11. Hafta Cabuk Unutulacak Bir BJK Maci

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin

11. Hafta Cabuk Unutulacak Bir BJK Maci

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gundem degisecek bu mac
Cok Cabuk Unutulacak
Iddaname geliyor beyler....

Ha bu arada mac 11-11 bitmez...
Benim skor tahminim 2-2
TRUST GALATASARAY
MGC

Ersin Taner

Re: 11. Hafta Cabuk Unutulacak Bir BJK Maci

Post by Ersin Taner »

Gündemin değişeceği garanti de her deplasmandaki Bjk maçından önce yazdığım istatistiği bir kez daha yazacağım malesef...

Yıllar boyunca Ali Sami Yen'de Bjk'ye karşı olan ezici üstünlüğümüz yüzünden bazıları sanki Bjk'ye karşı her maç üstünlüğümüz oluyor/olacakmış gibi düşünüyor. Oysa ki İnönü'de Bjk'nin bize karşı bariz (Kadıköy'de Fb'ninki kadar olmasa da) üstünlüğü var.

İnönü'de son 16 maçta 9 mağlubiyet, 6 beraberlik ve 1 galibiyetimiz var. Tek galibiyetimizi 2006'daki efsane şampiyonluğun ayak seslerinin duyulduğu 33. haftadaki maçta aldık. 1-0 yenik duruma düştüğümüz maçta Hasan Kabze önce 64. dakikada beraberliği sağlamış ve uzatmaların son dakikasında attığı golle 2-1'lik galibiyeti getirmişti.

Berabere kaldığımız 6 maçın büyük bir kısmında da Bjk'li oyuncuların beceriksizliği ve şans gibi faktörler sayesinde mağlubiyetten kurtulmuştuk. 1997 Nisan'ında 1-0 gerideyken 86. dakikada hakem Ahmet Çakar'ın tartışmalı(bence hatalı) penaltı kararıyla 1-1 biten maç, 2000 Nisan'ında Leeds yarı final maçlarının arasında oynanan maçta Bjk 1-0 öndeyken 80. dakikada Halilagic'in geri pasını ıskalayan Bjk kalecisi Fevzi; 2002'de Daum'un Bjk'si Lucescu'nun Gs'na karşı 2-0 öndeyken Bjk'li Ronaldo'nun 5 metreden boş kaleye golü kaçırması, o topun dönüp gol olması ve maçın 2-2 bitmesi; Terim'in 2. Gs macerasının son zamanlarında Bjk'nin tek kale oynadığı, 3 şutunun direkten döndüğü 2 topunun çizgiden çıktığı maçın 0-0 bitmesi gibi örnekler var.

Terim demişken F.Terim'in henüz İnönü'de Bjk galibiyeti yok, 6 maçta 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet almış. Umarım bu kez istatistikleri değiştirdiğimiz maç olur.

Mehmet Gurdal Cetin

http://m.milliyet.com.tr/NewsDetail.asp ... ryIDs=6,14. Son dakika haberi :)

Bir iki kucuk haber daha bekliyorum
BJK maci cok daha kolay gecebilir
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sabri'nin sakatligi hakikaten takim icin bir avantaj. Ben de bu haberi sevinerek okudum. Yerine oynayacak olan icin bir firsat olacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Ödüm kopuyor.

Ortalıkta GZAN ve Servet'in artık milli takıma alınmayacakları haberleri dönüyor.

Çıkıp " artık Galatasaray'a konsantre olucaz" demelerinden korkuyorum. ( Gavurlarda olur ya böyle abi çıkar artık milli takımı bırakıyorum ( bizdeki gibi affımı istiyorum geyiği olmaz) " I will commit myself to zartfort united" felan der...

Bak söylüyorum burada,

Servet - GZAN - Sabri - Balta olmasın, (Kazım da olmayaydı iyiydi)
Eboue - Ufa - Semih - Sol bek ( kim olursa) olsun

BJK maçını kedi fare yaparız...

Baroş nerde ????
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

G*tüm kaşındı benim, tüm suç bende...
Allah belamı verecek, BJK önünde 5 lik olacağız :cry:

http://www.htspor.com/futbol/haber/6887 ... i-mucizesi

Sabri mucizesi!

Hırvatistan ile oynanan play-off ilk maçında sakatlanan ve 2. derecede yırtık tespit edilen Sabri Sarıoğlu dünkü idmanın tamamında takımla birlikte çalıştı. 17/11/11 09:28

Kulüp doktorlarının yoğun tedavi uyguladığı tecrübeli futbolcunun bu kadar çabuk şekilde iyileşmesi Beşiktaş derbisi öncesi onun hırsı ve enerjisinden faydalanmak isteyen teknik direktör Fatih Terim’i de oldukça memnun etti.

Sarı-Kırmızılılar’ın dünkü idmanında milli takımlardan dönen Selçuk İnan, Kazım ve Muslera rejenerasyon çalışması yaptı. Elmander ve Eboue ise akşam takıma katıldı. 5’e 2 top kapmanın ardından ısınma ve açma germe egzersizi yapan Cimbom’un idmanı dar alanda pas çalışmasıyla sürdü. Antrenmanın ana bölümünde taktik çalışan futbolcular soğuma yaparak idmanı tamamladı.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bedevilikte zirve yapıyorum..

Şerefsizler haberi nispet yapar gibi asıyorlar :D

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/19264890.asp

G.Saray'a Gökhan müjdesi
A.A.17 Kasım 2011

Galatasaray, Beşiktaş ile 20 Kasım Pazar günü oynayacağı derbi maçın hazırlıklarını yaptığı idmanla sürdürürken sakatlığı bulunan Gökhan Zan takımla çalışmalara başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmanda sarı-kırmızılı futbolcuların 3 grup halinde top kapma çalışmasının ardından, Beşiktaş maçının taktiği üzerinde durdukları bildirildi.

Emmanuel Eboue ve Johan Elmander'in yer aldığı antrenmanda, sakatlığı geçen Gökhan Zan'ın da takımla çalışmalara başladığı ifade edildi.

Kaleciler Fernando Muslera, Aykut Erçetin, Ufuk Ceylan ve Eray İşcan'ın kaleci antrenörü Claudio Taffarel yönetiminde takımdan ayrı çalıştıkları kaydedildi.

Galatasaray, Beşiktaş derbisinin hazırlıklarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Kadro herhalde aciklanir yakinda
Benim bekledigim kadro su...
Muslera
Eboue-Ufa-Semih-Hakan
Engin-Melo-Selcuk-Ayhan-Kazim
Elmander

Taratore sacma bir hareket yapmazsa bu mactan puan cikar

Bu macta Baros oynamaliydi
TRUST GALATASARAY
MGC

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

İlk yarı mucizevi bir şekilde 0-0 bitti. İlk 20 dk. orta sahada top yapan takım bizdik, sonra biz durduk Bjk oynamaya başladı, 2 topu direkten döndü, Muslera'nın önemli 2 kurtarışı var. Bakalım 2. yarı ne olacak...

Bu arada ilk yarı dökülen Ayhan'ın yerine Sabri oyunda...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Misafirim maci izlememe sebep oldu :-D Kaleciyi begendim, cok sakindi ve iyi yer tuttu. Takimda siritan yoktu, iyi bir mac cikardilar. Evet inanilmaz goller kacti, ama bir o kadar iyi mudahaleler oldu. Semih harikaydi. Ujfalusi görev adami, saglam ve guvenilir. Eboe'ye karsi oynamak ölum olsa gerek, Q'yi gercekten iyi kontrol etti. Topa iyi giriyor. Ilerde bizim Elmander akilli hareketler yapti, defansin kabusu adam :-) Hep sevmisimdir kendisini, futboldan zevk alarak oynuyor, pozitif enerji deposu. Kötu gunlerin adami, ve gittigi takimlar genelde basarili oluyor. Melo'yu iyi buldum, ama yorgun gördum, buyuk yetenek bence. Hakan Balta FT altinda metamorfoz gecirmis, cok dikkatliydi, adam kacirmadi neredeyse. Engin'i adam etmis FT. Kazim'i severim, biraz artist ama yetenigini kimse inkar edemez, adam olursa dunya capinda bir oyuncu. Ayhan bu takimda ha öyle ha böyle kalici, örnek futbolcu oldu artik, yetersiz olsa da. Yeni transferlerden Reira'yi enteresan buldum, ayagina top yakisiyor, topla rahat, neden yedek anlamadim...vardir bir bildigi...bu ara ben FT ciyim bu biline :-) Milan Baros da yedek soyunmustu bugun, gayretliydi diyelim ama o eski Baros degil sanki.

Transfer yapacaklar ise kanatlara yapsinlar, ve defansin göbegine. Forvet bence biraz luks olur.

Maci izledim evet bir daha ne zaman olur, komusuma yani misafirime bagli. Kendisi Isvec'li ve Elmander hayrani :-) ....tekrar görusmek uzere arkadaslar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Çok pozitif olmuş yorumun hiç inandırıcı değil :D
Misafirin ne getirdi ve ne içtiyseniz aynından istiyorum :P
Hasan Tezcan wrote:Misafirim maci izlememe sebep oldu :-D Kaleciyi begendim, cok sakindi ve iyi yer tuttu. Takimda siritan yoktu, iyi bir mac cikardilar. Evet inanilmaz goller kacti, ama bir o kadar iyi mudahaleler oldu. Semih harikaydi. Ujfalusi görev adami, saglam ve guvenilir. Eboe'ye karsi oynamak ölum olsa gerek, Q'yi gercekten iyi kontrol etti. Topa iyi giriyor. Ilerde bizim Elmander akilli hareketler yapti, defansin kabusu adam :-) Hep sevmisimdir kendisini, futboldan zevk alarak oynuyor, pozitif enerji deposu. Kötu gunlerin adami, ve gittigi takimlar genelde basarili oluyor. Melo'yu iyi buldum, ama yorgun gördum, buyuk yetenek bence. Hakan Balta FT altinda metamorfoz gecirmis, cok dikkatliydi, adam kacirmadi neredeyse. Engin'i adam etmis FT. Kazim'i severim, biraz artist ama yetenigini kimse inkar edemez, adam olursa dunya capinda bir oyuncu. Ayhan bu takimda ha öyle ha böyle kalici, örnek futbolcu oldu artik, yetersiz olsa da. Yeni transferlerden Reira'yi enteresan buldum, ayagina top yakisiyor, topla rahat, neden yedek anlamadim...vardir bir bildigi...bu ara ben FT ciyim bu biline :-) Milan Baros da yedek soyunmustu bugun, gayretliydi diyelim ama o eski Baros degil sanki.

Transfer yapacaklar ise kanatlara yapsinlar, ve defansin göbegine. Forvet bence biraz luks olur.

Maci izledim evet bir daha ne zaman olur, komusuma yani misafirime bagli. Kendisi Isvec'li ve Elmander hayrani :-) ....tekrar görusmek uzere arkadaslar.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aslında takımın gidişatını beğeniyorum. Dün akşamda beğendim ama bu beğeni BJK'nın girdiği pozisyonlarla çelişiyor :D

Daha kötüsü bizim çok az pozisyona girmiş olmamız. Bu takımda doğru düzgün pozisyon hazırlayabilecek yegane adamı sattık gitti, belki kaçınılmazdı ama yeri dolmadı. Sahada öncelikli görevi forvet oyuncularına pozisyon hazırlamak olan bir tane adam yok. Fenerde var, BJK'da Trabzonda hatta Bursada, hatta Kayseride bile var, ama bizde yok. Bizim orta saha -teoride- iki yönlü oynayabildiği varsayılan oyunculardan kurulu ama pek öyle olmuyor. Melo-Selçuk-Engin-Elmander dörtlüsüne kaliteli bir hücum oyuncusu eklenmesi gerekiyor.

Neticede, 1 puan kazandık, enseyi karartmak gereksiz. Daha önemlisi sonunda bir kaleci bulduk, dahada iyisi, gencecik bir stoper kazandık :D
.....................................

Rıdvan, Eboue'ye sallamış. Çok karaktersiz bir insansın rıdvan. Emre biti ve volkan devesi tribünlere küfredince, olur böyle şeyler diyorsun eboue'ye laf atıyorsun. Gerçekten haysiyetsiz bir adamsın rıdvan!

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bu Galatasaray mı şampiyon olacak?
Yukarıdaki yorumların aksine, ben dün akşamki oyundan hiç hoşnut olmadım.
Son yılların en vasat Beşiktaş'larından biriyle oynuyoruz. Bu Beşiktaş'a karşı 20. dakikada Kazım'ın kaçırdığı pozisyonu saymazsak en ufak bir gol girişimimiz, hatta atağımız yok.
Buna karşın kalecimizin kurtardığı en az 3 net pozisyon var.

Orta sahaya kafayı takmış vaziyetteyim.
Ayhan, Engin, Kazım, Selçuk, Melo.
Melo takıma geleli beri ofansif etkinliğini fazla gösterme fırsatı bulamamış bir oyuncu. Defans hattına yakın oynatılıyor. Defans öyle yerleşim ve kademe hataları yapıyor ki, Melo bu tekinsiz defansı bir an boş bırakıp da ataklara katılma şansı yakalayamıyor. Hep geriyi kollamak zorunda.
Engin ve Ayhan dün kendilerini kaybettirdiler, varlıkları yoklukları belli olmadı.
Kazım deseniz, zaten ondan bir umudum yok. Sahada dalgasını geçen, keyfine bakan bir tip. İlk yarı sağ kanatta oynadı, ne orayı iyi kullanabildi, ne de BJK ataklarında geriye gelip defansa yardım etti.
Daha sonra Sabri'nin oyuna alınmasıyla beraber Kazım sola kaydırıldı. Fakat Sabri'nin saha içinde kaldığı dakikalar kısıtlı olunca, Riera'ya yer açmak için yeniden sağa çekildi.
Riera zaten bir yaşayan ölü...
Orta saha hakimiyet kuramayınca Elmander'e sadece kendisine doğru atılan yüksek topları indirmek gibi işler kaldı. Bunu da layıkıyla yapamadı.
Bu arada geçen hafta Milli Takım'ın canına okuyanlardan sol bek Hakan Balta bir kez olsun sahanın 3. bölgesine çıkmadı. Yerini kaybetmekten ve geri dönememekten korktu herhalde.

Sonuç olarak, ikinci yarıda Beşiktaş'ın yorulup oyundan düşmesiyle orta sahayı ele geçirip pozisyon hazırlayabilirdik. Maalesef yapamadık. Biz de onlar gibi bitik haldeydik.
Bu arada Fatih Terim orta sahadan adam eksiltip Baros'u sahaya sürmekle güya "3 puan istiyorum" mesajı vermeye çalıştı... Ama bana sorarsanız İnönü'ye gelirken 1 puana dünden razıydı.
AYRILMAZ İKİLİ

Post Reply