2012/13 SL:M. United-Galatasaray 1-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 2012/13 SL:M. United-Galatasaray O. Trafford Çarş. TSI 2

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Avci hakli imis Selcuk'u yedege almakla. Herifte buyuk bir dusus var. Frikik atmakla olmuyor bu is. Mucadele edeceksin.[/quote
Secuk'un yerine oyniyan oyuncunun performasini her halde cok begendinki boyle yaziyorsun.
Milli maclari seyretmedim. Herhalde Belezoglunu oynatti . Selcuk bu hali ile ukalalik etti ise hak etmis. Bugun Elle
tutulur sudur denecek bir hareketi yoktu. Frikikten de gol cikaramayip Melo ile beraber golu de yedirince daha ne denebilir?

Geride bir tek Dani ve Semih gorevlerini yaptilar.
Eboue en az 10 kilo verip arkasindaki o semerden bosanmali. Melo da oyle.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Emre'yi cikarip 1 senedir top oynamamis Nuri'yi oyuna soktu. Nuri uzun zamandir RM de kadroya girememisdi ve yeni takiminda sadece bir mac oynamisti. Nuri'nin girmsiyle uzun top oynamaya basladik. Yani tam Selcuk-Burak ikilisinin oyununa donmusken sahada sadece Burak vardi. Nuri beklendigi gibi dokuldu.

Bantdan MU-GS macini seyrediyorum. Rooney olsaydi 5 yerdik, o olmayinca MU cok beceriksiz bir takim. neler kacirdilar. Hakem %50 lik kararlari onlarin lehine verdi. Ceza sahasinda yapilan faullere goz yumdu, taktik faullere bir ihtar bile vermiyor.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

En buyuk sorun kafada. Takim, bu maci kazanabilecegimize inanmamisti sanki. Macin uzatmalari oynaniyor ve biz hala yan top yapiyoruz. Birde Burak gelmesiyle Trabzonvari oynar gibiydik. Toplar havadan hep Buraga gitti. Burak bu gelen toplarin bir tanesini bile alamazken bu israr ikinci yari hep surdu. Emrenin pozisyonun disinda ikinci yari pozisyonumuz yoktu. Onlarda kaza golunu dusunerek saglam oynadilar. Ikinci yaridaki futbolumuzla sabaha kadar oynasak gol atamazdik. Ben bir beraberlik bekliyordum ama takim benim kadar puan alacaklarina inanmamasi beni en cok uzen.

Cemal

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:.....

Bantdan MU-GS macini seyrediyorum. Rooney olsaydi 5 yerdik, o olmayinca MU cok beceriksiz bir takim. neler kacirdilar. Hakem %50 lik kararlari onlarin lehine verdi. Ceza sahasinda yapilan faullere goz yumdu, taktik faullere bir ihtar bile vermiyor.
Maci anlatanlarin hakemin iki penaltiyi vermemesini soylemelerini ve GS icin iyi seyler soylediklerini duymusundur.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"O adamcağız da orda işini yapmaya çalışıyor"

Düzeltiyim :D
Cengiz Akgun wrote:S. Donetsk 2-0 onde. Zavalli adam demisti Lucescu'ya bizim keltos. Lucescu ne diyor ona acaba?
Enseryi karartmaya gerek yok, Ama bundan sonraki ilk maçı kazanmak zorundayız. Kazanamazsak gruptan çıkamayız.

Melo uzun tatili etkisini burda gösterdi. Geçen seneki formundan çok uzak. O bu kadar etkisiz olunca Selçuk hücumdan çok savunmaya yardım etmek durumunda kaldı. Selçuk'un hücum görevide Hamit'e kaldı. Ve Hamit sağ kanatta ziyade orta sahada hücuma dönük etkili şutlar çekti ama olan Eboue'ye oldu. Nefessiz kaldı adam.

Toplamda maçta penaltı ile ilişkilendirilebilecek 5 pozisyon var. Bunların 3'ü MU lehine diğerleride bizim. Bununla beraber birde Hamit'in çizgi üstünde bir pozisyonu var. Umut'un pozisyonu çok net penaltı. Aydın'ın pozisyonuda bence penaltı. Hamit'in pozisyonu kesin kesin faul. Onların penaltı verilen pozisyonu penaltı değil. Dany'nin eline çarpan top bence penaltı değil ama kimin sebep olduğunu hatırlamadığımı 3. pozisyon net penaltı.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oh be dunya varmis! Maci banttan seyretmek icin bir bara gittim,barin meneceri beni uzayli zanetti Fox Soccer Channel'i sorunca. Neyse efendi adammis 5 dakika kadar aradi ve buldu maci. Macin 10.dakikasinda 1-0'i gorunce yandik dedim,kotu yenilecegiz herhalde.

Man U cok klas bir takim, bir de hizli oynuyorlar seyrine doyum olmuyor. GS da bayagi iyi oynadi,cok iyi mucadele ettik.Bana gore hizli da top oynadik(normalde oynadigimizdan daha hizli oynadik).Cok guzel bir mac oldu. Bugun Burak ve Selcuk'u begenmedim.Hamit klasini gostermege basladi, cok daha iyi oynayabilir tabii ki.

Bayagi gol de kacirdik.Bugun tahmin ettigimden daha iyi bir GS buldum Avrupa sahnesinde.Ama kesinlikle daha iyi olmamiz gerekecek.

Attiklari golden once oyunculari celmeyi yedi ama ayakta kalip golunu atti,bravo. Cunku dusse kesin penalti olurdu ve Muslera'ya da kirmizi kart gelirdi. Macin hakemi de cok iyiydi bence.

Butun oyuncularin ayaklarina ve emeklerine saglik.Cok guzel bir mac seyrettim.
nefvakfi.org

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Avci hakli imis Selcuk'u yedege almakla. Herifte buyuk bir dusus var. Frikik atmakla olmuyor bu is. Mucadele edeceksin.
Bu dususun bir sebebi de Avci, bir adamin moralini bu kadar bozarsan kendi takiminda da hayir etmez. Milli mactan sonra performansi cok dustu, ozguven kaybi oldu belli. Avci'ya bir paket kina gondersinler.

3 direk 3 tane de penalti var Hamit topa vuruyorken arkadan kayip dusurduler ve hakem out verdi yani kayan adam topa temas etmedi o zaman penalti! Diger ikisi de barizdi ama bundan biri pek bahsetmemis.

Orta saha kanatlari da hucum agirlikli oynayinca Melo ve Xelcuk (ileride Avci'ya ragmen Xavi gibi olacak diye boyle yaziyorum) ortadaki yuku kaldiramadi ikisi de kotu gununde olunca cok sorun oldu. Diger arkadaslarin dedigi gibi Balta'yi iyi analiz etmisler ataklar hep ordan geldi. Butun bunlar ragmen iyi oynayan daha cok pozisyona giren bizdik.

Korkusuz oynadik, korkunun ecele faydasi yok mentalitesi vardi ama olmadi. Man U taraftarlari maci hep korkuyla izledi.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote:.....

Maci anlatanlarin hakemin iki penaltiyi vermemesini soylemelerini ve GS icin iyi seyler soylediklerini duymusundur.
Bu sabah ingiliz gazetelerinin ortak gorusu net iki penaltinin verilmedigi ve Manu'nun sezon oncesi hazir olmadigi idi.

Rooney faktoru cok buyuk etken olmus. Melo ve Selcuk'un formlarina geri donmeleri cok elzem bir durum. Defansta Balta'ya kizacaktim ama MANU nun sag kanadina bakinca biraz da hal vermedim degil.

Direkten giden toplara bir lafim yok ama takimin en az MANU kadar kosmasi (galiba biraz daha fazla) fena bir durum degil.
TRUST GALATASARAY
MGC

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Forma-şort kombinasyonunu beğendiniz mi? Maçın genelinde yabancılık çektim takıma, takip etmekte zorlandım ama fena değildi sanki...

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Burak Ayyildiz wrote:Forma-şort kombinasyonunu beğendiniz mi? Maçın genelinde yabancılık çektim takıma, takip etmekte zorlandım ama fena değildi sanki...
Kirmizi ve beyaz rakibin formasinda oldugundan kurallar getirdigi zorunlulukla siyah kullandik. Ben de ilk basta yabancilik cektim ancak gayet guzel duruyor.
Emre Girici

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hakemlere bayagi tepki gelmis.Ben ilk 10 dakikayi kacirdigim icin Umut'un pozisyonunu goremedim.
Diger bahsedilen penalti pozisyonlarini net goremedi herhalde,ben de seyrederken goremedim acikcasi.Neyse iyi macti.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Avci hakli imis Selcuk'u yedege almakla. Herifte buyuk bir dusus var. Frikik atmakla olmuyor bu is. Mucadele edeceksin.
Bu dususun bir sebebi de Avci, bir adamin moralini bu kadar bozarsan kendi takiminda da hayir etmez. Milli mactan sonra performansi cok dustu, ozguven kaybi oldu belli. Avci'ya bir paket kina gondersinler.

...
Selcuk agucuk bebek mi? Moral bozacak ne var. Ustelik Avci´ya bayagi bir yuklenildi bu konuda. Hirs yapip ben buyum diyecegine kendini boyle birakmasi garip.

Formalar uzaktan TV de birbirine karisti. Siyah corap bayagi kotu idi. Siyah sortla pantolon gibi durdu. Siyah yerine sari kullanabilirlerdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Yuksel Gunal

Re: 2012/13 SL:M. United-Galatasaray 1-0

Post by Yuksel Gunal »

Fatih Terim iyi ozetledi: kazanabilirdik, ama fark da yiyebilirdik.

UEFA sayfasinda Hamit macin adami gorunuyor. Bana kalsa Muslera derdim. Dany de goldeki hatasi haric iyiydi. Bir kac pozisyonda MU forvetlerini ezdi. Semih'in de kritik bazi mudaheleleri vardi. Melo felaketti.

Kanatlardan ezdiler bizi. Verkaclarla defansin arkasina cok rahat sarktilar. Ozellikle Ekvatorlu Valencia. Ilerde Sampiyonlar Liginde iddiali olabilmek icin bu seviyede kanat oyunculari lazim, bir de acil cok iyi bir sol bek. Amrabat ya da Emre bir Nani ya da Valencia seviyesine gelebilir mi? Belki.

Macta bana en heyecan veren pozisyon, Emre ile Burak'in kontrasiydi. Gercekten cok hizli ciktik ve kotu yakaladik adamlari, ama olmadi.

Gruptan cikmak kolay olmayacak. En beles takim Cluj gorunuyordu kagit ustunde, ama gidip Portekiz'de Braga'yi yendiler.
Yuksel Gunal

Post Reply