dedikleri bir topu sicrayip kornere atinca kendi kendime bizim Ufuk'tan iyi dedim. Sonra ogrendigim gibi o gun epey bir cok gol cikarmis. Wiki sag olsun gittim orada baktim o mactan sonra pek o kadar macta durdugu gibi uzun degil. Japonlara karsi olunca oyle cok uzun gibi geldi. 1.75m kadin icin ideal. Yasi 31. Gec kaldin dememin sebebi ise sansizligin. Goteburg'da oynamis. Sen buzdolabi ararken firin burnun dibinde imis ama haberin olmamis. Isvec'te iken kendisi ile biraz ilgilensen bu is olurdu. Simdi Hope'u arada bul. Umit fakirin ekmegi ye Kerem ye demem yaksiksiz olacak. Kimbilir bu Hope olmazz oburu olur diyelim.

Youtupe'da bizim Acun'un asirdigi Dancing with stars'da Rus Maksim elinde hamur gibi yogurmus. Mehmet ile hoca/ogrenci isini konusuyorduk Sureyya ile o kocasi olacak herifle ilgili. Bence Maksim epey gol atmis gibi gozukuyor o videlorada gunahi boynuna. Hatta bir keresinde evine goturup anasi babasi ve kardesi ile tanistiriyor. Ah ahh. Hope (Umit) iste!
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hakikaten de burnumun dibine gelmis. Yahu kardesim ne kadar guzel gulumsuyor burda kadinlar. Mert'in koydugu resimde de oyle ne kadar sicak ve insanin icini acan gulumsemeler bunlar. Iskandinav ulkelerinde bu kadar sicak ve cana yakin gulumseyen bir kadin bulamazsin bu abarti degil. Ustelik burdakilerin de cogu sarisin, kimi mavi, kimi yesil kimi ela gozlu ama cok sempatik ve cana yakinlar. Sadece kadini degil cana yakin olan, erkegi de oyle. Mesela tipik bir ornek, is yerinde guvenlikte bir cocuk var, aksanimdan dolayi birgun pesimden kostu ve bana nerdensin dedi. Istanbul dedim. Simdi ne zaman guvenlik kapilarindan gecsem herkesin gozu onunde heyecanli heyecanli gulumseyip 'here is my friend from Istanbul' diyor. Boyle tonla olay var. Boynumu sakatladigimda chiropractor'deki 5-6 kisilik ekiple cok dost olmustuk. Simdi boynum duzeldi ve cok daha az gidiyorum ama ne zaman gitsem 'King of Turkeeeyyy' diye boynuma sarilip sohbet ediyorlar. Iki hafta gelmesem niye gelmedin diye ariyorlar. Az evvel kahvaltiya gittim, hemen yanimda bir cift oturuyor ben de Italyanca kitap okuyorum. Hemen basladilar sormmaga Italyanmisin nerdensin ne yapiyorsun, kahvalti bitene dek kitabi okuyamadim konusmaktan. Nereye gitsem boyle. Gercekten burda elestirecek sey cok bulursunuz heryer gibi ama buranin insani ve canayakinligi muthis etkiliyor beni ve baska konustugum is yerindeki Hintlisi vesaire ayni seyleri soyluyorlar. Avrupa'da deli olurdum, bir asansore bindiginde merhaba dersin gulumsersin, adam veya kadin suratina bile bakmaz. Bazen cildirirdim ulan dunyalarimi yarattin be a.k cocugu bir selam versen ne olacak diye suratina geciresim gelirdi. Evet en basta bu nedenden dolayi herseyi biraktim, riske ettim ve geldim. Gitmeden evvel is yerinde izbandut gibi bir Isvecli adam (ki en sevdigim kisilerden birisi idi) bana bakma boyle yapili olduguma bende sendeki gibi yurek yok boyle herseyi birakip butun guvencelerimi birakip dunyanin bir ucuna hem de tek basima gidecek kadar, burda millet iki adim otedeki sokaga tasinmaga cesaret edemez, seni cok takdir ediyorum cesaretinden dolayi' demisti. Evet cok zorluklar oldu ama gercekten degdi. Yahu iki gulumseme gormek, bir komsundan merhaba nasilsin isitimek, tanimadigin insanlarin yuzune bakip gulmesi benim gunumu gun ediyor. Aradigim cok sey var kita Avrupa'sindan mesela o canli kulturel sehir hayatini, kafeleri, kitapcilari vesaire, yurume ozgurlugunu ariyorum ama o mendebur suratli Avrupa insanini hic aramiyorum acikcasi. Gecen gun de dedim Isvec veya Almanya veya Danimarka veya Hollanda bir milli maci kazansa ordaki yabancilara batar. Insanlar o kadar dislanmislik hissediyor ki butun yabancilar yillardir yasadigi ulkenin takimi yerine rakip takimi tutuyor hem de son derece ateslice. Bir dusunun neden diye. O kendini begenmislik, kibir falan deli ederdi. Burda ABD madalya ustune madalya topluyor ama batmiyor, adamin gozune sokmuyorlar, burdaki yabanci yabanciligini hissetmiyor sanki mini bir dunyada o madalya ayrica senin de havasini yasiyorsun. Bilmem anlatabiliyormuyum ama abartmiyorum inanin. Benim duydugum diger Anglo-Sakson gocmen ulkeleri de boyleymis Kanada, Avusturalya ve de ozlellikle Yeni Zellanda gibi. Ingiltere de nispeten diger Avrupa ulkelerine gore (Italya Portekiz haric) daha iyi ama gene de Ingiltere pek hosuma gitmedi benim hem muthis depresif bir yer hem de burdaki guleryuz falan yok. Gerci ben de muthis guleryuzlu ve insanlara cok kibar yaklasan hal hatir soran sosyla birisiyim ama Isvec'de hic karsilik gormezdi. Ancak ayrilirken millet degerini hissetti is yerinde, hala arayip sorar bazi arkadaslarim ama burda karsilik goruyor, demek ki tam yerine gelmisim. Tabii burda baska acaip seyler yasiyorum ama onlari baska birzaman anlatirim. Ama ozellikle Turkiye'de yasayanlardade bunlarin dis politikasi yuzunden veya ideolojik nedenlerden buranin halkina giciklik var oysa halki muthis cana yakin, kelimelerle ifade edilmeyecek kadar cana yakin buna inanin hic abartma yapmiyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mert Tokman wrote:Alex Morgan

Image
Omuzundan mesaj veren kadinlara bayilirim :D

Canim kardesim Kerem
Live your goals :lol:

Kuzeyli kadinlar konusunda hakli olabilirsin
Bi ingiliz ile de evliydim bir zamanlar forumun eskileri bilir.

Bende bir latin hayranligi vardir (Ispanyollari ve portekizlileri saymiyorum, Allah'in gucune gitmesin, ne ispanyada ne portekizde sokakta yururken kafami cevirtecek bir sey gormedim) Venezuela, Brezilya, Kuba vadedilmis topraklar sanki gozumde :D Bir zamanlar kadin guzelligi konusunda kendi kendime " COCUK YAPILACAK KADIN" kavrami gelistirmistim. Neyseki 2 de durdum :D

Amerika buyuk ulke babacim, bir cok kultur bir cok irk karismis dolayisi ile olayi genelleyemiyorum. Ama sizin liseden bir arkadasin ( Sayin Dedeoglu bilir) pis beynime bir Filipinler zehiri soktugundan beri uykularim kaciyor.

Hanim'in da bazen okudugunu dusunerek Bursa'nin koy guzelleri gibisi yok diyerek huzurlarinizdan hurmetlerle ayriliyorum :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Mert bu daha mi guzel diyorsun?
Benim oyum Alex icin ama buyrun yanyana cekilmis fotolari - karari kendiniz verin... Hope'a bok atmiyorum - sadece baskasini tercih ediyorum :D

Image

Image

Image

Image

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Haklisin Mert. Olucaksa ikisde birden olmaz mi yani? Cenneti beklemek yerine su Dunya cennet olamaz mi idi sanki?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Haklisin Mert. Bir, iki ve dorduncu resimler olayi bitirdi. Gercekten Morgan'in gulumsemesi muthis.

Post Reply