2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Fahrioglu

Re: 2012-2013 TRANSFER CALISMALARI

Post by Murat Fahrioglu »

Ismail Gezer wrote:Menejerinin dediğine bakılırsa Melo ile ipler kopmuş. Bizimkiler indirim istemiş.

Amrabad kötü örnek oldu galiba. Çarşıya Çilek aramaya giderken evdeki temel gıda malzemelerinden olmayız inşalah :D

Aksi takdirde bu kadro yalan olur. Kötü Ayhan bile orta saha için bir alternatifti. Şu an orta saha bomboş!
Hergun Melo ile ilgili bir haber ortaya atan basin, sonradan uydurduklari haberleri de kendileri degistirip kendi kendilerine gelin guveyi oluyorlar. Bu da ya uydurmadir, ya da Melo'nun menajerinin isi hizlandirma taktigidir. Bizimkiler de isi agirdan aliyor o ayri mesele, baska talibi yok diye herhalde devamli indirim istiyorlardir.

Transferler Melo tipi bir oyuncu olmadan yari degerine duser, bunu hepimiz biliyoruz. B plani falan da ayni ayarda olmasa gerek cunku simdiye kadar alinmamis bir oyuncu son saniye B plani diye alinirsa ikinci bir Riera vakasi olur gibime geliyor.

Her halukarda bu isin kokusunu hic begenmedim.

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Murat Fahrioglu wrote: Hergun Melo ile ilgili bir haber ortaya atan basin, sonradan uydurduklari haberleri de kendileri degistirip kendi kendilerine gelin guveyi oluyorlar. Bu da ya uydurmadir, ya da Melo'nun menajerinin isi hizlandirma taktigidir. Bizimkiler de isi agirdan aliyor o ayri mesele, baska talibi yok diye herhalde devamli indirim istiyorlardir.
Fiyat konusunda anlasamamak bana da pek inandirici gelmedi. Mac basi ucret + bonuslar olarak yillik 4.250M €'da indirim istemisiz. Mac basi 25K € gibi bir ucret olsa, lig + kupada ortalama 40 mac oynasa zaten 1M € oraya gidiyor. Yonetimin Melo'ya yillik 3-3.250M € bir ucret vermek icin bu kadar tereddut etmesi bana garip geliyor. Hele Riera'ya verilen paralari dusununce.
Emre Girici

Murat Fahrioglu

Melo Tweeter hesabindan baskan cocukca davraniyor benden ucuncudur indirim istiyorlar gibi laflar etmis. Acaba Juve indirim yapmayinca indirimi Melo'dan mi istediler tekrardan, tabii herkes Amrabat degil. Ama bu noktada bahsedilen alternatifler ic acici isimler degil, bir de bu isin alisma sureci var, ligin baslamasina zaten 3 hafta falan kalmis, daha hazirlik maci bile yapmadik eldeki adamlar bile birbirne alismis degil yeni gelen bakalim ne halde olur.

Bu arada Hakan Balta'nin ameliyat durumu varmis, niye 2 ay beklendi de simdi boyle diyorlar diye isyan etmis. Sol bek arayislari da baslamis.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Beyler Melo istedigi para kadar para ve Juventus'a gidecek bonservisi parasi kadar etmez. Aysal bunu gayet guzel biliyor. Yumurta topuga bakmayin. O alin ne isterse verin demistir her zaman ki gibi. Riera'yi da boyle aldirtmisti. Aysal aptal degil yedigi kazigi gordu.

Melo'nun piyasasi yok. Isteyeni olsa simdiye kadar coktan bu is kapanmistir. Bir enayi GS mi var saniyorsunuz bu sartlara evet diyecek. Simdi tok aliciyi oynuyoruz. En azindan Melo yine kiralanir. En kotusu bu olur. Gidip yedek klubesinde oturacak degil Juventus'ta. Juvetus da enayi degil buna oturdugu yerde para verecek. Ya Melo parayi indirecek ya da Juventus'la konusup bonservis indirilicek. Aslinda ikisini de yapmasi lazim. Degilse kendi bilir. O yuzden twitter'de orda burda filan agliyordur. Gayet normal. Alistilar GS'yi kaziklamaya.

Hem sonra Sagda Hamit ortada Selcuk ve Solda Riera var. Bir de yedek yetistirirler ya da alirlar. Evet Melo epey gol atti gecen sene. Ama gecen sene Hamit yoktu. Sabri ile sagda bek mi acik mi belli olamadan sacmaliklari oynadik. Riera solda sol acik olarak oynuyor. Hicte oyle cok kotu degil. Kazik yendi ama adamda bir teknik var. Biraz gununde olunca ayaga kafaya orta yapabiliyor. Iki ayagini da kullaniyor. Ha kafasini kullanmaz ise Ocak'ta gidecegini de bilir.

Bir Melo tutturdunuz gidiyorsunuz. Esek herif esek yuku ile para istiyor. Neden istiyor belli degil. Madem bu kadar iyi biri neden musterisi yok? Ben soyleyeyim o kadar para etmez de ondan. Arkasinda bonservis kuyrugu ile kimse yanina bile yaklasmiyor. GS'yi mi bekliyor saniyor sunuz? Kim vrirse bu parayi oturacak sandalyeye ve atacak imzayi. Ama yok iste.

Bu isi Aysal hal edecek. Esek gibi parada dusme yapacak. Degilse kendi ve Juventus bilir. Bizimkiler de birine bozulular parayi. Vasat birini alirlar. Yoksa SL'de filan sampiyonluga filan mi oynayacaklarini saniyorsunuz bu kitipiyozlarin. Ikinci tura cikarlarsa sapkayi goge atarim. Buyuk bir ihtimal ile grupta ucuncu olup UEFA kupasina yonelecekler. Eh iste orda da bir tur filan daha cikarlarsa buyuk basari sayarim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Müşterisi olsa daha mı iyi Cengiz abi :D

Adam iş yaptı mı? Yine yapabilir mi?

GS o bölgeye senelerdir kaç transfer yaptı bi bakalım mı? :D

Bencede çok matah birşey değil, bonserviside yüksek ama adam tuttu! Mustafa Sarplar, Linderoth'lar, Topallar, Mehmet GÜvenlerden sonra biri tuttu nihayet. GÜnlerdir Melo ile anlaştık sorun Juve diyorlardır, birden sorun Melo oldu. Aysal'ın bir dediği diğerini tutmuyor.

Çilek ne oldi acaba?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Müşterisi olsa daha mı iyi Cengiz abi :D

Adam iş yaptı mı? Yine yapabilir mi?

GS o bölgeye senelerdir kaç transfer yaptı bi bakalım mı? :D

Bencede çok matah birşey değil, bonserviside yüksek ama adam tuttu! Mustafa Sarplar, Linderoth'lar, Topallar, Mehmet GÜvenlerden sonra biri tuttu nihayet. GÜnlerdir Melo ile anlaştık sorun Juve diyorlardır, birden sorun Melo oldu. Aysal'ın bir dediği diğerini tutmuyor.

Çilek ne oldi acaba?
Ben bu para etmez diyorum. Musterisi yok demekle de kacmiyor iste orada ve bu parayi verecek kimse yok ortada diyorum. Bu Brezilyalilarda rahat gorunce mayisma var. Karaktersiz pezevenkler. Gecen sene goze girmek icin oynadi. O yerde pit-bull yuruyusu filan hepsi manyel. Bak isteyen nasil madem oyle ben biraz paradan feregat ederim nasil dedi.

Riera'dan iyidir. Ama Honda'ya Mercedes parasi sayar misin sen? Honda iyi arabadir is gorur. Fiat'dan Renault'dan iyidir rahatligi ve teknolojik konularda. Ama bir Mercedes degildir iste. Cakil degil Avro veriyorsun. Adamin yillik maasi 4.5 milyon avro yahu mac masi mac sonu filan gibi seylerle. Boru mu bu? Bir de kicinda 8M avro bonservis parasi var. Yani bir de arkada cakal Italyan Juventus var pusuda bekleyen parsa kapma yarisinda. Birakin ellerinde patlayacagini bir gorsunler hele.
Hamit ben RM'de oynuyordum bana boyle bir para vermediniz dese ne diyeceksin bu herifin kicina bu kadar parayi sivarsan? 8M Avro istiyor enayi buldu tokatlayacak Juventus. Al yine kiralik oynat diyorum madem bu kadar isteniyorsa. Bizimkilerde bu lafi bekliyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Bizimkiler aslinda akillica davranmaya calisiyorlar bir tasla iki kus ama Marsilya yememis, Milliyet bu haberi yazmis:

Galatasaray teklifini yaptı!
Galatasaray, Felipe Melo'nun yerine almayı düşündüğü Stephane Mbia için teklifini yaptı
20:57 | 24 Temmuz 2012
Sarı-kırmızılı kulüp, Fransa'nın Marsilya ekibinde oynayan Kamerunlu futbolcu için Albert Riera + 4 milyon Euro teklif etti. Ancak bu öneriyi reddeden Marsilya cephesi, Galatasaray'dan 8 milyon Euro talep etti.
Galatasaray ile Marsilya, 26 yaşındaki Mbia için önümüzdeki günlerde bir kez daha masaya oturacak.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Melo pahalıysa dünde pahalıydı, anlaştık dedikleri zamanda pahalıydı. Gazeteler Ünal Aysal'ın Albayrak'ın ağzından yalan yazmıyorsa tabi..

Forvet hattı için eşşek yüküyke para harcandı. Arka taraf sağlam olmayacaksa o paralarda çöpe gidecek. Okan-Suat-Emre'den beri aynı sorunu yaşıyor Galatasaray.

Geçen sene bu zamanlarda yine aynı bölgeye adam arıyorduk birdenbire Melo çıktı. Bu sene ligler Eylülde başlamayacak. Bunların bir B planı olduğundan şüpheliyim.

Önlerinde doğru düzgün bir orta saha olmayınca Semih ve Ujfalusi'nin tüm defolarıda ortaya çıkacak.

Balta içinde ameliyat olacak falan diyorlar.

Gidişat baya baya kötü, takımın öncelikli eksikleri dururken çilek böcek peşinde koştular. Bundan sonrası paranla rezil olmanın numunesi olacak.

Hazır vakit varken ben skor tahminlerimi değiştireyim

Galatasaray 1-3 Kasımpaşa :D
Cengiz Akgun wrote: Ben bu para etmez diyorum. Musterisi yok demekle de kacmiyor iste orada ve bu parayi verecek kimse yok ortada diyorum. Bu Brezilyalilarda rahat gorunce mayisma var. Karaktersiz pezevenkler. Gecen sene goze girmek icin oynadi. O yerde pit-bull yuruyusu filan hepsi manyel. Bak isteyen nasil madem oyle ben biraz paradan feregat ederim nasil dedi.

Riera'dan iyidir. Ama Honda'ya Mercedes parasi sayar misin sen? Honda iyi arabadir is gorur. Fiat'dan Renault'dan iyidir rahatligi ve teknolojik konularda. Ama bir Mercedes degildir iste. Cakil degil Avro veriyorsun. Adamin yillik maasi 4.5 milyon avro yahu mac masi mac sonu filan gibi seylerle. Boru mu bu? Bir de kicinda 8M avro bonservis parasi var. Yani bir de arkada cakal Italyan Juventus var pusuda bekleyen parsa kapma yarisinda. Birakin ellerinde patlayacagini bir gorsunler hele.
Hamit ben RM'de oynuyordum bana boyle bir para vermediniz dese ne diyeceksin bu herifin kicina bu kadar parayi sivarsan? 8M Avro istiyor enayi buldu tokatlayacak Juventus. Al yine kiralik oynat diyorum madem bu kadar isteniyorsa. Bizimkilerde bu lafi bekliyorlar.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Anladigim kadariyla hoca Melo'yu oncelikli olarak istiyordu,yoneticiler gidip cuvalla para odeyip Amrabat'i transfer ettiler. Brezilya ulusal takim oyuncusunu,Turkiye'de basarili olmussa, hoca da istiyorsa transfer edersin,bence hata yaptilar.Temmuz'un sonuna geldik,Melo daha antreman yapmadi,bu saatten sonra tam olarak hazir olabilir mi koca bir soru isareti tabii ki.

Milan"Super Emekli" Baros ve Albert"Futbol Bahane Bogaz Sahane" Riera da okudugum haberlere gore GS'da kalacaklarmis.Hele Baros daha antreman bile yapmadi. Ikisi bu sezon toplam 6 milyon Euro para alacak,ne buyuk kayip.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Pesin para verilecek ise niye gitsin. Melo da ayni kicini kakacak yer ariyor. Top oynayacak profesyonel adam neden antreman yapip kendini hazir tutmaz. Riera'yi kim aldirdi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Melo icin S. Moskova 8.5 mil Euro teklif yapmis, Melo dun tweeter'den veda etti.

Alternatif konusulan adamlardan bir tek Diarra iyi (Fransiz milli takiminda oynayan) o da cok pahali, o kadar para vereceklerse Melo'yu alsalardi, diger isimler Riera'dan beter olur. Hepsi de simdi oynadigi kuluplerde istenmeyen adamlar, Melo'da bu kumar tutmustu, iki defa piyango vurmaz.

Gecmis olsun, bol gollu maglubiyetlere hazir olun.

Bu durumda basarili olan 4-4-2 sistemi artik oynanamaz, gobekte oynayacak defansif orta saha oynucumuz bir tane o da Ceyhun. Hamit ve Selcuk orayi kaldiramaz. Diyelim ki kaldirir, yedekleri yok.

Cok yazik, tasarruf da bir nebzeye kadar. Daha sol bek sorunu da var.

Fener macindan once ve sezondan once bir tane hazirlik maci oynayacagiz. O macta ve Kasimpasa macinda bozguna ugrarsak GS'da transfer bitmez hikayeleri de islemeyecek, artirdigimiz paralar ile de bol bol kina aliriz artik. Insan en azindan 2-3 tane saglam hazirlik maci ayarlardi. Bu kadar plansizlik olur mu? Gece gunduz ne calisiyorlar acaba, yapilan hicbir transfer oyle gece gunduz calismalik degildi.

Murat Fahrioglu

Melo olayini iyi ozetleyen bir yazi Hurriyet'te cikti:

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/21060837.asp

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birakin su "BS artistini" diyorum hala anlamiyorsunuz. Eger dedikleri dogru ise herif bir de hava parasi istiyormus imza icin. Ooh suyundan da koy meselesi. BJK'in Karizmaya ucak biletini bile verdigi gibi. Ev kirasi got kirasi cabasi. Hadi gitsin Moskovaya da bir melosu donsun oradaki ayazda.

Moskova bilmem ne ise basinin ve manajerinin uydurmasi. Nerdeymis Moskova bugune kadar? GS'a saygilari ve sevgileri yuzunden mi girismemisler transfer isine. Burak Yilmaz'i da cok istiyorlardi ya. Sadri'yi ne bicim tufaya getirdiler bizimkiler. Bu Moskova isinde yine bir pijlik var muhakkak, Cok komik birader. Hemen araya Moskova giriyor bizim transfer isinde ve dostluk kazaniyor sonunda.

Bunlarin hepsi safsata. Herif senede 5M Avro para alacak bir futbolcu mu birader? Avrupada cebine boyle temiz 5M Avro girmesi girmesi icin 10M'na imza atamasi gerekir. Yarisi vergiye gidiyor cunku. Hani hala gidiyorsa bir tarafina da mum diktirsin de oyle gitsin.

Aferin Aysal'a burnunu surte surte o istediginin yari fiyatina ya alacak ya da bu sene de kiralik oynayacak Melos. Baska yolu yok. Ben kiralik oynamasi taraftariyim. Bu herifler her zaman elde patlamaya hazir adamlar. Bes senede 35M Avro goturecekmis. Komediye bak sen. Twitter'den veda mesaji cekmis mis. "Aglama sen aglama sana kiyamam sen aglama" sarkisi ile hem de. Bunlari masa basinda yaziyorlar. Aysal biliyor isini. Son ana kadar bekleyecek. Olursa olur diyor yani hic acelesi de yok. Bu arada olmazsa birini bulurlar. Takim calisiyor iste. Arayan kimleri bulmuyor ki? Onca gurbetci cocuk var. Hepsi de cevher. Hurma gidip ayiklayip ayiklayip getiriyor. Iste BJK'in hali ortada. Gotlerinin deligini bilmeden onca Portekizliyi doldurdular simdi kara kara dusunuyorlar. GS'in boyle sokaga atacak parasi yok. Bugune kadar cok atti orasi baska.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Valla inşallah senin dediğin çıkar Cengiz abi.

Ancak, ikisinden biri olmazsa takımın bunca transfere rağmen tepetaklak gideceğini düşünüyorum ben. GS'nin ön libero konusunda yaşadıklarını hatırlayanlarda aynı endişeyi paylaşıyordur diye tahmin ediyorum.
Cengiz Akgun wrote:Birakin su "BS artistini" diyorum hala anlamiyorsunuz. Eger dedikleri dogru ise herif bir de hava parasi istiyormus imza icin. Ooh suyundan da koy meselesi. BJK'in Karizmaya ucak biletini bile verdigi gibi. Ev kirasi got kirasi cabasi. Hadi gitsin Moskovaya da bir melosu donsun oradaki ayazda.

Moskova bilmem ne ise basinin ve manajerinin uydurmasi. Nerdeymis Moskova bugune kadar? GS'a saygilari ve sevgileri yuzunden mi girismemisler transfer isine. Burak Yilmaz'i da cok istiyorlardi ya. Sadri'yi ne bicim tufaya getirdiler bizimkiler. Bu Moskova isinde yine bir pijlik var muhakkak, Cok komik birader. Hemen araya Moskova giriyor bizim transfer isinde ve dostluk kazaniyor sonunda.

Bunlarin hepsi safsata. Herif senede 5M Avro para alacak bir futbolcu mu birader? Avrupada cebine boyle temiz 5M Avro girmesi girmesi icin 10M'na imza atamasi gerekir. Yarisi vergiye gidiyor cunku. Hani hala gidiyorsa bir tarafina da mum diktirsin de oyle gitsin.

Aferin Aysal'a burnunu surte surte o istediginin yari fiyatina ya alacak ya da bu sene de kiralik oynayacak Melos. Baska yolu yok. Ben kiralik oynamasi taraftariyim. Bu herifler her zaman elde patlamaya hazir adamlar. Bes senede 35M Avro goturecekmis. Komediye bak sen. Twitter'den veda mesaji cekmis mis. "Aglama sen aglama sana kiyamam sen aglama" sarkisi ile hem de. Bunlari masa basinda yaziyorlar. Aysal biliyor isini. Son ana kadar bekleyecek. Olursa olur diyor yani hic acelesi de yok. Bu arada olmazsa birini bulurlar. Takim calisiyor iste. Arayan kimleri bulmuyor ki? Onca gurbetci cocuk var. Hepsi de cevher. Hurma gidip ayiklayip ayiklayip getiriyor. Iste BJK'in hali ortada. Gotlerinin deligini bilmeden onca Portekizliyi doldurdular simdi kara kara dusunuyorlar. GS'in boyle sokaga atacak parasi yok. Bugune kadar cok atti orasi baska.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Melo'nun bonservisinde ve aldığı parada indirime gidip,alınabilecek en uygun fiyata Melo'yu
takımda tutmak istemeleri gayet normal de, sonra gidip Ambarat gibi daha takıma ne gibi
bir katkı sağlayacağı meçhul olan, yetenekleri tartışılır ve büyük takım tecrübesi olmamış
bir futbolcu için sen 8.5 milyon euro'yu gözün kapalı verirsen Melo da, menejeri de,
Juventus da haklı olarak Galatasaray'da kabul görüp beğenilen bir futbolcu için bu kadar
isterler tabii ki.

Yönetim bir yerlerden tasarruf yapmak istiyorsa önce takımdaki santrfor enflasyonuna
bir çare bulup gereksizce bu insanları astronomik maaşlarla yedek oturtmalarından sa
Baros,Riera hatta Necati'yi bile göndemek faydalı olur.Diğer türlü sen oynadın ben yedek
kaldım sıkıntısı ile oyun sistemimizi gereksiz yere 3'lü 4'lü hücumcuya çevirip orta sahayı
rakibe teslim edersek şampiyonlar liginde hüsrana uğramamız içten bile değil.

Post Reply