Balerinlerin Kiyafetlerine Mudahale

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Balerinlerin Kiyafetlerine Mudahale

Post by Selcuk Samli »

Kimsenin yasam tarzina karisilmiyordu degil mi? Buyrun:

http://www.haberinadresi.com/balerinler ... 58584.html
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Balerinlerin Kiyafetlerine Mudahale

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Kimsenin yasam tarzina karisilmiyordu degil mi? Buyrun:

http://www.haberinadresi.com/balerinler ... 58584.html
Bu haberin dogru olmadigina dair haberler de var. Oyunvu sendikalari sahne kiyafetleri icin bir duzenleme yok demis. Genelge buralarda memur gorevi ile calisanlari kapsiyormus. Ha iclerinden gecirmislerdir ama carsafla ve turbanla bale ve opera olamiyacagini bilmeyecek kadar sigir degiller daha.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abi ben yazinin aslini gordum, balerin bir arkadasim var o da endiseliydi; sozlesmeli personel diyor, bir yerde ,balerinleri kapsiyor mu bilmiyorum. Ne olursa olsun insanlarin kiyafetleri kimseyi ilgilendirmez.
Istediklerini giyerler; turbanli hanimlara ise turbansiz geleceksiniz diyen var mi? Ya da diyecekler mi?Hayir, hedefte modern kiyafetler var.Ben boyle algiladim.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Abi ben yazinin aslini gordum, balerin bir arkadasim var o da endiseliydi; sozlesmeli personel diyor, bir yerde ,balerinleri kapsiyor mu bilmiyorum. Ne olursa olsun insanlarin kiyafetleri kimseyi ilgilendirmez.
Istediklerini giyerler; turbanli hanimlara ise turbansiz geleceksiniz diyen var mi? Ya da diyecekler mi?Hayir, hedefte modern kiyafetler var.Ben boyle algiladim.
Amaclari belli. Bunlar bale ve operadan ne anlarlar. Yalniz ilk tepkilerden sonra ana akim media ve sosyal network tartismalarda olayin sanatcilari kapsamadigi ama bunlarin disindakilerin sort ve tide mi neyse giyemiyecekleri soylenmis. Giyen var miydi bilmem. Ama devlet memurunun is yerine bu sekilde gelmesi yakisik almazdi zaten. Neden gerek gorduklerini bilmiyorum. Ozal sortla toren kitasi selamlamisti esek herif. Yine boyle bir munasabetsizlik mi oldu acaba? Sozlesmeli personel sanatcilar mi yoksa isikcisi sescisi orkestra mi? Hani olur ya provaya filan orkestradaki sortla ya da tide ile gelir. Bir bit yenegi var ama balerin/balerina giyemez demeleri icin daha hala biraz sIkar.

Degilse Cumhuriyet ve Sozcu de bir araba dolusu kose yazisi cikardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply