9. Hafta STSL:Kayserispor-Galatasaray 0-2 (Elmander,Selcuk)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

9. Hafta STSL:Kayserispor-Galatasaray 0-2 (Elmander,Selcuk)

Post by Cengiz Akgun »

Gunduz maci ve hakem Cuneyt Cakir. Insallah bir boka sebeb olup yine bizi hakem diye aglatmaz. Butin futbol alemi dunku macin hakemlerini naletlemisler.

Yalniz yine Kel gorunecek bir mac. Sota bu isi ogrendi ve futbolcularin halini begenmiyorum demis. Bizimki ise alinlarindan opuyor. Abdul de yenin size seker verecem demis. Macta oynamayacaklar: Sabri, Servet, G. Zan, Kazim. Baros herhalde son 10 dakika oynar gibi. Engin ne yapar bilmiyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: 9. Hafta STSL:Kayserispor-Galatasaray 30 Ekim TSI: 16.00

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bak bu hafta Sabri-GZAN-Servet Yok. Ha bir de BALTA'ya yol verebilsen ideal kadroya yakın çıkacaklar.

AMMMAAAAAA FT yine şapkasından tavşan değil fil çıkarmaya çalışırsa bilemem.

FT geri zekalı bir müdahale yapmazsa Galatasaray bu maçı kazanır.
TRUST GALATASARAY
MGC

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bak bu hafta Sabri-GZAN-Servet Yok. Ha bir de BALTA'ya yol verebilsen ideal kadroya yakın çıkacaklar.

Ya ne FT'si FUUTEsi allaşkına. Gelir bir hakem yine birileri sinirinden çatlar sahada bir saçmalık iki kırmızı kart oooooh mis gibi.
Eren Gumrukcuoglu

Mehmet Gurdal Cetin

Eren Gumrukcuoglu wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bak bu hafta Sabri-GZAN-Servet Yok. Ha bir de BALTA'ya yol verebilsen ideal kadroya yakın çıkacaklar.

Ya ne FT'si FUUTEsi allaşkına. Gelir bir hakem yine birileri sinirinden çatlar sahada bir saçmalık iki kırmızı kart oooooh mis gibi.
O da olucak kısmetse :)
Ben bize yine bir 5-6 maç saha kapatmalar , su savaşları filan öngörüyorum.
Biz Bursa'da arkadaşlarla para toplamaya başladık bu küfür cezası için, büyük maç yaklaşıyor biliyorsunuz. Küfürsüz olmaz , tadı çıkmaz :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Durust olmayanlar cok. Bunun bir ornegide Ali Durust. Duzgun gibi gozukmesine ragmen (Gaziantep) mactan sonra TFF ve NHK icin bizi de bu kaos'un icine cekmek icin hakemlere talimat verilmis, seyircimizi tahrik ederek kulubumuze kompla kuranlar filan diye mangalda kul birakmamasina ragmen ertesi aksam Telegof'de ben boyle demek istemedim bu sizin yorumunuz diye nana gibi kivirmasi ilginc idi.

Bu arada hakemi itin gotune sokan Yusuf Namoglu da ayni sekilde bu laflari hakedercesine pustluk pesinde demek ki. Itiraf edeyim Marcus Merk'inden ona kadar herkez Servet ve Sabri'nin atilisini hatali bulmus. Birinde bariz gol sansi yoktu sari yeterdi oburunde ise faul yoktu Sabri tahrik oldu diyorlar. Bu bariz gol sansi ne menem bir seydir. Herif topukla gol (iki kisinin arasindan atti hem de) Galatasary'a. Ayni macta ceza sahsi sinirindan cakti gol oldu. FB-BJK macindan Smao 27 metreden cakti. Servet'in kolundan cektigi adam acikca goruluyor tutulmasa kaleye en yakin adam olacak. Ne ve nasil bariz oluyor? Basbayagi yorum isi. Ayni sekilde Sabri ayagini uzatip adamin sagindan topa vuruyor solundan geciyor ama donmekte olan adam o ayaga takilip dusuyor buna temiz deniliyor. Ama BJK-FB macinda Karizma Caner'in arkasindan topa kayarak vuruyor ve Caner de o ayaga takilip dusuyor. Bu ise kirli oluyor. Geciniz.

Gelelim Namoglu'na. Bu hakem gecen sene Bursa macinda kirmizi gormesi gereken Volkan Sen'i atmayarak macin sonucuna etki etmis biri imis (ben bilmiyordum). Metin Diyadin kardesi ile (bunu da bilmiyordum) bu ikisine GS macinda gorev verip sonrada bu ikisi macin sonucuna etkilediler demek ibnelik degil mi ulan? Kusuruma bakmayin ama istemedi bu lafi simdi? Peki durum boyle ise Servet ve Sabri haksiz atilmislarsa bunu da MHK baskani soyluyorsa ne halt ile bu adamlar ceza alacaklar. Size kim ceza verecek ulan oyleyse.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Yapmak istenen belli, bu sene FB'yi sampiyon yapip "bakin adamlar yine sampiyon oldu, hem de sike yapti dediginiz adamlarin hepsi de hapiste" demek. Alin teri kanitlamasi! Aslinda dalavere sadece bizim maclarda donmuyor, Besiktas'in, Trabzon'un veya FB'ye tehdit olusturacak her macta inceden inceden isliyorlar. Playoff kurali da hata payini azaltmak icin konuldu, yani butun bunlara ragmen (iki sene onceki gibi) Fener ligi 1. bitiremzse, playoff'ta durumu duzeltme payi olsun.

Asilnda yoruma acik birsey yok, yorum hem FB leyhine. Kac macta aleyhlerine bariz penaltilara verilmedi. Bizim kac mactir hakkimiz yeniyor.

Bu macta Cuneyt Cakir gorev yapacak, yani su anda "hesapta" ligin en formda hakemi. Bence bizim maclari en caktirmadan katleden adam. Yani bize bakin sikayet etmeyin en formda hakemimizi verdik diyecekler. Gecen macin hakemine talimati verip, gorevi basarili tamamlayinca savunulacak yani yok deyip kizaga aldilar. Bugun olacak katliamdan sonra da size de hicbir hakemi begenmiyorsunuz diyecekler. Biz de burda Fatih Terim'in falan hatalarini tartisalim. Aykut cok daha mi iyi, Besiktas macinda sahanin yildizi adami cikardi bir de giren adam daha da iyi oynayacakti belki dedi, sanki Caner'i oyunda birakip da baska biri ciksa giren adama iyi oynayamayacakmiydi??

Artik sinirlenmemek gerek nasil olsa play off var!!

Mehmet Gurdal Cetin

Ayhan Yekta ilk 11 de 5 li orta saha
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Skor 0-2 son 15 dk. Fena degil
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 9. Hafta STSL:Kayserispor-Galatasaray 0-2 (Elmander,Selc

Post by Cengiz Akgun »

Turkiyede saatler geri alindi galiba. Kalktigimda mac bitmistir diyordum ama macin son 15 dakikasini izledim. Gol 2-0 olmustu. Esek gibi oynamaya calisiyorlardi. Abdul serserisi yine cikarsin bahsis versin, dingil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Emre Girici

Post by Emre Girici »

2-0 aldik maci. Skor gayet guzel, ve ilk yaridaki oyun gercekten iyiydi. Ancak Selcuk'un ikinci hic yoktan var ettigi gol olmasaydi, zaten iyice geri cekildigimiz oyunda iyice panige kapilir, arada bir kaza golu yerdik kesin.
Kayserispor kanatlardan ceza sahasina cok guzel ortalar kesti, ama basta Omer olmak uzere dogru duzgun kafa vurabilen biri olmadigindan pozisyonlari carcur ettiler. Baska bir takim olsa bu kadar sansli olmazdik. Muslera'da da yan top zaafi var, bir kac defa bosa cikti.
Biz de goze carpanlar, haftalar sonra ilk 11 baslamasina ragmen gayet iyi bir oyun cikaran, ve sahada 85 dakika boyunca diri kalan Ayhan; bunun yani sira Riera ve Selcuk oldu.
Emre Girici

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yekta kotu sakatlanmis. Sol capraz baginda kopma olmus. En az dort ya da bes ay sahalardan uzakta kalacak dediler. Yeni bir Ugur Ucar durumu. Yazik olmus.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Elmander hakkinda bir iki satir yazmak lazim. Hollanda ile yaptiklari milli mac sonrasi geldi, takimin en dirisiydi. Bugun grip, yuksek atese ragmen igne ile oynamis. Is ahlakli, samimi, takim oyuncusu... Hastasiyiz boyle oyuncularin.

Maclari seyretmiyorum. Ama bu adam icin yeni bir forma alip, Ali Sami Yen Spor Kompleksine gidebilirim.
Last edited by Murat Biricik on Sun Oct 30, 2011 8:34 pm, edited 1 time in total.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evet Elmander'i cok ovuyorlar bugun. Isvecten sansimiza gecen sefer cikan sahtekardan sonra (ne idi adi) bu adam iyi bir transfer. Isvecte zaten sahtekarlik kavrami oldugunu pek sanmam. Bu isler Latinlerle, Nijeryalilar, ve bize mahsus. Sakat sakat gelip bizde parasini alip yatan Isvecliye pek kabahat bulmuyorum. Onu bu halde aldiktan sonra uzattigini gore gore kontratini uzatan hayvanlara ne demeli?

Bugun Ridvan Riera da toparlanmis diyor. Yekta'ya uzuldum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu sezon takımı genel olarak beğeniyorum. Eksiklere rağmen sahaya çıkan takım maçın büyük bir kısmında iyi futbol oynadı. Sadece 45-72 arası baskı yedik. Terim çılgına döndü o ara.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Evet Elmander'i cok ovuyorlar bugun. Isvecten sansimiza gecen sefer cikan sahtekardan sonra (ne idi adi) bu adam iyi bir transfer. Isvecte zaten sahtekarlik kavrami oldugunu pek sanmam. Bu isler Latinlerle, Nijeryalilar, ve bize mahsus. Sakat sakat gelip bizde parasini alip yatan Isvecliye pek kabahat bulmuyorum. Onu bu halde aldiktan sonra uzattigini gore gore kontratini uzatan hayvanlara ne demeli?
Ilahi Cengiz abi gene guldurdun beni. Hazir bunu demisken bir animi yazayim. Isvec'e ilk geldigim sene bisikletim calinmisti. Hemen yan sokaktaki karakola gittim komisere durumu anlattim. Adam yaslica yapili bir adamdi iskemlesinde hic istifini bozmadan oturuyordu bana nerdensin dedi, Turkiye dedim. Bana 'bisikletini calan ya senin gibi kara kafadir -ki pek kara sayilmam ama 3. dunyadan tum yabancilara kara kafa derler- ya da Polonyalidir ve senin guzel bisikletin yarin öburgun Polonya'da bir yerde satisa cikar demisti. Baskasi olsa kizar oysa bana cok komik gelmisti.

Öbur elemanin adi Tobias Linderoth. Cok iyi bir oyuncuydu aslinda ama anladigim kadar ile bize gelmeden bitmisti sakatliklar yuzunden. Bizimkiler belese para verdiler o da tasakkurler almam diyemedi sanirim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply