SL Group Maci: Braga-Galatasaray 1-2 Gol:Burak, Aydin

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Yuksel Gunal

Re: SL Group Maci: Cluj-Galatasaray 7 Kasim TSI 21:45

Post by Yuksel Gunal »

Burak'tan mukemmel bir kafa golu.
Yuksel Gunal

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yuksel Gunal wrote:Burak'tan mukemmel bir kafa golu.
Hehehehe halis muhlis anavarza bali :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

CLUJ atti durum 1-1
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Braga'da elektrik kesildi. Penalty ile one gecmislerdi. MU cok kotu. Bu arada golu yemisler gecmis olsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Yuksel Gunal

Post by Yuksel Gunal »

Burak'tan iki bal golu daha, 3-1.
Yuksel Gunal

Mehmet Gurdal Cetin

Artik 3 e 5 e bakmayacan :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Manu hiçbirşey oynamadan hatta yattığı yerden 15 dakkada (belkide daha kısa) 3 gol atıp hoşumuza gidecek bir skor aldı.

Bizde birden bire 2. sıraya çıktık :D

I am happy :D

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ohhh, dünya varmış... Nihayet, özlediğimiz 3 puanı aldık.
Maçı şifreli kanalda verdiler. Ben izleyemedim. Ama biraz önce NTV Spor'da özet görüntülerini gösterdiler.
Cluj çok sayıda pozisyon bulmuş. Özellikle defans arkasına atılan toplardan.
Burak'ın attığı kafa golü usta işi... Son golde ise bence Umut'a pas vermeyerek bencillik yaptı, ama kalecinin doğru düzgün yer kapatamaması sayesinde golü ettı.
AYRILMAZ İKİLİ

Mehmet Gurdal Cetin

FT insallah Manuyu yeneriz dedi :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kelaynak'in bugun boka basmis galiba. Sansi cok yerinde idi. MU yerlerde surunurken Braga penalti ile one gecti ama FB'lilerin yaptigi gibi olmasada (onlar malupken cekiyorlardi salteri) biri salteri cekti. 12 dakika duraklama yuzunden yagmur altindaki takimlari soyunma odasina gonderdi hakem. Aleks burada son rotuslarini yapti ki geri donduklerinde saldirmaya basladilar. Bir de Braga kalecisi ki (bugun bizim Lucescu'nun kalecisini de buna benzer bir boku yemis) luzumsuz yere cikinca Hollandali van Persie af etmedi. Bundan sonra cozulduler. Bir penalti bir kale onunde karambol ile iki golu afiyetle yediler. Buyuk takim boyle olunuyor. Yerde surunurken bile bir sansi iyi kullanip ufaliyorsun karsindakini. Celtic'de bir mucize ile Barcelona'yi mihlamis. Sson saniyelerde Messi seref sayisi atmis.

Bizim Saban da bugun uclemis ve ikincilige oturtmuslar. Aferin. Atiigi ilk golu gordum kaleci bacak arasi gibi bir seydi. Esek herifler Fox'da Ingiliz takimi olmayinca boyle saniye ile gosteriyorlar obur maclari.

Yalniz bir tehlike MU bundan sonra yatacak. Kendi sahalarinda Cluj ile ile karsilasacaklar. Eger bu macta da yenerlerse (ki kendi seyircisi onnde) bize Braga'da bir beraberlik yetebilir. Istanbulda da bir beraberlik alirlarsa 6 puan eder. Braga Romanyada canina disine takar bir beraberlik cikarir. SL gitme durumu bile ortaya cikar. Kelaynak harikiri yaparsa elbette UEFA'ya bile gidemez. Bekleyip gorecegiz.

Bu pezevenk Melo'nun boynu altinda kalsin. O penaltiyi atsa idi simdi 6 puanla isi bitireceklerdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:FT insallah Manuyu yeneriz dedi :)
ManU yenilmeyecek takim mi? Ben gene diyorum, GS'in önu acildi, bu saatten sonra kaybedecegi hicbir sey yok...fikstur aleyhine bilmem ne...cikip oyna kardesim kapasiteni as veya göster. Bu yuzden ManU maci zannedildiginde kolay gecebilir...ama bu defansa ceki duzen vermek sart, nasil olacak bilmiyorum, malzeme bu iste. Yekta bir cözum olabilir, fizik guvu iyi, biraz daha istikrarli olmasi lazim....ama Dany ile gercekten zor :-)

Ayrica yere göge sigdiramadigimiz Lucescu ve takimi ne defans yapiyor ama gördunuz mu :-) Bende o maca baktim, adamlar ofansta etkili ama defansi pek iyi sayilmaz, öyle degil mi arkadaslar. Adamda cilek var, ne ararsan var ama defansi oturtamamis lolo :-D Karizmasini cizdi bu mac.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
ManU yenilmeyecek takim mi? Ben gene diyorum, GS'in önu acildi, bu saatten sonra kaybedecegi hicbir sey yok...fikstur aleyhine bilmem ne...cikip oyna kardesim kapasiteni as veya göster. Bu yuzden ManU maci zannedildiginde kolay gecebilir...ama bu defansa ceki duzen vermek sart, nasil olacak bilmiyorum, malzeme bu iste. Yekta bir cözum olabilir, fizik guvu iyi, biraz daha istikrarli olmasi lazim....ama Dany ile gercekten zor :-)

Ayrica yere göge sigdiramadigimiz Lucescu ve takimi ne defans yapiyor ama gördunuz mu :-) Bende o maca baktim, adamlar ofansta etkili ama defansi pek iyi sayilmaz, öyle degil mi arkadaslar. Adamda cilek var, ne ararsan var ama defansi oturtamamis lolo :-D Karizmasini cizdi bu mac.
Beraberlik yetiyordu. Ama ilk golde kalecinin kisa dusen yumrugunu gordum. Ucuncu golu de uzatmada yemis galiba. Degilse gruptan cikmayi garantiliyordu 10 puanla.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: SL Group Maci: Cluj-Galatasaray 1-3 (Burak(3))

Post by Hasan Tezcan »

Hesabı yapmıştır o ama evde ki hesap çarşıya uymadı iste :-) Dediğim gibi bu mac biraz karizması çizildi bence. Ben bile inanmıştım, acaba demiştim ama maca bakmam iyi oldu eski günleri hatırladım. Adam belki daha kötü malzeme ile daha iyi is yapıyor bilemeyeceğim ;-)

Yahu bosverin ben ne anlarım. Seneler önce MDye şarlatan dedim diye neler ısıttım Luca şarlatan olmayabilir ama iyi TD kesinlikle değil bana sorarsanız. Elinde ki malzemeyi bakalım yarı finale çıkarabilecek mi. Cikarmasi gerekiyor bence. Bu ara, GS Shaktar'in Brezilya scoutlarina bir göz atsın.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: SL Group Maci: Cluj-Galatasaray 1-3 (Burak(3))

Hasan Tezcan wrote: Bu ara, GS Shaktar'in Brezilya scoutlarina bir göz atsın.
http://en.wikipedia.org/wiki/Willian_Borges_da_Silva

Dunya abiyi konusuyor valla.

Bu arada NTV maci gece 12 den sonra full olarak veriyordu zaten eve cok gec saatlerde geliyorum cok fazla dayanamadim yattim. Sabah ofiste ozetlere baktim. Burak YILMAZ iki pozisyonda da daha musait olan Umut BULUT'a vermemis. 1-2 iken kacirdiginin donusunde yeseydik bir tane onu bugun kahraman ilan eden basinin yuzunu gormek isterdim. :)

Ikinci bir Hakan SUKUR durumu ile karsi karsiyayiz, tribun insanlari bilir, cok gol pozisyonuna girmesi tabiki cok onemli ama yakaladiklarini rasyonel kullanip kendisini bir efsane haline getirip getirememesi kendi elinde.

Ama benim gozumde Umut Bulut cok daha heyecan verici bir oyuncudur. Secim meselesi...
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Hasan Tezcan wrote:
Manu maci her acidan cok onemli, oncelikle tekrar dunya sahnesine geri donmekle alakali bir sey. Futbolda en guclu medya ingiliz medyasi. Manu kendi liginde lider, CL de lider ustelik Manu 4 kitada maclari canli seyredilen bir takim.

CL de galibiyet bana gore 10 lig macindan kiymetli.

Yekta gibi adamlar icin boyle maclar unutulmaz , teknik beceriden ziyade duygularla kazanilabilecek bir mac bu. Tribun kareografileri , insanlarin Avrupa maci hissiyatlari tavan yapar. Cluj yada Braga gibi takimlarla oynanan maclar bende bir Avrupa heyecani yaratmiyor. Juventus,Real Madrid, Milan, Manu ( Barca yi ayiriyorum Allah korusun) gibi takimlara karsi karakter koyabiliyorsun. Motivasyon yuksek oluyor.

Dusunsene Emre Colak'in ruh halini.Ben olsam Manu macina Cris ile degil Semih ile cikardim.

Luce konusuna gelince :D

Abicim ben istatistige bakarim. Az daha basariyordu. :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply