2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: 2012-2013 TRANSFER CALISMALARI

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hincal'dan sonra bir de Bilgin'imiz var tabi... Aslinda hepsinin yazdiklarinda dogruluk paylari yuksek olan yerler var.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/223 ... azarid=420
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Konu WS transfer calismalarindan buralara geldi ama sonuc olarak TD konusuna donusturulecek gibi geliyor. Yonetimsel anlamda bazi ciddi Sikintilar var. Dun ben yanlis gormediysem bir yerlerde bu isin Subata kadar yolu var dediler... Transfer konusu yon degistirmise benziyor.

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/ ... -ve-eleman
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bakarsiniz Luca'yi getirirler ve GS özledigi ve hak ettigi sampiligi sampisi olur :-) Hadi bakalim, kulubun cöpe atilacak daha cok parasi var anlasilan. Aranizdan birisi cikip "medya karistiyor" diyecek...ben sahsen Bulent Tulun ile ciddi bir sorun olduguna inaniyorum. Baskan idari anlamda fos cikti, bu tur dedikodulara sebep verenlere önlem almiyor. Ahlaki anlamda bence sinifta kaldi (AY'a davetiye, sike surecinde söylediklerine sadik kalmamasi, tutumu). Sportif anlamda...ona kalmis bir sey degil aslinda, maas ödemeleri disinda. Bu sezon bilakis baltaliyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Sercan YILDIRIM Sivasspor'a kiralik verilmis, 150.000 EURO karsiliginda...
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Hadi artik defans oyuncusu alin, 9 gun kaldi !!!

Bu Sneidermania artik bitsin, bu isi artik taraftarlara birakin isinize konsantre olun ve bol bol urun satin, cok pahalli satmayin herkes alsin.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Yaa biz bek alin diyoruz da Galatasaray'in 10 (yazi ile on) yabanci futbolcusu var.

Sirasi ile

MUSLERA
DANY
UJFALUSI
RIERA
MELO
EBOUE
BAROS
AMRABAT
ELMANDER
SNEIJDER

Nasil olacak bu is ?

Hadi BAROS'u sattin. Kaldi 9..

Buyuk ihtimal ile UJFALUSI sezon sonunda gidecek, kalacak 8...

CL de hepsini oynatirsin bana ne, ya lig ne olacak ?

Bunun bir hesabi yok mu ?
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Riera ve Melo'nun gitme ihtimali yuksek önumuzde ki sezon...Melo zaten kiralik. Riera'yi iyi bir fiyata yollasinlar, free transfer öncesi iyi bir hamle olur kanimca.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birileri adresi sasirip GS universitesini yakmaya kalkmis herhalde. Klup olsa sozumu dinleyip yangin makinasi ile atese vermislerdir derdim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Son 6 gun, son saniye transferi olacak gibi.
Valla son saniyeye kalacaksa olmasin daha iyi.

Ciddi suphelerim var.

BJK macinin sonucuna gore hareket ederlerse sasirmam. FT ye aferin sen bu yolda devam et denebilir.
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Daha once birisi yazmisti su anda 10 yabanci var, yani birini almak icin Baros'un sozlesmesini fesh etmeleri lazim sanirim. Tabii yerli birini alacaklarsa o baska.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Murat Fahrioglu wrote:Daha once birisi yazmisti su anda 10 yabanci var, yani birini almak icin Baros'un sozlesmesini fesh etmeleri lazim sanirim. Tabii yerli birini alacaklarsa o baska.
Benim bildigim yabanci kontenjani 10dan fazla, ne oldugunu, ne tur kisitlamalar oldugunu bilemiyecegim. Bildigim buyuk muhasebe ilim adami Husnu Gureli gecici olarak TFF baskani iken veya yeni yonetime (YD) deverederken son bir hamle yaparak yabanci sayisinda bir degisiklik yaptirdi. Tabiki bunun nedeni o zaman BJKnin elinde 13 tane yabanci olmasi idi. TFF koridorlarinda Besiktas’i kurtardim diye gobek atarken izlenmisti. Dun aksam bir spor programinda Trabzonun 12 yabancisi oldugu soylendi. Gazetelere bakarsan bize sonsuz yabanci kontenjani gerekli.

Murat Fahrioglu

Ben unutmustum yabanci sayisi hakkinda soyle bir karar cikmis. tr.eurosport.com olayi soyle ozetlemis: (2014 - 2015 icin simdiden planlama lazim!!)

Yabancılara yeni düzenleme
tarafından 13/06/2012 20:51'de yayınlandı 13/06/2012 20:51'de güncellendi
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı açıklama ile Süper Lig'deki yabancı kontenjanı belli oldu.
TFF'nin resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama "2012-2013 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Liginde bulunan kulüplerin transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak kaydı ile istedikleri sayıda yabancı uyruklu futbolcu ile sözleşme imzalayabilmelerine, ancak sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 6 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşulu ile 8 yabancı uyruklu futbolcunun müsabaka isim listesine yazılabilmesine,

2013-2014 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Liginde bulunan kulüplerin transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak kaydı ile en fazla 10 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalayabilmelerine ve 6 yabancı uyruklu futbolcunun müsabaka isim listesine yazılabilmesine,

2014-2015 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Liginde bulunan kulüplerin transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak kaydı ile en fazla 8 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalayabilmelerine ve 5 yabancı uyruklu futbolcunun müsabaka isim listesine yazılabilmesine,

Uluslararası transferlerde FIFA Kurallarının uygulanmasına,
Bakanlar Kurulu Kararı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçen yabancı uyruklu futbolcuların, vatandaşlığa kabul için yapmış oldukları ilk müracaat tarihinden itibaren ancak beş yıl sonra Türk sıfatı ile oynayabilmelerine, sezonun bir yarısının içerisinde beş yıllık süresi dolanların, o yarının başındaki transfer ve tescil döneminin başından itibaren Türk statüsünde sayılmasına,

5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun 42. Maddesinin 1. Fıkrası uyarınca Türk vatandaşlığını kazananların, Türk vatandaşlığını kazanma tarihinden itibaren Türk sıfatı ile oynayabilmelerine" şeklinde oldu.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bilgiler icin sagol Murat.

Demeki benim dedigim sadece bu sene icin gecerli. Onumuzdeki sezondan itibaren kisitlamalar basliyor.

Eldeki yabancilar 9 adet.
Elmander
Melo
Muslera
Dany
Wesley
Milan
Thomas
Muslera
Ebuoe

Bir tane daha alip onlasak bile gelecek senenin hesabi bile tutuyor. Birde Melo, Thomas, Milan kesin yolcu hesabi var.

Murat Fahrioglu

Mehmet Marsan wrote:Bilgiler icin sagol Murat.

Demeki benim dedigim sadece bu sene icin gecerli. Onumuzdeki sezondan itibaren kisitlamalar basliyor.

Eldeki yabancilar 9 adet.
Elmander
Melo
Muslera
Dany
Wesley
Milan
Thomas
Muslera
Ebuoe

Bir tane daha alip onlasak bile gelecek senenin hesabi bile tutuyor. Birde Melo, Thomas, Milan kesin yolcu hesabi var.
Amrabat'i unutmussun Mehmet Abi. Muslera'larin biri de Riera olursa elimizde 10 tane var. Melo, Thomas ve Milan konusunda haklisin ve elimizde 7 kaliyor, ama sanirim bir yabanci daha alacaklar muhmtemelen defansin gobegine. Iyi kalitede Turk sol bek olmadigi icin yabanci sol beke de ihtiyac var. Aslinda bir de bu oyuncularin kontratlarina bakmak lazim ne zaman bitiyor diye. O zaman iyi bir hesap yapabiliriz.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Evet 8.5 milyonluk Nurittin'i unutmusum. Hesap dahada karisti.

Gecen bantdan Abramat'in ilk devre oynadigi maci seyrettim. Sag acik oynadi, ordada cok etkisizdi.. IBBli Doka onun yerine alinmaliymis.

Fenerimizin almaya calistigi oyuncu (adi neyse) o macda oynuyordu. Ben begendim, yildiz falan degil ama saglam oyuncu. Kart almaya cok megilli.

Post Reply