STSL 32.Hafta GALATASARAY-Trabzonspor 1-1 (Melo (p.))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: STSL 32.Hafta GALATASARAY-Trabzonspor 1-1 (Melo (p.))

Post by Mert Tokman »

http://video.fanatik.com.tr/Fatih-Terim ... htm?auto=1

Cengiz abi - senin kel aynak bak neler dokturmus :lol:

Telefon acip baglanip bunlarla muhattap olmasi oncelikli hata... ama baglandiktan sonra lafi eveleyip gevelemesi, hicbirinin birbirini dinlemeden ortaya konusup durmasi, sinirlenip hic soylenmemesi gereken seyleri ortaya dokemeler, en sonunda da "ben sorulariniza cevap vermek icin baglandim, o soruya cevap vermek icin degil" demesi... hayret yahu insanlar bunlara nasil katlaniyor :roll:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:http://video.fanatik.com.tr/Fatih-Terim ... htm?auto=1

Cengiz abi - senin kel aynak bak neler dokturmus :lol:

Telefon acip baglanip bunlarla muhattap olmasi oncelikli hata... ama baglandiktan sonra lafi eveleyip gevelemesi, hicbirinin birbirini dinlemeden ortaya konusup durmasi, sinirlenip hic soylenmemesi gereken seyleri ortaya dokemeler, en sonunda da "ben sorulariniza cevap vermek icin baglandim, o soruya cevap vermek icin degil" demesi... hayret yahu insanlar bunlara nasil katlaniyor :roll:
Sus sus. Milliyet'de okudum. Gecenin ikisine ucune kadar Telegol seyrediyor dangalak isini yapacagina.

Culio birden bire kiymetli oldu; cunku Baytar, Sercan, Ceyhun gibi kumarlar filan para etmedi. Sen diyordun galiba salaklik Culio'yu elinden cikarmasi diye. Neymis Arda'nin gidecegi surpriz olmus. Ulan sagir sultan bile duydu idi. Herif yatip kalkip Avrupa diyordu neresi surpriz bunun. Sivrilik de etmeye baslayip sakata yatmasi ile para ederken elden cikardilar. Bunun nesi surpriz? Ha diyecek ki elde para yoktu mecbur kaldik adam bosaltmak lazimdi Avrua transferi icin, bunu anlarim ama Aysal'i kizdirmamak icin boyle manyel yapmis aklinca gunu kurtaracak. Kimi kandiriyor acaba? Elbette yuz karasi boyle Culio'yaya sIkI dur bu sene seni geri alacagiz diye gli gli yapmak. Orduspor yerden goge kadar hakli. Tam sike olaylari ayyuka cikmis iken kim oynatir Culio'yu artik. Herif Tafarell ile yemek yemis. Kici sikisti biliyor playoff'da sacmalanacagini eger Elmander donmez ise boyle Oryantal Ahu gibi kivirtmaya basladi. ,
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kiralik oyuncularin kontratli olduklari takimlara karsi oynamama kurali getirilirse bu hakli/haksiz suclamalarin onune gecilir. Yanlis hatirlamiyorsam bu Ingiltere'de kural.

Seneler once Lucesku BJKnin basindayken bir kiralik oyuncusundan gol yemisti ve yapilan kontratin yanlis oldugunu dile getirmisti. O zaman bu konu forumda tartisilmisti. Ben oyuncuya haksizlik olur diye Lucesku'yu tenkit etmistim. Seneler sonra sike muhabetiyle birlikde bu tur kurallari gozden gecirmek gerekdigini dusunuyorum.

Bu olayda FTnin bence yanlisi yok. Uslubunu begenmeyebilirsiniz o baska konu, gecenlerde Kerem'in dedigi gibi memleketdeki malzeme bu kadar, daha fazlasi supriz olur

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Marsan wrote:Kiralik oyuncularin kontratli olduklari takimlara karsi oynamama kurali getirilirse bu hakli/haksiz suclamalarin onune gecilir. Yanlis hatirlamiyorsam bu Ingiltere'de kural.

Seneler once Lucesku BJKnin basindayken bir kiralik oyuncusundan gol yemisti ve yapilan kontratin yanlis oldugunu dile getirmisti. O zaman bu konu forumda tartisilmisti. Ben oyuncuya haksizlik olur diye Lucesku'yu tenkit etmistim. Seneler sonra sike muhabetiyle birlikde bu tur kurallari gozden gecirmek gerekdigini dusunuyorum.

Bu olayda FTnin bence yanlisi yok. Uslubunu begenmeyebilirsiniz o baska konu, gecenlerde Kerem'in dedigi gibi memleketdeki malzeme bu kadar, daha fazlasi supriz olur
Sevgili Marsan -

FTnin yanlislari bir tek uslup degil...

1. Bu adamlari arayip muhattap olmasi,
2. Oyuncunun imzaladigi kontrattan habersiz atip tutmasi (Culio sezon sonu bize doner dedigi zaman Ordu'nun opsiyonlu sozlesme imzaladigindan habersizdi),
3. Olan bitenden habersiz atip tutmasi yuzune vurulunca gevelemeye baslamasi ve oradaki bes para etmeyecek adamlara karsi soz hakki vermesi,
4. Sinirlenip sonra uste cikmak icin bu sefer "bakin sonucta benim bildigim birseyler varmis" diyerek kimsenin bilmedigi ama kendi bildigi bazi seyleri su yuzune cikarip dedikodulari daha da azdirmasi.
5. Battikca sacmalamasi, ornek: "ben o soruya cevap vermek icin aramadim, ben sorulariniza cevap vermek icin baglandim" :?

6. da benden Arjantinli Engin Culio'yu bulunmaz Hint kumasi durumuna getirmesi.

Sussa konu kapanip gidecek - simdi iyice kaziyacaklar...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:...

Daha ne yanlisi olacak ki? Dogru durust aradaki kontrati bile bilmiyor orda burda zart zurt ediyor. Tevekkeli degil Aysal ile arada bir surtustugu bu dangalakligi ile. Once kocu kendinin et de sonra hayalarina saril derler adama. Orduspor'a hak tanimislar 1.5M'nu getir al senin diye. Adamlar Culio'yu begenip soylendigine gore senenin ilk yarisinda 4 senelik imza attirmislar seni GS'dan alicaz diyerek. Kelaynak simdi ortada ben oyuncumu geri alacam diyor ve bunun uzerine Culio da GS varken Ordusporda oynanir mi diye o zamanlar isteyerek kapilandigi yere simdi yan ciziyor. Daha nasil bir yanlis olsun? Ustelik herif kalkip Adana kabadayisi gibi onu bunu TV'da tehdit ediyor ve hangi soruya cevap verecegini kendisi tayin ediyor. Serhat'da yurek olsa o hakaretleri dinlemez hastiri cekerdi hadi hoca sen uykusuz kalmisin yatta uyu derdi. Gerci Serhat gibilerine boylesi lazim orasi baska. Seytan azapta gerek.

Orduspor baskani da kibar adammis. Hadi lan ordan once ogren de sonra kendine gel agzindan cikani kulagin duysun dememis. Bu herifin nesinden korkarlar anlamis degilim. Adama agzina geldigi gibi verip veristirmis yalanci filan diye. Herhalde Orduspor'lu baskan edebini edepsizden satin al politikasi guduyor,
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Maci izledim.

1. GS'in yediği gol amatörce ama sanirim yerde yatan bir oyuncu var diye oyuncular uyuya kaldi. Hakem oynatmayı seven hakem olduğu icin oynatti :-)

2. GS akli dengesi bozuk ciktigi bir mac oldu. Sartlanmis demiyorum, asiri sinir vardi. FB maclarinda göze carpan tarzda. Hakem daha istikrarli davransaydi birkac kirmizinin gösterilmesi kacinilmazdi.

3. Mehmet Batdal...

4. Penalti penalti gibiydi, tartismasiz...kim ne derse desin...elin orada ne isi var? Ayagina carpip gelse bile niyet önemli..."elini kaldirirsin, rakip ters vurus yapar, senin ayagina carpip eline carpar" 'in "elini kaldirirsin rakip duzgun vurur eline carpar" dan farki yok...

Culio olayina gelince...bilmeden konusuyorlar. Erman Toroglu hatali kendisi de cok iyi biliyor. Culio Orduspor'un oyuncusu kesinlikle degil. Ordu ile 1 senelik kiralik mukavelesi var, sonra free transfer olabilir...Kiralik dönemi icinde imzalanmis kontratin gecerliligi yoktur su an, ilerde tekrar kontrat imzalanmasi gerekecek. Culio Orduspor'da kalmak istemiyorum, gitmek istiyorum diyorsa dunyada hicbir guc onu orada tutamaz, ama GS ile 2 senelik daha kontrati var. Orduspor baskani zubuk, ve GS ile bu saatten sonra alis verisi olmaz. Öte yandan FT'in canli baglanmasini yadirgiyorum (les kargalarin ekmegine yag suruyor)...Ali Durust daha baglanmis herseyi anlatmisti...kabadayiligi tuttu sanirim. Studyoda özurlu birkac kisi disinda beni en cok sasirtan Kaya C. oldu, susarak :-) Orduspor baskani hakkinda söyledikleri canli yayinda hos olmadi ama yerindeydi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan asil sacmalik Colio da oldugu kesin. Su anda Orduspor'dan maas alip oraya hizmet ederken cikip ben GS macinda oynamasam iyi olur filan diye ortaligi birbirine karistirip simdi de ortada kalacagim korkusu ile ozur dilemis. Terim kontrati bilmeden konusmasi ve dedigin gibi isleri gucleri dedikodu ve fitne olan bu programda cazgirlik yapmasi su anda sinirlerinin ne kadar bozuk olup kafasinin ne derece karisik oldugunu gosteriyor. Ucuncusu Aysal'in bu konudaki demeci. Senin soylediklerinin tam tersine Colio Orduspor'un malidir yaptigimiz kontrata gore ligden dusmedikleri taktirde bize sene sonunda bonservis odeyecekler ortada opsiyon filan yok biz Colio'yu Orduya ilk senesi kiralik olarak sattik demis. Buyur bakalim buna ne diyeceksin simdi peki? Olayi Orduspor'un bu parayi vermemek icin bahane aramasi ve oyuncuya da olan iki aylik borclarinin ustune yatmaya calismalari diye aciklamis. Kendi agzindan bunlari soyledi diye yaziyorlar. Olayin bu hale getirmenin ne luzumu vardi?

Gerci Aysal akilli adam. Terimle de anlasmasi birer senelik ve Terim basarisina bagli. Tam bir is adami. Agzinla itiraf etti Terim her sene Mayis ayinda duruma bakilacak dedi. Aysal ona kim ole kim kala o yuzden anlasmayi bu sekilde yapacagiz demis. Benim icin hic onemi yok diyor ama ici kan agliyor. Simdi basindaki firsatcilar Terim'i Inter'e kendi uydurmalari ile yamamaya calisip milleti kiciyla gulduruyorlar. Terim de inaniyordur Inter benimle ilgilenir diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Ucuncusu Aysal'in bu konudaki demeci. Senin soylediklerinin tam tersine Colio Orduspor'un malidir yaptigimiz kontrata gore ligden dusmedikleri taktirde bize sene sonunda bonservis odeyecekler ortada opsiyon filan yok biz Colio'yu Orduya ilk senesi kiralik olarak sattik demis. Buyur bakalim buna ne diyeceksin simdi peki?
Duzmece haber, veya Unsal baskanda haberdar degil. Ben haberi bizzat Ali Durust'den aldim dun gece. Aynen anlattigim gibi. Cengiz abi oyuncu köle degil. GS kulubu satmis olsa bile Orduspor ile önumuzde ki sezon icin mukavele tazelemis degil, gecerliligi yok kiralik suresi bitinci tekrar masaya oturup mukavele imzalamasi gerekiyordu. Orduspor ile anlasmayip geri dönmek isterse hakkidir. GS tek tarafli, sebep olmadan, mukavelesini iptal edemez. Herkes bu isi biliyor gibi konusuyor, ama kimse bilmiyor anlasilan, buna baskan dahil :-) Olay aynen böyle Cengiz abi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan'im aslinda bu konuyu daha fazla uzatmak istemesemde dayanamadim. Sen de Ali Durust demissin. Bak eger Toroglu (nam-i diger Doberman) aklini yitirmediyse bugun Hurriyette Terim'e TV'da diyemediklerini yazmis. Ali Durust de Culio Ordu'nun mali dedi diyor. Nasil diyor bilmem artik. Ben Ali Durust'u dinlemedigim icin bir sey demiyecegim. Ama madem GS'in resmi sitesi var su mukavele hakikaten ne diyorsa assinlarda kimse tohmet altinda kalmasin. Bu isin bu hale gelmesinde en buyuk sorun Terim ve Culio'nun sacmalamalari. Iste malum yazi:
Erman Toroglu wrote: Hangimiz ahkam kesiyoruz Fatih Hocam

TELEVİZYONA çıkıyorsunuz, konuşuyorsunuz. Bazı gazeteler alıyor, özet çıkarıyor. Bazıları bir cümleyi alıyor veya almıyor.

Pazartesi gecesi Telegol’de Culio olayı patladı. Sırayla Orduspor Başkanı Nedim Türkmen sonra Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst ve teknik direktörleri Fatih Terim bağlandılar.
Fatih Terim önce bir kükredi. “Araştırmadan, ahkam kesiyorsunuz” dedi. Orduspor Başkanı’nı da yalancı şahitlikle suçladı. Fatih Terim önce konuştu, rahatladı. “Culio ile beraber Fatih Terim de Disiplin Kurulu’na gönderilir” cümleme takılmış.
Peki o zaman. Şimdi, kamuoyu önünde herkese soruyorum aynen programda taraflara sorduğum gibi. Culio kimin malı? Orduspor Başkanı diyor ki “Bizim malımız.” Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst de diyor ki “Orduspor’un malı. Mayıs ayı sonunda 1 milyon 550 bin Euro Orduspor, bize verecek. Mukavele böyle.” Bir süre önce de Fatih Terim ile Orduspor Başkanı Nedim Türkmen telefon konuşması yapıyorlar. Karşılıklı birbirlerini suçluyorlar. Fatih Terim, Telegol’de de bu olayla ilgili aynen şunları söylüyor:

“SAYIN BAŞKAN. BEN STANCU VE CULİO’NUN SEZON SONUNDA BİZE GERİ DÖNECEĞİNİ BİLİYORUM.”

Bu gösteriyor ki Fatih Terim, Culio’nun Galatasaray’ın mı, Orduspor’un mu malı olduğunu bilmiyor. Eğer Fatih Terim hakikaten Culio ile Stancu’nun hala Orduspor’da kiralık olduğunu zannediyorsa, basın toplantısında “Sezon sonu bunları kadromda görmek isterim” diyebilir.

Culio’nun kafasına saksı mı düştü

Şimdi yine soruyorum, hem de yazılı olarak. Orduspor’un malı olan bir futbolcuyu “Sezon sonunda kadromda isterim” demek ne demek?
Ve bu Culio, Ordu’ya geldiği ilk günlerde “Ben burada çok mutluyum. Benim mukavelemi sizin istediğinizden daha fazla süre yapın” diyordu. Ne oldu Culio’ya. Ordu’da kafasına saksı mı düştü de bir anda Galatasaray’a dönmek istedi.
Ve Galatasaray’ın, Orduspor ile oynayacağı karşılaşma öncesi de “Ben Galatasaray maçında oynamak istemem” diye bir beyanat verdi. Lig TV’nin görüntüleriyle birlikte. Bunun üzerine de Orduspor Başkanı yasal hakları saklı kalmak şartıyla Culio için TFF’ye şikayette bulundu.

Bu tabloda ikisine de ceza verilmeli

* Bütün bunlar üzerine ben de yorumumu yapıyorum. Diyorum ki, “TFF bu belgeleri incelemeli gerekirse Disiplin Kurulu’na gönderip Culio’ya gerekirse de Fatih Terim’e ceza vermeli.”
Şimdi Fatih Terim’e soruyorum. Hangimiz araştırmamışız? Hangimiz çalışmamışız? Hangimiz ahkam kesiyoruz?
Televizyondaki laflar uçuyor. “Demiştim, söylemiştim” kalıyor. Ama yazılınca da böyle oluyor. Hadi bakalım buyrun tartışalım
Şimdi Fatih Terim’e yine soruyorum: Telegol’e çıktığında...
a) Ben, Culio’nun Galatasaray’ın malı olduğunu bilmiyordum
b) Ben, Culio’nun Orduspor’da kiralık olduğunu biliyordum
c) Ben, Culio’nun Orduspor’un malı olduğunu bilmiyordum.
Terim bu şıklardan çok net bir cevap verirse ben de aynen okuyuculara aktarırım. Yoksa Terim’in, “Ben Culio’nun sezon sonu takımımda olmasını isterim” cümlesine takılırım. Bekliyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dedigim gibi kendine yediremiyor, dersini iyi calismamis. Deli köpekler gibi saldiriya gecti. Ayni tiyatro baska kanallarda da vardi. Bunlarin hepsi zubuk, hepsi sarlatan.

Not: Ali Durust kesinlikle Culio Orduspor'un mali demedi, diyemez mevcut kontrat yururlukteyken bilhassa. Olmasi icin 1. Orduspor'un parayi ödemesi 2. Culio ile anlasip kira dönemi bitiminde mukavele yapilmasi gerekiyor. Bu onu cok iyi biliyor ama gururuna yediremiyor, bu sefer cok kötu yakalandilar, onur kirici kendileri icin :-)

Post Reply