Sandy firtinasi...

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Sandy firtinasi...

Post by Mert Tokman »

New Jersey'i fena vuracak - sular seller goturecek ustune kar... Cengiz abi, senin gecen gun bahsettigin bodrum katini su basmamasi icin olusturdugun sistem icin iyi bir test olacak gibi...

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Sandy firtinasi...

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:New Jersey'i fena vuracak - sular seller goturecek ustune kar... Cengiz abi, senin gecen gun bahsettigin bodrum katini su basmamasi icin olusturdugun sistem icin iyi bir test olacak gibi...
Irene de bir sey olmadi. Bu Irene den cok daha buyuk diyorlar. Simdiden arka bahcede agacin birinin yarisi indi asagi ki Sandy'nin show'u baslamadi. Tanri yardimcimiz olsun diyerek basimiza gelecekleri bekliyoruz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:New Jersey'i fena vuracak - sular seller goturecek ustune kar... Cengiz abi, senin gecen gun bahsettigin bodrum katini su basmamasi icin olusturdugun sistem icin iyi bir test olacak gibi...
Irene de bir sey olmadi. Bu Irene den cok daha buyuk diyorlar. Simdiden arka bahcede agacin birinin yarisi indi asagi ki Sandy'nin show'u baslamadi. Tanri yardimcimiz olsun diyerek basimiza gelecekleri bekliyoruz.
Sen yine icte kaliyorsun Cengiz abi - en fazla bodrumunu su basar, bir kac gunde elektriksiz kalirsiniz gibi geliyor bana ama Long Island ve Jersey Shores tarafindakiler icin gercekten zor olacak. Neyse aman hazirligini yap - bidonlara doldur sulari, kuvetleri doldurun, konserveleri dizin, bol bol sandviclik malzeme alin --- birkac gun evden cikamama durumunuz olursa hazirlikli olmak lazim - sen 70lerde TR'deki elektrik kesintilerine alisiksin nede olsa - isini bilirsin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Sen yine icte kaliyorsun Cengiz abi - en fazla bodrumunu su basar, bir kac gunde elektriksiz kalirsiniz gibi geliyor bana ama Long Island ve Jersey Shores tarafindakiler icin gercekten zor olacak. Neyse aman hazirligini yap - bidonlara doldur sulari, kuvetleri doldurun, konserveleri dizin, bol bol sandviclik malzeme alin --- birkac gun evden cikamama durumunuz olursa hazirlikli olmak lazim - sen 70lerde TR'deki elektrik kesintilerine alisiksin nede olsa - isini bilirsin.
Su anda disari cikma yasagi var. Alisverisi yapmistim. Supermarketlerde su ekmek yumurta ve sut ile her cesit pil iki gun onceden bitmisti. Benim ihtiyacim yoke ama NJ nin ici disi kiyisi pek fark etmeyecek ruzgar hizi bakimindan. Kiyidakiler deniz tasmasindan ki med-cezirin en kuvvetli gunlerinde imisiz. Disarda dolunay var. Bu da tuzu biberi olacak. Kuvete su koydum ama tikaci eskimis ikisi de kacirdi. Artik neyse ne.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Nasil gidiyor Cengiz abi - iyi misiniz? Sel bastimi sizin tarafi?

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Abi selam,

Sandy fena silkelemis NY ve Jersey'i; iyi oldugunu umuyorum.
nefvakfi.org

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz abinin elektrikler gitti zannediyorum - 7 milyondan fazla evin elektrikleri kesildi o tarafta

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengize telefon ettim, ancak telefon çaldı, bir cevap alamadım.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Nezih Gunal wrote:Cengize telefon ettim, ancak telefon çaldı, bir cevap alamadım.
Cepten aradiysan sarji bitmistir herhalde Nezih agabey

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Var mi bir haber ?
Merak ettim simdi...

Ulan filmini cektiler gercek oldu !!!
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz’in amma seveni varmis.

NJnin neresinde oturdugunu bilmiyorum. Adini Google ettim, Red Bank, NJde 2005den beri calistigi yaziyor. Gazetelerden cikan haritalara gore firtinanin gozu (eye of the hurricane) Red Bank yakinlarindan gecmis ve eyaletin genelinde 2.5M kisi elektirik kesintisine ugramis. Genel olarak kuzey dogu NJ firtinadan en cok etkilenen bolgelerden. NJ aslinda cok sulak bir yer, cok miktarda bataklik kurutularak kazanilmis araziler, kiyidan iceri uzanan genis nehir agizlari, gollekler var. Simdi millet saskin, hic akla gelmiyecek, simdiye kadar su problem olmamis yerler su altinda kaliyor. Ilk defa 1inci katagori hurricane bunlara ulasmis.

Bu memleketde deniz kiyisi harici bir yerde evlerin sular altinda kaldigini duyarsaniz geribanlarin basi yandi diye dusunursunuz. Cengiz (malum haci aga) ‘in evi bir su kiyisina yakin degilse sular altinda kalmamistir. Olsa olsa elektirik kesilince telefon ve isitma calismayinca cok rahatsizdir. Cellular telefonlar bataryalar tukenince, hele direkler zarar gormusse kullanilamiyorlar. Genelde en son kesilen bizde PTTnin servis verdigi eski usul telefonlar.

Bence Cengiz’den hafta sonuna kadar ses cikmaz. Komsu eyaleterin hat tamircileri kendi islerini bitirince hafta sonuna dogru yardima geldiklari zaman elektrikler geri gelir.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ben de mesaj attim Cengiz abiye kac gun evvel ve cevap yok. Acikcasi merak ediyorum. NJ felaket haldeymis.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Yuksel Gunal

Post by Yuksel Gunal »

Cengiz'in nerde oturdugunu bilmiyorum, ama NJ'de yasayan arkadaslarimin cogu elektriksiz.
Yuksel Gunal

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sabah mesaj atti Cengiz abi ve burnundan soluyordu elektrik olmadigi icin. Onun disinda sorun yok. Bilginize.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Kerem Tezic wrote:Sabah mesaj atti Cengiz abi ve burnundan soluyordu elektrik olmadigi icin. Onun disinda sorun yok. Bilginize.
Oh neyse bir haber cikti yani sonunda. Cok fena be.
Eren Gumrukcuoglu

Post Reply