SINEMA - DVD

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

SINEMA - DVD

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Iyi film diyorlar, bayag gercek gibi cekilmis.

http://www.youtube.com/watch?v=mf2K9GzgiF0
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Sun Oct 07, 2012 11:38 pm, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Re: End of Watch

Post by Cengiz Akgun »

Benim gencligimde yabanci filmler bir sene filan sonra gelirdi. Simdi Amerikadan once oynatiliyor Turkiyede. Bu film burada Ocak 18 de gosterilecek. Dun yavsak Hincal yorumunu yapiyordu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: End of Watch

Iyi bari bende burayi sinema forumu yapayim :D

Bu aksam Bilgisayardan Denzel Washington'un filmini Cigdem Cetin ile beraber seyrettik.
Hizli iyi hos vakit geciren bir filmdi.

http://www.imdb.com/title/tt1599348/

Denzel Washington benim favori aktorlerimden biridir. Ama son zamanlarda cok iyi islerini gordugum Brendan Gleeson'nin oynamasi bu filmi secmemde buyuk rol oynadi.

2008 de ki "In Brugges" cok iyi idi. "Braveheart"'ta dikkat cekmisti. 2011 de de "The Guard" oldukca iyi idi.
"Kingdom of Heaven" da kotu alkolik Reynald De Chatillion rolunde idi.

Diger favori aktorlerim, Tim Roth,John Malkovic, Samuel L. Jackson ve Kevin Spacey'dir.

Kevin Spacey'i en son "The life of David Gale" de seyretmistim. Hep ustun IQ lu akilli adamlari oynar, senaryoyu ve karakterleri bu kritere gore secip oynadigini dusunmeye basladim. :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Re: SINEMA - DVD

Bu aksam toplantilardan erken cikip eve zamaninda varabilirsem 2005 yapimi Ewan Mc Gregor , Ryan Gosling , Bob Hoskins ve Naomi Watts'in oynadiklari "STAY"i seyretmek istiyorum. Arsive katali bayag bir zaman olmustu ancak izlemeye firsatim olmadi.

http://www.imdb.com/title/tt0371257/
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Su cok abartilan HUNGER GAMES'i seyretme imkanim oldu.

http://www.imdb.com/title/tt1392170/

Aslinda bunun bir kitabi var Suzanne Collins adinda orta yasli bir abla yazmis. Kitabi cok tutmus hatta NYTimes'ta baska hikaye makaleleri de cikmis. Tabi ben London Metal Exchange, hurda borsa derken bundan haberim yoktu :D

Filmini seyrettim. Gelecekte geciyor. Fasist devlet, koyun halk, medyanin gucu uzerine bir film.
Ilginc baslamasina ragmen sonlara dogru artik esnemeye baslamistim. Sonucta benim bekledigim gibi oldu.

William Golding'in Lord of the flies benim aklimda kalan bu turdeki en iyi kitaptir. Aslinda bir de kitap icin topic acmak lazim, internet cikti kitap isleri azaldi..

Film cok yahsi degil ama esle kiz arkadas ile seyredilebilir :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Boyle ben de epey bir once film konusu acmistim burda ama pek tutmadi idi. Belki simdi tutar.

Gecen hafta sonu Istanbulda gectigi icin Liam Neilsen'in Taken 2 filmini gordum. Istanbul hasretini gideririz dedik. Ama nerde kardesim tam bir rezalet film. Taken'i gormustum. Paris'te geciyordu. Bunun kadar kotu degildi. Ex-CIA ajanimidir yoksa NSA ajanimidir belli olmayan ama boyle ailesine musalat olan teroristlerle olan bir mecara. Film artik Gurcistan mi yoksa Sirbistan mi nerede oldugu belli olmayan bir yerde mezarlik ve gomme toreni ile basliyor. Evet gomulen kisi musluman. Guya bizimkinin Pariste kizini elinden aldigi teroristin cenazesi. Baba yemin ediyor diger ogullari ile intikam alacak. Bu arada da bir Arap seyhini korumak icin biziimki Istanbula geliyor. Aileside surpriz yapip arkasindan geliyorlar. Bundan sonra sacmalik basliyor. Pariste bunun arkadasi ajanin sagini solunu keserek bunun Istanbulda oldugunu ogrenen cenabet heriflerde Istanbula geliyorlar. Sultanahmet'de bir otel ama sadece ici gozuktugu icin butun film boyunca Istanbul'un arka sokaklari ve Sulukulemidir yoksa Ahirkapimidir nereleri oldugu belli olmayan karanlik dehlizlerde ve daracik sokaklarda butun film cekilmis. Sultanhamami ve Kapali Carsinin ustunde gezinmeler mi dersiniz sarjurunda bitmeyen mermili tabancami derseniz bizim eski Yesilcam sacmaliklarindan kotu. Hic olmazsa o filmlerde Suzan Avci ya da Mine Soley filan olur baldir bacak gosterirdi. Isin garibi Amerikan konsoluslugu artik Bogazda bir yerlerde. Bu filmde boyle sacma sapan yerlerden birinde karsiniza cikiyor. Taksi ile paldir kuldur Marinlerin arasindan konsolosluga giriyorlar. Tek bir kursun atilmiyor. Kizinin elinde el bombasi var film boyunca. Cep telefondan suraya at buraya at diyor. Oraya buraya attirip sesini magrada dinleyip bizimki GPS yerine kullanarak yer tespiti yapiyor. Iyi mi?

Kufur ederek ciktik sinema salonunda. Adam basi 10,5 dolarimizda pic oldu. Istanbulu filan da goremedik. Bugunku Hurriyet'de Mehmet Yilmaz yazmis. Basketci Mehmet Okur twit atmis. Turkiyeyi ucuncu dunya ulkesi olarak gosteriyor irkci bir film diye. Ben irkcilik emaresi gormedim. Sultanhamam da carsafla alisveris eden yok mu var. Onlarda cekmisler. Yalan olmamis ki. Carsafli kari bugun Taksimde de var. Teroristler neyseki Turk degil ama bunu seyreden Batili olayi fark etmez. Cunku Turkce konusmadiklarini anlayamaz. Bizimkilere benzeyen cenabet herifler. Turklerdir der belki. Bunun disinda Istanbul kohne arka sokaklardan ibaret diye sanilabilir. Gece yarisi vapuru kiralamislar filmin basinda baba kiz vapurun guvertesinde oturmuslar. Ama karanliktan bir bok gozukmuyor. Ne asma kopruler ne de kiz kulesi. Sadece Reyna'dan yapilan havai fisek gosterisi var. Cok kotu bir film.

Yeni James Bond filminin bir kismi Istanbulda cekilmis. Bakalim onda ne gorecegiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Bu gece bir Turk Filmi seyredeyim dedim.

http://www.youtube.com/watch?v=YIw3nZN06P0

Kaybedenler klubu kismen gercek bir hikayedir. Filmin daha once seyretmeyenlere hos vakit gecirtecegine inaniyorum, yine de cocuklarla seyretmeyin cok sigara iciliyor , icki tuketiliyor ve kisa da olsa cinsellikle ilgli gorsel sahneler var. Yeni Turk Sinemeasi denilebilir. Biyografik ornek teskil edebilir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kaybedenle ... %BCb%C3%BC
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Efsane Sylvia Kristel olmus cok uzuldum. Bizim jenerasyonun yetismesinde cok emegi vardir :)
Allah Rahmet Eylesin diyeyeim...

http://www.huffingtonpost.com/2012/10/1 ... 78609.html
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Efsane Sylvia Kristel olmus cok uzuldum. Bizim jenerasyonun yetismesinde cok emegi vardir :)

Bademgiller kizar oglum. Muselmana rahmet dilenirken onlara gore kefere olanlara bol toprak dileyeceksin ki kiyamet gunu yerden kolayca cikamasinlar.

Emmanuelle Turkiye geldigind baba meslegi sinemacilik yapiyorduk. Sansurden gecerken epey darbe yemesine ragmen sinema vurulup yikildi abazalarla. Turkiyede de artik sex furyasi baslamisti. Arzu Okaylar, Mine Mutlular, Aydemir Akbaslar, Behcet Nacarlar hatta Ali Poyrazoglu bile para icin bu boku yedi. Film almaya gittigimizde bir sirkette Okan diye bir mudur vardi. Babama ver yakisikli oglani oynatayim dediiginde babam Allah yazdi ise bozsun demisti. Ulan bu Ccocuk okuyor aklina girme anasi beni oldurur demisti. Evde anneme seks filminde oynama teklifi aldim dedigimde kiyamet koptu. Babam kari gibi yetistirdin dediginde cok gulmustum. Babam o daracik sokaklarda araba kullanamiyordu. Ben Gumussuyuna gittigim icin sabah giderdik beraber e ben kullanirdim. Arabayi film sirketlerinin yakininda birakirdik. Epey cambazlik isterdi orada park etmek. Onlar filmi alir giderlerdi. Benim dersim ne hikmetse cogu zaman ogle zamani biterdi film alma gunlerinde. O zaman arabayi universite bahcesine burakir son dersten cikar gidip bizimkileri alirdim. Rahmetli gel size iskembe corbasi icireyim ya da surada guzel pilav ustu kuru yiyelim derdi. Bizde calisan makinistler film alma gunu kosa kosa gelirlerdi. Sinema kapaninca bir kirmizi Mustafamiz (saci kirmizi yuzu cilli idi) vardi. O yillar sonra birgun babami gordu eline sarilip opmustu. Kursagimizda cok ekmegin oldu hic ac bir ilac burakmadin, neydi o gunler diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Efsane Sylvia Kristel olmus cok uzuldum. Bizim jenerasyonun yetismesinde cok emegi vardir :)

Bademgiller kizar oglum. Muselmana rahmet dilenirken onlara gore kefere olanlara bol toprak dileyeceksin ki kiyamet gunu yerden kolayca cikamasinlar.

Emmanuelle Turkiye geldigind baba meslegi sinemacilik yapiyorduk. Sansurden gecerken epey darbe yemesine ragmen sinema vurulup yikildi abazalarla. Turkiyede de artik sex furyasi baslamisti. Arzu Okaylar, Mine Mutlular, Aydemir Akbaslar, Behcet Nacarlar hatta Ali Poyrazoglu bile para icin bu boku yedi. Film almaya gittigimizde bir sirkette. Okan diye bir mudur vardi. Babama ver yakisikli oglani oynatayim dediiginde bahama Allah yazdi ise bozsun demisti adam. Ulan bu cocuk okuyor aklina girme anasi beni oldurur demisti. Evde anneme seks filminde oynama teklifi aldim dedigimde kiyamet koptu. Babam kari gibi yetistirdin dediginde cok gulmustum. Babam o daracik sokaklarda araba kullanamiyordu. Ben Gumussuyuna gittigim icin. Sabah giderdik beraber. Arabayi film sirketlerinin yakininda birakirdik. Onlar filmi alir giderlerdi. Benim dersim ne hikmetse cogu zaman ogle zamani biterdi. O zaman arabayi universite bahcesine burakir son dersten cikar gidip bizimkileri alirdim. Rahmetli gel size iskembe corbasi icireyim ya da surada guzel pilav ustu kuru yiyelim derdi. Bizde calisan makinistler film alma gunu kosa kosa gelirlerdi. Sinema kapaninca bir kirmizi Mustafamiz vardi. O birgun babami yillar sonra gordu ve eline sarilip opmustu. Kursagimizda cok ekmegin oldu Hic ac bir ilac burakmadin, neydi o gunler diye.
Yahu Cengiz agabey telefondan yaziyorsun galiba - su auto correct fonksiyonunu kapativersen ;)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hic sormayin yahu. Bu forum programi Android'i sevmiyor. Kindle tabletten yazdim. Onda da auto-duzeltme var ve nasil durdurulur bilmiyorum. Sadece sorun o degil. Bir de yazma penceresinde scroll denen sey cikmiyor. Uzun yazinca pencere doluyor. Beyinsizler asagi yukari ok da koymamislar. Bu sefer bir yeri duzelteyim diye yukari cikinca asagiya gelemiyorsun cunku cursor'i oynatamiyorsun. Google'un yapacagi bok bu kadar oluyor malaesef. Telefonda da bu sorun var ve o da Android. Ama olay bu forum software'nin Android'le bagdasmamasindan da geliyor. Windows OS ile girince yazi pancerisinde mouse scroll dedikleri ozellik var.

Software'ciler fizik bilmedikleri icin boyle seyleri biri durtmez ise yapmayi akil edemiyorlar. Kusura bakmasinlar ama durum boyle. Boyle soyut seylere kafayi cok yorduklari icin fiziksel dunyadan uzaklasiyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Gecen gece Liam Neeson'in The Grey adli filmini izledik.

http://www.imdb.com/title/tt1601913/

Ben hayvan olarak kurtlari cok severim ve National Geographic gibi kanallarda yayinlanan onlarin hayatlarini ve yasam bicimlerini anlatan belgeselleri kacirmamaya calisirim.

Kisa bir hikayeden film yapmislar. Zaman gecirdik iste..
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Ben korku filmlerini cok sevmem ve seyretmem ama buna iyi diyorlar. (Daha dogrusu g*tum yemez :) )

http://www.youtube.com/watch?v=to2A1ycR40Q

Sen bi setret sonra bana anlat abi ona gore seyredeyim :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bu su ilkokula saldirildigi gun vizyona girecekti sonra iptal ettiler.

http://www.movies.com/movie-news/jack-r ... ovie/10665

Amerikadakiler seyretsin bir bakalim...
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bu su ilkokula saldirildigi gun vizyona girecekti sonra iptal ettiler.

http://www.movies.com/movie-news/jack-r ... ovie/10665

Amerikadakiler seyretsin bir bakalim...

Karim kikirdayip duruyordu gecen gun Tom Cruiz bu filmin reklamini yapmak icin gece sohbet programlarina geldiginde. Jack Reacher James Bond'un bagimsiz olani. Uluslararasi zirtapozlar yerine sokaktaki kabadayiara haddini bildiren kahraman.

Biri 10-15 roman yazmis. Karim birini okudumdu diyor. Jack romanda 1.95 boyunda 100 kusur kilo agirliginda kapi gibi biri diye tanimlanmis. Tom ise ayaginda yukseltici ayakkabilarla bile 1.75 anca. Nerden bulmuslar bu karidesi (shrimp diyor o) bu rol icin diye guluyordu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply