2012 Galatasaray'da yeni transferler, haberleri vs vs

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

2012 Galatasaray'da yeni transferler, haberleri vs vs

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ugur Ucar evine donmus. Yan baglari dizi kafasi her bir yer paramparca olmus Ugur Ucar bana gore Reyiz Sarbinin muhtesem donusunden revadir.

Evine hosgeldin Ugur !!!i
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Re: 2012 Galatasaray'da yeni transferler, haberleri vs vs

Manisaspordan Yigit GOKOGLAN i almislar sanirim. Alt yapidan ismi belli olmayan iki cocuk verilmis deniyor.

Yigit kim diyene , bizim macta korneri top bizde diye bize veren cocuk :D
Bizim taraftar bagrina basacakti az daha...
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Manisaspordan Yigit GOKOGLAN i almislar sanirim. Alt yapidan ismi belli olmayan iki cocuk verilmis deniyor.

Yigit kim diyene , bizim macta korneri top bizde diye bize veren cocuk :D
Bizim taraftar bagrina basacakti az daha...

Adamin soyadi da alengirli. Stadta adama epey eziyet ederler karsi takimin taraftarlari. Bu cocugu epey zorlamislardir orta okul ve lisede filan hoca yoklama yaparken. Ben erkek lisesinden gelmeyim. Archie Bunker'in dedigi gibi (kim demeyin anlatmasi uzun surer) "I was also a kid. I know how rotten they can be." Turkceye uyarlarsak "Ben de vaktiyle cocuktum. Bilirim cocuklarin nasil acimasiz oldugunu." diye cevirebiliriz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Yok 10-15 Milyon veremeyiz diyor ondan sonra Shaqiri'yi istersek aliriz - bize ve teknik ekibe kalmis bir olay vs. falan filan. Git isine. Herifin bir dedigi birini tutmuyor.

Ugur Ucar zeka olarak Kazim ve Sabri'den bin kat daha iyi. Sag bek pozisyonunda cok agir kaldigi zamanlar da oldu (sakatlanmadan once bile). Su andaki kondisyon durumu nedir bilmiyorum - takip etmedim. Iki gunluk yedek olacaksa hic getirmesinler. Sirf Eboue'ye yedek olacaksa yazik. Birakin futbolunu oynasin orda. Hatta Ugur ucar Eboue'nin onunde sag acik oynasa yine 10 kat daha verimli olur. Alsinlar o zaman bonservisini - iddia ediyorum Kazim'dan cok is yapar - mevkisi olmasa bile.

Bu takima adam gibi bir sol bek lazim. Sen gel Riera'yi Balta'nin onune koy ondan sonra verim bekle. Ondan sonra Balta gotunu kaldirip bir atak yapsin - ooooo Terim Balta'yi adam etti olsun. Birak stoperi falan kanatlari adam et. Butun yuk Melo ve Selcuk'un ustune kalinca tabi bu adamlari cok goremioruz. Bu kadroya bu futbolu oynatabiliyorsa, o zaman Terim'e sapka cikartirim ben arkadas. Para falan oldugunu da zannetmiyorum ben su anda. Bir iki yerli transferden baskasini da beklemiyorum.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Manisa'dan Yigiti'i aldik, soyadini elim surcmesin diye yazmadim :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gökoğlan Gök! Soyu Göktürklere dayanıyormuş, Göktürklere lafı olan varmı? :D
Murat Fahrioglu wrote:Manisa'dan Yigiti'i aldik, soyadini elim surcmesin diye yazmadim :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Oktay Tuncer diye bir edebiyat hocamiz vardi Kabatas lisesinde. Hala sagdir diye saniyorum. Genc ve iyi bi hoca idi. Sonradan yigeni ITU'de sinif arkadasim oldu. Bu adam Edebiyat bolumune gitmez Fen bolumune edebiyata gelirdi. Ikinci sinifta bize gelmeye basladi. Benim gibi ya edebiyat dersi Fen sinifinda ne ola ki diye savsakladik. Ilk yazilida 4 aldim. Ikinci yazili da 4.5 mu ne. Hem sinif baskaniyim hem de iftihara filan gecerdim. Yuzumu kizarttim hoca beni gelecek hafta sozluye kaldirin de devre arasinda karneme kirik gelmesin dedim. Soyle bir yuzume bakti hadi simdi kalk dedi. Hocam calissaydim filan dedim ama baktim pabuc pahali, kalktik sozluye. Hic unutmam Yunus'un bir siiri idi. Bunu aciklayacagiz. Siir'de bir okuz geciyor. Bana bu okuz neyi simgeliyordedi. Ne bileyim birader. Valla hocam edebiyattan hoslansam edebiyat bolumune secerdim belki o zaman bilirdim dedim. Yuzume bakti olmamis dedi karnene malasef ilk yari kirik gelecek belki gelecek donem daha iyi calisirsin da edebiyatdan cakmaksin cunku kafasi calismayan adam fen bolumunde de yapamaz. Ben bu yuzden fen bolumunu seciyorum, kafasi calisanlara edebiyat iyi oluyor dedi.

Ikinci yari elbette kulagimiza kupe oldu aramiz da duzeldi edebiyattan 10 almasam da bu adamdan iyi notlar aldim. Iftihar listesine girmeme mani olmadi. Bir gun ders anlatiyor. Konu eski Turkce ve Arapca harflerden acildi. Eski Turkcede y harfi ile b harfi birbirine benzer o yuzden bazi sorunlar olurmus dedi. Sonra araya bir sey girdi. Derken sonra lafi eskiden apdest almanin usulleri ogrenirken hocalar hata yaparlarmis apdest almayi ogretirlerken konu "parmaginizla yuzugu oynatin" kismina gelince dedi. Bir tek ben guldum. Digerleri bakindilar. O da bana goz kirpti. Dersten sonra bir iki enayi, bakiyorum Oktay hoca ile aran bayagi iyi dediler. Nerden cikardiniz yahuadam bosuna edebiyati kafasi calisan adam daha iyi yapiyor demiyor bak yuzuk'te y ile b'yi karistirirsan ne oluyor apdest alirken oynatacagin dedim. Anca uyandilar. Allahtan yeni alfebemizde T ile K'yi karistirmanin pek imkani yok, isi gucu pustluga vurmadikca. Ha bi de soyleyeyimo Gokturk'deki G aslinda K. O KokTurk o.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Ugur isi olmamis. Ulan takimda sag bek yok Sabri-Kazim la o kanatta sac bas yolacagiz adamlar Ugur'u elinden tutup getiremediler.

http://spor.milliyet.com.tr/ugur-ucar-i ... efault.htm

Simdi etik acidan uygun degil diyerek Ankaragucu'nden bedava futbolcu almayan yuksek etik duygulara sahip yoneticilerimiz seneye o topculardan bazilari icin Ankaragucune 1-1,5-2-2,5 milyon Euro verirse sasirmayin.

Melih Gokcek yada baska biri gelecek sene klubun basina gelince
"Sevgili Galatasaray Yonetimi siz gecen sene bize kiyak yaptiniz , bedava bile olsa oyuncumuzu almadiniz simdi oncelik sizde size bu adamlari hesapli verececegiz" mi diyecek.Parayi hetiren alir diyecek...

Cok beklersiniz, Galatasarayli durusunuzu seveyim sizin :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Uğur'u Karabük almış. Yarın rakibimiz olarak oynarsa şaşırmam...

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Xherdan Shaqiri ve Kulübü F.C. Basel İle Görüşmeler Başladı

Profesyonel futbolcu Xherdan Shaqiri ve kulübü F.C. Basel ile resmi olarak görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

Galatasaray Sportif A.Ş.
ultrAlpaslan

Mehmet Gurdal Cetin

o is tutmaz bizimkiler bonservise bu kadar cok para vermezler.
Zaten resmi sitede ''tutmadi'' mesaji belirivermis.

26 Ocaktan once babadan kalma 500 trilyonum olsa futbola yatirmazdim. Ha 26 Ocaktan sonra da yatirmazdim ya ne neyse...

Bayanlar Plaj Voleybolu deseniz oturma seklim degisirdi o ayri :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Colin Kazim Olympiakos'a kiralanmis dedikodusu dolasiyor. Insanin icinden Allahim Sana Geliyorum diyesi geliyor :))) Gercek olabilir mi, yani Olympiakoslu yoneticilerin futbol bilgisi bizimkilerden kotu olabilir mi? Sonucta adamlar bize RIERA yi satmayi basarmisti (hemde bonservisi ile) yoksa Samsundan istifa eden Ednan Sezgin Olympiakosun idari menejeri mi oldu Sali sabahi icin bir suru karisik soru :)))
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Iyi seyler karsiliksiz kalir mi?
Kazim'i gonderebilen akilli zihniyet Necati'yi geri getirerek bizi sasirtmadi :D

Allah akil fikir versin....
TRUST GALATASARAY
MGC

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Takımdaki boş gezenin boş kalfası oyuncuları ayıklama adına güzel bir hamle oldu Kazım'ın gidişi.
Ezeli rakipten oyuncu transfer etmek, eskiden kulüp yöneticileri için prestij kaynağıydı.
Gerçi Kazım'ı FB resmen kapının önüne koymuştu ama yine de bu oyuncuyu G.Saray'a kazandırmak Fenerlilere gol atmak anlamına gelebilirdi.
Adnan Polat, Adnan Sezgin ve Hagi böyle düşünüyorlardı...
Aldılar Kazım'ı... Oyunculuk yeteneklerini (!) geçtim, sahada ne için bulunduğunu kendisinin dahi anlayamadığı o karakter yapısıyla, duruşuyla ondan G.Saray'a fayda gelmeyeceği belliydi.
Sezon başında şutlanması gerekirdi.
Terim, "Ben büyük hocayım, onu adam ederim" diye düşündü. Edemedi.
Sonunda Olympiakos imdadımıza yetişti.
Nasıl bir belayı başlarına aldıklarının farkında değiller.

Ama Kazım'ın gitmesiyle kadroda sağlanan olumlu değişim, Necati'nin gelişiyle tekrar negatife döndü.
Necati artık Galatasaray'da diyebiliriz. Akşamki maçta bize karşı Antalya forması giymeyecekmiş. Kadrodan çıkarılmış.
Bu saha içinde dağınık, ağır, istikrarsız, oyun zekası eksik, yeteneği sınırlı adamdan ne gibi beklentisi var acaba Terim'in?
Oldu olacak Hasan Kabze'yi ve Sasa Iliç'i de alsalardı bari... Nostalji modası başlamışken...
AYRILMAZ İKİLİ

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Manchester City-Sporting macini seyrediyorum. Kimsenin begenmedigi bize gecen sene kiaralik oyniyan Insua dokturuyor. Keske kalsaydi, Riera'yi cebinden cikarir.

Post Reply