Terorle Mucadele ve guncel Semdinli Vakasi

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Terorle Mucadele ve guncel Semdinli Vakasi

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Konu ile ilgili birebir bilgi sahibidir. 1993 Temmuz-1995 Agustos tarihleri arasinda Hakkari Dag Ve Komando Tugayi Komutanidir. Olaylari ve cografyayi biraz anlayabilmeniz icin yararlidir diye dusunuyorum. Turkiye'de henuz hapse girmemis terorle mucadele konusunda gercekten uzman eski okul az kalmis generallerden biridir.

Politikaya girmesini hic istemedim. Bu oynak duzen onu bu ise soktu kendisi de sonra pisman oldu ama cok gecti.

Bir son edit: Hapse girmemis olmasinda parti kurmasi ve politikaya atilmasi etkili olmus olabilir. Yurt disi ve yurt ici kamuoyunda bir politik partinin baskanin iceri girmesi cok tepki gorebilirdi. Bu ulkede onca yolsuzluga ragmen hakkinda onca sorusturmaya ragmen Cem UZAN iceri girmemistir. Kendisi su an Paris sokaklarinda gezmektedir. Yeri adresi bellidir ama bu hukumet kendisini Turkiye'ye getir(e)memektedir. O.P'nin bir cok devresi ,komutani yada asti ERGENEKON ve BALYOZ davalarinda sorgulandi yada tutuklandi. O.P Masa basi generali olmadigindan bu olusumlarin icine girecek ne vakti ne de niyeti oldugunu dusunuyorum. O'nun zamaninin Genel Kurmay Baskani sonralari Tansu Ciller ile yakin iliski icinde bulunan Dogan GURES ti.

http://www.youtube.com/watch?v=WQQQIsgluGE 1. Bolum

http://www.youtube.com/watch?v=Z5f-mC2jgk4 2. Bolum

http://www.youtube.com/watch?v=ef3J9lH8cJc 3. Bolum
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Terorle Mucadele ve guncel Semdinli Vakasi

Post by Cengiz Akgun »

Pamukoglu goruneni toparlamis. Yeni bir sey soyledigi yok. 30 senede PKK'nin karsisina kendi gibi dagda bayirda yasayan bir 5 bin kisi cikaramis bir ordunun da mensubu. Hakkinda fazla bir karar veremedim. Dabutoglu gibi bir ahmagin dis politikada yaptigi sacmaliklar ve Barzani'ye inanmalar tam bir serserilik ornegi. Pamukoglu bu PKK isi AKP'nin de sonu olacak diyor. Belki bu kouda hakli cikar.

Latin Amerikada teror ile devrim isi olmadi. Teror ve gerilla savasi ancak saldirgan devletlerin isgallerine karsi asarili oldu. Turkiyede durum ayni degil. Disardan egitilip gelip saldiriyorlar. Pamukoglu'nun dedigi gibi geldikleri yerlerde baslarini ezemezsen bu savasi kazanman olasi degil. Sen de 5-10 bin kisilik bir gerilla kuvveti ile onlarin yaptiginin aynisini yapacan. Irakta ucakla bombalama yerine sende onlarin kamplarini basip geri cekilmeyi planlayacaksin. Amerika ne der dersen durumun bu olur. Kisasa kisas. Ayni taktikle. Ya onlar (yani dis gucler) bu olayi durdurtacaklar ya da sen ayni taktikle bana yapilana karsilik veriyorum diye cevap vereceksin. Pamukoglu'nun soylemek istedigi bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bugun Yilmaz Ozdil'i okuyun nereye gittigini gormek icin. Bu ates herkesi yutacak belli. Capsiz cahil siyasiler, Ertugrul Ozkosk, Ahmedi Hakan, Fatihh Cekirge, Kucukkaya Ismail ve dAltan kardeslerin gazetecilik ve kose yazarligi yaptigi, aydiniin(!) firfir dondugu, beyin yerine kafasinin icinde sungerle gezen zavalli gencliginin hala internnette futbol kadrolari yaptigi bir ulkenin gidecegi yerin adim adim bu oldugu belliydi.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21195620.asp
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Senin Pamukoglu ile Tayyip fena kapismislar
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21194350.asp
Bu da Pamukoglu'nun cevabi ki ooofff offf, hakikaten de old school asker cevabi vermis :lol:
http://www.ilk-kursun.com/haber/114285
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Mehmet Gurdal Cetin

Tam pasanin karakterini yansitan bir cevap. Kimseye eyvallahi olmaz. Olmadi.
Mevziye girip mermi sikan bir adamdir. Mevzi disinda acik alanda sikmaya devam ediyor. Son derece normal.

Kantindeki erin basbakanliga yukselisi ilginc degil mi? :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Peki bu cevabi basacak dun Tayyip'in cevabi basan gazeteler nerede? Korku daglari bekliyor. En azindan HaberTurk'de cimali bu cevap. Ilk Kursun'u kim biliyor da okuyor?

Bir de Tayyib'in askerligini nasil yaptiginin konu ile alakasi ne? Askerde her zaman bir kantin oldu ve orayi da calistiran bir er vardir. Tayyib'in anasi babasi belli. Boyle askerde imtiyaz alacak torpil gorecek biri mi? Rize nufus dairesinden kendini Rizeli gosterip Istanbul da askerlik yapma acikgozlulugu disinda Tayyip ben generaldim ya da Hakkari de PKK ya da bilmem ne ile soyle catistim. Ya da ben gerilla harbini bilirim gibi bir iddiasi var mi da Pamukoglu bunu ortaya getirmis Bence hic buralara girmese verdigi cevap daha da guzel olurdu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Politikaci degil abi akli ermiyor sorun bu
Iste. Politikaci gibi gerdan kivirip oynayamaz, dumduz adamdir . Ben boyle adamlarla can veririm, cok severim. Bende politikaya hic girmesin istemistim. Parti lideri degilde emekli asker olarak bu sozleri soyleseydi. Diger tarafi daha bi maymun etmisti.

Yine de klasik bir pasa gibi cumlelerinin sonunu evladim ile bitirmesi super olmus hala guluyorum.

RTE'nin son zamanlarda yedigi en klas ayar :)

O gazetelerin yazarlarina ve sahiplerine gelince ,onlar RTE sicmayin lan desin bir ay sicamazlar :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Politikaci degil abi akli ermiyor sorun bu
Iste. ....

Yine de klasik bir pasa gibi cumlelerinin sonunu evladim ile bitirmesi super olmus hala guluyorum.

O gazetelerin yazarlarina ve sahiplerine gelince ,onlar RTE sicmayin lan desin bir ay sicamazlar :)
Ayar hakikaten guzeldi. Teroristle pazarlik olmaz deyip bugun PKK'dan bahsedip onlara moral veriyorsunuz diyene taa Oslo'larda taviz verip hokkabazlik yapmasini, dagdan indiriyorum diye teroristleri turist gibi iceri almasini, ve ustelik ispat etmeyen serefsiz diye bagirip cagirip sonra olay sizinca da gorusmede bulunan hukumet degil devletti diye akli basinda herkezi kici ile guldurtmesinden bahsedecegine gidip askerligini konu etmesi hedefi sasirtmis. Degilse mukemmel olurdu. Bunun asker olmasi ya da politikaci olmamasi ile bir ilgisi yok. Hem snra madem bir parti kurmus ve ona baskan olmus ise artik asker degil siyasetci olmus demektir. Her siyasetci oy ugruna gerdan kirip gugus oynamaz. Bu is nasil durdurulacak ve siyasi cozm ne olacak diye kafa yorup bunlarida aciklamali ki sadece ben savastim demenin onune gecebilsin. Altay'linin kici sIkIyorsa size burada benimle yaptiginiz soylesiden dolayi cirkin bir cevap verildi. Bu konuda sizin cevabiniz da almamaz boynumuzun borcu diye Tayyip bey bu konuda kac dakika konusmussa o kadar sure vermesi gerekir. Yapamaz ise onun da capinin ne olduguni bildigimiz ortaya cikar.

Deiger basina gelince hakikaten basilmislar. Cunku herkezin bir gebeligi var bu devlete. Basi dik alni acik kimse yok ki korkmadan dik dursunlar. Boyle basini is adamari ele gecirirse olacagi budur. Yok bana vergiden takacak yoksa ihalemi alamayacagim derdinde olunursa durum bu olur. Magazin disinda basin holdinglerin bir parcasi olamaz diye anayasaya konulmali ki ifade ozgurlugunu korumak icin ellerinden geleni yapmaya calissinlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Politikaci degil abi akli ermiyor sorun bu
Iste. ....

Ayar hakikaten guzeldi. Teroristle pazarlik olmaz deyip bugun PKK'dan bahsedip onlara moral veriyorsunuz diyene taa Oslo'larda taviz verip hokkabazlik yapmasini, dagdan indiriyorum diye teroristleri turist gibi iceri almasini, ve ustelik ispat etmeyen serefsiz diye bagirip cagirip sonra olay sizinca da gorusmede bulunan hukumet degil devletti diye akli basinda herkezi kici ile guldurtmesinden bahsedecegine gidip askerligini konu etmesi hedefi sasirtmis. Degilse mukemmel olurdu. Bunun asker olmasi ya da politikaci olmamasi ile bir ilgisi yok. Hem snra madem bir parti kurmus ve ona baskan olmus ise artik asker degil siyasetci olmus demektir. Her siyasetci oy ugruna gerdan kirip gugus oynamaz. Bu is nasil durdurulacak ve siyasi cozm ne olacak diye kafa yorup bunlarida aciklamali ki sadece ben savastim demenin onune gecebilsin. Altay'linin kici sIkIyorsa size burada benimle yaptiginiz soylesiden dolayi cirkin bir cevap verildi. Bu konuda sizin cevabiniz da almamaz boynumuzun borcu diye Tayyip bey bu konuda kac dakika konusmussa o kadar sure vermesi gerekir. Yapamaz ise onun da capinin ne olduguni bildigimiz ortaya cikar.

Deiger basina gelince hakikaten basilmislar. Cunku herkezin bir gebeligi var bu devlete. Basi dik alni acik kimse yok ki korkmadan dik dursunlar. Boyle basini is adamari ele gecirirse olacagi budur. Yok bana vergiden takacak yoksa ihalemi alamayacagim derdinde olunursa durum bu olur. Magazin disinda basin holdinglerin bir parcasi olamaz diye anayasaya konulmali ki ifade ozgurlugunu korumak icin ellerinden geleni yapmaya calissinlar.
Cevabi Hurriyet basmis. Sanirim seni biraz dinliyorlar abi :D

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21203338.asp

RTE asla bir programa cikip tartismaz. Bunlar Amerikada olur. Benim hatirladigim tek tartisma darbe sonrasi secimlerde, Ozal,Sunalp,Calp'in katildigi programda Calp'in kopruyu sattirmam cikisi idi. Sonrasini biliyorsunuz.

Ozal aldi yurudu. Calp felc gecirip oldu.

Amerikanin desteklemedigi hic bir politik kisilik yada parti iktidar olamadi. Olsada cok kisa omurlu olmustur.

"Our boys has done it" ten buralara geldik.

Pamukoglu yada bir baskasi bu ulkede iktidar olamaz. Yeni Dunya duzenine aykiri adamlarin basarili olmasi imkansiz.

Ya tarafsin ya bertaraf ...
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ufacik haber yapmislar Mehmet. Zurriyet su anda Cekirge (surat) Fatih'in elinde. Kendisi Ismail Kcukkaya ile beraber guzide basinimizin oportunizm ve gelene agam gidene pasam sembooleridirler. Kendi meslekdaslarinin va gazeteden arkadaslarinin hapislerde hukum giymeden sahte delillerle (defalarca sahte delil ve bilgisayara gonderilen virusler farkli bilirkisi raporlari ile kanitlandigi halde ODATV ve cesitli davalarda) icerde curumelerini, senelrce tecritte olume terkedilmelerini haber bile yapmyacak kadar assagilik serefsizdirler, su anda iktidar kici yalayip bok yemekle mesguller. Yasadigim donemden utaniyorum acikcasi. Nede olsa bir baska onursuzluk abidesi Ertugrul Ozkosk kusagindan yetismeler.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hurriyet'in basin ve yayin yonetmenligi Ozkok'den alinip Enis Berberogluna verildi. Cekirge Fatih ise basyazar. Oktay Eksioglundan sonra onu yaptilar. Ozkok ve Cekirge kimin kayigina binerse onun turkusunu soyleyen serefsizlik abideleridir. Sorun Bekire anlatsin size bu iki paraliklari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Dun gece televizyonlar bangir bangir son dakika haberi geciyordu pekeke tunceli chp milletvekilini kacirmis deniyor ben hic sanmiyorum onlarla beraber gitmistir diye yazmistim.

Ayni seyi Samil TAYYAR yazinca olay olmus..
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21216238.asp
Bizim bu islerde hic onemimiz yok tebi :))
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bu adamlar milletvekili, ama bizim milletin degil herhalde...
Bir kac Mehmet oldu diye meclis toplanmaz demis badem biyik...

http://www.youtube.com/watch?v=sco_CaNiNi8

Bu arada bende simdi ogrendim, bu badem biyigin amcasinin oglu Sabahattin Celik Haziran ayinda catismada olmus.. Azicik baktim sehit degil ?? Yaaa iste oyle.. Sonra oz amcamin oglu degil ikinci karisindan felan demis herhalde...
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bu Huseyin Celik olayina devam edelim.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/ ... -savunmasi

Lafimi carptiriyorlar bunlar serefsiz ahlaksiz demis :))))))))

Kronolojik olarak yazalim.

2010'da mhp, akp'yi pkk ile görüşmekle suçladığında rte, şöyle demişti. "pkk ile görüşmedik görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir."

2011'de görüşmelerin gerçekleştiği kesinleşince rte şöyle demişti "pkk ile biz görüşmedik devlet görüştü."

2012'de oslo görüşmelerinin rte'nin emriyle düzenlendiği açığa çıkınca da şöyle demişti."pkk ile görüşen arkadaşı ben gönderdim sıkıntısı olan varsa bana söylesin". demisti...

Namus seref gibi kavramlar agiza alinirken cok dikkatli olunmali.
Allahtan youtube gibi bir sey icat edilmis.

"PADISAHIM COK YASA" :D
http://www.youtube.com/watch?v=iD8SDVrtGk0
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Facebook sayfama yazmistim facebooka girmeyenler icin (aramizda o islere hic girmeyenler var biliyorum)burada da paylasmak istedim.

Ummetcilik V Milliyetcilik ...Aslinda her ikisinin de a$irisi bize zarar. Malezyadaki yada Tunustaki , S. Arabistandaki yada Sudandaki adamla tek ortak noktamiz ayni kibleye dogru donmemiz. Bunun haricinde kultur, bilgi birikim , aile yasantisi , hayat sartlari ve hatta yedigin ictigin bile ayri dunyalarin insanlari oldugumuzu gosteriyor. Bunlar o ulkelerle ayni kulturu paylasmamizi istiyor. Islam tarihi 1400 yildir yazili. Senin milli benligin , TURK KAVRAMI ne zamandir var artik hesabini sasirdim.Cok sukur hepimiz muslumaniz ama bilim ve teknolojide Semerkant, Buhara, Sam , Taskent, Cordoba gunleri geride kalmis.

Islam kolaylik , aydinlanma dini ama seyhler, babalar, hocalar bu dini sekillendirmis. Bu gun bile oyle. 1900 lu yillardan bu gune bilim ve teknolojiye , tibba, modern bilimlere katki saglayan ve islam ulkelerinden cikan bilim adami sayisi Yahudi ve hiristiyan meslektaslarina oran olaran 10 a 1 degil. Hesapta kadina en cok deger veren diniz, ama gercek oyle degil. Allah'in Resulu Demis "cennet analarin ayaklari altindadir" ama en cok kadin olduren ulkeler Islam ulkeleri hala... BOP felan bir ulkenin milli bilincini yok etmek amaci ile kurulmus cok ince ayarli tezgahlar... Siyasi Islam bu ulkeye bu topluma zarar vermektedir. Bir insan aslini unutursa , tutunacak hic bir sey kalmaz hayatta...

Turkiye'ye geri donelim. 1984 ten beri yukarida Ozan Ersoy 'un (Bu arada beyefendi ile ancak FB de gorusebiliyoruz) :) bahsettigi Bukalemun duzeni devam etmekte. Gunu kurtaran , paraya tapan, her devrin adamlari icimizde , basimizda yonetici. Adam zamaninda soylemis diyorum. TEKRAR USTUNE BASA BASA OKUMAK LAZIM.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! YINE USTUNE BAKA BAKA OKUMAK LAZIM. TURK ISTIKBALININ EVLADI DIYOR, MUHTAC OLDUGUN KUDRET DAMARLARINDA ASIL KANDA MEVCUTTUR DIYOR. SAUDI ARABISTAN KRALLIK AILESININ KANINDA , UMMETIN CEMAATIN DIZININ DIBINDE DEGIL.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply