M.Ali Aydinlar:GS'ın kupasını geri alırız

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

M.Ali Aydinlar:GS'ın kupasını geri alırız

Post by Can Ergun »

Federasyon baskani, elinde belge olmadan bu kadar net konusma curetini nasil buluyor diye sorcam ama burasi TR , hersey normal.Kupayi alirlarmis... Alirsiniz !

Fb nin butun yoneticileri icerde, tomarla kanit var, şike ,çete,tehdit, siyasiler vs bu herif fb icin cikip tek bir laf etmiyor, kici kirik bir mektuptan yola cikip bizim kupayi alcaklarmis. Yavas alin...

turgut uyar

Re: M.Ali Aydinlar:GS'ın kupasını geri alırız

Post by turgut uyar »

Allah'ın her günü Fenerbahçe TV'de M.Ali Aydınlar'ın sahibi olduğu Acıbadem üniversitesinin
tanıtımı yapıldı.Güya eğitim programı yapıyoruz adı altında. Bir kez olsunda başka bir
üniversitenin tanıtımı olur mu diye merak ettim, bir kez bile denk gelmedim.Hem de bu
yaşanan şike soruşturması patlak verdikten sonra. Bu adam hala sözüm ona tarafsız
TFF başkanı.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB'liler kafayi yemis vaziyetteler. Bizim iki salagin ifadesinin alinmasi uzerine basta Milliyet'in gazi ile bir suru senaryolar duzulmekte. Kanunu uc dort sene onceye goturmekten tutun da akla hayale gelmeyecek seyler dusunulmus. Denizli FB kaybetse kume dusuyordu. Tesvik priminin verilmesine ben oldum olasi kotu gozle bakmadim. Sahaya bir takim rakibini yenmek icin cikmayacaksa ne icin cikacak? Bunlar gibi oynama ya da gol atma diye para verilmemis eger verdilerse. Evet bir yerde futbolcuyu paraya alistirma isinden dolayi tesvik priminin sakincasini anlamazliktan gelmiyorum. Cunku orta olan takimin oyunculari bunu santaj olarak kullanip kim daha cok para verirse ona gore cikip oynama durumu hasil olabilir.

Bu arada Tulun denen durzunun ne mikrop oldugu ortaya cikmis iken (oyle ya bu mektubu basina da bu sizdirmis olmali. Ednan dangalagi verecek degildi ya) neden hala bu klubun catisinda barindiriliyor? Bu ahlaksiz Ednan'in da farkina vardigi gibi komisyon da almistir transferlerden. Ayni at hirsizinin yaptigi gibi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

NO ADNANS, NO CRY !!

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Yeni bOmbasi :
- kendinden şüphesi olan kulüpler Avrupa'ya gitmesin...

Kamuoyu ile bu kadar aleni dalga geçenini gördügümü hatirlamiyorum. Biri de çikip yuxune tukurmuyor o toplantida. "sayin baskanim" diye dOlanirlar etrafinda ancak.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

İyice şuursuzlaştılar. Artik nasıl bir boka saplandıklarını anlamış olacak ki kendileriyle ilgili en ufak açaklamaya derin bir histeri krizine kapılarak ,ağızlarından salyalar akarak "anında" hiç zaman kaybetmeden cevap veriyorlar. Federasyonun bu güvensiz, saldırgan ve alıngan ruh hali NTV'de M. Kosova ve G. Onay'ın bile dikkatini çekmiş ki: "ya Galatasaray'ın açıklamasında da öyle sert bir üslup yokmuş, neden federasyon hiç tartmadan düşünmeden açıklamalar yapıyor"a getirdiler. İşin tadı gerçekten kaçtı.
Ha ayrıca bu adamdan tarafsız olması beklenemez ki. Nasıl olsun? Fenerin voleybol şubesinin parasını Aydınlar akıtıyor. Eminim yastığa kafasını koyunca kurduğu en tatlı hayal kendini geleceğin FB başkanı görmesidir.
Ben bu adamlara çok gıcık kaptım. Beceriksizlikleri, basiretsizlikleri bir tarafa artık gelen elştirilere karşı iyice tahamülsüzleştiler, saldırganlaştılar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote:İyice şuursuzlaştılar. Artik nasıl bir boka saplandıklarını anlamış olacak ki kendileriyle ilgili en ufak açaklamaya derin bir histeri krizine kapılarak ,ağızlarından salyalar akarak "anında" hiç zaman kaybetmeden cevap veriyorlar. Federasyonun bu güvensiz, saldırgan ve alıngan ruh hali NTV'de M. Kosova ve G. Onay'ın bile dikkatini çekmiş ki: "ya Galatasaray'ın açıklamasında da öyle sert bir üslup yokmuş, neden federasyon hiç tartmadan düşünmeden açıklamalar yapıyor"a getirdiler. İşin tadı gerçekten kaçtı.
Ha ayrıca bu adamdan tarafsız olması beklenemez ki. Nasıl olsun? Fenerin voleybol şubesinin parasını Aydınlar akıtıyor. Eminim yastığa kafasını koyunca kurduğu en tatlı hayal kendini geleceğin FB başkanı görmesidir.
Ben bu adamlara çok gıcık kaptım. Beceriksizlikleri, basiretsizlikleri bir tarafa artık gelen elştirilere karşı iyice tahamülsüzleştiler, saldırganlaştılar.
Ben o gecen pazartesi gunku basin toplantida gorevli bir gazeteci olsaydim, bu kalipsiza yekten "istifa edecek misiniz" diye sorardim. Hali ile bana verecegi cevap daha yeni secildim neye istifa edeyim. Biz sadece bu bombayi kucagimizda bulduk deyince ona "beyefendi basina sizan haberlerde Aziz Yildirim sizi ve sizden onceki rezili niye sectirdigini kendi agzindan aciklamis. Siz bu sartlar altinda nasil tarafsiz olabilirsiniz. Adam sizi comezi olarak goruyor. Ya Mahmudu ya da Mehmeti sectirelim ya da siraya koyalim demis. Sadece sizi degil bu Federayonda hala eski federasyondan gorev yapmis adamlar var. Sizin cekilerek bu kurumu daha fazla yozlastirip yipratip saibe altina sokmamaniz gerekli. " derdim. Daha da zatirsa siz bu karari aciklamadan zaten bu karar basina sizdirildi. Ne menem bir arastirma yaptirdiginiz belli kozmik oda diye de eklerdim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben begendim. MAA gereken bir ayar daha vermisler.

Galatasaray Spor Kulübü'nün açıklaması...

TFF’nin son kararından sonra Türk futbolunun geleceği açısından ciddi endişe duyduğumuzu belirttik. Bu endişenin nedenlerini açıklıkla dile getirmenin zamanı bugündür.

Futbol, dünyada bir çok ülkenin en önemli imaj unsurlarından biri haline gelmiştir. Globalleşen dünyada, oyunun tek bir kuralı vardır: Rekabet. Bu rekabet tabii ki uluslararası kurallar çerçevesinde yapılır. Aksi halde futbolun marka gücü, değeri ve evrenselliğinden söz edilemez. Herkes, kendi kurallarını uygulayacak olursa, başarının evrensel ölçüsü kalmaz.

Dünya çapında sıfır hata toleranslı bu rekabetin ardındaki neden, sadece imaj meselesi değildir. Bu rekabetin ekonomisi de son derece ciddi boyutlara ulaşmıştır. 2010-2011 sezonunda Sampiyonlar Ligi’nde dağıtılan gelir tutarı 754 milyon Euro’ya ulaşmıştır. Ülkemız, bu gelirin sadece 20 milyon Euro'sunu elde edebildi. Diğer uluslararası rekabet alanlarını ve dolaylı gelirleri hesaba kattığımızda Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ve futbol aşkının son derece yaygın olduğu ülkemizin bu ekonomiden aldığı pay %2’nin altındadır. Önemli bır futbol ülkesi olan İngiltere'nin aldığı pay 200 milyon Euro'dur.

UEFA Kupası ve Süper Kupa almış kulübe, Dünya üçüncüsü ve Avrupa dördüncüsü olmuş bir Milli Takıma sahip ve nüfusunun yarısından fazlası 24 yaşın altında olan Türkiye’ye, yakın bir zamana kadar futbolun geleceğe damgasını vuracak yeni yıldızı olarak bakılmaktaydı. Son dönemde yaşadıklarımızdan sonra bu noktadan ne kadar uzaklaştığımız ortadadır.

Üstelik oluşan kararsızlık ortamı, daha geçtiğimiz günlerde Olimpiyatlara yeniden ve büyük bir şevkle aday olan, gün geçtikçe uluslararası organizasyon kabiliyeti ve kredıbilitesi artan ülkemizin, tüm spor dünyasındaki imajı açısından da büyük bir olumsuzluk yarattığı ortadadır.

Türk futbolunun bugün verdiği sınav, yıllar sonra nice uğraş sonucu elde edilen özerklik konumuna rağmen kendini yönetme becerisine ve erkine sahip olup olmadığı sınavıdır.

Gelişmelerin ilk gününden beri son derece açıklıkla belirttik: Hiç kimsenin üzüntüsü, acısı, bizim sevincimiz olamaz. Hepimiz aynı gemideyiz ve geminin adı Türk Futbolu’dur. Gerçek şudur ki, gemimiz ağır bir yara almış, futbolumuz mahkemelere düşmüş, kişisel ve toplumsal dramlar ortaya çıkmıştır. Ancak alınan bu yara, her gün biraz daha büyürken, hiç bir şey yokmuş gibi davranmak daha büyük maliyetlere yol açacaktır. Gün dövünme, tartışma, kavga günü değildir. Hep beraber oturup ortak bir akıl ve strateji olusturma günüdür.

Bu strateji “zaman kazanma”ya dayandırılamaz. Kendimizi yönetme becerisi ve erkine sahip olduğumuzu kanıtlamamız için atılması gerekli adımlar bellidir. Geciktikçe bedel daha da ağırlaşacaktır. En kötüsü bu adımları biz zamanında atmaz isek, başkalarının bizim adımıza atması kaçınılmazdır. Kurallar çerçevesinde hatalarımızla yüzleşip gereğini biz yapmazsak dünyada bunu üst kuruluşlar yapar. Kendi kangrenli parmağımızı kendimiz kesmezsek, birileri gelir kolumuzu keser. “Biz yapamadık, onlar yaptı” diyemeyiz. Uygar dünyanın saygın bir üyesi olmak, öncelikle hatalarımızla yüzleşip, kendimize karşı dürüst olmaktan geçer.

Türk Futbol endüstrisinin yöneteni bellidir. Futbol tarihimizin en önemli problemi önlerine gelmiştir. Böyle bir meselede adaleti tam ve net olarak sağlamak çok zordur. Ancak onun görevidir. Bu görevi başkalarına bırakamaz, devredemez. Bizlere düşen ise kendilerine sonuna kadar destek vermek ve yardımcı olmaktır.

Futbolumuzdakı bazı şahsiyetlerin hırsları, bir an için akıllarının önüne geçmiş olabilir. Bu her bireyın, her an başına gelebilir. Bu durum bazı haksızlıklar ve adaletsizlikler yaratmış olabilir. Ancak dünyada barışın en büyük çimentosu olan spor dünyasında hiç kimsenin söz konusu rakibi de olsa bir tek gün bile özgürlüğünün sınırlanması istenemez.

Ama ne anlayış, ne acıma, ne dostluk duygularımız hataları ortadan kaldırmaz. Yapmamız gereken, FIFA ve UEFA'nın tum kuralları, uluslararası futbol camiasının örf ve adetlerini eksiksiz yerine getirmektir. Ne eksik ne fazla. Böyle bir uygulama hata yapan futbol yöneticilerimizi, spor insanlarımızı hapisten kurtaracağı gibi, Türk futbolunun kaderini kendimizin çizmesi demek olacaktır. Bu uygulamayı başkasına bırakmak, yapacağımız en büyük hata olur.

110 yıllık geçmişi olan, artık kültürümüzün bır parçası olmuş futbolumuzun kaderini, başkalarının çizmesini kabullenmek gibi bir tarihi hatayı yapma lüksümüz yoktur, olamaz.

Aksi takdirde tarih, hepimizden hesap sorar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dişlerinin ucuyla konuşan kifayetsiz federasyon başkanımızın Galatasaray'a karşı gösterdiği öfkeyi şikecilerden esirgemesi çok manidar. Tekrar olacak ama, herşey bir avuç dolar için mi?

Ligtv aboneliğini iptal ettiren BJK'lı bir arkadaşı arayan Digiturk görevlisi bayan, "Federasyonun aldığı son karardan haberiniz var mı?" diye sordu!!!

Federasyon yaptığı eyyamın yüzüne vurulmasını istemiyor, kaldıramıyor. Kimse sesini çıkarmasın, kimse kendilerini eleştirmesin istiyorlar. Kemal Belgin'in soruları karşısında düştüğü zavallı durum ne kadar uzun ömürlü olacaklarınında göstergesi aslında...

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Dün kulüpler birliği TFF ile görüşmüş.

Son bomba ligi ilk 4 te bitirenin play off oynaması.(Ligin dibindekiler de play off oynayacak bu arada)
Neymiş heyecan artacak , tv yayın geliri artacak ve lig hakkaniyetli olacakmış.

Şimdi ben normal ligin dumanını atmışım ligi 15 puan önde bitirmişim. 2-3-4 ile play off oynayacam, velev ki elemanın kicindan siyirdiği top kaleme girecek maci dolayısı ile ligi kaybedeceğim :) hatta :lol:

Hesapta şikenin önüne geçecekler.
Aslında bu düzenleme ile

"evet şike teşvik vardır biz bunun önüne geçeceğiz " diyorlar.

UEFA oradan uzatmaya başladı bakalım memleketimize ne zaman ulaşacak.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Artik federasyon demeyin. Adamlar Fenerasyon olduklarini ispat ettiler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Seni kendini bilmez deyyus seni. UEFA seni ve senin etrafina topladiklarini oyle bir cizecek ki hepiniz bu futbolun yakasindan duseceksiniz. Corina dosyayi almis gidiyormus bu sabah. Demek elinizde deliller yok ve savunma alamadiniz oyle mi? FB bu sene Avrupa kupasi maclarini Dereagzisporla yapsin da gorun siz. Obur gun kararlarini verirler. Bak kanaatle karar vermek nasil olurmus gorursunuz siz de.

Haci Cavcav da senelerdir uttugu FB'nin zarar gormesini istemez elbette. Allah bilir elinde hala odenmemis senetler vardir. Demek GS ve TS'u klupler birliginden afaroz edeceksiniz ha? O birlik ne bok yiyor icinizde bileniniz var mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.htspor.com/fenerbahce/haber/ ... to-oynamis

Bu dünyada gördüğüm en aciz ve en komik savunma..

Şefik toto oynamış. Yok bu adamlarla çay bile içemezmiş. Mosturoğlu öyle eften püften bir eleman değil, FB'nin baş hukukçusu ve AY'nın başdanışmanı.

MAA savunacam diye gerçekten iyiden iyiye bok çukuruna düşüyor. Başlangıçtan bugüne ağzını hiç açmasa bu kadar zararı dokunmazdı FB'ye.

Bir kötünün 100 iyiye zararı olurmuş. İşte durum bu.

Hadi geçen sene biz de kötüydük Avrupaya felan gidemedik ama bu gerizekalılar, kendini tonla borcun altına sokup Avrupaya gitmeye çalışan diğer akılları kıt Anadolu kulüplerine de zarar veriyor ama onların haberi yok. Varsa yoksa naklen yayından iddiadan gelen para.

Karar çıktı mı seneye bu lige adam gibi oyuncu getiremeyeceksiniz. Çok para vermen lazım getirebilmen için. O zaman ne olucak para kaynağınız ne olacak ??

Türk takımlarını yasaklayacaklar, sadece bir kaç takımı değil. Bu kararı döndürecek çok güçlü bir lobimiz yok .. İngilizler , İtalyanlar ve Fransızlar bu işte çok güçlü.

Karar çıktı mı geriye dönüş yok. Dilimizde tüy bitti.

Düşürmeye paçan sıkmıyorsa hülle yapacaksan şimdi yapaydın, -10, -15 puan vereydin bari.Nasıl olsa AY'yi ve bir kaç adamı soktun içeri...Futbolu temizledim diye gezerdin memleketin büyük bir kesimi de bunu yerdi.

YERSE... Şimdi yiyeceği şeyi hep beraber bekliyoruz.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.htspor.com/diger/haber/66224 ... ff-sistemi

Süper Lig'de Play-Off sistemi!Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören açıkladı23/08/11 13:36

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Spor Toto Süper Lig kulüpleriyle yaptığı toplantı sona erdi. Toplantı sonrası Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Toto Süper Lig'de play-off sisteminin bu sezondan itibaren başlayacağını söyledi.

Toplantı sonrası kulüpler adına açıklama yapan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, "Spor Toto Süper Lig'de play-off sisteminin bu sezondan itibaren başlayacak" dedi.

Play-off la ilgili fazla bir şey konuşulmadıığını söyleyen Demirören, "Kulüpler olarak TFF'den bu senenin deneme olmasını istedik. Eksikler görülür, gerekirse vazgeçilir dedik. Bir kaç kulübün olumsuz tarafı vardı. Ancak şimdi bütün kulüplerin amacı yere düşmüş futbolumuzu ayağa kaldırmaktır. Maçların fazlalığının lige yeniden canlılık getireceğine inanıyorum. Taraftarlardan beklentimiz, kişiler geçici kulüplerin kalıcı olduğunu dikkate almalarıdır. Herkes formasını, kombinesini, decoder'ını alıp kulüplerine sahip çıkmalı" dedi.

REKLAM:
BEN HURDACIYIM, DEKODERLERINIZI UYGUN FIYATLARLA ALIRIM :lol:
http://www.tekelimetal.com.tr/eng/buy-sell.htm

Kulüpler adına konuştuğunu kaydeden Demirören, "Üç puan sistemi önce İngiltere ve İsveç'te vardı. Denenmekten hiç bir zarar gelmez. :) (bi kereden bir şey olmaz demiş)

Lig statüsünde değişiklik yapılabilir. Belki eksikleri olur. Şu an federasyon ve kulüplerin hepsi bu sistemi kabul etti" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın play-off'la eksik gördüğü yönler olduğunu söyleyen Demirören, "Burada her kulüp temsil edildi. Galatasaray ve Trabzonspor 2. başkan diğer kulüpler başkanlar düzeyinde temsil edildi" şeklinde konuştu.

Beşiktaş kupayı geri alacak mı sorusuna Demirören, "Süreç her şeyi gösterecek" yanıtını verdi.

:lol:
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Seni zindik seni. Nasil UEFA seni hizzaya getirdi. Esege cevirdiler seni goruldugu gibi. Bosuna mi yolladilar Uefa'dan adami. Yarin kendileri aciklayacaklardi.

GS'a atip tutarken iyi idi degil mi? Nasil dediklerine geldin. ikinci yapacagin sey kupayi ellerinden alip ikinci lige indermen. Cunku sampiyonlar lige gidemiyorsa sampiyon degildir demektir bunu. Bunu da esekler gibi kabul edecen.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply