CB KUPASI FİNALİ:ERKEKLER

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Adem Aygun
Posts: 205
Joined: Sat Jan 17, 2009 12:21 pm
Location: edirne
Contact:

CB KUPASI FİNALİ:ERKEKLER

Post by Adem Aygun »

Anadolu Efes, büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada Pınar Karşıyaka’yı 76-74’lük skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

31. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesinde Anadolu Efes, büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada Pınar Karşıyaka’yı 76-74’lük skorla mağlup ederek 11. kez şampiyonluğa ulaştı.

Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu’nda oynanan ve TRT Spor ekranlarından naklen yayınlanan karşılaşmayı Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile eşi Eda Kılıç, Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkan Yardımcısı Bünyamin Bozgeyik, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Samsun Gençlik Spor İl Müdürü Güven Özyurt, İlkadım Gençlik Spor İlçe Müdürü Murat Turan, TBF Başkanı Harun Erdenay, TBF İkinci Başkan Vekili Akın Süel, Asbaşkanlar Kemal Akar, Dinçer Çetintaş ve Efe Aydan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ali Aslan, Yusuf İzzettin Güven, Ali Limoncuoğlu, Bahar Akgün, Ali Türkmen, Aydın Şerbetçioğlu, Alper Arıkoğlu, Tamer Dişbudak, Raşit Akın, Gençağa Meriç, Seyfi Savaş, Genel Sekreter Celal Arısan, Genel Sekreter Yardımcısı ve Operasyonlar Direktörü Emin Balcı ile A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Haluk Yıldırım da takip etti.Anadolu Efes ilk çeyreği 26-12 ikinci çeyreği de 37-30 önde geçti. Üçüncü çeyrekte Pınar Karşıyaka farkı kapatsa da son çeyreğe 54-53 Anadolu Efes üstünlüğü ile girildi. Çok çekişmeli bir mücadeleye sahne olan son periyodun ardından Anadolu Efes karşılaşmayı 76-74 kazandı.

Anadolu Efes'te Birkan Batuk 18 sayı- 3 ribaund, Jayson Granger 17 sayı-2 ribaund- 4 asist, Bryant Dunston 16 sayı- 8 ribaund- 1 asist ile oynadı.

Pınar Karşıyaka'da ise Justin Carter 26 sayı- 4 ribaund- 4 asist,Kenny Gabriel 11 sayı- 10 ribaund ile mücadele etti.


31. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanan Anadolu Efes’e şampiyonluk kupası ve madalyalarını Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve TBF Başkanı Harun Erdenay sundu.
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Post Reply