Page 1 of 1

Profesor Erdogan Tezic'in vefati

Posted: Sun Apr 23, 2017 12:22 pm
by Ufuk Sezekkaplan
Çok sevdiğim hocam Erdoğan Tezic'in vefat ettiğini az önce öğrendim.

1986 yılında ders almaktan gurur duyduğum ve o sene Anayasa Hukuku (onun tabiri ile Esas Teşkilat Hukuku) dersini geçmeme rağmen 1 sene sonra sırf onu izlemek için 1 sene derslerini takip ettiğim, 300 kişilik anfiyi bazen 3 katına patlatacak kadar muhteşem bir öğrenci hayranı olan, her ders bitiminde en az 40 dakika öğrencileri dinleyen, çok büyük bir adamdı.

İnanılmaz üzgünüm ve aklıma buraya yazmak geldi.

Kerem'e ulaşan varsa lütfen içten başsağlığımı dileğimi iletsin. Cenazesine mutlaka gideceğim. Sevdiklerinin başı sağolsun.

Ufuk

Re: Profesor Erdogan Tezic'in vefati

Posted: Sun Apr 23, 2017 1:58 pm
by Serif Halimler
Az önce TV'den ögrendim, Kerem'in, ailesinin ve tüm dostlarinin basi sagolsun!

Re: Profesor Erdogan Tezic'in vefati

Posted: Sun Apr 23, 2017 2:12 pm
by Murat Biricik
Telefondan aldigim ve dogru olmadigini umdugum bir haberi buraya teyid etmek icin baktim.

Cok cok uzgunum. Cok sevilen ve sevilesi buyuk bir degeri kaybettik.
Iki sene once babamin vefaati sonrasi actigi telefon hala dun gibi hatirimda. Gectigimiz hafta GS Lisesi icin ongorulen guzel bir proje icin kendisini arayacaktim. Proje daha tasarim asamasinda, ama sevinecegine kuskum yoktu.

Nazik, kibar, bilgili, cana yakin, ulkeye hayri dokunan ve dokunacak nesilleri yetistiren cok ozel, cok ama cok guzel bir abimizdi.

Bu sene 23 Nisan 2017 hem Ulusal Egemenlik hem Mirac Kandiline denk geldi. Vefat ettigi bugun yasadigi guzel hayatin, her yastan insanla paylastigi ilmin, yasattigi ve ogrettigi degerlerin bir nevi muhrudur.

Allah nurlarda yatirsin, rahmet eylesin. Hepimize sabirlar versin. Basta ailesine, sevgili Kerem'e, yakinlarina, dostlarina, ilim alemine bas sagligi diliyorum.