Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: Şike Operasyonu

Post by Ismail Gezer »

Tulun az önce emniyetten ayrıldı. "Kendi arabamla geldim, kendi arabamla gidiyorum" dedi şimdi. Resmi siteden açıklama yapılacak dedi, pek konuşmak istemedi. Yarında sıra Polatta imiş. Umarım bunlardan birşey çıkmaz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Tulun az önce emniyetten ayrıldı. "Kendi arabamla geldim, kendi arabamla gidiyorum" dedi şimdi. Resmi siteden açıklama yapılacak dedi, pek konuşmak istemedi. Yarında sıra Polatta imiş. Umarım bunlardan birşey çıkmaz.
FB'lilere gonul bagisliyorlar. Okuzun altinda buzagi ariyarak. Iyi ki o zaman baskan olan Canaydin'i kabrinde taciz etmemisler acaba o mektubu yaninda mi goturdun diye.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Şok. Şok. Şok. Aziz Yıldırım'ın evinde yapilan son aramada Türkiye Kupası bulunmuş!

Bir Beşiktaşlı bir Fenerli konuşuyorlarmış. Beşiktaşlı ‘’ biz gururumuza yediremedik bu kadar şaibeden sonra kupayı geri iade ettik, siz ne yapmayı düşünüyorsunuz diye sormuş.
Fenerli cevap vermiş ‘’yoo demiş biz parasını peşin verip aldık’’ ..
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Tulun olayi adinin Lube Ayar oldugu soylenen gotu yere yakin ve guya spor gazetecesi oldugu iddia edilen bir avradin isin icine GS'da cekme hezayani imis. Kendisini tanimayan varsa youtube'da gordum.

http://www.youtube.com/watch?v=G4aWcsyUmaA

Bu arada adi da ilginc. Lube Amerikan ingilizcesinde Lubrication'in kisaltilmasi. Arabanin yagini degistirip eskiden makas eklemlerine gris yagi surulmesine (yani Turkiyede bilinen yaglama yikama isine) "Lube Job" derler burada. Bunun da ilerde ne olacagini bilmis anasi babasi ki yagdanlik olsun diye bu adi koymuslar demek. Cok ilginc Yaglama Ayari anlamina geliyor. Hic gulecegim yoktu. FB'lileri kimler yonlendiriyor birader. Aziz'in cok seyler biliyorum dedigi seylerden bir de bu olsa gerek.

Bu arada Tulun'un ne kadar zararli bir yaratik oldugu bir kere daha ortaya cikti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, (HSYK) hem Deniz Feneri e.V Derneği hem de Şike soruşturmasını yürüten savcılar hakkında inceleme başlattı. Deniz Feneri savcıları "usulsüz yazışma" ve "evrakta sahtecilik" ile suçlanıyor. Müfettişler, Deniz Feneri soruşturmasıyla ilgili 137 dosyayı incelemeye başladı.

:lol: :lol: :lol:
Iste bu kadaarrr ugrasirmisin Deniz Feneri ile! Ha sizi ilgilendiren kisim FB ile kisim olacak ben deniz fenerini de koydum. Evetci bit beyinliler yediginiz boku temizleyecek deterjan zor bulunur. Aziz yirtar burdan benden söylemesi. Zahit'le beraber yirtarlar.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lube Job CNN Turk'de. Turk Futbolu Mahkemede diye bir program var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lube Job nana gibi kiviriyor. "Benim bilgim yok bilgisi olani biliyorum dedi. Ama bakin o mektubun orijinali bulundu." GS klubu belgeleri verdi herhalde takipsizlik karari verilecek denilincede itiraz etti. Emniyet degil bunu savci ancak yapar dedi.

Bir deli kuyuya tas atti isin yoksa temizle. Bu arada Selcuk Dereli de bu programda. Selcuk dereli bu macta hakemdi. Anladigim kadari ile bu macin sonunda Aziz'le papaz olmus ve mahkemeye vermis. Mahkeme conucu alinmis ama soylemedi ne oldugunu daha. Bu arada da Aziz beyi de yuceltti. Aklanacaktir dedi. Yasa Selcuk. O zaman ne diye verdin Aziz'i mahkemeye?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Lube Job nana gibi kiviriyor. "Benim bilgim yok bilgisi olani biliyorum dedi. Ama bakin o mektubun orijinali bulundu." GS klubu belgeleri verdi herhalde takipsizlik karari verilecek denilincede itiraz etti. Emniyet degil bunu savci ancak yapar dedi.
CNNTürk bu işten ekmek yemeye kararlı. Çok sık yayınlıyorlar bu programı.

Kısa bir süre denk geldim.

Lube hangisi, hatun kişi mi?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hukukcu degilim ama su ulkede hukucuyum diyene ders verecek kadar hukuku bildigimi anladim. Cunku hukuk genelde mantikli dusunebilme olgusudur. Kanunlar celiskili olmamalidir ama binlerce eski kanunlar yenisi cikarilirken yine hukukculuarin hatasi yuzunden ya iptal edilmedikleri icin ya da yanlis anlasildiklari icin celiski yaratabilir.

Su programda hukukcuyum diye bulunan BJK'li Ali Riza (hep siyah beyaz giyinirmis haspa) cikti 19 macta sike var dediler ama sike olsa bile kanun 14 Nisanda ciktigi icin suc teskil edemez dedi. Yahu sike her zaman suctu. Belki cezasi yeni cikan kanun kadar agir degildi be mubarek. Herif goz gore gore sike ile tesvik olayini karistiriyor. Bu kanundan once tesvik primi suc kabul edilmiyordu. Olan bu. Adam bunun farkinda degil birader. Sike yaptigi ortaya cikan eskiden mahkeme onune cikip spor oyununa hile karistirmaktan suclanmiyor muydu? Sike yapmak prefosyonel bir sporda her yerde her zaman suctu. Gol atma diye para veren para alip oynamayan yakalandiginda hem meslekten men edilir hem de hakkinda dava acilirdi. Bunlar ne bicim hukukcudur birader?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Cengiz Akgun wrote:
Su programda hukukcuyum diye bulunan BJK'li Ali Riza (hep siyah beyaz giyinirmis haspa) cikti 19 macta sike var dediler ama sike olsa bile kanun 14 Nisanda ciktigi icin suc teskil edemez dedi. Yahu sike her zaman suctu. Belki cezasi yeni cikan kanun kadar agir degildi be mubarek. Herif goz gore gore sike ile tesvik olayini karistiriyor. Bu kanundan once tesvik primi suc kabul edilmiyordu. Olan bu. Adam bunun farkinda degil birader. Sike yaptigi ortaya cikan eskiden mahkeme onune cikip spor oyununa hile karistirmaktan suclanmiyor muydu? Sike yapmak prefosyonel bir sporda her yerde her zaman suctu. Gol atma diye para veren para alip oynamayan yakalandiginda hem meslekten men edilir hem de hakkinda dava acilirdi. Bunlar ne bicim hukukcudur birader?
14 Nisan tarihinde yasalaşan sporda şiddet yasasından önce hiç biri adli suç değildi... Eskiden şikeyi yolsuzluk, dolandırıcılık vs. kanununa sokup o şekilde yargılamayı düşünüyorlardı ama hiç bir zaman gerçekleşmedi.

Şike başından beri, teşvik olayı da yaklaşık 20 yıldır Federasyonun disiplin suçu olarak gördüğü eylemlerdi. Federasyon bu eylemlerin gerçekleştiğini kanıtlarsa veya kanaat getirirse takımlara küme düşürme, kişilere ise futboldan men cezası verebiliyordu. Ama bununla ilgili yasa olmadığı için adli ceza verilemiyordu.

4 ay önce çıkarılan yasa dolayısıyla bu kişiler hakkında (bazıları sadece şikeden değil organize suçtan dolayı da içerde tabii) adli soruşturma ve yargılama yapılıyor.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Heeeeeyyy

Ortam neşeleniyor, unutmaya başlamıştık, içerden haber var.

Faik çostu !!!

"Hepsine dava açalım başkanım" demiş :) :) :)

Aziz Yıldırım'dan 35 dava birden
hurriyet.com.tr 11 Ağustos 2011
Şike soruşturması kapsamında tutuklu yargılanmasına karar verilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, avukatı Faik Işık aracılığıyla birçok kişi ve kuruluşa dava açtı.

Yaklaşık 35 tane gazete ve köşe yazarına, gizlilik kararına rağmen medyada yargısız infaz yapıldığı gerekçesiyle Yıldırım tarafından dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet edilen isimlerin arasında birçok ünlü köşe yazarı ve ulusal gazete bulunuyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ersin Taner wrote:
Cengiz Akgun wrote:
14 Nisan tarihinde yasalaşan sporda şiddet yasasından önce hiç biri adli suç değildi... Eskiden şikeyi yolsuzluk, dolandırıcılık vs. kanununa sokup o şekilde yargılamayı düşünüyorlardı ama hiç bir zaman gerçekleşmedi.

.....

Bir yasima daha giriyorum. Ustune spor toto oynanan bir ligde $ike yaptigin tescil edilecek ama sen dolandiriciliktan ve sahtekarliktan (yapan ve alan da) filan mahkeme yuzu gormiyeceksin. Oh suyundan da koy! Rusvetin de mi mahkemesi olmiyordu bu ulkede birader. Herhalde Evren'in zamaninda cikardilar bu kanunlari. Boyle sey olabilir mi? Ustunde milyonlarca dolarin dondugu bir olayda disiplin sucu ile sikeyi yirtacaksin? Hem yaptiran hem yapan (yani rusveti veren ve alan da oldugu gibi )savciliklca bu takip edilir ve mahkemeye verilir. degilse boyle bir sey dunyanin neresinde gorulmus ve isitilmistir? Tamamen dolandiricilik ve sahtecilige giren bir olay bu. Bunun icin ayri bir kanun cikarilmasina bile gerek yok. Ha sunu diyebilirsiniz. Sike yapildigi hicbir zaman tescil olmuyordu Turkiyede diye. Bak bunu anlarim.

Tesvik konusunu soyledim. Bunun su gotur tarafi var. Hele devletin milli takima prim verdigi (altin, ev, araba, vs.) bir yerde kazanin size para vereegim dediginde suc oldugunu kanitlamak zor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Habere bak.

Ne yapsındı adamlar karalar bağlayıp Metris önünde eylem mi yapacaklardı.

TAKVİM bir de utanmazlar diye başlık atmış!! Sana ne kardeşim herifin zknin keyfinden , ayrıca adamları hedef gösteriyorsun?

Bence bunlardan kurtulmak isteyen FB yönetimi organize etmiştir. Organize işlerden anlıyorlar biliyorsunuz.

Yada Ramazan günü bak içiyorlar diye bu haberleri hükümet sızdırmıştır. Cemaat FB yi ele geçirecek ya :)

http://www.aksam.com.tr/baskan-metriste ... 1060h.html
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aynı haberi sabah Milliyette okumuştum.

"Niang ile Dia'nın gününü gün etmesi 'yuh' dedirtti"

"NIANG'IN EŞİ BUNA NE DİYECEK?"

"İki futbolcuya taraftarın da büyük tepki göstermesi bekleniyor."

Milliyetteki haberde bu önemli bilgiler(!) yoktu. Bunlar Akşam gazetesi'nin şike soruşturmasında takındığı tavrın en son yansıması.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Etik kurulunda bulunan hukukcu Ilhan Helvaci ile GS'daki Mehmet Helvaci arasinda bir kan bagi var mi? Varsa soytarilik konusunda ne kadar kan cekmesi var diye suphelerim artacak.

Yine yarin TFF verilecek rapor sizdirilmis gibi. Kesin delil yok filan gibi seyler geciyormus iddialari var. Gizlilik olayi kesin bi karar vermelerini guya engellemis. AY'nin agzindan sike icin paralari verin ve aldiklari konusunda ellerinden makbuz almayi unutmayin gibi bir ses kayidi olmayinca kesin kanit konusunda suphe uyanmis. Tarlaya burcak ektim yeserdi mi dugun parasi vereyimde gerdege gir, bize iki uc tane temizlikci irgat lazim gibi seyler havada kalmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply