6. Hafta STSL: Galatasaray-Bursaspor 2-1 (Elmander,Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

6. Hafta STSL: Galatasaray-Bursaspor 2-1 (Elmander,Baros)

Post by Cengiz Akgun »

Bu mac disli olacak. Bakalim kelaynak takimi bu maca iyi hazirladi mi? Hakem kadrosu da soyle imis:

HÜSEYİN GÖÇEK (Hakem)
ORKUN AKTAŞ (1. Yardımcı Hakem)
KEMAL YILMAZ (2. (Yardımcı Hakem)
TANER GİZLENCİ (Dördüncü Hakem)
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 6. Hafta STSL: Galatasaray-Bursaspor 16.Ekim TSI:19.00

Post by Cengiz Akgun »

Ilk yariyi Elmander'in golu ile 1-0 onde kapamisiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 6. Hafta STSL: Galatasaray-Bursaspor 1-1 (Elmander)

Post by Cengiz Akgun »

Icin ciksin Kelaynak. Siradan birisin iste. Ziya Dogan'dan bir farkin yok.
Bakalim Baros seni daha ne kadar kurtaracak?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpaslan Sener

Re: 6. Hafta STSL: Galatasaray-Bursaspor 2-1 (Elmander,Baros

Post by Alpaslan Sener »

Cengiz abi maçı yerinde izlesen ne derdin bilemiyorum. A dan Z ye bütün koltuklar yağmur görüyor, localar hariç. Üstümüz tamamen kapalı yerde olmamıza rağmen (yukarılarda) sırıl sıklam maç izledik, rezaletti. Resmen yazlık stad olmuş. Zemin yağmurlu 2 maç sonra tamamen bozulur, çoğu yer kelleşmiş bile.
Çıkış hakkındaki zorlukları anlamanız için kısa yorum, evin önünde stad, 5 dk yürüyerek, yeni geldim PC açık yazayım hemen dedim 1 saat olmuş, varın siz düşünün, :oops: :x

Maçı zora sokan takımın hocası,. çok söylendim açıkçası.

Melo, Selçuk, Engin, Eboue gibi 4 defansa, 2 forvete adam bulurlarsa takım çok şey başarır, :).
ultrAlpaslan

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin golleri:

Kelaynak Allah seni nasil bilirse oyle yapsin. Aldigin her kurus bu klupten cigerine yapissin. Bir milim bile ilerlememissin kovuldugun gunden beri.

Stadi da yapilirken statda yatti diye ovulen Isin Celebi dangalagina soyleyin. Zemin dokuluyor ve cati uctu. Bunlar boyle iste. Ne bok yedin ulan statda yattin kalktin deseler ne cevap verecek bilmem. Zeminin altina ufalanmis granit dokmemislerse boyle parca paca kalkar yagmurda karda. Bastin mi ayagin gomulur. Stadin bakimindan kim sorumlu bilmem. Ustunede bir haftada uc mac oynattilar ayilar bu zeminde. TOKI baskani GS'li bir pezevenk vardi Ednan'i itin gotune sokan. Sorsunlar ona hesabini kimlere peskes cektin onca parayi diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Macin adami hakem... İlk yari 3-0 olacakti eboue ye penaltiyi vermedi, kazim altipasa girdiginde kicindan faul uydurdu. Şansal bile bunlara ituraz edemedi o kadar net...

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Geçen sezona kıyasla olumlu gelişmeler var takımda. Ama yerinde saydığımız başlıklar da var.
Son 3 sezonu tasm bir özgüven çöküntüsü içinde geçirdik. Hele geçen yılın ikinci yarısında tam anlamıyla dibe vurduk. Şimdi bu haldeki bir takıma Fatih Terim yeniden özgüven aşılamaya çalışıyor.
Nasıl yapılır bu?
En kolay yolu, bu duruma düşmüş kadroyu tamamen yenilemek idi. Bunu kısmen yaptı, kısmen yapmadı. Bu konuda çok daha cesur olması gerekirdi.
Yine de önceki senelere nazaran transferde "görev adamı" niteliği yüksek oyuncuların tercih edilmesi doğru oldu diyebiliriz.

Kewell, Baros, Lincoln, Elano, Dos Santos, Jo ve daha nice isim... Bunları takıma doldurmuştuk... "Marka" isimlerle "marka" takım olmaya çalışıyorduk. Ne kadar "marka"laşırsak o kadar büyük takım olacaktık, ayaklarımız yerden kesilecekti... Olmadı bu.
Şimdi bir Melo, bir Selçuk var. Bunların yanı sıra riskli bulduğum Sercan-Engin gibi transferleri görmezlikten gelmiyorum. Ama özgüven enkazını kaldırmak istiyorsak, hem mental hem fizik olarak kaya gibi güçlü oyunculara sahip olmamız lazımdı.
Melo'ya bakın... Rakibin ortasına ayak koyuyor, topu kornere çeliyor, sanki gol atmışçasına seviniyor, tribünleri coşturuyor. Aslında bu tür şovları sevmem ama bir yandan da takım için faydalı.

Terim'in kafasında topa sahip olan, oyunu geniş alanda oynayan, sahayı iyi parselleyen, mücadeleci bir takım var.
Geçtiğimiz yıllarda devamlı "500 pas yapan Barcelona" olma hayalleri kurduğumuz için, fizik kondüsyon yerine sürekli olarak paslaşmayı ön plana çıkarmıştık. Yan pas, geri pas farketmiyordu. Pas olsun da nasıl olursa olsundu...
Şimdi özellikle iç sahada Terim'in şablonuna yakın bir futbol oynamaya çalışıyor takım.
Ama eksik olan şeyler de var.
Barcelona ütopyasını bir kenara bırakalım... Bütün öncü takımlar hızlı oynamaya, topun oynanışını çabuklaştırmaya, topsuz ve toplu oyunda hareketli oynamaya önem veriyorlar.
Ve en önemli şey, bilinçli oynamak...
Bizim kadroda oyun zekası yüksek adam sayısı hala yeterli düzeyde değil. Bu bir sıkıntı.
Üstelik bana göre ciddi bir defans problemimiz var. Servet-Zan gibi ağır ve tek hamleli göbek ikilisinin yanında savunma yönü her zaman tartışmalı Sabri ve ne yaptığı pek belli olmayan Hakan Balta var.
Bu defans yapısı güven vermediği için Melo çok geriye yakın oynamak zorunda kalıyor.
Beklerin hücuma katkısı da olması gereken seviyede değil.
Hırslı bir dönüş yapmak isteyen Engin ve Kazım, iş verimli olmaya geldi mi istikrarsızlaşıyorlar.
En ileride ise fizik kapasitesi yüksek, takım oyununa katılan ama ağır bir Elmander...

Bu sorunlar ancak kadro revizyonu ile giderilir. Bunun için devre arasını bekleyeceğiz.
Ama Fatih Hoca'nın niyeti var mı devre arasında köklü değişiklik yapmaya?
Zannetmiyorum... O yine "ben bunları adam ederim" diye düşünecektir.
Öyleyse... Dengeli bir takım olma hayallerimiz rötar yapacak. Bugün olduğu gibi ilk yarı farklı, ikinci yarı farklı bir takım izleyebileceğiz mesela.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yönetim primi ikiye katladı
SARI kırmızılı futbolcular, maçtan sonra soyunma odasında ortalarına aldıkları yönetici Abdürrahim Albayrak’a tezahürat yaptı. Kaptan Sabri’nin önderlik ettiği bu hareket sonrası Albayrak yönetim adına, 5’er bin dolarlık galibiyet primini 10’ar bin dolara yükseltti
Abdurrahim bu dogru ise iste o yuzden seni akli basinda olanlar yonetimde istemiyorlar. Esek herif seni. Yenildiklerinde maaslarindan 10 bin dolar kesiyor musun? Sabri'nin onderliginde imis. Iki laz bir kaz bile edemiyorsunuz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Harika stadimizin zemini maalesef bir yagmurda rezalet oldu. Stada 2 kez ben de gitmistim, gercekten cok guzel ama yine yapacagimizi yapip Ferrari arabaya bisiklet lastigi taktik. Boyle bir sahada mukemmel olmasa da guzel futbol oynayan iki takimi da kutlamak lazim.

Takim olarak coktandir yapmadigimiz, yapamadigimiz bir cok seyi zemine ragmen bu kez yaptik. Rasgele degil pozisyon olusturulmus ve kurgulanmis goller ve gol pozisyonlari var, hersey mukemmel degildi tabii ama ben oyunu begendim, gelecek icin umit de var hele bir de duzgun sahada oynayabilirsek.

Cim uzmani degilim ama bu durum kolay duzelmez gibime geliyor, bu isin cozumu iyi bir drenaj sistemi onu da saniyorum cim koymadan yapmak lazim. Birakin kramponlari diz el falan yere ne deyse cimler kalkip mahvoluyordu. Bir diger care de stadin ustunun kapatilmasi ve zeminin hep kuru kalmasi. O kadar para harcamisken niye zemine de bu harcanan paraya paralel bir masraf yapilmadi, bir bilene sorulmadi acaba. Aklima baska erken zamanda bir cozum gelmiyor, kar yaginca bunun bakalim kac misli kotu olacak.

Neyse haftaya Cuma gun Antalya'dayiz bakalim onlarin sahasi nasil. Kazim'in arka adalesinde 1. derecede yirtik varmis, bence en az 1 bir mac oynayamaz, Engin'de de kasikta 2. derece yirtik o da 1-2 mac yok gibime geliyor. Sercan ve Baros icin firsat olabilir, hatta Ebue icin de. Kadronun genisligi boyle durumlarda test edilir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gulsem mi aglasam mi? Kelaynak ben futbol hayatimda boyle gol gormedim seyirci Sercan'a kornere vur dedi o da vurdu. Sonra kornerden gol yedik demis. Kovuldugu sene kornerden yedigimiz gollerin haddi hesabi yoktu. Nasil gormedi bilmem. Bu yastan sonra yalana filan da basladi artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Gulsem mi aglasam mi? Kelaynak ben futbol hayatimda boyle gol gormedim seyirci Sercan'a kornere vur dedi o da vurdu. Sonra kornerden gol yedik demis. Kovuldugu sene kornerden yedigimiz gollerin haddi hesabi yoktu. Nasil gormedi bilmem. Bu yastan sonra yalana filan da basladi artik.
Cengiz Abi, olay oyle degil. Kimse boyle gol gormedi, Hakan Balta alti pasta sakatlandigi icin yerde yatiyordu, ve bir turlu topu disari atip oyunu durduramamistik top Sercan'a gelince o da gelisine vurup kornere atti sirf oyun dursun diye. Fatih Terim atilacak o kadar yer varken niye kornere atti bilmiyorum dedi. Hic boyle gol gormeme isi de genelde boyle toplar topu disari atan takima geri verilir, tabii kornere degil taca atilir onlar da taci atip topu geri verirler. Bursa hic orali olmadi ve korneri kullanip golu atti. Kornerden gol sadece Terim devrinde degil her devirde bol bol yiyoruz, onun gormedim dedigi centilmenlik disi oldugu icindi. Hani avukatligini yaptigimdan degil ama roportaji birebir dinledim. Maci da izlerken insan ister istemez boyle gol gormedim diyor cunku topu bize geri vermeleri lazimdi, bayagi centilmenlik disi bir hareket olmus.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Her seyden once Sercan'in vurusu trajik. Ozetlerde gordum.

Top yan cizgiye yakinken inanmasi zor olani yapip kornere hemde kale diregin yakinindan atiyor. Bu cocugun ayagi yamuk her halde.

Murat Tanyeri

Post by Murat Tanyeri »

Twitter'den takip edeniniz varsa "zeminin azizligine ugradim" dedi ama bence de pek zeminlik bir vurus degildi.

Murat Tanyeri

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Canim ne olursa olsun. Centilmenligi filan mi kalmis artik. Adamlar ikinci yari tek kale gol atmak icin oynuyorlar. Zorda kalip topu kornere atiyor gozukuyor. Ben de olsam centilmenlik filan dinlemem aynisini yapardim. Topu kendi oyuncusu sakat diye herkez kalesinden uzakta bir yerden taca atiyor. Kornere atanini gormedim. Ayni sekilde kornerden boyle devamli olarak ayni sekilde gol yiyen bir takim da gormedim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply