Arda Atletico Madrid'de

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: Arda Atletico Madrid'de

Post by Mehmet Marsan »

Can Ergun wrote:....................Ozellikle yerli statusunde karsiligi olmadigindan (Volkan Şen?) ,GS kesinlikle karda degildir.
Dua edelim de bu sene Yekta ve Selcuk takimi kotarsin... Tabii onlarn da yedegi olmadigindan (ayhan,emre colak ???) isimiz var.

--------------Muslera---------------
Ulfa--------servet-----zan-----balta
---------------melo-----------
--------selcuk--------yekta
--kazim------baros----elmander

Stancu,Sabri,caglar,ayhan,aykut,semih,emre colak yedekler... Daha 2-3 transfer yapilmali sekil 1-A...
Kimsenin aklina Ceyhun'u takima koymak gelmiyor. Kadromuz cok dar ve gecen seneye gore tek artimiz Selcuk ve Kaleci, gerisi kuru kalabalik.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Atletico Madritin en pahalı yabancısı oldu.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Thu Aug 11, 2011 11:26 am, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Atletico Madritin en pahalı yabancısı oldu.
Forlana, Agueroya alışan, Avrupa Kupası kaldırmış ve Real Madritle kendini kıyaslayan takım taraftarının ondan beklentisi yüksek. Öyle evladımızsın , alt yapıdan çıkmışsın korumasıda yok. Kendi maçında yatıp milli maçta döktürmekte yok, Oğuz Çetin Ağabeyi zorda kalmasın diye sakat sakat milli maçta oynarsan, ispanyol seni kabak çekirdeği gibi oyar. Madrit medyasının İstanbul medyasından farkı yok.Burada karşısında FB medyası vardı, Orada da Real ve Barcelona medyası.
Süper oyunculuk !! kariyerini noktalamış, dil bilmeyen, sıkıntıdan ve kıskançlıktan patlayacak Sinem Kobalıda yanında götürüyor, artık süper uyum sağlarlar.
Bir de anne babası yanında gelmezse tam süper.
Sakatlığını ispanyol doktara pandomimle anlatır artık.
Çorbacı açılışında boy göstermezse, film galasına gidemezse,
acun ve emre ağabeyiyle sabaha kadar play station oynamazsa nasıl geçer bu hayat?
Bir taraftanda sürekli huzurunu bozup daha çok takım değiştirmesi (ve de her seferinde komisyon) baskı yapacak Ahmet Bulutun aklını bulandırması ile uğraşacak.
O takım bu takım dedikten sonra Ahmet Bulutun daha önceki transferleri gibi ağlayarak zırlayarak dönecek ve beni alın diyecek.

Sanmayın bunları yazarken zevk alıyorum. 22 numarayla sahaya çıktığımdan beri en çok sevdiğim oyuncuydu. Oğluma forma alırken Arda yazdırırım arkasına. Ne yöneticiler , ne de camia , nede taraftar koruyabildi böyle bir değeri. Yeni Ardalar yanmasın diye , o Ahmet Bulut virüsünü Floryadan temizleyin artık.

Galatasaray en iyisini yaptı.12+1 milyon euro 30 trilyonun üstünde para yapar.O kadar toplam net tribün geliri alamadık geçen sene o bildiğim kadarıyla.[/quote]
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Alpay Dedeoglu wrote:
Yeni Ardalar yanmasın diye , o Ahmet Bulut virüsünü Floryadan temizleyin artık.

Galatasaray en iyisini yaptı.12+1 milyon euro 30 trilyonun üstünde para yapar.O kadar toplam net tribün geliri alamadık geçen sene o bildiğim kadarıyla.
[/quote]

hesap yanlış olmuş, Fanatik Gaz. hesabına göre;

4m € garanti istemiş x 5 senelik anlaşma = 20m €
12m € bonservis
göndermediniz diye oynamayacağını, CL, UEFA ya gidememe konusundaki katkısını da düşünürsek en az 10m € da zarardan kurtulur takım.

ıvır zıvırla neredeyse Aguero parası 45m € yapar, :D .

Bu durumda Atletico Madrid in doğru tercih yaptığını görüyoruz.
ultrAlpaslan

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:
Selcuk Samli wrote:Hayirli olsun. Umarim yeni kulubunde cok basarili olur.

Dusunuyorum da, bir yerde yanlislik var.Avrupa'da yeniden zirveye cikmayi planliyorsun.Genc takimlarinda yetismis,yetenekli ve genc bir futbolcun var ve takimda tutamiyorsun. Real Madrid ve Barcelona gonderiyor mu boyle genc oyuncularini?Basin,taraftar,lig kalitesi,ve ulke faktoru bu oyunculari ait olduklari yerde tutuyor.
Sen de kirk yilda bir ozel yetenekleri olan bir futbolcu yetistiriyorsun ve elinde tutamiyorsun.Ne anladim ben bu isten?
Patron, selamlar. "Arda Madrid'den bombaladi" haberini gazetelerde ilk okudugun zaman beni hatirla. Haberin yapilmamasi soz konusu degil, kimin hangi cabukluk ve gazetecilik ornegi ile haberi okuyucularina sunacagi uzerinde tartisabiliriz. Vatan mi, Milliyet mi yoksa ikisinin arasindan siyrilmaga calisacak bir baska yayin organi mi?
Selam Patron,

Boyle bir haber kesin cikar.Daha cok Rijkaard'a yonelik bir haber olur diye dusunuyorum.Esas Real Madrid'e transfer olsaydi sahane bir haber konusu olurdu.Dusunsene eski Barcelona td'unu elestirecekti haberde:))))
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Arda epey atip tutmus. Neden taraftar arkasinda olmamis. O kadar para kazandirdigi halde klup ona bir plaket dahi vermemis. Ispanyada kafasi cok rahatmis. Allah daha iyi etsin insallah.

GS'da epey cekmis anlasilan. Cabuk unutmus belli. GS en kotu gunlerini gecirdi zat-i alisi apis arasindan sakat iken ve onu kaptan yapmislarken. GS o paralari nereye gitti idi acaba?

Dogrudur yabancilara yapilan soparlik gorulmemis seviyelerde hala. Bir hakli oldugu yer orasi. Gerisi hava civa. Hata yaptiginda neden yola sokulmamismis neden kolayca af edilmemismis. Bu yuzden kirginmis. Burasi mektepti cunku avcuna milyonlarca Avro sayildiginda bir de lala pasa tayin edilecekti Arda bunu yapma bunu yap evladim gibi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18889099.asp
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Ben bu olayı anlamadım. Arda niye gaza gelmiş ki? Bir plaket bile vermediler demiş mesela. Neyin plaketi, ben bir şey mi kaçırdım acaba? Galatasaray'a hizmet etmişse etmiştir de bu zaten her oyuncunun görevidir, işidir. Babasının hayrına değil, parasını aldı. Arda ekstra bir tebriği hak edecek ne yapmış onu çözemedim yani. Arda plaket hak ediyorsa bence Hagi heykeli dikilecek adamdır Galatasaray tarihinde, kimsenin yapamadığını yapmıştır neredeyse tek başına, Avrupa şampiyonu olmuştur takım. Ki bir daha da olamaz, zannetmiyorum. Ve o adama jübile bile yapılmadı. Arda şampiyonlar liginde final mı oynattı her sene?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Arda bu kadar kabiliyetine ragmen cok az paraya oynadigini ve cani gonulden oynadigini soyleyerek GS taraftara ve klube aci yapmis iste. Bugun de ben onlari bir ay once kizginlikla soyledim ben ilelebet GS'liyim demis. Agzi torba degil ki buzesin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Emre B. 1 bu da 2... Bu nankorler GS ile ilgili sabah aksam yikama yaglama yapmalilar. O pj daha 17 yasindayken Hagi, sukur, okan, davala, sas gibi ulkenin en iyi oyunculari ile avrupa maclarina cikiyordu, bonservissiz kacti. Simdi GS diyemiyor...

Arda efendi de lincoln, sukur, sas, kewell , necati, ilic gibi isimlerle oynadi.17 yasinda avrupa macinda oynatildi, cilalama yapildi, her dk laf sokma derdinde her firsatta.
Aldiklari altyapi egitimi, muhatab olduklari kisiler vs cabasi. Alp Yalman vs Aziz !?!?!?

Bu herifler fb de olsaydi 17 yasinda sans verilirmiydi? Kimlerle muhatab olurlardi? Bi dusunsunler, ikisi de bi yerlerini sari kirmiziya boyayip... Neyse simdi...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Taraftarin icindeki soparlar bunlari gorup bundan sonra soparlik konusunda iyice dusunmeleri lazim. Bugun hersey para ve cikar ustune. Adi da profesyonellik. Parayi verdiginde karsiligini isteyeceksin. Oyuncu da hakkini ariyacak. Hepsi bu. Yok ben ezelden GS'li idim sen gazelden bilmem ne idin sacmaligina son verip gerektiginde alkislayacak gerektiginde isliklayacaksin. Yok oyle yagma. Klup tekke mi be.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Derin bir bilgi sahibi olmasak da, futbolla yatip futbolla kalkan bir toplumuz. Kutahya'da siyanurlu su cikar cok az insan reaksiyon gosterir ama Ronaldo Istanbul'a gelir izdiham olur,aktivite guvenlik sebebinden dolayi yarim kalir ve adam Madrid'e doner.Hal boyle olunca Arda ve onun gibi sporcular cok populer oluyor tabii;surekli mikrofon uzatiliyor o da anlatiyor.Bazen anlamsiz seyler de soyleyebiliyor.Mesela pahali arabalar konusunda yaptigi yorum gibi.Bir sporcu Arda gibi milyonlarca Euro kazaniyorsa belki 200,000 Euro'luk araba alabilir,ama 200,000 Euro kazanip 150,000 Euro'luk araba alirsa mantiksiz olur.NFL oyuncularinin buyuk bir cogunlugu kariyerleri bittikten sonra iflas ediyor.Arda bilmeyebilir bunlari tabii ki,o zaman yorum yaparken dikkat etmesi gerekir.GS kulubu ona cok genc bir yasta kaptanlik bandini verdi;bence plakete gerek yok. Olumlu yaptigi bir cok sey de var,eksiklerini zamanla tamamlayacaktir.Daha cok okumasi ve genel kulturunu artirmasi gerekiyor.(gibi gozukuyor)
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Parasi olan parasini ota da verir boka da. Sonra kendi dusen aglamaz. Arda'nin yuzune bakan zeka fiskiriyor diyemeyecegi icin yaninda bir cobani olmasi gerekebilir. Kendi bilecegi istir. Sozlerine bakarak hirslanmanin da bir anlami yok elbette. He denecek ve gecilecek. Klup gayet guzel yapmistir. Sana kaptanlik da verdik disarda oynayacagim bana bir iyilik edin dedin onu da yaptik sen yoluna biz yolumuza demisler. Taraftarin da bunu demesi gerekiyor. Ne kufur edilsin ne de arkasinda goz yasi dokulsun. Arda daha iyi olsun. Gerisini bos verin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Eren,babam ve ben Arda'nın ilk sahne aldığı,2 gol 1 asistle oynadığı avrupa maçına ( Boeslav bilmemne) gittiğimizden beri Arda'nın ayrı bir yeri vardı gözümde, A.Madrid'e gittiğinde de onun adına sevindim bu ortamdan kurtulduğuna.A.madrid maçlarını da onun yüzünden izlemeye başladım.

Ama konuştukça batıyor, kolay gaza geliyor ve onu Arda yapan Galatasaray hakkında abuk subuk konuşuyor.Bu da "taraftar" olarak bana batıyor son zamanlarda. Plaket verilmemiş,50K dolarını zamanında alamamış,4-4-2 yi milli takımda öğrenmiş vs gibi kulübü küçük düşürecek demeçler veriyor. Başka hiçbir kulüp altyapısına bizim kadar önem ve değer vermiyor,Arda yaşında birini kaptan yapmıyor vs. böyle nankörce konuşunca ayıp oluyor.Dediğim gibi başka takımda olsaydı bugün olduğu yerde olamazdı.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Abi, her koyun kendi bacagindan asiliyor tabii ki.O acidan her isteyen parasini istedigi gibi harcar.Yalniz burada bir sorun var.Arda'nin roportajini binlerce cocuk ya da genc de okuyor.Onlara verilen mesaj acisindan olumlu degil.Arda kendisinden daha genc insanlara ayaklarini yorganlarina gore uzatmayi tavsiye etmeli bence.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Cengiz Abi, her koyun kendi bacagindan asiliyor tabii ki.O acidan her isteyen parasini istedigi gibi harcar.Yalniz burada bir sorun var.Arda'nin roportajini binlerce cocuk ya da genc de okuyor.Onlara verilen mesaj acisindan olumlu degil.Arda kendisinden daha genc insanlara ayaklarini yorganlarina gore uzatmayi tavsiye etmeli bence.
Boyle bir seyden haberi yok ki saskinin? Rahmetli annemin bas nasihati "cesmen akarken kovani doldur" idi. Ben yaptim, ben ettim, ben kabiliyetliyim diye ortada dolaniyor ve yanindaki dalkavuklara yem oluyor. Onun icin kendi dusen aglamaz diyerek gececeksin. Genclerde Arda'ya bakip mabadlarini yirtacaklarina buyuk sozu dinleyip islerine bakacaklar, eger akillari varsa elbette.

Gecen gun yazdim iste sosyal icerikli yazilar yazdigimiz yerde. Kicinin deligini bilmeyen anasi gundelikci olup (babasi da olsa olsa belki bir iscidir) kendini Malatyada universitenin muhendislik bolumune atmis olan genc kredi karti ile borc harc yaparak ABD'da Ingiilizce ogrenmeye gelmis. Onu kaziklayanlar orada calisirsin bunu bedavaya getirirsin demisler herhalde. Burada New York'da dimdizlak kalinca intihar etmeye filan kalkmis. Konsolosluk filan yardim edip Turkiyeye elindeki biletin tarihini degistirip postalamislar. Bana da sordular yardim edermisin diye. Hayir dedim. O borc orda dururken anasinin babasinin yuzune nasil bakacakmis? Bir kere ona kredi karti veren bankanin akli basina gelmesi lazim. Ikincisi boyle seylerin altina giren bunun bedelinide bir turlu odemeli. Anlarim deprem olur, yangin olur, bir afet olur ne yapalim Allahtan geldi dersin yardim etmek icin elinden geleni yaparsin. Ama sen kalk bu boku ye ondan sonra sana yardim etsinler. Bir cahilliktir oldu mazaretine siginan cok bu sekilde.

Gecen gun CNNTurk'de izliyordum. Yabanci para kuru uzerinden kredi alip yananlar ates puskuruyor. Devlet neden yardim edip bu isi duzletmiyormus. Dunyanin krizi neden bunlarin sirtina binmis. Japon yeni bilmem yuzde kac artmismis. Bunlar bu borcu nasil odeyeceklermis. Bak sen. Bunlarin icinde telefon eden bir banka muduru de vardi ustelik. Ulen hayvan. Daha 10 sene bile olmadi parandan 6 sifir atildi. Bir aldigini hala ayni paraya almadigin bir ulkede sen kalk Yen uzerinden borc yap. Ondan sonrada agla kur bu kadar degisir mi diye. Uyanigin biri bunlara bas olmus dernek kurmus ve programda ahkam kesiyor "Yen filan vermediler bize ne Yen'i ben borc parayi TL olarak gordum ve aldim" diyor. Ne kadar uyanik ama. Oradaki profesor "ya zaten senden de Yen istemiyorlar. O zaman bozulan Yen'i karsilayacak kadar simdiki TL'yi ver odesin" demiyor. Seni kurtarsinlarmis. Bu insanlara yazik degil mi imis. Bunalimlar geciriyorlarmis. Hem bilselermis bu parayi altina yatirip o borcu bedavaya cikarirlarmis. O aldiklari evden uc dort tane daha olurmus. Yani tam bir komedi. Beter olun da dedim.

Tavuk bile tas yutmadan once kicina bir sokar cikarirmis acaba bir aksilik olursa cikacak mi diye. (Malum kuslarin tasligi vardir sindirim icin kucuk tas yutarlar. Bu laflar mucehver gibidir ona gore. Icinizde bilmeyen duymayan varsa cok kisa ve oz olarak olayi anlatirlar uzun uzun ders verme yerine.)
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply