Turkish Airlines Euroleague'deyiz!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Emre Girici

Re: Turkish Airlines Euroleague'deyiz!

Post by Emre Girici »

Takim Efes Pilsen'e karsi mukemmel oynadi, ve cok guzel bir galibiyet elde ettiler bu aksam. Galatasaray gercek bir Euroleague takimi gibi oynuyor. On eleme turlarindan buraya kadar gelmek cidden onemli bir basari, ve bu yuzden tarafli tarafsiz herkesin takdirini sonuna kadar hak ediyorlar.
Bugun Efes Pilsen gibi adi Avrupa'yla ozdeslesmis, sezona tarihinin en buyuk kadro takviyesiyle baslamis bir takimin Avrupa yolculugunu noktaladik, keske tum FB dahil tum Turk takimlari beraber Top 8'e devam edebilseydi tabii...
Bundan sonra onumuzdeki tek engel, Pire'deki Olympiakos maci. 1 sayi ile maglup olsak dahi ikili averajla yola biz devam ediyoruz. Kendileri bugun bizim macimizdan once, Rusya'da CSKA'ya karsi hezimete ugradilar. Onlar da kurtulusun son macta oldugunu biliyorlar, belki o yuzden CSKA'ya cok direnc gostermediler.

Su an disaridan bakildiginda, takimin icinde bulundugu durum tamamiyla 12 yil onceki UEFA yurusunu hatirlatiyor. Olymipiakos engelini gecebilirsek, Final 4 onundeki tek engel cift mac eleme usullu ceyrek final. Sansli bir kura ve ayni oyunla kendimizi Istanbul'daki Final 4'da bulabiliriz.
Sezon basinda Euroleague'de gorelim bize yeter dedigimiz takim bize ciddi ciddi Final 4 hesaplari yaptiriyor artik :) Yonetiminden oyuncularina, tum takima helal olsun.
Emre Girici

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Beyler tur atlayinca ya da yenince laylaylom. Guzel ama amac burada haber de vermek. Merak ettim ne oldu diye sizlerden haber cikmayinca. Panatinaykos gagalamis ve FB gibi bizimkilerde son 8'e kalamamislar. Isin ilginci Istanbul'da millet yabanci takimlari seyredecekmis. Gerci bizim diyorum ama bizim basket takimlarinda cogunluk yabanciarin elinde.

Neden boyle yapiyor sunuz? Yenmek kadar yenilmekte va bu isin icinde. Cosku ve sevinc gosterisi guzelde huzun ve bozgun olunca susmak yakismiyor. Kendi kendimizeyiz ustelik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Abi ben aslinda bu lafi biraz daha uzerime aliyorum :D

Seyrettigim tum maclar icin yorum yapmaya calistim, Olimpiakos macinda yurtdisinda idim.

Olsun onlar maglup olsada galiptir bu yolda maglup. Daha once de yazdim nereden nereye geldiler.

Sike hile hurda olmadan savasarak iyi basketbol oynayarak seyiricnin de destegi ile cok iyi yerdeler.

Seneye bu takima bir iki destek ile Euro League maceramiz daha bir baska olabilir. Tabi kocun degerinin bilinip kalmasi lazim.

Yarin kizlar FB ile Turkiye Kupasi finaline cikiyorlar. Sezon basindaki Cumhurbaskanligi kupasinda yenmislerdi. Bu arada onlar da Euro League de iyi gidiyorlardi.

Basketbolda iyiyiz. Yerli oyuncularimiz da iyi.

Son dorde kalmak hayaldi az daha onu aciliyordu. Ama bana sorarsan Istanbul da isi oraya kadar gelip elenmek bana cok koyardi.

Kopenhag'a gidip kupayi alamamak gibi. :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iyi gun kotu gun demeden haber verin lutfen.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

2012 nin ilk kupasi kizlardan
FB yi Turkie Kupasi finalinde 76-72 yendiler. Totem yaptim maci seyretmedim :)

Oglanla McDonalds ta sari kirmizi renkler icinde gecirdik zamani.

Tebrikler Galatasaray
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Banvit'i yenip lider olmuslar. Buyuk ihtimalde normal sezonu lider kaparlar.

Ama Josh SHIPP 'in fibula kemigi kirilmis. Buyuk bir uzuntu bu.
Tutku gozyaslarina bogulmus, hoca ve takim cok uzgun.

Ligin en degerli 3 ouncusundan biri idi bence.

Umarm en kisa surede sagligina kavusur.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

http://m.milliyet.com.tr/NewsDetail.asp ... 2,14,15,19

Bu sefer Aslan'I Roma'dan almislar..
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bayanlar Euroleague Final 8 bu sene
Turkiye de duzenleniyor.ve Galatasaray turnuvanin ev sahibi sayiliyor maclar Abdi Ipekci de. 4erli iki grup var. Biz FB ile ayni gruptayiz.

Bugun FB rakibine fark atti. Biz az once biten macta RIVAS'a 68-75 kaybettik. Gucu ve kabiliyetleri bizden daha az bir takima daha az mucadele ettigimiz icin kaybettik..

En az 10 savunma ribaundu pisi pisine gitti. Taurasi karsi takimdaki AISHE ( Ayse , bildigin Ayse) denen bir hatun kisi ile rekabete girince is tutmadi. Keza cok sayi atmasina ragmen iki yildiz oyuncumuz pota altindan 5-6 tane bos basketi kacirinca sonuca razi olduk.

Ve buyuk olcude davadan uzaklastik. Cunku tek devreli lig usulu oynaniyor ve yarinki rakibimiz FB. Olasi bir yenilgi de olayin disinda kaliyoruz.

Yarin ki mac son sans denebilir ama takim cok yoruldu. 2 gunde 2 agir maci kaldiramayacaklardir.

FB maci Yarin aksam TSI ile 20:45 te SKYTURK360 ta ve Windows Messenger Tab te canli.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Az daha Abdurrahim'in basini yiyorlarmis. Ogrenemidiler bir turlu insan gibi mac seyretmeyi hayvan oglu hayvanlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.htspor.com/basketbol/haber/729611-yikildik

Onceki gun Galatasaray'i yenen RIVAS, FB yi de yenmis ve finale cikmis.
Bizim mac ile ilgili , gucu ve kabiliyeti bizden az olan bir takima daha az mucadele ettigimiz icin yenildik demistim.

RIVAS gercekten bir takim. Guclu takim zayif takim olarak degil TAKIM olgusunu dusunerek bakmak lazim. Ustelik yas ortalamalari 30un cok ustunde 35 civari sanirim.Penny TAYLOR da olmayinca FB maci 4 sayi ile kaybetmis. Dis sutlarda basarisiz olmiuslar deniyor.

Avrupa isleri FB de Galatasaray'i yenmekten onemli degil. Kadin basketbolu icin bile bu boyle.Dunku maca Galatasaray macindaki seyircinin 10 da biri gitmis.

Galatasaray'i yenmegi Misyon vizyon edinenlerin sonu bu.

Bizde oraya dogru gidiyoruz bakmayin sadece bir kacimizin durmadan "Biz Avrupada basari kazanalim aman olsun FB ye yenilelim ne olacak" demesine. Genel kani bu artik.

Galatasaray son macinda Beretta Familia yi yenmeyi basarmis ve 5.lik maci oynayacakmis.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bizim kizlar rakibini yenip 5. olmuslar.

Ispanyol ROS CASARES Sampiyon olmus.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/20254149.asp

FB macindaki kavga olmasa idi cok iyi duzenlenmis bir turnuva olacakti. Bu sene hem erkek hem kadinlar finaline evsahipligi yapmis olacagiz.

Bu arada benim bu Sampiyon Ros Casares ile ilgili bir kac anim var. Biliyorsunuz Galatasaray bu gecen sene sonlarina dogru ROS CASARES ile grup maclarinda karsilasti. Istanbul'da ki mactan donerlerken (bizi ki macta da yenmisler di diye hatirliyorum) ben de Valencia'ya gidiyordum. Ayni THY ucaginda beraber yolculuk ettik. Hem ucakta hem iniste bavullari beklerken bir kaci ile laflama firsati buldum.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/20259293.asp

MAHMUTI'nin dedigi gibi eglenceli bir mac olmus. Ben GSTV de ucuncu ceyregi ancak gece 11e dogru gorebildim ama mac o zaman 50lili sayilarda idi. Demek ki toplam 4 seyrekte 20 li ortalamalarda gecilmis.

Neyse sezonu lider kaparlar gibi geliyor.Tutku'nun donmesi takima cok iyi bir katki sagladi.
Keske Euroleague maclarinda da olabilseydi. Eminim Olympiakos maci farkli olurdu.

Bu sezon sampiyonluk yakisir bizim cocuklara.
Olamasalarda bosverdim ben.

Yasattiklari yeter...
TRUST GALATASARAY
MGC

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

TKBL Son mac Galatasaray 84 - Fenerbahçe 72
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Mehmet Gurdal Cetin

Maci seyretmek kismet olmadi ama genel olarak iyi bir performans gostermisler sanirim.
Bu aksam kizlar karsilasiyor. Caferaga'da kufur bozuk para cakmak girla gider artik.

Bizde farkli mi oluyor tabiki hayir...

Neyse seyretmeyi dusunmuyorum.

Bizim takimda Taurasi'nin performansi sonuca direk etki ediyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bayanlar Euroleague Final 8 bu sene
En az 10 savunma ribaundu pisi pisine gitti. Taurasi karsi takimdaki AISHE ( Ayse , bildigin Ayse) denen bir hatun kisi ile rekabete girince is tutmadi. Keza cok sayi atmasina ragmen iki yildiz oyuncumuz pota altindan 5-6 tane bos basketi kacirinca sonuca razi olduk.
Bu Asjha benim bahsettigim AISHE imis :D
Aferin KASKI 'ye iyi oyuncu aldilar.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/20335059.asp

Asjha Jones Kaski’de

DHA13 Nisan 2012

TKBL’de mücadele eden Kaskispor, Euroleage’in en değerli oyuncularından Asjha Jones’ı transfer etti. Bu sezon Euro Cup’da final oynayan ve hedef büyüten Kaksispor, yeni sezon için şimdiden kolları sıvadı.

Mavi- beyazlılar, Euroleage’in en değerli oyuncularından Asjha Jones’ı renklerine kattı. Kulüp Başkanı Ender Batukan, “EuroCup’ta final oynama başarısı gösteren takımımız, TKBL’de de Ligi 3’üncü sırada bitirdi. Bu sezon göstermiş olduğumuz başarıları gelecek sezon daha da ileriye götürerek şehrimize kupa kazandırmak istiyoruz. Bu nedenle İspanya’nın Rivas Ecopolis takımında oynayan Asjha Jones’u 2 yıllığına transfer ettik” dedi.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply