GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Re: GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Post by Alpay Dedeoglu »

Transfer noktalanıyor. İlk önce iyiler:

1-)Muslera, Melo, Selçuk İnan, ujfalusi, Eboue çok yararlı transferler. Takımın ilk 3 içindeki
yeri garanti. Omurga kuruldu, ve sağlam oldu.

2-) Elmander, Okan ve Enginde katkı sağlar.

benim taktığım noktalar:

1-) Culionun yollanıp bir dünya parasına Reiranın alınmasını bana kimse anlatamaz.
Tek kabul edeceğim açıklama, Türkiye liginde yanımızda bizimle beraber kutsal şike ittifakına karşı takımların gerekli olduğu ve bu yüzden aramızın iyi olduğu Ordusporu ligte tutmaya çalışmak. Anıl ve Stancu gidişi (Samsun ve Ordu) bu bağlamda incelenebilir. Ama Türkiyeye gelmiş İspanyol futbolcuyu sevmiyorum çünkü İspanyollar Türkiyeyi iyi kontrat yapılıp sonra kendini kovdurup çalışmadan beleş paraya konacak ülke olarak görüyorlar. Guizasından Gutiye, Yeniköy kasabından dedeye kadar hepsi bunu göstere göstere yaptı. Bütün İspanyol Avukatlar ve menajerler buna şartlandırıyor. Üstelik adam kendi hemşehrisi Benitezle Liverpoolda kapışmış, FT ile nasıl hırlaşmayacak?

2-)Gelen yabancı oyuncuların ortak noktası FT'ye övgüler düzmeleri. Stancu ve Cullio gariban ve içine kapanık diye bunu yapamadılar. Galatasarayın iyiliği için Başkan Aysalın medya önünde bir güç gösterisi yapıp FT'yi hazırolda bekletip, fırça atmasını yürekten istiyorum. Bu ego sorunu ligteki rakiplerin forvetlerinden daha büyük bir problem GS için.

3-)Gene Anılın kiralanıp , Sercanın alınması en büyük salaklıklardan bir tanesi. Üstüne Stancunun yollanıp Elmanderin alınması yabancı kontenjanını verimli kılmak desek (gerçi serbest bırakıldı) genede olmuyor. Sercan barlardan çıkmayan, fundemantali olmayan, son vuruşu olmayan ve futbol zekası şüpheli bir oyuncu. Volkan Şeni almak varken niye bu alındı hiç anlamadım.

4-) Ve gelelim sinirimi zıplatan konuya. Hala Balta bu takımda!! Beyler bu adam takımını sattı, on milyonlarca dolar para kaybettik, terbiyesiz, ağır, gamsız, 2 paket sigara içiyor, başka bir takımı gönülden tutuyor. Servete ise Rijkarda yaptıklarından ötürü hala mesafeliyim. Volkanın mahalleden yakın arkadaşı , koyu fenerli topçu istemiyorum. Semihe, Çağlara, Berkine şans tanınması lazım.

5-) Başka bir konu ise yabancı kontenjanı serbest bırakılmasına rağmen yedek bekleyecek, potansiyelli genç yabancılar alınmadı. FT artık öğreten, gelişteren değil, pahalı oyuncuyla günü kurtaran biri olmuş.
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk de yapıcı yaklaşımından dolayı İbrahim Yazıcı'ya teşekkür ederek, ''Türk futboluna Sercan'ı kazandırmak için Bursaspor ve Galatasaray bir ortaklık eyleminin içine girdi. Bu Türk futbolunda bir ilk olacak ve eminim Türk futbolu Sercan gibi bir yıldızı yeniden kazanacak'' dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Yazıcı ise Sercan gibi bir futbolcuyu tekrar Türk futboluna kazandırma açısından iyi kararlar aldıklarını dile getirerek, ''Değişik bir transfer sistemi yaptık ama iyi bir şey oldu'' ifadesini kullandı.

nasıl birşeyse artık, açıklama belki bundan geç kaldı.
ultrAlpaslan

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Alpaslan Sener wrote:Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk de yapıcı yaklaşımından dolayı İbrahim Yazıcı'ya teşekkür ederek, ''Türk futboluna Sercan'ı kazandırmak için Bursaspor ve Galatasaray bir ortaklık eyleminin içine girdi. Bu Türk futbolunda bir ilk olacak ve eminim Türk futbolu Sercan gibi bir yıldızı yeniden kazanacak'' dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Yazıcı ise Sercan gibi bir futbolcuyu tekrar Türk futboluna kazandırma açısından iyi kararlar aldıklarını dile getirerek, ''Değişik bir transfer sistemi yaptık ama iyi bir şey oldu'' ifadesini kullandı.

Hala resmi aciklama yapilmadi, son gun bugundu gece 12'de aciklaycaklar herhalde. Baska birini de herhalde almazlar artik ya da 5 dakika arayla gorusmeye basladik sonra da anlastik mesaji girerler.

MGC sen ne diyorsun bu Sercan isine? Bir zamanlar benzettigin gibi GS'in "Giggs"i olabilecek mi?

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

2011 yaz transfer donemi resmen bitti galiba degil mi?

Nur topu gibi kadromuz var... 4-1-4-1 olaraktan...

------------------------ Muslera
---------------------- Aykut/Ufuk

--- Eboue ------- Ujfalusi ------- Servet -------- Balta
Ujfalusi/Sabri---GZan/Ceyhun---GZan/Balta---Caglar/Semih

-------------------------- F.Melo
---------------------- Ceyhun/Ayhan

--- Kazim --------- Sabri -------- Selcuk -------- Riera
Eboue/Sercan---Eboue/Yekta---Ayhan/Colak---Engin/Colak/Aydin

-------------------------- Baros
-------------------- Elmander/Sercan

Balta, Sabri ve Aydin'i nasil becerdilerde bu takimda kalmayi basardilarsa kutlamak lazim... :roll:

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Murat Fahrioglu wrote:
Alpaslan Sener wrote:Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk de yapıcı yaklaşımından dolayı İbrahim Yazıcı'ya teşekkür ederek, ''Türk futboluna Sercan'ı kazandırmak için Bursaspor ve Galatasaray bir ortaklık eyleminin içine girdi. Bu Türk futbolunda bir ilk olacak ve eminim Türk futbolu Sercan gibi bir yıldızı yeniden kazanacak'' dedi.

Hala resmi aciklama yapilmadi, son gun bugundu gece 12'de aciklaycaklar herhalde. Baska birini de herhalde almazlar artik ya da 5 dakika arayla gorusmeye basladik sonra da anlastik mesaji girerler.

MGC sen ne diyorsun bu Sercan isine? Bir zamanlar benzettigin gibi GS'in "Giggs"i olabilecek mi?
Evet çok değişik bir sistem yapmışlar. Sistem şöyle işliyor. GS Kart sahiplerine Sercan'ın yeni açacağı barda yerli içkilerde %20 yabancı içkilerde % 10 mezelerde % 15 indirim var.

Feyz aldığı Ümit Karan abisinden işletmecilik dersleri alacaktı ama abisinin bir işi çıkmış her ne kadar konu "Bayrampaşa ben fazla kalmayacağım" filmine benzese de mekan adı Metris.

Dolayısı ile Sercan'ın yeni açacağı barın adının "METRISVILLE" olacağını öngörüyorum.

Diyorlar ki FT Sercan'ı adam eder. Yav adam ilk okul öğretmeni mi ki Sercan'ın karakterinin oturmasına yardımcı olsun. Eğer bu işe soyunacaksa ilk önce legolar ve sonra düz çizgi yan çizgiden bu işe başlaması lazım.

Ha eleman bir misyon üstlenir ve kendi kendine "ben bu takımda çok koşacağım , işimi yapacağım ve Avrupa'da üst düzey bir takıma gideceğim" gibi bir hedef koyarsa belki bir mucize yaşanır.

Ama biliyoruz ki Avrupada olmayan bir yeme içme eğlence ve motor (anladın sen onu :) kültürü İstanbul'da O'nu bekliyor.Üstüne üstlük 700.000 Euro senelik garanti para ve maç başına 8.500 EURO alacak.Zaten lüks bir kaç arabası ve evi var.Bu para ye ye bitmez.

Bunlardan vakit bulunca bir kaç maça çıkacak :)

Umarım ben yanılırım ve Galatasaray'da Bursa'dan gelen ikinci bir Hakan Şükür olur.

Zor dostum zor...
TRUST GALATASARAY
MGC

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yanilmayi umaraktan yazmaya basliyorum.Yetistigi kuluple bir uluslararasi maca cikan ve o mactan sonra td'u tarafindan sahada istenileni yapmamakla elestirilen(ve kadroda dusunulmeyen) bir oyuncuyu ustune para vererek ve garanti para teklif ederek transfer ediyorsun.Bunu benim mantigim kabul etmiyor.Dedigim gibi umarim ben yanilirim.
Donup dolasip iyi bir sporcu yetistirme olayina takiliyoruz.
nefvakfi.org

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Saçma bir operasyon oldu sanki, Pino-Sercan arasında ne fark var.
ultrAlpaslan

Post Reply