Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Şike Operasyonu

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Klup ayar vermeye devam ediyor :D

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/12052.php
Guzel denmis ama insallah gotleri acik degildir.

Sercan denen kazmaya ne verdiler bizimkiler? Bursa ve TD Ertugrul bunun mikrop oldugunu biliyorlardi ama hic olmazsa iki uc kurus kazanalim dediler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sion'a -36 puan yazmislar.
Bunlari da fena yapacaklar bak soyluyorum. Hala bunlarin medyasi tutturmus " kisisel cezalar tuzel degildir klup cezalandirilamaz , 58.madde kalkacak herkes serbest kalacak kume dusme kalkacak diye...

Yaa dusme tarihini bari verseler de masa filan kursak tum medyayi raki balik esliginde takip etsek :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Mehmet Ali Aydınlar'a acısam mı, kızsam mı, gülsem mi bilemiyorum.
Bir adam düşünün ki koyu FB taraftarı olsun. Yıllarca orada yöneticilik yapsın. Kadın voleybol takımına milyon dolarlar aktarsın. Finalde Avrupa şampiyonluğunu kaybedince alı al moru mor olsun.
Sonra bir vesileyle TFF başkanlığına gelip, kucağında böyle bir bomba bulsun.
Adam küme düşürmemek için kıvranıyor.
UEFA'ya onaylattıkları son formül de TFF Genel Kurulu'ndan dönünce istifa resti çekmiş.
Bu konjonktürde istifa etmenin kime ne faydası dokunur ki? Sadece kendisi sorumluluktan kurtulur.

Bu arada Ünal Aysal'ın bir gazeteye verdiği demeçte "20 milyon Galatasaray taraftarı AKP'ye oy verdi" demesi de gözümden kaçmadı.
Adnan Polat stad açılışında yaşanan olaylardan sonra Erdoğan'ın arkasını öpmediği kalmıştı. Gazetelere ilan vermiş, özür üstüne özür dilemişti. Hükümete yakın bürokratların GS camiasına ettiği hakaretleri duymazlıktan gelip "Padişahım çok yaşa" naraları çekmişti.
Biz de burada kendisini G.Saray'a yakışmayan başkan ilan etmiştik.
Şimdi Aysal'ın söylediklerinin arkasında yatan mantığı anlamak mümkün değil.
Böyle bir verinin gerçek olmadığını biliyor. Peki neden bunu söylüyor? Yalakalık olsun diye mi acaba? Tamam da, zaten stad yapılmış, daha hükümetten ne koparacaksın ki pohpohluyorsun.
Yoksa kendi iş hayatı terse gitmesin diye mi "yatırım yapıyor" sayın başkanımız?
Şike meselesindeki duruşu başından beri takdire değer. Perşembe günkü toplantıda da söylenmesi gereken herşeyi bütün dobralığıyla söyledi.
Ama bu tür yalakalıklarla kredi kazanmak yerine camia nezdindeki saygınlığını yitiriyor. Buna ihtiyacı yok. Ne kendisinin, ne Galatasaray'ın.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aydinlar aslinda hayasiz bir beyinsiz. Bu kadar sacmaligi bir insan yapabilir mi diye dusunuyorum ama klupculuk ve taraftarlik denince beyinler dumura ugruyor. O yuzden bu konuma gelecek adamlarin taraftarligi filan iyice arastirilmali diyecegim ama hepsi ayni bokun soyu. Serefsizlik iliklerine islemis. Sike yapildigi goz goz korun parmagi. Adamlar telefonlarda tarla ekip bicmisler klube temizlikci alinmis hala bu serseri dussubn mu dusmesin mi diye debeleniyor. Neymis havuz batacakmis. Batsa ne olur ciksa ne olur. Turkiyedeki futbolun hali ortada. 11 kisiy bir araya getirip futbol oynatacak halleri yok.

Aysal'a da gecen gun iyi laflar demistim. O da sap yemis saman sicmis. Boyle boGulunc oluyorlar. Bos bos konusmayi nasilkendilerine yediriyorlar bilemiyorum. Mantik bir anda iflas ediyor. Niye ikiye bir oraya buraya cikip konusuyorlar anlamis degilim. Aysal'in reklama ihtiyaci mi var?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Salih Bora wrote:Bu arada Ünal Aysal'ın bir gazeteye verdiği demeçte "20 milyon Galatasaray taraftarı AKP'ye oy verdi" demesi de gözümden kaçmadı.
Cengiz Akgun wrote:Aysal'a da gecen gun iyi laflar demistim. O da sap yemis saman sicmis. Boyle boGulunc oluyorlar. Bos bos konusmayi nasilkendilerine yediriyorlar bilemiyorum. Mantik bir anda iflas ediyor. Niye ikiye bir oraya buraya cikip konusuyorlar anlamis degilim. Aysal'in reklama ihtiyaci mi var?
O olay oyle olmadı. Aysal 32. gün e konuk oldu. Birand da abuk subuk sorular sorup durdu. Başkan yine çok güzel ve usturuplu konuşuyordu. Sonra Birand sizce Tayyip GS'a hala kızgın mıdır? Uyuzluk eder mi? Stad yollarını bitirmemezlik eder mi? diye sordu. Aysal da ona cevaben, Başbakanımızın böyle bir tasarrufta bulunacağını sanmıyorum, 25 milyon GS taraftarının 20si herhalde ona oy vermiştir dedi. Yani kısacası, o kızdığı adamlar oyunu aldığı adamlar, kim kime şımarıklık edecek canım? demeye getirdi.

Gazeteye demeç falan değildi, ve o cümle tek başına biraz yakışıksız duruyor tabii ki.

Aysal'ın saçmalaması çok zor bir ihtimal. Sadece böyle rakamlar ve TR gerçekleri ile ilgili sorular sorulduğunda hayatı boyunca Belçika'da kalmasının da etkisiyle bilgisiz şeyler söyleyebiliyor ama kesinlikle amacı yağ çekmek değil aksine aba altından sopa göstermekti.
Eren Gumrukcuoglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yalak Mehmet Ali'nin dolmusuna gelmis o zaman ama bence onun programina GS'li diye cikip boyle sacma sorular karsinda cevap vermesi de garip. Yapmasa bence degerine deger katar. Bosuna onla Belcikali Mehmet Ali diye dalga gecmiyorlar. Farkinda kendisi ama hala bu sekilde cikintilik edip guya aklinca sansasyon yaratacak. Bunun basbakanla da bir soylesisi vardi. Kanser misiniz diye sorup epey paye topladi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Turk futbolu bir serefsizden kurtuldu. Epey bir debelendi omugasiz. FB'yi kume dusurten adam olmamak icin, Bu yuzden de kici basi az buz oynamadi rezilin; ama yedigi boklar ortaya cikinca arkasina bakmadan gitmis. Dilerim FB bunu mahkemeye verip ustune ustluk oturakli bir tazminat almaya kalkarda elindeki Acibadem mi Acifindik mi neyse giderse seyirlerine bakariz. Alcak herif.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu FB yonetimindekiler basta Aziz olmak uzere rezil herifler. MAA kukla idi ve herif agzinla soylemis "FB'yi kume duseren adam olmayacagim" diye taa en bastan, Boyle birinin bu gorevi yapabilmesi mumkun degildi. Simdi olayi evirip cevirip bizim iki sabalaga yukluyorlar. Lutfi Aribogan ile hepimizin bildigi Helvaci'nin agabeyi. (Bu Helvaci bizim Ednan'in ipini ceken Mehmet'in agabeyi degil mi?). Bu kadar olur yani. Sen her turlu zirzoplugu yap, ona buna para yolla ve bunlar ses kayitlariyla belgelensin ondan sonra Hirant Dink olayindaki gibi mahkemede arkada cete oldugu ispatlanamayacagina guvenip efelik tasla. Ulan iste ortada yediginiz boklar. Yok efendim maclari nasil zorla kazanmislar ve bu maclari seyredenler bu macta sike var diyebilir miymis. Bak sen, Sen maci bu sekilde sigortala ama macta sike yok temiz oyun oldu de. Utanmaz herifler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

SIkI tutunun, Yildirim Demirören aday adayi. Bir gazetecinin dedigine göre "kume dusurme olasiligi 1% e indi" :-D Ben GS yerinde olsam butun para eder oyunculari elden cikartirdim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu MAA serefsiz demistim ya vallahi bu kadar dogru soz olabilir suzum. Herif cikip bizim yalak adasi onunde yine epey deneler dokup sap yiyip saman sictiktan sonra biraz once Ridvan da Yuzde Yuz futbolda acikladi. Herif ikiye bir Ridvan ile TFF islerini konusup duruyormus. Ridvan ben kimim diyor. Ben FB kongre uyesi bile degilim ama iyi bir FB'liyim diyor. Sen kalkip bu adama FB'yi kurtardim artik onu acildi diyorsun ve Ridvan'dan ozur bekleyip ozur dilettiiriyorsun. Arkasindan Ridvan Ordu'ya gidecek olan Aykut'u ucaktan indiriyor bir de ona soyluyorsun bunlari ve utanmadan da bunlar aciga cikarsa yalanlarim UEFA'da yalanlar demis Ridban'a ama kendi utanmadan 32, gunde ben duzgun adamim hayatta zig zak yapmadim deme cesaretinde buluynuyor. Senin gibi uyuzu bu TFF'nun basina secenler utanmali. Bir daha boyle uzerinde formali adami TFF secerlerse basa geleceginin en nemli kanitidir bu herif. Utanmiyor be. FB bulmus iste Ozgener'i sonradabunu at oynatiyordu.Ondan sonra bu FB'liler sampiyon olduk diye seviniyorlardi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün TRT'de yayınlanan bir spor programında, bir gazetenin spor müdürü, gayet kesin bir üslupla aydınlar koccaman ve rıdvanın 24 puan silinmesi konusunda hemfikir olduklarını söyledi :D

Yani 3 ocakta anlaşmışlar. İlginç..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aziz yine sap yiyip saman sicmis. Dag fare dogurarak bugun yaptigi aciklama ile FB'yi ele gecirecek guclerden bahsetmis. Kolay degil neredeyse 8 ay icerde yatip kafayi boyle yememek. Hadi lan yarin cikin yakip yikin ve bu guclere kim oldugunuzu gosterin avanaklar sizi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yakinda film olacak film :-D
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Elimde degil, ikilem yasiyorum.

Aziz beyin hapishane koselerinde surundurmesine bir vatandas olarak uzuluyorum. Ancak gazete okuyup TVlere bakinca gulecegim geliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/19918083.asp

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hapis yatiyor da ne oluyor? Gariban gibi tuvalet filan mi temizliyor yoksa bir eli yagda oburu balda mi? Bence ona cok iyi oldu bu. Kendini sopasiz koyde saniyordu. Etrafinda korumalarla astigi astik kestigi kestik kendi yarattigi uydurma bir Cumhuriyet adi altinda kralligini ilan etmisti. Her zaman soyledigim gibi Mafia babalarindan ne farki var bunun? Dun anlatiyorlar. Takip edildigini fark etmis ve arabanin plakasini alip sahibini bir elini sallayip bulduruyor. Icinizden hanginizin boyle bir gucu var yasadiginiz yerde bir vatandas olarak? Yani sokakta gordugunuz arabanin kime ait oldugunu normal bir vatandas olarak belirtirebilen demek istiyorum. Bu nasil memlekettir, bu nasil devlettir, bu nasil emniyettir, ve bu nasil bir zihniyettir? Alt tarafi bir klup baskanisin be. Ne bir fazla ne bir eksik? Ama ali kiran bas kesen. Muz cumhuriyeti olmayan bir ulkede kac klup baskani kac sirket sahibi, kac zengin yolda bir arabanin plakasini alip polise sorup su arabanin sahibi kimdir diye buldurabiliyor? Var mi boyle bir gugus? Hincal kurallari cigneyen mercedes'i ya da taksiciyi su su plakali beyaz mercedes ya da su plakali sari taksi diye kosesinde duyururken neden adini sanini ogrenemiyor acaba? Sorsa bir gazeteci olarak bulabilir mi?

Kim yaptiysa bunun bu sekilde canina ot tikama isini elleri dert gormesin. Seytan azapta gerek demisler. Bosuna degil bu soz. Birileri buna dur demeliydi ve dediler. Oyle ya da boyle ben cok memnunum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply