SL Group Maci: Braga-Galatasaray 1-2 Gol:Burak, Aydin

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Burak Ayyildiz

Re: SL Group Maci:Galatasaray - CFR Cluj 1-1 (Burak)

Post by Burak Ayyildiz »

Akla zarar bir yağmur yağdı dün. Değil iyi bir drenaj, baraj olsa zor tutartı dünkü yağmuru. Ama ne olursa olsun dünkü zeminde futbol oynanmamalıydı. Top zıplamıyorsa, 2m pas suya takılıyorsa, 24 saat erteleyeceksin maçı. Su topunda da şampiyonlar ligindeyiz deyince bunu kastediyorlarmış demekki :)
Böyle sahada oynanan topa yorum yapılmaz. İki sakatla kaldığımıza seviniyorum. Tek hoşuma giden şey kondisyoner Scott'ın sayesinde fizik gücümüzün oldukça yukarılarda olmasıydı...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Drenaj var mi, o da yoksa lafta mi kaldi. Arena'nin ustunun kapatilmasi gibi bir olay mi bu, bir baglantisi vardir kesin..."yapmadik cunku ustu kapatilabiliyor" misali?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

İnşaat aşamasında zeminin altına iyi bir drenaj yapıldığını biliyorum ama söylediklerine göre bu sistemin de periodik bakımlarının olması gerekiyormuş ve bu bakım geçen yaz yapılmamış. Geçen sene FB'yi 3-1 yendiğimiz maçta da yoğun bir yağmur vardı ve zeminde hiç bir su birikmesi olmamıştı. Dün İstanbul'da bazı semtlere m2'ye 150 kg'in üzerinde yağış düşmüş (bu gerçekten sıkı bir yağmur) ve sanırım FB maçında sürekli yağmasına rağmen yağış bu kadar kuvvetli değildi.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Kaybetmemizin bir nedeni de GS'in buyuklugunu hazmedemeyen ajanlarin sahaya kabak ve pirasa ektirmeleriymis yoksa gosgoca Turk futbolunun bu boyuk temsilcisi nasil olur da bir Rumen takimini yenemez ve CL'nin en basit grubunda zamk gibi sonunculuga cakilir? Klubumuz gerekli aciklamayi yapar yakinda musterih olun. Yahu o kadar borca ragmen zebille paralar odeyip aldigin yabanci futbolculara ragmen (klubun vergi kacirip kacirmadigi konusu ise ayri bir konu, kimse TR'de kluplerin vergi kacirmadigini soyleyemiyor) gelip elin Norvec, Rumen takimlari duzsun olacak sey mi bu futbolla yatip futbolla kalkan ulkeye.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

There's always an element of self delusion among people who believe they ought to be President. There's an underestimation of your opponent and an overestimation of your own abilities. This is compatible with being rich and powerful, the idea that we were blessed by God because we deserve to be blessed.
Jimmy Carter
Karsindaki rakibe saygi duymak sporculugun temelidir.

Halbuki mactan once soylenenlere bir bakin...

Ali Durust: "Cluj'u yenecek güçteyiz ve normal sonuç olarak 3 puanı almamız gerek"

Fatih Terim: "rakip kim olursa olsun hücum felsefesinden ödün vermeyecegiz... Tam tersi, daha fazla hücum oynamamız, daha fazla baskı yapmamız lazım. Bence bundan ödün verdiğimiz için puan kaybediyoruz”

Basindan: "Cimbom fark yapar," "Uc Aslan Cluj'a bedel"

Bir dusunun... Jimmy Carter'in soyledikleri ile bir iliskilendirin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Jimmy demis de Cengiz dememis mi? Basimiza ne felaket geldi ise bu kendini kandirmak denen "delusion" dan geldi. Hadi stadin ustu kapanmadi ise burada beyzbol maclarindaki yapilan da mi yapilamazdi. Naylon tabaka ile sahayi kapliyorlar. Ama hava raporu filanla ilgilenen var mi desenize. Bir gun evvel Tekirdagda kopru sel ile yikildi. Hiyarin teki luzumu yok drenaj var demistir. Zaten bir mazaret bulmak kolay. Kar yagdi yagmur yagdi hava cok sicakti. Ulan penalti atamamisin be. Daha ne olsun bre okuz diyen var mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Jimmy demis de Cengiz dememis mi? Basimiza me felaket geldi ise bu kendini kandirmak denen "delusion" dan geldi.
Yasim ilerledikce senin soylediklerini daha iyi anlamaya ve hak vermeye basladim Cengiz agabey --- neredeyse 17-18 yildir bu platformda beraberiz --- ilk yillarda bazen soylediklerini "grumpy old man" sikayet ediyor yine dusunerek algiliyordum ama yasim ilerleyip aklim kemale erdikce daha iyi anlamaya basladim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Jimmy demis de Cengiz dememis mi? Basimiza me felaket geldi ise bu kendini kandirmak denen "delusion" dan geldi.
Yasim ilerledikce senin soylediklerini daha iyi anlamaya ve hak vermeye basladim Cengiz agabey --- neredeyse 17-18 yildir bu platformda beraberiz --- ilk yillarda bazen soylediklerini "grumpy old man" sikayet ediyor yine dusunerek algiliyordum ama yasim ilerleyip aklim kemale erdikce daha iyi anlamaya basladim.
Estagfurullah, eksik olma. Sizin gibi akilli ve kulturlu genc arkadaslar olmasa burada isim ne. Hekim kim basina gelen demisler. Benimkisi diliminin dondugunce kendi deneyimlerimi aktarmak. Bazi arkadaslar bunu pek anlamayip bana cephe alip dusman oldular. Ne yapacaksin iste. Aslinda iyimser olamadim nedense. Her seyin ters tarafindan bakmayi daha cok yegledim. O yuzden bu arkadaslara da hak vermiyor degilim. Dengeyi tutturmak lazim biraz. Ama elimde degil yapamiyorum. Buradakilere degilde (asla burada yazan bir kisiye hakaret etmek istemedim su gune kadar) milyonlara mal olmus denilen adamlara hakaret ediyorum. Bu da onlari sevenleri ve inananlari kizdiriyor. Gecen gun arkadas ne guzel yapici olsun elestiriler dedi. Benimkiler kirici oluyor. Burasi da benim eksikligim ve kabul ediyorum. Yani "grumpy old man" benzetmesinin hakli oldugu yer yok degil. Bunu duzeltmek icin ne yapiyorsun diyenlar olabilir. Sinirlenmemem ve burada daha az yazmam gerekecek galiba.

Bak simdi resmi siteden bir aciklama.

Galatasaray Spor Kulübü’nden Açıklama

Mevsim başında çimler yenilenmiş olmasına rağmen, dün akşam Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da oynanan Galatasaray- Cluj Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında ciddi ölçüde zemin ve drenaj sorunları izlenmiştir.

İvedi bir şekilde, tarafsız teknik kurumlara danışılacak, yeni tamamlanan stadımızda konuyla ilgili sorunların neden ve nereden kaynaklandığı tespit edilerek raporlar, kulübümüzün şeffaflık ilkelerine uygun olarak kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Vallahi bunu okumamistim bunlar drenaj var diye kulaklarinin ustune yatmislardir diye yukarda yazdigimda. Aynen dedigim gibi olmus. Trakyayi sel gotururken bir bok olmaz diye dusunmusler. Bunu yapan adamlar GS sirtindan maas alip para kazananlar. Yarin maglup olursak GS 1 milyon avro kaybedecek diye dusunmek istemeyen tembelligin diz boyu oldugu bir toplumda ve suclunun birakin cezalandirilmasini aksine yukseltildigi bir anlayis bu. Allahin isine karisilmaz diyeceklerdir. Bu da beni kahrediyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu da Terim'den. Avrupada her gun yagmur yagdiginda zevk olan sahlar varken biz de sahlar dert oluyor demis. Haksiz degil elbette. Avrupada bu boku yapan bu isin ilimi ve bilimi ile yapiyor. Evimin arkasinda bir tepe var. Cevremdeki evler bu tepenin altinda yapilmis. Toprak killi. Kumlu degil. Yaparken ayni Turkiyedekinin akli ile benden once evleri yaparken muhendis bu tepenin su tutacaginin ve bu suyunda bodrumlari olan evlerin bodrumlarini basacagini hesap etmemis. Soylemistir de belki masraf olur diye es gecmislerdir. Belediyenin muhendiside ayni olunca ruhsatlari almis. Hic aklima gelmemisti. Evi almadan su komsulara bir sorayim bakalim evlerde bir aksaklik ar mi diye. Eve tasindiktan sonra birkac ay sonra komsunun birinden bodrumunda su olanlar (yapi koduna gore bodrum duvari ile taban arasinda bir icerden de bir kanal var. Ve kanalin bir kosesinde atomatik calisan su pompasi var. Evi su basarsa bu pompa diasari atiyor) toplaniyoruz mutehati mahkemeye verecegiz diye bir not buldum. Benim bodrum kupkuru. Neyse toplantiya gittik. Ev sahipligi yapanin bodrumun tepeye bakan duvarindan butun duvardan sanki kova ile birisi dekor olsun diye su dokuyormus gibi su iniyor. Pompa calisiyor. O yetmemis bir tane daha pompa koymus. Disarsi gunluk guneslik. Ama tepe sarnic gibi suyu tutmus birkac gun oce yagan yagmurla salivermis gidiyor. Yaz gunu evin icinde kuf kokusu. Megerse benim evi en son yapmisti. Uyanmis benim evin etrafinda drenaj varmis. Digerlerinde yok. Sonunda mahkeme korkusu ile geldi. Evlerin etrafini uc dort metre kazdi (is makinesi ile). Micir doldurdu. Micirin alt bolumunde oluk gibi sizan suyu toplayan kanalizasyon yapti ve bunuda sokagin kanalizasyonuna bagladi topragin altindan. Bunun adina French Drainage deniliyormus. O oldu. Tepenin tutup saldigi su evlerin etrafindan def edildi. Herkez rahata erdi. Gecen sene Hurricane'nin ucu geldi. Disarda yagmurdan bir metre onunu goremiyorsun. Caddeler nehir oldu. Arabalar suya takildi yolda kaldi. Ne benim ne de komsularda bodrumda tek damla su yok. Biz tepede yuksek oldugumuz icin duzlukte evlerin bodrum camlarindan iceri dere gibi akan su bodrumlari mahvederken bizdeki drenaj sistemi saat gibi calisti.

Stadi TOKI yaptirdi. Basinda da bir GS'li vardi. Bizim Adnanin adami. Isin celebi mi ne? Agizlarini poyraza acip drenaj sistemi yamislardir ama kanalizasyonun dibi tikalidir Bir bok olmaz demislerdir. Hadi gidip simdi yakasina yapisin yapisabiliyorsaniz. Bizim komsular mahkemeye verecegiz korkusu ile yarim yamalak isi yaptirdilar. Allah bilir tazminatda almislardir.
Maç Sonu: Fatih Terim

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu üçüncü haftasındaki Cluj maçının ardından basın toplantısına katıldı.

Saha ve hava şartlarından dolayı ilginç bir maç olduğunu belirterek sözlerine başlayan Terim, “Kapanan ve bir puana razı olan takımlar için ideal bir saha vardı. Topun gittiği, ilerlediği bir alan bulsak, orada oynamaya çalışacaktık. Öyle bir alan da yoktu. Avrupa’da yağmur yağdığında zevk olan sahalar bizde dert oldu maalesef. Koca yazda bir defa yağmur yağdı, o da bugün. Her gün yağıyor Avrupa’da. Seyredin, kimsede bir şey yok. Tam tersine herkesi konsantre eden, canlandıran… Ama bizde rezalet bir ortam” şeklinde konuştu.

İç sahada yapamadıklarını deplasman yapmak zorunda olduklarını vurgulayan deneyimli teknik adam, “Umarım onlar bizi yenmeye oynarlar orada, bizim gibi çok adamla giderek; çünkü bizim burada kazanmamızın puan dışındaki avantajı, rakiplerimiz deplasmanda bizi yenme mecburiyeti hissedeceklerinden üzerimize geleceklerdi. Özellikle Cluj. Şimdi beraberlik de ona yarayacak. Biz onu kaybettik. Ama bugün neyi denesek olmadı. Hakikaten kelime olarak ilginç, enteresan, basit komik, bunların dışında bir kelime bulmak lazım yediğimiz goller için” ifadelerini kullandı.

Karşılaşma boyunca rakibin kaleyi tutan bir şutu dahi olmadığını anlatarak öğrencilerinin kazanmak için uğraştıklarına değinen Terim, son dakikada bile gol şansını bulduklarını söyledi.

İlk yarının son bölümünde Hamit Altıntop’u oyundan alarak Burak Yılmaz’ı sahaya süren Fatih Terim, bu değişiklik hakkında şöyle konuştu: “Rakip 10 kişi kalınca bir değişikliğe gitmek zorunda hissettim kendimi. Bazen maçlarda bunlar olabilir. İyi başlamamıştı, biraz da ayağına darbe almıştı. Dolayısıyla böyle bir değişiklik yaptım.”

Bir medya mensubunun penaltı vuruşunu kullanan oyuncu tercihini irdelemesinin ardından, “Bizim penaltıcılarımız geçen seneden beri belli. Melo’nun kaç tane penaltı attığını da biliyorsunuz. Selçuk ile beraber anlaşırlar, topun başına giderler. Bazen Melo atar, bazen Selçuk” ifadelerini kullanan Fatih Terim, son dönemde artan puan kayıplarına ilişkin bir soruyu ise şu şekilde yanıtladı: “Bazı oyuncularımızın geç katılması, bazılarının hazır olmaması ve birçok oyuncumuzun milli takım aralarından gelmesi, sakatlıklar derken bir sıkıntı söz konusu. Açıkçası biz geçtiğimiz yıl haftada dört taktik antrenman yaparken bu sezon ya bir tane yapıyoruz ya da yapamıyoruz. Yeni gelen oyuncularımızın adaptasyonu önemli. Manchester United ve Braga maçlarında çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Ama lig maçlarında kötü goller yiyoruz, puanlar kaybediyoruz. Bir sorun var muhakkak. Galatasaray bunu çözecek. Sistem de geçen yılki gibi işleyecek. İşlerken bazı arızalar oldu. Bu arızaları da gidermek teknik heyetimizle birlikte bize ait. Onu da hallederiz, bir endişem yok. Biz kimseye bir şey anlatmıyoruz; ama maalesef her gelen bir arızayla geliyor. Milli takımlardan 24 saat önce gelen oyuncumuz var. Sakatlanan, psikolojik olarak düşen… Birtakım sebepler var. Buna rağmen futbolda bazen ne yaparsanız yapın, bunları yaşarsınız. Bu bunalımdan en az hasarla çıkmak da bir marifettir. Biz şimdi onu yapmaya çalışıyoruz.”

Fatih Terim, H Grubu’ndaki şanslarını da değerlendirerek, “Üç tane maçımız var. İkisini kazanıp, birini kaybederek yedi puan yapsak, bizi bir üst tura götürür mü, sanmıyorum. Benim gideceğimiz yerlerde, ‘kazanmaya oynayacağız’ demem de çok mantıklı değil, biz zaten dünyanın her yerinde böyle oynuyoruz. Uğraşacağız, deneyeceğiz. Biz inanıyoruz, dünyadaki her takımla başa çıkabiliriz. Ama yeter ki, biz biraraya gelelim, beraber oynamaya başlayalım” sözleriyle konuşmasını noktaladı.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bizim bodrumuda 3-4 sene once gelen akilalmaz yagmurlarda su basti. Su durgun degil altan geliyor, evin alcak olan arka tarafindaki acik kapidan terk ediyordu. Becerikli bir komsuya ne yapayim diye telefon ettim, hemen elinde kurekle geldi ve beraber evin on tarafina bir hendek actik. Bodrumdaki Kizilirmak hemen durdu. Sigortacilar geldi, zarar tespiti falan, bodrumu tekrar insa ettik.

Asil is bir daha olmasin diye yapilmasi gerekenlerdeydi. Ilk olarak bahce duzenlemesi yapip evin on tarafina dogru olan butun eyimlari yok ettim. Arastirdim bu yukarda Cengiz'in bahsetigi French Drain en iyi cozum olduguna karar verdim. Kendi ellerimle haftalarca ugrasarak hendegi kazdim, eyimi ayarladim, cakillari doktum, borulari dosedim. Simdi bodruma birakin su girmesi nem bile yok. Eskiden yazlari bodrumda hafif kuf kokusu olurdu. Pompaya ihtiyac olmadigi icin firtina sirasinda elektirik kesintisi problem olmuyor.

TT Arena'ya gelince yeteri araliklarla, dogru eyimda, iyi bir filitre sistemiyle suyu tahliye edememenin imkani yok. Su zaten asagi dogru akmaya calisiyor. French Drain prensibi suya yol gostermek. Borularin icine kum sizarsa zamanla tikaniyor veya egim yeterli degilse tikaniyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SL Group Maci: Cluj -Galatasaray 7 Kasim TSI 21-45

Post by Cengiz Akgun »

Ters yuz edip buradan devam. Umutlu olmaktan cok grubu sonuncu ve boyle bir iki puanla bitirmek koyuyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Yuksel Gunal

Re: SL Group Maci: Cluj-Galatasaray 7 Kasim TSI 21:45

Post by Yuksel Gunal »

Kadro: Muslera - Eboue - Cris - Dany - Riera - Hamit - Yekta - Selçuk - Emre - Burak - Umut.

Amrabat yok, Riera yine sol bek. Semih sakat mi? Cris ile basliyoruz.
Yuksel Gunal

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gol yemez isek mucize olur :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dany ile bu takim her mac gol yemeye mahkum...Cris gol yemenin cilegi :-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Dany ile bu takim her mac gol yemeye mahkum...Cris gol yemenin cilegi :-)
Bosuna sinirlenip kelaynaga kufur etmek istemedigim icin beni MU Braga maci paklar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply