STSL 31.Hafta FB-GALATASARAY 2-2 (Elmander-Balta)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: STSL 31.Hafta FB-GALATASARAY 2-2 (Elmander-Balta)

Post by Mehmet Marsan »

Engin Baytar beyinsizinden fayda gelmez. Sabri goreve :))). Engin'in mudafa bolgesinden 2 gol yedik, hucumda topu iki kere durtukden sonra bile ne yapmasi gerekdigini cikaramiyor.

Aykut'dan buyuk takim TDsi olmaz. Iki muhtasem golun ustune yatamamayan Emre pisligine bel baglayan direkten donen top icer girseydi Metris'dekine nasil hesap verecekdi.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oyuncularimizi ve teknik heyetimizi tebrik ederim.
Macin kazanilmamasi cok onemli degil. Psikolojik baskinin fazla oldugu, ve geriye dusulen maclarda toparlanabilmek ve
maci kazanacak noktaya getirebilmek daha onemli.Demek ki takimimizda bu direnc olustu.
nefvakfi.org

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şükrü'nün stadında 2-0 geriye düşüp skoru 2-2'ye getirmeyi başaran, hatta maçı kazanamaması süpriz sayılan bir Galatasaray en son ne zaman seyrettik ben bilmiyorum. Daha önce 2001 ve 2006 yıllarında da 2-0'dan 2-1'e getirmişliğimiz var ama hepsi o kadar.

Süper Kupa kazanan takımdan sonraki sürede bundan daha iyi bir GS gelmedi. And this is just a beginning! O statta Fenerbahçeyi ezebilen takım ritmini ve kadrosunu bozmazsa avrupada da büyük işler başarabilir. 2 maçtır orda yenilmediğimizde ayrı bir gerçek :D

Gerets'den sonra Terim ve Şaş'ında alnını yardılar. Ali Koç'tan bir özür mektubu daha bekliyorum. Öküzün başkanı olduğu federasyondan da ceza bekliyorum ama tabi bunlar münferit olaylar, 50 bin kişinin suçu değil (!)

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Yutube'da 20 dk lık HD özet var, tekrar izleyince Engin'e kızmamak elde değil, karşıya denebilecek 2-3 pozisyonu var harcadığı, Necati'nin de 2 tane net pozisyonu var beceremediği. Baros oynamalıydı bu maçta bence, gerçek striker olan tek oyuncumuz o, inanılmaz bir pozisyon alma be üst düzey son vuruş becerisi var. Yabancı sınırına takılmadıkça Baros görev almalı bu takımda, bu iyice belli oldu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben youtube'da uzun bir ozet goremedim. Iste goller asagida. Bu arada FB'nin golleri balliydi diyeler ya balli gol gormemisler ya da kaldiramamislar yenen o golleri. Belkide saka yapiyorsunuz. O gollerden sonra ayaga kalkmalari guzel hakikaten. Ama Aykut'u tefe koymuslar takimi geri cekti bu gollerin ustune yatmaya kalkti diye. Ilk golde Ziegler'leri nasil olsa disari gidiyor diye boslayan o golu yedirtmis. Yapilacak hicbir sey yok o ortayi da kesemeyip Musa nasilsa atamaz diye gerisinde kalan Semih icin. Selcuk Dereli gazetenin birinde o gol fauldu demis. Tam bir garibanlik. Ikinci gol. Alex geldi bu is bitti diyeni hatirlatircasina adam o topu istedigi yere cakmis. Neresi balli imis bu golun. Dedim ya saka yaptiniz herhalde.

GS gollerinden ilki takim oyununun eseri. Necati iyi gormus kacan Elmo'yu. Asil ikinci gol bal arayan icin ornek olabilir. Burada buna "lucky bounce" diyorlar . O top dusunulmus bir pas ise sesim cikmaz ama bana gayet guzel bir sekilde sansa bizim Baltaci'nin onune dusuyor gibi geldi. Vurusu guzel, buna bir diyecegim yok. Baros'un kacirdigini goremedim.

[

Pardon 20 dk'lik ozeti buldum ama icinde reklam filan var. Youtube koymus herhalde. Burada son saniyelerde Selcuk'un frikigi ve Milan Barso'un kabizligi var.

[
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Herkesin "bal" demesi, attıkları her iki golün vuruşlarını 10 kere denesin bu iki oyuncu 1 veya 2 kere gol atmayı becerirler, ayrıca ikisinde de bir organizasyon yok, tamamen kişisel beceri golü. Bu iki şut dışında bizi eyvah dedirttikleri bir durum var mı hatırlamıyorum.

Zikler'in ortası adama atılmış bir pas değil bildiğin şişirme, Alex'in önünde seken topa yapıştırması... Gollere bk atmıyorum yanlış anlaşılmasın ikisi de jeneriklik goldü ama şans faktörü apaçık ortada.

İlk golün vuruşu gol olmasaydı çift vuruş verecekti, paçası yemedi, daha nasıl olur çift vuruş? Semih'in ağzının dibinden rovaşata-vari bir vuruş yaptı, kaldı ki maçın içinde 2 kere falan ortasahada aleyhimize çaldı buna benzer "tehlikeli hareket" içeren aksiyonları.

Onun dışında iki maçta da gördük takım olarak ne halt olduklarını.

Fatih Terim'in "background" unu , egosunu vs beğenmeyen birkaç arkadaşım var ama bu yıl hem teknik adamlık hem de insan ilişkileri konusunda nirvanaya erme arifesinde gibi bir hali var. Zaman zaman Adana'lılığı tutuyor ama GS'ın bu kadar kısa sürede toparlanmasının belkide ilk nedeni Fatih Terim'in beğenilmeyen kişisel özellikleri. Taffarel,Ümit ve Hasan'ın da katkısı büyük

videonun 1:30'dan sonra Tafo'nun nasıl çalıştırdığı görülebilir :
http://www.youtube.com/watch?v=t-B4jKqQWS0

Yusuf Unlu

Post by Yusuf Unlu »

Bence bu sondu :)

FeBe play-off oncesi eger bu fark korunur ya da acilirsa fenerasyona basvurup "verin uc
bes ceza play-offa cikmayacaz" diyebilir.

Gorunen kadariyla GS iki macta FeBe'yi yenmez, DAGITIR :) Artik psikolojik sınır asagilara
geldi.

Ben etrafimdaki fenerlilerle "ya bu bitecek elbet bi yerde GS gelecek yenecek Kadikoy'de,
ne olur o zaman" diye sordugumda "yo olmaz ki oyle bi sey" diyorlar. Ya diyorum
bir hayal et ne olur "yok yok olmaz" diye israr ediyorlar. Bende diyorum ki "yahu hayalini
bile gozunun onune getiremiyorsun. Oldugu zaman kalpten gidersin dikkat et :)"

Fener mantiletesi bu bir kere yenildin mi isterse daha once 10-0 yensin bi sey diyemezler.
"Ne olmus yendiniz bir kere" demezler. Onlar icin sonla ayni sey :)

Bu son macti belki de onlar icin Kadikoy'de "hehe gelsinler klasik sonuc olur" diyecekleri.
O yuzden ben Fener'den playoff oncesi bekliyorum bir antin kuntin ile kacmalarini. Zaten
bu gidisle onlar ne isterse o olacak bu sike cezasinda.

Yusuf

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yapma Can, bu Musa boyle goller atiyor diye alindi. Alex desen ayagi duzgun birtadam oyle bizim Sabri gibi kaleyi yuz kere de bir tuturan biri degilki. Ikisi de gol vurusu yapmak Icin vuruyorlar. Yani kazara ayaklarina top oturdu demek icin epeyce dil dokmek lazim. Sonra Alex'in ki senin de dedigin gibi attigi yillin golu bence de.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FB ne ceza aldi aldu söylermisiniz?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Hasan Tezcan wrote:FB ne ceza aldi aldu söylermisiniz?
2 maç seyircisiz aldı.
Cezasının birini Samsun kupa maçında, diğerini Bursa lig maçında çekti.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ucuz kurtulmuslar, zannedersem Hasan Sas'in kafasi yarilmis, FT'in kasi acilmisti, atilan cisimler neticesinde. Patagonya FF ve futbol birimleri oldu mu böyle kararlar alinir. Olasi bir sampiyonluk macinda son mac neler olacak hepberaber görecegiz. Ayrica GS ne icin 5 mac ceza almisti hatirlatmak isterim. Bunlar biz zararli ciktik bu sene diyorlar ama gecmis seneler oldugu gibi yaptiklari yanlarina kar kaliyor.

TS kac mac ceza aldi, ve cezasini nasil cekecek? Kartlar, saha kapatmalar önumuzde ki sezon cekecekler diyorlar. Bu ne sacmalik anlamadim. Sonra centilmenlik yarismasi duzenliyorlar, kazananlar enayi mi sorarim kendilerine?!
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply