Profesor Erdogan Tezic'in vefati

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Ufuk Sezekkaplan

Profesor Erdogan Tezic'in vefati

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Çok sevdiğim hocam Erdoğan Tezic'in vefat ettiğini az önce öğrendim.

1986 yılında ders almaktan gurur duyduğum ve o sene Anayasa Hukuku (onun tabiri ile Esas Teşkilat Hukuku) dersini geçmeme rağmen 1 sene sonra sırf onu izlemek için 1 sene derslerini takip ettiğim, 300 kişilik anfiyi bazen 3 katına patlatacak kadar muhteşem bir öğrenci hayranı olan, her ders bitiminde en az 40 dakika öğrencileri dinleyen, çok büyük bir adamdı.

İnanılmaz üzgünüm ve aklıma buraya yazmak geldi.

Kerem'e ulaşan varsa lütfen içten başsağlığımı dileğimi iletsin. Cenazesine mutlaka gideceğim. Sevdiklerinin başı sağolsun.

Ufuk

Serif Halimler

Re: Profesor Erdogan Tezic'in vefati

Post by Serif Halimler »

Az önce TV'den ögrendim, Kerem'in, ailesinin ve tüm dostlarinin basi sagolsun!
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Murat Biricik

Re: Profesor Erdogan Tezic'in vefati

Post by Murat Biricik »

Telefondan aldigim ve dogru olmadigini umdugum bir haberi buraya teyid etmek icin baktim.

Cok cok uzgunum. Cok sevilen ve sevilesi buyuk bir degeri kaybettik.
Iki sene once babamin vefaati sonrasi actigi telefon hala dun gibi hatirimda. Gectigimiz hafta GS Lisesi icin ongorulen guzel bir proje icin kendisini arayacaktim. Proje daha tasarim asamasinda, ama sevinecegine kuskum yoktu.

Nazik, kibar, bilgili, cana yakin, ulkeye hayri dokunan ve dokunacak nesilleri yetistiren cok ozel, cok ama cok guzel bir abimizdi.

Bu sene 23 Nisan 2017 hem Ulusal Egemenlik hem Mirac Kandiline denk geldi. Vefat ettigi bugun yasadigi guzel hayatin, her yastan insanla paylastigi ilmin, yasattigi ve ogrettigi degerlerin bir nevi muhrudur.

Allah nurlarda yatirsin, rahmet eylesin. Hepimize sabirlar versin. Basta ailesine, sevgili Kerem'e, yakinlarina, dostlarina, ilim alemine bas sagligi diliyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply