STSL 32.Hafta GALATASARAY-Trabzonspor 1-1 (Melo (p.))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

STSL 32.Hafta GALATASARAY-Trabzonspor 1-1 (Melo (p.))

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gol yada goller...
Umurumda degil.
Iyi futbol zevk veren futbol
Heyecan dolu bir aksam
Tek dilegim bu Galatasaray'dan.

Sivas maci gibi eveleyen geveleyen bir takim gormek istemiyorum.

Hedef play off lara 15 puan farkla girmek :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

STSL 32.Hafta:Galatasaray Trabzonspor 0-1

Post by Cengiz Akgun »

Iki ciplak bir hamama yarasir babi ile diyelim.

Turkiyede saatler ne zaman ileri aliniyor? Bir kac hafta evvel butun yil yaz saati olsun filan gibi zirvalalarla kamu oyunu mesgul eden dangalaklar neyi bekliyorlar. Amerikada uc haftadir yaz saati uygulaniyor. Martin ilk Cumartesi ile Kasim'in ilk Cumartesi arasi yaz saati diyerek kestirip attilar. Bizimkiler AB'ye mi uyuyorlar? Mart ayinin 21. gecesi ile ekim'in 21'inde gece ile gunduz 12'ser saat olur. Bu tarihleri gecirmemek lazim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Re: STSL 32.Hafta:Galatasaray Trabzonspor 25.Mart TSI:19:00

Post by Nezih Gunal »

Mart 25 de.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Oltunc Özgür

Re: STSL 32.Hafta GALATASARAY-Trabzonspor 0-1

Post by Oltunc Özgür »

Ben Galatasaray yonetiminin gerizekali amatorlerden olustuguna inanmaya basladim. Dusunun ki bir takim deplasmanda FB ile berabere kaliyor, Play off duzeninde cokta bir avantaji olmayan durum ayrica rakip sahada onceki senelere gore psikolojik olarak iyi durumda olmamiz disinda hicbir getirisi yok, Takimi sampiyonlar gibi yada FB yi deplasmanda 5-0 yenmis gibi karsilamalar falan filan .. Inanin FB bizimle ne kadar alay etse hakli kendi kendimizi kucuk dusurduk beraberligi zafermis gibi gosterdik ve hicbir anlami olmayan bir sekilde cilginlar gibi eglendik... Sonucu n'oldu peki Sivas yenilgisi ve muhtemel Trabzon maglubiyeti.. Bence bu zaferi akilli yonetimimize hediye edelim, Takimi hedeften sogutup ligi kafalarinda bitirttikleri icin.

Yaziklar olsun size

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mac 1-1 bitti. Radyodan takip edebildim. Mehmet Battal oynadi, takimda oldugunu bile bilmiyordum. Son dakikalarda bos kaleye atamadi.

Bizim gol penaltidan Melo.
Last edited by Mehmet Marsan on Sun Mar 25, 2012 9:18 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

FT nin halt yemesi o...
Macin hakki beraberlikti bence.
Bunu da gidip Floryada kutlasinlar.

Kasilacak bi durum yok ben minimum 10 puan fark ile bitiririz diyorum. Tabi bir sartla... Elmander oynarsa.

Elmander macin adami.
Hemde oynamadan :)

Eger Elmander'in sakatligi 2-3 hafta sursun sampiyonluk gider.

Cok ciddiyim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STSL 32.Hafta GALATASARAY-Trabzonspor 1-1 (Melo (p.))

Post by Cengiz Akgun »

Hiyarliga devam. Aradaki puan farkini eritmeye calisin ki playoff heyecanli olsun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Macin buyuk bir kismini seyrettim...

Yedigimiz gol GS adina salakca, Trabzon adina firsatcilik olarak tanimlanabilir. Faul oldugu tartisilir bir pozisyonda bizimkiler maci birakip hakemle tartismaya gidince, Colman faul vurusunu cabuk kullandi ve Burak bizimkiler daha hala "olurmu hocam ne faulu" diye cimleri doverken kaleci Muslera ile karsi karsiya kalip atti golunu.

O ana kadar dengeli giden mac o dakikadan sonra tek kale oldu - Trabzon geri yaslandi, GS bir suru yarim pozisyon buldu ama Elmander'in eksikligini cekti. Necati cok agir kaliyor, Baros formsuz.

Arada Trabzon kontralari cok tehlikeli oldu ama son vuruslarda berbatti onlarda. Elmander onlarda olsa 5'lik olmustuk.

Penalti dogru karardi - iki sene evvel Atletico macinda macinda soldan verilmeyen penaltimiza benzer pozisyonda Cuneyt Cakir sag taraftan Sabri ile gelisip Alanzinho'nun eline carpan atakta verdi.

Mac hakkini buldu. Selcuk ve Melo adina sevindim - bugun cok calistilar. Semih'te bugun daha iyiydi - kontrataklarda cok yalniz kaldi ve hic pes etmedi.

Batdal'in son 15 dakika oyuna girmesi ilginc oldu.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Takımın derbiden sonra içine girdiği "şampiyonuz artık" ruh hali bugünkü puan kaybında en büyük etken.
Gerçekten kötü bir oyun vardı. Hem takım olarak, hem bireysel yönden performanslar çok kötüydü. Buna Fatih Terim de dahil.
Durdu durdu, kuyudan adam çıkarttı. Galatasaray'a ne amaçla alındığını hiçbir zaman anlayamadığım Mehmet Battal'ı (A.Sezgin + Rijkaard'ın kazığı) maçın en kritik anında soktu.
Çocuk çabalıyor, gayretli. Ama yetenek fakiri... Son vuruş, pas, hava topu, yer topu, ikili mücadele; hiçbir şey yok.
Baros kağnı gibi hantal. Kıçını kaleye dönemiyor.
Terim'in kanatsız oynama ısrarından dolayı, ortayı kapatan takımlara karşı kabızlaşıyoruz.
Engin de Emre de ıkınıyorlar sıkınıyorlar, ama bal yapmayan arı misali.
Eboue ve Melo da çok bireysel hata yaptı.
Hiçbir oyuncu bu maça konsantre olmamış.
Geçen hafta gayrıresmi şampiyonluk turunu attılar. Florya'da bayram vardı. Takımın gazı kaçmış gibi.
Hoca'ya büyük görev düşüyor. Takımı kendine getirmeli. Ama öncelikle kuyudan adam çıkarmak gibi maceralara bir daha atılmamalı.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Melo'nun moronluk konusunda Baytar'dan hicbir farki yok. Olsa zaten hala Avrupada oynuyor olurdu. Battal'a gelince. GS'ya okuz olarak geldi okuz olarak gidecek. Boyle bir sans kac kere gelir onune salak herif. At iste ve kahraman ol biletini kesseler bile. 11m kaleye 7 metreden vuruyorsun birader. Iki kaleci olsa ne olacak? Ama sen kalecinin ustune vuruyorsun sonrada futboldan para kazanacan.

[

Bu da kelaynak'in soyledikleri. Eger Elmander acele edelim diye sahaya suruldugunde kotu bir sekilde sakatlanirsa mazareti hazir. O golu atamamak atmaktan daha zor demesi kolay. Sen Elmander playoff'larda oynayamaz ise ne yapacagini dusundun mu? Yoksa hergin boyle kuluckadan yeni tavuk mu bulup cikaracaksin diye sorarlar adama sonra.

[
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

"Kendisine özel hakemi olmayan tek takım GS,buna rağmen hala lider,helal olsun"

Erman Toroğlu bile bu şekilde isyan etmiş ama aramızda hala ters istikamette düşünenler,yazanlar var...

Özellikle bu sezon GS'ın puan kaybettiği bir maçta da hakem etki etmesin, rakip takır takır organize goller atsın , dişimi, kafamı kıracağım.

Fener maçı,Sivas maçı,Trabzon maçı , verilmeyen penaltılar, erken çıkan kartlar, çıkmayan kartlar , yoruma açık tüm pozisyonlarda GS aleyhine verilen kararlar...

Öyle güzel ince ince kıyıyorlar ki. Çakal Çakır önce saçmasapan kartlar çıkardı,alakasız fauller,yanlış 2-3 taç karar ve futbolcular delirdi,
faulün arazisinden bile geçmeyen bir olayda faul'ü çaldığında millet zıvanadan çıktı artık, isyan ederken yediler golü.Her pozisyonda düdüğümü bekle diyen ....
bu pozisyonda oralı bile olmadı. Zaten bu işi de anlamış değilim, oyun durduğunda hakem düdük çalmadan nasıl başlıyor anlamıyorum mantığı nedir.

TFF,hakemler,medya... hepsinin... Ben bu kadar adilik görmedim, duymadım. Döve döve şampiyon olacağız.

Son bir cümle Mehmet Batdal'a :
6 pas çizgisinin içinde, önüne lımbır lımbır gelen topu, sol ayağına bekleyip zaman kaybetmen zaten amatör küme oyuncusu olduğunun kanıtı,
sol ayağına geldiğinde de yaptığın vuruş ortada, bir daha forma yüzü göremezsin bu takımda, senin için de hiç üzgün değilim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Takim erken tatile cikmis gibi, daha lig bitmedi biraz daha konsantre olmalari gerekecek.
Bu Mehmet Batdal Bank Asya'da bir suru gol atmisti,Umit Ulusal Takimda oynamisti, bu hale nasil geldi anlamakta gucluk cekiyorum?!...
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakem'in faulu uydurmasi dogru bir yorum ama ben uzun bir surede hakemlerin yaptiklarinin ters ve hatta komik kararlarinin bir takim uzerinde yogunlasigi kanisinda degilim. Hatayi her macta her takima karsi yapiyor. Asil bana gore Anadolu takimlarini buyukler onunde daha da eziyorlar. Ama katiliyorum GS'in gol yedigi durumda faul hakem tarafindan uydurulmus. Yalniz ne olursa olsun su noktayi unutmamak lazim.

Benim kizdigim ve anlamakta cok gucluk cektigim olay hakeme itiraz meselesi. Bugune kadar itiraz edilerek yerden goge kadar hakli olundugu halde hakemin verdigi bir karardan dondugunu gormedim. Bunda da bir parantez acayim. Ancak yan hakemin bazan itirazi ile hakem kararini degistiriyor ve bu da her zaman olmuyor. Yan hakem itiraz etse de son soz orta hakemin. Bu yuzden yanlis adam bile atarken uyarilara aldiris etmeyen hakemler hem Avrupada hem de Turkiyede oldu. Cezalarini mactan sonra kestiler ve mac genellikle tekrar bile edilmedi. Hal boyle iken kartlarda, faullerde, penalti ve offside'larda hakemin etrafini cevirmek hatta iteleyip kakalamak tam anlami ile moronluk isareti. Hakem daha da sinirlenip daha acimasiz oluyor bunu yapanlarin takimina hem de hakli olarak, Yahu hayir penalti degildi diye hakemin lehine penalti vermesine itiraz edipte kabul ettiremeyenler ortada iken Sabri, Baytar, ve Melo gibi adamlarin hakeme itiraz edip ustune ustluk kart gormeleri ve hatta gol yemelerini savunursaniz olacaklar bunlardir. Hakem genel olarak baraj kurulacaksa dudugumu bekleyin der. Degilse verilen faulun atilmasi icin ne kara kapli kitapta hakemin dudugu gereklidir diye yazar ne de bu beklenir. Tehlikeli yerlerde bu durumlarda defans oyuncusu ya da herhangi tecrubeli oyuncu topun onune gecip boyle kendi defansi yerlesmeden faulun atilmasini onler. Cunku her serbest atista kural karsi takimin oyuncusunun 9m 15cm acilmasi gerektigini soyler. Eger faulu atacak olan kendine guveniyorsa zaten topa onundeki ne kadar yakin olursa olsun vurur. Bizdeki hiyarlar topu birakip hakemle dalasinca boyle akillilar hemen kullanirlar ve golu de atarlar. Hakem de seve seve golu verir. Ben de hakem olsam aynisini yaparim. Eger bunun olmasini istemiyorsa oyuncu topu eline alir ve faulu atmak isteyene ancak kendi takimi yerlesince verir. Belli bir yastan sonra futbol ogrenmek zor elbette.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Eger bunun olmasini istemiyorsa oyuncu topu eline alir ve faulu atmak isteyene ancak kendi takimi yerlesince verir. Belli bir yastan sonra futbol ogrenmek zor elbette.

Cengiz,

Bu da sari kart gerektirir.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Eger bunun olmasini istemiyorsa oyuncu topu eline alir ve faulu atmak isteyene ancak kendi takimi yerlesince verir. Belli bir yastan sonra futbol ogrenmek zor elbette.

Cengiz,

Bu da sari kart gerektirir.
Ben hakem mesgul edilecekse yenilen golu onlemek icin dedim. Her faul de topu elletirmezler Elbette. Sonuc ortada. Yenen gol amator macinda bile olmaz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply